Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 2 votes

The Playstation World


  • Please log in to reply
1842 replies to this topic

#1726 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 12 June 2020 - 14:30

Ειδικά τα μαλλιά είναι super ψεύτικα.

Δεν έχω δει όλα τα trailers, αλλά αυτό μου έκανε εντύπωση στο pragmata, το οποίο φαίνεται, κατά τ'άλλα, άρτιο και ίσως μέχρι και όμορφο. Τα μαλλιά του κοριτσιού είναι τελείως ψεύτικα και δεν κάνουν καν collide με την υπόλοιπη μορφή της, πχ την πλάτη της.

 

Ισχύει γενικότερα ότι έχουμε ακόμα χρόνο πριν μπορέσουμε να μεταφέρουμε την πραγματική ζωή σε παιχνίδια. Ακόμη και στην παρουσίαση του UE που είχε γίνει που είχε κάποιες φοβερές σκηνές, το νερό δεν θύμιζε νερό ούτε για πλάκα, γι'αυτό οι developers που σχολίαζαν από πίσω δεν το ανέφεραν καθόλου. Φυσικά, δεν έχω απαιτήσεις ούτε θεωρώ ότι είναι εύκολο task να τηρήσουν όλα τα physics του νερού, απλά παρατηρώ ότι τέτοιες καταστάσεις είναι αναπόφευκτες αυτήν τη στιγμή, οπότε ας απολαύσουμε ό,τι έχουμε!


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#1727 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 13 June 2020 - 12:44

Ε δεν νομίζω, το RE engine είναι αυτό που είναι, άντε να μπορούν να κάνουν λίγο πιο λεπτομερή τα μοντέλα και τα textures αλλά αυτό το πλαστικό/ψεύτικο λουκ δεν πρόκειται να αλλάξει.

Ειδικά τα μαλλιά είναι super ψεύτικα.

εγω που εχω παιξει το RE 7 και σε κανονικο και σε VR μπορω να πω οτι εινι μερα με την νυχτα στο θεμα ρεαλισμου.στο VR του δινει και καταλαβαινει.μαλλον επειδη ερχονται ολα ποιο κοντα στα ματια σου  και βλεπεις τα textures καλυτερα πχ απο οτι 2 μετρα απο την tv στον καναπε σου.αλλα ναι γενικα στα μαλlια εχει ενα θεμα η RE engine

αν λοιπον στο 8 ειναι αυτο που εζησα στι 7 και καλυτερο λογο ps5 τοτε θα μιλαμε για κατι το οποιο στο VR θα ειναι πολυ σκληρο για να παιχτει και σε κανονικο θα ειναι επικο

 

Δεν έχω δει όλα τα trailers, αλλά αυτό μου έκανε εντύπωση στο pragmata, το οποίο φαίνεται, κατά τ'άλλα, άρτιο και ίσως μέχρι και όμορφο. Τα μαλλιά του κοριτσιού είναι τελείως ψεύτικα και δεν κάνουν καν collide με την υπόλοιπη μορφή της, πχ την πλάτη της.

 

Ισχύει γενικότερα ότι έχουμε ακόμα χρόνο πριν μπορέσουμε να μεταφέρουμε την πραγματική ζωή σε παιχνίδια. Ακόμη και στην παρουσίαση του UE που είχε γίνει που είχε κάποιες φοβερές σκηνές, το νερό δεν θύμιζε νερό ούτε για πλάκα, γι'αυτό οι developers που σχολίαζαν από πίσω δεν το ανέφεραν καθόλου. Φυσικά, δεν έχω απαιτήσεις ούτε θεωρώ ότι είναι εύκολο task να τηρήσουν όλα τα physics του νερού, απλά παρατηρώ ότι τέτοιες καταστάσεις είναι αναπόφευκτες αυτήν τη στιγμή, οπότε ας απολαύσουμε ό,τι έχουμε!

Tο pragmata κανει μπαμ οτι θελει δουλεια ακομα..ακομα και στο τρειλερ εδειχνε αδυναμιες.αλλα πχ αυτο που ειδα στο project athia θεωρω οτι θα ειναι τα πρωτα πολυ καλα δυγματα Σε new gen graphics ...
Eπισης εμαθα οτι ο σεναριογραφος του project athia ειναι ο Garry Whitta που ηταν ο σεναριογραφος των rogue one και book of eli!


εντωμεταξυ σκεφτομαι οτι η νεα γενια δεν εχει loading times και loading screens και δεν ξερω πως να το διαχειριστω!
Εμενα ολοι μου η gaming καριερα(sic)χτιστηκε με loading.


Edited by vectrapearl, 13 June 2020 - 12:48.

                                                                       


#1728 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 13 June 2020 - 13:25

πως ειναι η εμπειρια του resident evil 7 vr σε σχεση με το απλο?


wdasa.png


#1729 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 16 June 2020 - 08:38

πως ειναι η εμπειρια του resident evil 7 vr σε σχεση με το απλο?

Tρομακτικοτερη!


                                                                       


#1730 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 16 June 2020 - 10:34

ειναι τοσο καλο το vr? πχ αν θελω να παρω για το λαπτοπ ποιο vr αξιζει?


wdasa.png


#1731 Akihito

Akihito

    Anime Fan

  • Members
  • 169 posts

Posted 16 June 2020 - 12:55

Γιατί έχω την εντύπωση ότι πάλι χάθηκαν μηνύματα; Χμμ...

Edit: Άκυρο :P
Που λέτε, εμένα μου αρέσει το νέο design του ps5, γιατί είναι κάτι διαφορετικό σε σχέση με τα προηγούμενα. Φαντάζομαι ότι θα βγει και σε μαύρο, που θα γίνει το default αργά ή γρήγορα.

Όσο για τα games, έχουμε φτάσει πιο κοντά στο να φαίνονται τα παιχνίδια σαν live action ταινίες, παρά σαν καρτούν :P

Edited by Akihito, 16 June 2020 - 13:00.


#1732 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 16 June 2020 - 12:56

συνωμοσια δηλαδη.


Edited by Erudinam, 16 June 2020 - 12:56.

wdasa.png


#1733 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 18 June 2020 - 18:18

με ενημερωσαν οτι αυριο μπορω να περασω να παρω το the last of us part 2 ! :yahoo: 
το ειχα παραγγειλει στην special edition (μovo steelbook kai artbook) και το συλλεκτικο controller !

το σαβατοκυριακο δεν βγαινω απο το σπιτι,κλεινω κινητα,τα λεμε απο δευτερα :benkyou: 



 


                                                                       


#1734 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 19 June 2020 - 10:02

Μην ρίξεις κάνα spoiler, θα σε φάω, αν και μάλλον θα το παίξω σε κάνα χρόνο. Πενηντάρι για παιχνίδι δεν δίνω.  :yawn2:

Επίσης πολύ hype έχει πέσει. Πιστεύω θα είναι απλά ένα πιο κινηματογραφικό Last of Us λόγο καλύτερων τεχνικών προδιαγραφών.

Το πρώτο ήταν ένα καλό narrative based zombie adventure thingy, αλλά μέχρι εκεί. Chillax όλοι σας!  :dazed:


rsrGbGx.gif

#1735 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 19 June 2020 - 19:09

Μην ρίξεις κάνα spoiler, θα σε φάω, αν και μάλλον θα το παίξω σε κάνα χρόνο. Πενηντάρι για παιχνίδι δεν δίνω.  :yawn2:

Επίσης πολύ hype έχει πέσει. Πιστεύω θα είναι απλά ένα πιο κινηματογραφικό Last of Us λόγο καλύτερων τεχνικών προδιαγραφών.

Το πρώτο ήταν ένα καλό narrative based zombie adventure thingy, αλλά μέχρι εκεί. Chillax όλοι σας!  :dazed:

Ρε για τετοιο με εχεις?δεν κανω σποιλερ τα μισω!

Εγω θεωρω το TLOU το καλυτερο παιχνιδι της 10ετιας.απο αποψη αναπτυξης χαρακτηρων και με αρκετα δυνατες στιγμες.Ειδικα για την εποχη που βγηκε.σαν στορυ ναι ειχε ενα αρκετα κοινο σετ απ και οχι κατι πρωτοτυπο αλλα το στορυ ειναι εκει για να εξυπηρετησει την μεγαλυτερη εικονα που ειναι η σχεση του joel με την ellie!
το πως περναει ο joel απο την κατασταση αρνησης που εχει για οποιοδηποτε συναισθημα λογο του τραυματος που κουβαλαει αυτα τα χρονια σε μια κατασταση οπου του επιτρεποι να νοιασει για κατι,σε συνδιασμο με την αναγκαστικη για την κατασταση ωριμανση της ellie μεσα στο παιχνιδι ειναι κατι που ξαναλεω για εκεινη την εποχη στα ματια μου εμοιαζε τεραστιο.

Γενικοτερα οπο οτι φαινεται και απο τα γραφομενα μου εχω ενα πολυ περιεργο δεσιμο με το παιχνιδι..ειναι σκηνες που ενω της εχω δει αρκετες φορες και σε playthroughs και σε βιντεο ακομα με λυγιζουν και με κανουν να δακρυζω.Ισως φταιει οτι μπαινω στην θεση των χαρακτηρων και εγω ως πατερας.ισως οτι γενικα ειμαι μανιαμουνιας και συγκινουμε με δακρυβρεχτα στορυ ποιο ευκολα και απο γιαγια που βλεπει ξανθοπουλο....δεν ξερω το ψαχνω.... : 

τωρα απο τα λιγα non spoiler review που διαβασα κραταω ενα γενικο ζουμι που λενε ολοι.Οτι μονο η naughty dog θα μπορουσε(και το καταφερε)να κανει ενα σικουελ καλυτερο απο το προηγουμενο παιχνιδι....
 

σημερα το βραδυ ξεκιναω το ταξιδι και θα σας πω....!!!


                                                                       


#1736 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 20 June 2020 - 13:47

Ρε για τετοιο με εχεις?δεν κανω σποιλερ τα μισω!

 

Μετά λύπης να πω ότι το φαγα το υπερ σποιλερ σε γμο σχόλιο στο γμο skroutz, δηλαδή δεν το φαγα στο youtube, το φαγα στο skroutz!  :cry5:


rsrGbGx.gif

#1737 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 20 June 2020 - 18:31

Spoiler:

 

 

αστειο ηταν. αχαχαχα. fake spoiler το λεω και πιο κατω. αλλα φρικαρες τοσο που μαλλον δε τον διαβασες ολο


Edited by Erudinam, 20 June 2020 - 19:00.
Mega spoiler, μην το ανοίξετε, εκ της διευθύνσεως

wdasa.png


#1738 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 20 June 2020 - 22:03

Βασικά, δεν απέχει και τόσο πολύ από αυτό που συμβαίνει στο παιχνίδι γι αυτό το έκρυψα, επειδή το φαγα το spoiler και παραδόξως πέφτεις επικίνδυνα κοντά.


rsrGbGx.gif

#1739 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 20 June 2020 - 22:27

Αυτό;

 

Spoiler:


LfNX0dh.png


#1740 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 21 June 2020 - 13:56

τεχνική Μάισνερ. γνωριζετε για αυτην?


wdasa.png