Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 2 votes

The Playstation World


  • Please log in to reply
1842 replies to this topic

#1681 Scorpion

Scorpion

    Anime Professional

  • Members
  • 629 posts

Posted 08 April 2020 - 15:32

Εμένα δεν με χαλάει το λευκό.Θα το προτιμούσα μαυρο εννοείται αλλα δεν μου βαράει άσχημα.Ωστόσο μην απογοητεύεστε γιατί πιθανόν θα βγεί και σε άλλα χρώματα,αν κρίνουμε από τις επιλογές χρωμάτων που είχαμε στο 4,δύσκολο να αφήσουν μονο μια επιλογή.
Για το ffvii το remake που ανέφερες Hazuki,Αυστραλία το χουν λάβει ήδη κάποιοι τυχεροί.Είχε ανακοινωθεί οτι θα το έχουν νωρίτερα κάποιοι που το χουν κάνει pre-order σε αυστραλία και ευρωπαϊκές χώρες.Προσωπικά το χω κάνει pre-order αλλά λογικά θα μου σκάσει στις 10 Απρίλη(εύχομαι).

Edited by Scorpion, 08 April 2020 - 15:35.


#1682 aeron

aeron

    Anime Fan

  • Members
  • 212 posts

Posted 08 April 2020 - 15:54

Ουτε εμενα μ αρεσει το χειριστηριο γενικα. Νταξ υποθετω οτι οπως ειπε και ο Scorpion θα δουμε κ αλλα χρωματα αλλα για μενα το προβλημα ειναι το μεγεθος. Ειναι πολυ bulky και μοιαζει πολυ με το χειριστηριο του xbox του παλιου. Οχι οτι εχω μικρα χερια αλλα το χειριστηριο του xbox εμενα μου φαινοταν τεραστιο και δυσχρηστο.

Επισης ποτε δε καταλαβα τι φαση με αυτο το τεραστιο κουμπι μεσα στη μεση?? Οποτε παιζω στο ps4 καποιο fighting μονιμως απο τη λυσσα που παταω τα κουμπια (γιατι μονο ετσι παιζεις ξυλο :P) μονιμως παταω το μεσαιο και με παει στη βιβλιοθηκη και χανεται ολο το momentum και δαιμονιζομαι...


tumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo1_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo5_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo10_400.gif

 

When you breathe you Inspire..

When you don't breathe you..Expire...


#1683 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 08 April 2020 - 17:42

Παιδιά εμένα μου αρέσει αρκετά, από την άλλη αυτό που λένε οι περισσότεροι είναι ότι η βρώμα θα είναι εμφανής! Το μέγεθος θα είναι πρόβλημα, ήδη του ps4 μου είναι κάπως μεγάλο αλλά ελπίζω να κάθεται καλύτερα στα χέρια.

Τέσπα ίδωμεν. 


rsrGbGx.gif

#1684 aeron

aeron

    Anime Fan

  • Members
  • 212 posts

Posted 08 April 2020 - 21:20

Αυτο ακριβως! 

 

Spoiler:


tumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo1_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo5_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo10_400.gif

 

When you breathe you Inspire..

When you don't breathe you..Expire...


#1685 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 08 April 2020 - 21:22

Χαχαχαχαχα!

 

Ε ναι!  :canthelp:


rsrGbGx.gif

#1686 0neZ

0neZ

    Commander

  • Members
  • 236 posts
  • Locationearth

Posted 13 April 2020 - 12:33

Συλλεγει κανεις πλατινουμ τροπαια? Εγω τωρα τελευταια αρχισα, ειχα παρει το πλατινουμ στο τεκκεν 7 πριν λιγο καιρο και τωρα πηρα και στο marvel's spiderman, επισης επειδη δεν εχω ιντερνετ (μονο gb πακετα) δεν μπορω να κανω το update στο nier automata και δεν μπορω να παρω το τελευταιο τροπαιο για το πλατινουμ, το οποιο ειναι να

Spoiler:
  :if:


latest?cb=20130808020445

Spoiler:

#1687 ATANASHIOSU

ATANASHIOSU

    Anime Fan

  • Members
  • 306 posts
  • Location札幌

Posted 13 April 2020 - 14:07

Δεν ασχολούμαι και πάρα πολύ. Από τα λίγα που έχω πλατινιάσει είναι το EDF4, το Nioh, το Dragon's Dogma, το Raiden V και το Caladrius Blaze.

To Raiden IV είναι πολύ πόνος για πλατίνα, χαλαρά από τα πιο δύσκολα που υπάρχουν.


Ὧδε ἡ σοφία ἐστίν· ὁ ἔχων νοῦν ψηφισάτω τὸν ἀριθμὸν τοῦ θηρίου, ἀριθμὸς γὰρ ὑπολογιστoῦ ἐστίν· καὶ ὁ ἀριθμὸς αὐτοῦ 1010011010.


#1688 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 14 April 2020 - 08:52

Πρέπει να χω κάνα δυο αλλά δεν το κυνηγάω, ούτε τα πιο κάτω, γενικά η φάση με τα trophies με αφήνει αδιάφορο.

Παίζω το παιχνίδι κι αν το τελειώσω κι έχω βγάλει και τίποτα unlockables που έχουν ενδιαφέρον παίζω κι αυτά αλλά μετά τέλος.

Τις περισσότερες φορές δεν ολοκληρώνω καν στο 100% το παιχνίδι, αν βλέπω ότι στην ουσία είναι μόνο να μαζέψω loot και όχι να κάνω κάτι.


rsrGbGx.gif

#1689 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 15 April 2020 - 12:05

Τσάμπα το drakes collection και το Journey από αύριο.

 

https://www.insomnia.gr/articles/games/playstation/h-sony-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%86%CE%AD%CF%81%CE%B5%CE%B9-%CE%B4%CF%89%CF%81%CE%B5%CE%AC%CE%BD-%CF%80%CE%B1%CE%B9%CF%87%CE%BD%CE%AF%CE%B4%CE%B9%CE%B1-ps4-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B6%CE%B7%CF%84%CE%AC%CE%B5%CE%B9-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%82-%CF%80%CE%B1%CE%AF%CE%BA%CF%84%CE%B5%CF%82-%CE%BD%CE%B1-%CE%BC%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%BF%CF%85%CE%BD-%CF%83%CF%80%CE%AF%CF%84%CE%B9-r176718/


rsrGbGx.gif

#1690 ATANASHIOSU

ATANASHIOSU

    Anime Fan

  • Members
  • 306 posts
  • Location札幌

Posted 18 April 2020 - 05:21

Επίσης, το γερμανικό PSN δίνει το Knack2 αντί για τα συλλογή με τα Uncharted.

Όσοι δεν βαριούνται να κάνουν ένα γερμανικό account (δεν είναι τίποτα το δύσκολο), μπορούν να τσιμπήσουν ακόμα ένα παιχνίδι δωρεάν.
 

ΥΓ: Οι διάλογοι και τα μενού είναι στα αγγλικά (για όσους ρωτήσουν αν το παιχνίδι είναι στα γερμανικά...)


Ὧδε ἡ σοφία ἐστίν· ὁ ἔχων νοῦν ψηφισάτω τὸν ἀριθμὸν τοῦ θηρίου, ἀριθμὸς γὰρ ὑπολογιστoῦ ἐστίν· καὶ ὁ ἀριθμὸς αὐτοῦ 1010011010.


#1691 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 21 May 2020 - 12:22

....;......"Vectrapearl rised from the dead"


greetings my friends που λενε και στο χωριο μου...
Κατι η καραντινα κατι που ανοιξα το μαγαζι μετα και με πηγε μπαλα η δουλεια δεν προφτασα να μπω να σας δω...και τωρα που μπηκα λεω να κανω ενα ρεζουμε..

ελιωσα στο παιχνιδι και να γραψω 2 λογακια..

στην αρχη οντωε μουδιασμενος μ ε την κατασταση και μην ξερωντας ποσο θα κρατησει ολο αυτο δεν ηθελα να ξεκινησω κατι καινουργιο σε game εκατσα και εκανα ενα 2ο playthrough που ειχα αφησει στην μεση στο bloodborne και το εκανα πλατινα.

Σειρα πηρε το CONTROL της remedy.Και ειναι ακριβως αυτο.ενα παιχνιδι της remedy,οποιος εχει παιξει alan wake η max pain καταλαβαινει.ενιωσα τα εγκεφαλικα μου κυτταρα να τα σωταρω στο 10 3ωρο..πολυ ωραιοι μηχανισμοι,ωραιο στορυ αν και θελει δουλεια με διαβασματα σε αρχεια και διαλογους για να το πιασεις το νοημα.δικαια στα game of the year που ηταν για μενα.

μετα που ειδα οτι θα μας παρει η μπαλα κανα 2μηνο μεσα πηρα θαρος.

Σειρα ειχε το batman arkham knight.λιγα θα πω..αν εξαιρεσεις καποια βαρετα quest το παιχνιδι εινα επος για αυτο που ειναι.!
Στα καπακια γλυκαθηκα και σειρα ειχε το spiderman.!χωρις πολλα πολλα εινα απο τα καλυτερα παιχνιδια της γενιας...εθιστικοτατο,τοσο που το πλατιναρα αν και να πω την αληθεια ειχε σχετικα ευκολη πλατινα!

και μετα εκανα το λαθος να πιασω το assasins creed origins...80 ωρες + με λιγο πασαλιμα το εβγαλα...εκπληκτικα δωσμενο το αιγυπτιακο set up,πραγματικα θες να μπαινοβγαινεις στις πολεις και να νιωθεις κομματι της εποχης...λιγο κουραστικο με το level up του . μετριο στορυ. γενικα το ευχαριστηθικα

και λιγο apex legends στα ενδιαμεσα για σβησιμο...


αυταααααααα......νομιζω καλα τα πηγα   :sweat:  :sweat: 

 


                                                                       


#1692 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 21 May 2020 - 15:48

Βρε καλώς τον! Οπότε το Odyssey που έχω παίξει είναι μια από τα ίδια με το Origins, ευτυχώς δεν θα μπορούσα να παίξω πάλι 100 ώρες με ηλίθια quests.

Αν από την άλλη το βρω κάνα δεκάρικο, μπορεί να το τσιμπήσω.

Μιας και που έχεις παίξει και τα προηγούμενα, προτιμάς αυτό το στυλ ή το κλασσικό.

Από τα κλασσικά έχω μόνο το syndicate και δεν ασχολήθηκα καθόλου, απλά έπαιξα 5 λεπτά να δω πως είναι ένα σχετικά καινούργιο creed γιατί είχα παίξει μόνο το 1ο.

 

Ρε συ το Batman, τα πρώτα δύο τα έχω στο pc. Το 1ο μου φάνηκε κάπως μπαρούφα, τρέχεις εκεί σε κάτι διαδρόμους, τις παίζεις με τους φυλακόβιους και περνάει η ζωή.

 

Kingdom hearts έχεις παίξει τα παλιά; Ποια η γνώμη σου;


rsrGbGx.gif

#1693 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 26 May 2020 - 18:20

Εχμμμμ....δεν εχω παιξει τα προηγουμενα.....ηταν μια περιοδος που δεν ασχολιομουν καθολου με gaming και οτι εκανα ηταν ελαχιστο οποτε τα creed τα ειχα προσπερασει...
Μαυρη περιοδος-χαμενα χρονια αν θες την αποψη μου αλλα τι να κανουμε c'est la vie ... :kakaka: 
Αν και βρηκα με 9 ευρω το black flag και το τσιμπισα.μιας και ειναι απο τα τελευταια με το παλιο στυλ οταν παιχτει θα σου πω ποιο μου αρεσει τελικα!

Επισης δεν εχω παιξει τα 2 πρωτα batman.Τα εχω και εγω στο Pc αλλα δεν τα ακουμπησα ποτε..ηξερα πανω κατω την ιστορια στα αλλα 2 και πηγα καρφι στο 3

kingdom hearts ακου να δεις τι γινεται.....δεν εχω παιξει κανενα ΑΛΛΑ.....τα επαιζε ο κολλητος και μαζευομασταν στο σπιτι του και το προχωραγαμε μαζι..ειδικα στο grind για level up που ειχε την ανωμαλια του να θελει να προχωραει over power level το σπαγαμε στην μεση και επαιζα και εγω...γενικα μιας και τα F.F μου αρεσαν παντα και ημουν φαν της disney πιστευα οτι θα μου αρεσει.και μου αρεσε.αλλα μεχρι εκει...μου εβγαζε παντα μια παιδικοτητα που δεν μπορουσα να την ξεπερασω ποτε...μαλλον ημουν ποιο μεγαλο γιαυτο οπο τοτε και δεν μου καθοτανε καλα...αν δεν ηταν ο κολλητος τοτε μαλλον δεν θα το επαιζα ποτε μονος μου.


Σε αλλα νεα προπαραγειλα την steelbook edition του the last of us part 2 απο το console club(fingers cross να μου ερθει) και να μην με ακυρωσουν.και το collectors χειριστηριο του απο  media markt (εκει και αν πεσει προσευχη να μην με ακυρωσουν.

Mιας και εχει ξεκινησει και το days of play της sony αυτες της μερες τσιμπησα το nioh 2 steelbook edition που εχει και το artbook μεσα στην τιμη του απλου,που το βρηκα στον γερμανο.το απλο εχει πεσει στα 39,99 πολυ καλη τιμη αν σκεφτεις οτι ειναι παιχνιδι των 70 ευρω και 3-4 μηνες στην κυκλοφορια
εγω θα κανω και μια ανανεωση στο ps plus μιας και τελειωνει τον ιουλιο τωρα γιατι το εχει 42 ευρω για 12 μηνες.

Αν καποιος θελει να παιξει το death stranding αλλα full price δεν ψηνοταν,το εχει στα 30 ευρω στο days of plays και πραγματικα αν καποιος γνωριζει τον kojima και του αρεσει ο τροπος του πρεπει να το παιξει

Σε αλλα που ειδα ισως ασχοληθω με το days gone γιατι για ενα 20αρικο που το εχει why not.
ειδα οτι εχει και μια προσφορα 1 dualshock σε μειωμενη τιμη και δωρο 1 game απο μια λιστα που απο οτι ειδα εχει καλα παιχνιδακια!

Spiderman 20 ευρω απλα τρεχτε οσοι δεν το εχετε παιξει και γενικα ωραιες προσφορουλες ειδα..

Και τρομερη προσφορα σε οποιον θελει Vr ,Το mega pack sta 199 ειναι ξεφτιλα εγω το ειχα παρει ενα χρονο πισω μεταχειρο 150!και απο οτι ξερω θα ειναι και συμβατο με το ps5 οποτε δεν εχεις και αγχος αν θα πρεπει να αλλαξεις και VR μετα!


Edited by vectrapearl, 26 May 2020 - 18:26.

                                                                       


#1694 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 26 May 2020 - 20:12

Και μένα με τρώνε τα πισινά μου να πάρω τίποτα αλλά μόνο το days gone με ψήνει αλλά θα θελα μια τιμούλα στα 15€.

Ε και μιας και που βγαίνει ας πούμε κι εδώ το scoop που ξέρουμε, ο Seraphimon από εδώ μέσα είναι στο dub του Last of us, ποιος θα το περίμενε, από Digimon fandus μεγάλος αστέρας το ελληνικού dub.

Έχει παίξει και στο zootropolis.


rsrGbGx.gif

#1695 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 27 May 2020 - 16:19

XΡΙΣΤΕ ΜΟΥ ποιον πρεπει να σκοτωσουμε για να μας δωσει ενα early copy στην ζουλα....? :slash: 

Παντως κατι τετοια τα γουσταρω...απο εκει που κανεις το χομπι σου και τον χαβαλε σου να το κανεις επαγγελμα.αν και απο οσο ξερω το ελληνικο dub δεν ειναι και απο το ποιο καλα εργασιακα περιβαλοντα....
οπως και να εχει βεβαια και παλι τον ζηλευω.