Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 2 votes

The Playstation World


  • Please log in to reply
1842 replies to this topic

#1666 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 25 March 2020 - 15:32

Πάει και το shadow of tomb raider, δεν είναι κακό αλλά πολύ emo ρε παιδί μου. Ευτυχώς πλέον φτάσανε στο timeline το original παιχνίδι οπότε μήπως κάνουν πάλι κανά remake?!

Συνεχίζω με devil may cry 5, τι αρκουδιά είναι αυτή, απλά πατάω κουμπιά, γίνονται πράγματα στην οθόνη και παίρνω Α. Σε δυο μέρες έχω βγάλεις τις μισές αποστολές αλλά suckαρω οικτρά στα ratings.


rsrGbGx.gif

#1667 0neZ

0neZ

    Commander

  • Members
  • 236 posts
  • Locationearth

Posted 27 March 2020 - 03:00

Σκεφτομουν να παρω το DMC 5, δεν ειναι καλο ? Εγω παιζω το nioh λογω του οτι βγηκε το nioh 2 τωρα και ειπα να δοκιμασω το 1 που ειναι πιο φθηνο πρωτα :P Αυτη τη στιγμη ειμαι στο boss fight με την μεγαλη γατα πιστευω θα την περασω αυριο, μεχρι στιγμης το boss που με δυσκολεψε πιο πολυ ηταν το umi bozu  :beaten:


latest?cb=20130808020445

Spoiler:

#1668 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 27 March 2020 - 09:50

Ναι δεν εννοούσα ότι είναι μάπα, έκανα μλκ και το έπαιζα στο human που είναι το easy mode οπότε ότι και να πατούσα κάτι γινόταν, συν άπειρα κρυσταλλάκια.

Είπα να κάνω skip το normal και σήμερα το ξεκίνησα στο sons of sparda που άνοιξε όταν το τελείωσα στο human. Είναι αρκετά πιο δύσκολο, σχεδόν καθόλου freebies κλπ.

Κοίτα επειδή στην ουσία είναι το 1ο dmc που παίζω πάνω από δύο ώρες (είχα ασχοληθεί λίγο με το 1ο) θα έλεγα πως μου άρεσε.

Νταξ, η ιστορία έχει ένα μικρό plot twist που δένει με τα προηγούμενα παιχνίδια για να σε κρατήσει λίγο, από gameplay παίζεις με τρεις χαρακτήρες (V, Neo και Dante) που ο καθένας έχει δικό του στυλ (ειδικά ο V) αλλά οι χαρακτήρες μου φάνηκαν από αδιάφοροι έως εκνευριστικοί.

Ναι οκ, τι ψάχνω και γω τώρα, καταλαβαίνω ότι είναι το thingy του παιχνιδιού να είναι κάπως trash σε αυτούς τους τομείς, να θυμίζει λίγο bmovie αλλά μιεχ μου φάνηκε ότι προσπαθεί πολύ.

Βασικά η φάση με τα τρία είδη gameplay μου φάνηκε ότι έμοιαζε λίγο στο Nier, απλά δεν γίνεται να το κάνεις στην ίδια αποστολή.

Κάθε αποστολή ξεκινάει με κάποιο χαρακτήρα και σε κάποιες σου δίνει την επιλογή να διαλέξεις χαρακτήρα ώστε να δεις το δικό του path πρώτα πριν παίξεις του άλλου.

Ας πούμε ενδιαφέρον gimmick αλλά θα προτιμούσα κάτι on the fly.

 

Ωραίο το nioh αλλά το παράτησα, ο εκνευρισμός μου είχε φτάσει σε τεράστια επίπεδα, γενικά με αυτό το είδος που πρέπει να πετσοκόβεις πάλι από την αρχή δεν μου χει κάτσει και πολύ καλά.

Bloodborne το ξεκίνησα, το παράτησα, τα ίδια με το Nioh. Παρόλα αυτά σκέφτομαι να πάρω κάνα souls! Μαζόχας.

 

Α και ξέχασα, τελείωσα και το the order. Τι να πω, βλακεία, χαζό παιχνίδι, όχι απλά αδιάφορο. Cutscene, διάδρομος, δωμάτιο με κακούς, διάδρομος, δωμάτιο με το πολύ τρία τέρατα που κινούνται σε ρυθμούς χελώνας, repeat.

Μιλάμε ίσως για το πιο αδιάφορο παιχνίδι που έχω παίξει, ιστορία (dont care), χαρακτήρες (dont care), action (yeah πιου πιου).


rsrGbGx.gif

#1669 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 28 March 2020 - 02:00

Ωραίο το nioh αλλά το παράτησα, ο εκνευρισμός μου είχε φτάσει σε τεράστια επίπεδα, γενικά με αυτό το είδος που πρέπει να πετσοκόβεις πάλι από την αρχή δεν μου χει κάτσει και πολύ καλά.
Bloodborne το ξεκίνησα, το παράτησα, τα ίδια με το Nioh. Παρόλα αυτά σκέφτομαι να πάρω κάνα souls! Μαζόχας.

Σε αυτή τη φάση ακριβώς είμαι κι εγώ, έχω κουραστεί πλέον από αυτά τα παιχνίδια, θέλω κάτι πολύ πιο απλό και άμεσο. Σε βάθος χρόνου πιθανώς να μου αρέσουν, όμως δεν έχω όρεξη να επενδύσω τόσο χρόνο. Δεν είναι να πεις από την άλλη πως δεν την παλεύω με παλουκοπαίχνιδα, η βίβλος μου είναι γεμάτη με Super Meat Boy, Celeste, The Messenger κλπ. Μάλλον απλά έχω κατασταλάξει πως θέλω πλατφορμιές χωρίς πολλά πολλά.


E5VV38U.jpg


#1670 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 28 March 2020 - 02:36

Πλατφορμιές άκουσα? Σου 'χω παιχνιδάρα, Φάντομ. Shovel Knight. Παίξε και τις τέσσερις καμπάνιες με τη σειρά που βγήκαν.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#1671 0neZ

0neZ

    Commander

  • Members
  • 236 posts
  • Locationearth

Posted 29 March 2020 - 18:34

Για οποιον ενδιαφερετε μολις εσκασε τισερ τρειλερ για nier με ονομασια nier replicant ver1.22474487139. hype!


Edited by 0neZ, 29 March 2020 - 18:37.

latest?cb=20130808020445

Spoiler:

#1672 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 29 March 2020 - 19:36

Οκ! Μου φτιαξε τι διάθεση αλλά μπορούμε να βάλουμε και την B2 μέσα!  :canthelp:


rsrGbGx.gif

#1673 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 30 March 2020 - 01:15

Λοιπον αλοθρησκοι....!
Το bloodborne ειναι 1 απο τα 3 καλυτερα παιχνιδια αυτης της γενιας(τα αλλα ειναι RDR 2 και Death stranding..με ενδεχομενο να αλλαξουν βεβαια μετα τις κυκλοφοριες των the last of is και ghost of tsusima)και μολις τελειωσα ενα new game + και το εκανα πλατινα(i love carantina)!η μουσικη τα τοπια τα voice overs το σεναριο και η ατμοσφαιρα αυτου του παιχνιδιου πατανε ολα μου τα κουμπακια!
Το nioh ειναι true soulslike game και το απολαυσα τερμα!θα παιξω και το 2 αλλα ποιο μετα γιατι τωρα ασχολουμε με το CONTROL της remedy και τα εγκεφαλικα μου κυτταρα ειναι καρβουνιασμενα με αυτο!
Για των ερωτα dark souls δεν λεω κουβεντα εχω γραψει αρθρο εδω για αυτα !

ΥΓ.το nier replicant ειμαι remake/remaster το nier replicant του ps3/ xbox 360 που κυκλοφορησε μονο japan με ποιο νεο βασικο χαρακτηρα οταν στην ευρωπη ηταν το nier gestalt η απλως nier που το ελεγαν εδω!θα παιχτει παραυτα οταν βγει

ΥΓ2.Τα ματια σας και τα αυτια σας ανοιχτα γιατι η platinum games την 1η απριλιου θα ανακοινωσει το νεο της ΑΑΑ τιτλο που μαλλον θα ειναι επικο απο το teaser που εχει δωσει! Γιατι εδω μεσα σε εμας θα μας θυμισει κατι πολυ εντονα

Youtube Video

Edited by vectrapearl, 30 March 2020 - 01:20.

                                                                       


#1674 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 30 March 2020 - 08:35

Ο ultraman δεν είναι αυτός;


rsrGbGx.gif

#1675 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 30 March 2020 - 23:23

Μοιαζει παρα πολυ για να ειναι απλα συμπτωση!

Και ευχομαι να ειναι ultraman γιατι εχω μια αγαπη για το εν λογο franchise! Ειδικα στο anime ultraman jonias!

                                                                       


#1676 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 31 March 2020 - 15:33

Για ultraman δεν τρελαίνομαι να πω την αλήθεια αλλά για το συγκεκριμένο software house έχω μια αδυναμία.

Είδες που βγήκε πακέτο, bayonetta και vanquish. Μόλις πέσει λίγο η τιμή του θα το τσιμπίσω! :B


rsrGbGx.gif

#1677 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 04 April 2020 - 18:16

 Πάει το last of us 2

 

https://www.theverge.com/2020/4/2/21205819/sony-the-last-of-us-part-ii-delayed-indefinitely-coronavirus-iron-man-vr

 

τουλάχιστον βγήκε νωρίτερα το FF7 remake.


rsrGbGx.gif

#1678 0neZ

0neZ

    Commander

  • Members
  • 236 posts
  • Locationearth

Posted 05 April 2020 - 21:56

Ε ας το βγαλουν κατευθειαν στο πσ5 το λαστ οφ ας  :canthelp: Οχι οτι εχω σκοπο να παρω πσ5 στο αμεσο μελλον.. Καλα σιγουρα θα βγει ρεμαστερ μετα απο λιγο καιρο .


latest?cb=20130808020445

Spoiler:

#1679 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 07 April 2020 - 23:57

Δεν το βλέπω, ήταν σχεδόν έτοιμο για shipping. Νταξ, θα το βγάλουν κι εκεί αλλά έλα μωρέ ας το δώσουν σε εμάς τώρα και στο ps5 ας βγάλουν κάποιο νέο IP.

Meanwhile, παρουσιάστηκε το χειριστήριο του ps5

 

https://www.insomnia.gr/articles/games/playstation/dualsense-to-joystiq-toy-playstation-5/

 

έλα ρε Sony δώσε τιμή και το κουτί, πόσο να hyperαρεις την κονσόλα όταν έχει παγώσει ο κόσμος με το covid.


rsrGbGx.gif

#1680 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 08 April 2020 - 13:32

Το βρίσκω άσχημο. Συγκεκριμένα, το λευκό δεν του πάει καθόλου, μα καθόλου. Η Sony ανέκαθεν χαρακτηριζόταν για την άψογη χρήση του μαύρου και τη στυλάτη παρουσία των κονσόλων της. Θέλω να πιστεύω πως μάλλον το λευκό μπήκε για να αναδειχθούν οι λεπτομέρειες του design στην ανακοίνωση και πως το τελικό controller θα είναι μαύρο με χρωματισμένα κουμπιά (πχ το Δ να είναι πράγματι πράσινο και όχι ξεπλυμένο). Το βασικό πρόβλημα είναι ότι το άσπρο βρωμίζεται εύκολα σε σχέση με το μαύρο (καλά, και τα δύο βρωμίζονται εξίσου εύκολα, αλλά στο άσπρο το βλέπεις ντε :yawn2: )

 

Από άποψη λειτουργικότητας, φαίνεται ιδιαίτερα αξιόλογο. Ειδικότερα, θέλω να δω τα νέα vibrations στην πράξη. Επίσης, μου αρέσουν τα triggers στα R&L κουμπιά. Τώρα αναμένουμε το κουτί και τις τιμές. Hazuki, εφόσον θα κυκλοφορήσει το Φθινόπωρο, νομίζω πως η αποκάλυψη θα γίνει μέσα στο Μάιο/Ιούνιο, αναλόγως. Ίδωμεν!


8J90AKf.jpg

that's a dude!