Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 2 votes

The Playstation World


  • Please log in to reply
1842 replies to this topic

#1531 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 18 December 2018 - 19:23

Πάει και το nier automata, έβγαλα και τα τρια playthroughs αλλά δεν την παλεύω άλλο να παίξω από την αρχή για να τελειώσω τέσσερα quest που μου είχαν μείνει.

Σίγουρα δεν θα κάτσω να βρω όλα τα endings.

 

Γενικά ενδιαφέρον παιχνιδάκι, η υπόθεση από ένα σημείο και πέρα γίνεται τελείως ακατανόητη και στα όρια του mumbo jumbo tech, χάνοντας το ενδιαφέρον για την υπόθεση γίνεται στην ουσία ένα shump hack n slash. 1η φορά βλέπω τέτοιο συνδυασμό. Συγκεκριμένα από shumps πρέπει να συνδυάζει όλα τα είδη, κανονικά π.χ. darius, bullet hell, rail shooter και 3rd person σαν το space harrier.

 

Δύσκολο δεν είναι, απλά πρέπει να παίρνεις συνέχεια restore items για να την βγάλεις καθαρή στους αρχηγούς. Έχει και ένα ψιλό auto aim για να μην βασανίζεσαι τελείως (όλα αυτά στο normal). Τα restore items στην αρχή είναι λίγα αλλά μετά από λίγο grinding με τους εύκολους εχθρούς που υπάρχουν μέσα στο κόσμο  του nier έχετε τόσα λεφτά που μπορεί να πάτε να αγοράσετε όσα χωράει το inventory και να μην έχετε πρόβλημα.

 

Τεσπα αξίζει τα λεφτούλια του αλλά μην δώσετε πάνω από 20ρικο δεν είναι και το παιχνίδι της δεκαετίας. Επίσης σε ps4 slim υπήρχαν αισθητά frame drops που κουράζανε μετά από λίγο, όποιος το χει σε pro ίσως δει κάποια βελτίωση.


rsrGbGx.gif

#1532 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 23 December 2018 - 12:40

Θυμαμαι οταν ηταν να βγει το GOW4 στα Ελληνικα, ενας φιλος μου ειπε πως τη φωνη του Κρατος θα την εκανε ο Γιαννης Μποσταντζόγλου. Ειλικρινα κριμα που δεν εγινε, εστω και ραδιο αρβυλα να ηταν

#1533 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 26 December 2018 - 14:18

https://www.kotsovolos.gr/site/gaming-gadgets/forhtes-konsoles/190930-sony-playstation-classic

 

Έλα πάρε πάρε, στα 60€ το ps classic.


rsrGbGx.gif

#1534 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 27 December 2018 - 11:09

Double post ftw!

 

Youtube Video

 

Πλέον του έχουν περάσει retroarch και παίζει snes/genesis και άλλο ps emulator με καλύτερα αποτελέσματα!

Δεν ξέρω αν έκανε κανά 30€ μπορεί να το ψηνα αλλά ακόμα και τα 60€ είναι πολλά!


rsrGbGx.gif

#1535 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 03 January 2019 - 11:04

ειδα κυκλοφοριες ιανουαριου - φεβρουαριου - μαρτιο και με επιασε ενα κατι τις... :OMG3: 

ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ
tales of vesperia:definitive edition 11/1
onimusa:warlords 15/1
ace combat 7 18/1

resident evil 2 remake 25/1
kingdom hearts III  29/1 (καπου διαβασα οτι θα τα βγαλουν 1-2-3 μαζι για ps4 η κανω λαθος?)

για ιανουαριο εχει και αλλα μικροπαιχνιδα αλλα εδω εβαλα μονο μεγαλους τιτλους

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ
god eater 3 8/2
overkills the walking dead 8/2
trials rising 12/2
farcry new dawn 15/2
dead or alive 6 15/2
metro exodus 15/2
ANTHEM  22/2
dirt rally 2.0 26/2

ΜΑΡΤΙΟΣ
devil may cry V 8/3
the division 2 15/3
the sinking city 21/2
shekiro : shadow dies twice 22/2

εμενα με ενδιαφερουν residen evil 2 remake,kingdom hearts 3 (μονο αν βγει bundle με ολα τα αλλα γιατι εχω παιξει το μισο 1 μονο),ΑΝΤΗΕΜ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ,metro exodus,devil may cry V(θεε μου τι θα γινει) και φυσικα shekiro(from software σαγαπω)

ασχετο αλλα θα το βαλω εδω μεσα .
Η from software δια στοματος Hidetaka Miyazaki(Hidetaka θεε παρε την παε)ειπε  οτι εχουν ακομα 2 τιτλους στα σκαρια και θελουν λιγο χρονο ακομα για να κανουν ανακοινωσεις αλλα ειπε οτι θα ειναι στο soulslike στυλ...
φημες θελουν ενα remake του demon souls αλλα και ενα Bloodborne 2 που ζηταει ολος ο κοσμος...αναμενουμε!!
 
 


                                                                       


#1536 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 03 January 2019 - 14:45

[...] εμενα με ενδιαφερουν residen evil 2 remake,kingdom hearts 3 (μονο αν βγει bundle με ολα τα αλλα γιατι εχω παιξει το μισο 1 μονο[...]

 

Καλή τύχη, το ένα που έχεις παίξει = κανένα :P. Έχουν βγει 7-8 παιχνίδια, που όλα προσφέρουν στην ιστορία και αν δεν έχεις παίξει κάποιο, θα χάσεις από την υπόθεση του KH3. Το bundle που λες, ονομάζεται "The Story So Far" και θα βγει μόνο σε Αμερική. Στην Ευρώπη, έχουν βγει τα Kingdom Hearts 1.5+2.5 Remix και το Kingdom Hearts 2.8 Final Chapter Prologue που έχουν μέσα λίγο πολύ ό,τι χρειάζεται να ξέρεις για να πας στο 3. Το "Story So Far" έχει μέσα αυτές τις δύο συλλογές, δεν κερδίζεις κάτι περισσότερο, επομένως μπορείς να τσιμπήσεις τα δύο που ανέφερα.

 

Μπορεί να μπλέχτηκες, όμως είναι για να μπεις στο κλίμα, αφού η ιστορία των παιχνιδιών μπερδεύεται ακόμα περισσότερο από το πρώτο και ύστερα :beaten:. Ίσως το καλύτερο που έχεις να κάνεις, είναι να κοιτάξεις μερικά recaps στο διαδίκτυο για να είσαι έτοιμος σε 25 ημέρες που κυκλοφορεί, και αργότερα, τα παίζεις με την ησυχία σου.


E5VV38U.jpg


#1537 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 03 January 2019 - 16:09

Και γω θέλω να τα παίξω αλλά νταξ αν βγει αμερική μπορεί κάποια στιγμή να συμφέρει να το κάνει import αφού θα παίζει και στις Ευρωπαϊκές κονσόλες. 

Από την άλλη υπάρχει το παρακάτω bundle στο ps store

 

https://store.playstation.com/en-gr/product/EP0082-CUSA12025_00-KH398PREORDERBUN

 

Να πω την αλήθεια αυτό που πραγματικά με ενδιαφέρει είναι το remake του resi.

Επίσης και το νέο DMC δεν είν κακό!


rsrGbGx.gif

#1538 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 03 January 2019 - 18:05

Είδα Onimusha και έπαθα για μια στιγμή, μετά κατάλαβα ότι είναι...visual upgrade του πρώτου... με τα ίδια γραφικά. Να δούμε σε τι τιμή θα το πουλήσουν, να γελάσουμε.


O6rrvsU.jpg


#1539 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 03 January 2019 - 18:28

Είδα Onimusha και έπαθα για μια στιγμή, μετά κατάλαβα ότι είναι...visual upgrade του πρώτου... με τα ίδια γραφικά. Να δούμε σε τι τιμή θα το πουλήσουν, να γελάσουμε.

19.99 στο pre-order.... :ureshii:


                                                                       


#1540 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 03 January 2019 - 18:34

Πολλά είναι από την στιγμή που είναι απλά upgrade στα textures. Το shadow of colossus ήταν full remake και τώρα είναι στα 17 καινούργιο.


rsrGbGx.gif

#1541 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 03 January 2019 - 19:03

shit.....

μολις ειδα οτι το resident evil 2 εχει ενα 60αρι!!!!
το καταλαβαινω μονο αν ειναι ενα εντελος αλλο παιχνιδι...αλλιως δεν....

το sekiro εχει 70,το anthem στην standard edition 70 και το dmc V επισης....μου φαινεται οτι θα τα καιω στο παιξιμο για να προλαβαινω να τα σπρωχνω μεταχειρο να περνω το επομενο γιατι αλλιως θα με χωρισει  η κυρα....

και δεν εχω ψαξει για καμια collectors σε sekiro και anthem....ακομα....!!!!


                                                                       


#1542 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 12 January 2019 - 11:29

DOA 6, God Eater 3 και Resident Evil 2 Demo στο psstore.

To DOA θέλει ps plus για να δουλέψει.

 

Τώρα τι να πω για το resident, τρομερό throwback και επιτέλους βλέπουμε το παιχνίδι έτσι όπως το φανταζόμασταν πίσω από τα pixeλιασμένα γραφικά του psx.

Μακάρι να πάει καλά και να σταματήσει η capcom να βγάζει το ένα resi spinoff πίσω από το άλλο κι όλα να είναι αμφιβόλου ποιότητας.


rsrGbGx.gif

#1543 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 19 January 2019 - 16:00

To DOA6 θα το αγορασω για Steam αφου ωριμασει η σκηνη mods για τα μοντελα και τα κουστουμια. Πιστευω θα δουμε θαυματα.

Αντε να βγει μοντελο για το Catherine Classic, γιατι το χακαραν να εμφανιζεται χωρις ρουχα
Αγορασα και το Ace Combat 7 deluxe, γιατι πλεον λιγα τετοια παιχνιδια υπαρχουν σε υπολογιστη και μαλιστα προσφατα και δεν εχω ξαναπαιξει τετοιο παιχνιδι. Συνηθησα στα flight sims τοσα χρονια.

Για το re2 δεν καιγομαι. Εδω το remaster του 1 το παρατησα και ουτε αγγιξα τα 6&7.

#1544 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 05 February 2019 - 18:12

λοιπον εχω λιγο καιρο να γραψω εδω οποτε ακολουθει μικρο σεντονακι!!!

απο παιχνιδια δεν μπορω να πω οτι ασχοληθικα με κατι σοβαρο εν αναμονη μεγαλων τιτλων που ερχονται...οποτε ασχοληθικα με το pubg στο ps4 αρκετα μιας και δεν εχω καλο pc που να το σηκωνει και τωρα βρηκα την ευκαιρια να δω προς τι αυτος ο ντορος...καλο ειναι για να ξεσκας απο ποιο βαρια παιχνιδια..εμενα μου ηρθε κουτι μετα απο 6 μηνες souls games.
επαιξα το soma που ειχε το ps plus αλλα το βαρεθηκα και το εχω αφησει στην μεση..
θελω να παιξω το RE2 αλλα το παιχνιδι για καινουργιο ειναι ακριβο οποτε η μεταχειρο η σε καμια προσφορα..
επαιξα την open beta του anthem ολο το σ/κ και παρα τα οποια προβληματα-gliches ειχε εγω ανυπομονω...τρομερο scaling απιστευτα ομορφα τοπια.τα javelins εχουν πραγματικες διαφορες που δεν το περιμενα και οντως θελει στρατηγικη διαφορετικη με το καθενα,ωραιες η εναλαγες σε τοπια-μερα-νυχτα και καιρου,πολυ ωραιες μαχες ...γενικα εμενα με εχει κερδισει..
περιμενω και metro exodus και sekiro και jump force .και ακομα δεν εχω πιασει το RDR2 και το εχω και καθεται σπιτι και η γυναικα θα με χωρισει και ολα καλα παιδια :beaten: 


σε αλλα νεα αγορασα και το PSVR οποτε παμε για εντυπωσεις..

καταρχας το πηρα μεταχ. απο ενα μαγαζι στο κεντρο που μου ειχαν πει καλα λογια και οντως τα παιδια ειναι φανταστικα.ειναι η πρωτη γενια με V2 camera οποτε εχει λιγα καλωδια παραπανω(γενικα εχει πολυ καλωδιο το setup) απο το vr 2ης γενιας...αυτη ειναι και η μονη διαφορα τους και το οτι η 2 υποστηριζει 4Κ..
σε παιχνιδια δεν εχω ασχοληθει και παααρα πολυ μιας και το vr playroom ειναι σχεδον μονιμο με την μικρη μου που εχει γινει πολυ καλυτερη απο εμενα σε πολυ μικρο χρονικο διαστημα...επαιξα ενα μικρο demo του RE7 ΚΑΙ ΕΧΩ ΨΗΘΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΟΛΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.ενα επεισοδιο απο το the exorcist και χεστηκα!!!
γενικα σε horror αξιζει....αν και αγοραστικε εξ αρχης για το beat saber και το tetris . :canthelp: 
μεχρι που εκανα το λαθος και εβαλα ενα demo του driveclub vr ....μολις το ανοιξα και διαλεξα ενα pagani zonda ξετρελαθηκα..ημουν μεσα στο αμαξι κανονικα...3....2.....1.... και σανιδωνω,στην ευθεια μπομπα..ερχεται η πρωτη στροφη αριστεραα, φρενο-γκαζι και μπαινω.................και πεταξα το vr απο το κεφαλι μου αμεσως... :blurah5:  :nooooo: ...ο ιλλιγγος ηταν αστραπιαιος.....τετοιο πραγμα ειχα χρονια να παθω....για 2 ωρες ημουν τεζα,σκεφτομουν να το πουλησω....

γενικα μετα διαβασα οτι σε παιχνιδια που εχουν κινηση σωματικη (οπως οταν εισαι μεσα σε οχημα η τρεχεις περπατας)ειναι σκουρα τα πραγματα και θελει εξασκηση...το συνηθιζεις αλλα θελει δουλειτσα..βοηθαει να εισαι ορθιος για αρχη αλλα να οδηγας ορθιος πχ ειναι μιση εμπειρια....
υπαρχει και λιστα στο ιντερνετ με τα παιχνιδια υψηλου ιλλιγγου...

γενικα εχω αρκετα καλες εντυπωσεις και ακομα δεν εχω δοκιμασει πολλα παιχνιδια....θελω και 2 move controllers για να παιξω αρκετα απο τα παιχνιδια του. και εγω εχω μονο ενα απο το ps3 που κανει αλλα ζοριζομαι να βρω αλλο ενα μονο του..μιας και τα πουλανε ζευγαρι πια λογο του vr και εχουν κανα 70αρι...οποτε περιοριζομαι μονο σε οσα παιζονται με το κανονικο controller.


Edited by vectrapearl, 05 February 2019 - 18:18.

                                                                       


#1545 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 06 February 2019 - 14:48

Έτυχε να βρω ένα παρατημένο vr για δοκιμή στο mediamarkt και μου φάνηκε πολύ ψευτοπράμα από θέμα κατασκευής.

Καταρχάς τα λάστιχα γύρω από το πρόσωπο εφαρμόζουν ακριβώς; Είναι σφιχτά; Γιατί εκεί ήταν όλα λάσκα, παίζανε και δεν μου κλείνανε τελείως τα πλαϊνά οπότε έμπαινε φως. Υποθέτω ήταν έτσι από την υπερχρήση.

Εμένα με έπιασε ίλιγγος και που κοιτούσα την home screen του ps4, δεν έπαιξα κάτι γιατί δεν είχε κάποιο παιχνίδι, μόνο σε αυτό το demo που έχει με τα robotακια μπήκα λίγο και μου φάνηκε τελείως gimmick.

Σαν wiimote με ένα κράνος στη μούρη να σε πιέζει.


rsrGbGx.gif