Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93859 replies to this topic

#93841 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 19 March 2024 - 19:46

Δεν σου κοτάει να μας αντιμετωπίσεις από κοντά

λολ  το λες και οτι κοταω.....απο το 2006 εδω μεσα μονο τον Lord Leon εχω γνωρισει και αυτο γιατι ηρθε αυτος σε εμενα στο μαγαζι....  bleh.gif bleh.gif bleh.gif


                                                                       


#93842 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 20 March 2024 - 18:23

double post for the wiiiiiiinnnnnn!!!!!!


Καλα ρε βγαινει καινουργιο GRENDIZER(μονο 35 χρονια μεταdeadga6.gif ) και δεν ενημερωνετε....θα παθω καμια καρδια ο μαθουσαλας....!!!

Youtube Video


                                                                       


#93843 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 posts
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Posted 02 April 2024 - 20:53

Πεταω αυτο εδω

 

Youtube Video



#93844 FrenzyApe

FrenzyApe

    Unofficial Moderator

  • Members
  • 197 posts

Posted 03 April 2024 - 05:00

Που είναι ο Kenny. Είχε πει θα με κάνει mod.



#93845 Kain

Kain

    ♠️

  • Members
  • 194 posts

Posted 03 April 2024 - 16:02

Youtube Video


sigELIK.jpg   adorexu7.gif3.png


#93846 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 06 April 2024 - 13:42

Για πείτε τίποτα βρε παιδιά!


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#93847 Kain

Kain

    ♠️

  • Members
  • 194 posts

Posted 06 April 2024 - 17:48

Διαβαζοντας αυτο το αρθρο στη σελιδα που πλεον ειναι το αγαπημενο μου μερος στο ιντερνετ, συνειδητοποιησα ποσο εχουν καταστρεψει το μυαλο μου τα σοσιαλ μηντια και γενικοτερα το ιντερνετ του αλγοριθμου και των πεντε ιστοσελιδων που ανηκουν σε δισεκατομμυριουχους. Αυτο το ιντερνετ το αφηνα να με εκπαιδευσει για χρονια να σκεφτομαι πως καθε τι που ποσταρω πρεπει να εχει κατι για να δικαιολογει την υπαρξη του για να μαζεψει likes και να ευχαριστησει τον αλγοριθμο, ωστε να κοιταω ενα ματσο αριθμους να ανεβαινουν και να χαιρομαι, αντι απλα να ειμαι ο εαυτος μου και να εκφραζομαι με μοναδικο σκοπο την επικοινωνια με αλλους ανθρωπους. Καπως το ειχα καταλαβει πολυ νωριτερα, γι αυτο και αρχισα να επιστρεφω στα φορουμ και στις προσωπικες ιστοσελιδες και να απομακρυνομαι απο τα σοσιαλ μηντια, αλλα χαιρομαι που τωρα καταλαβαινω καλυτερα ποια ακριβως ειναι η ζημια στο μυαλο μου που προσπαθω να φτιαξω. Πρεπει λοιπον να προσπαθησω να γραφω πιο αυθορμητα και να απομακρυνθω απο τον τροπο σκεψης των likes και του αλγοριθμου.

 

(Late) new year resolutions λοιπον, πραγματα που θελω να κανω μεσα στη χρονια:

 

Να φτιαξω επιτελους ενα blog που θα λεω τις σκεψεις μου για βιβλια που μου αρεσουν, κι ας το επισκεπτεται μονο η μανα μου!

Να αρχισω να γραφω επιτελους αυτο το Star Trek fanfic που εχω στο μυαλο μου, κι ας ειναι χαλια κι ας μην εχω σκεφτει ολη την ιστορια ακομα!

Να φτιαξω ενα shrine για το αγαπημενο μου Pokemon, το Misdreavus, κι ας μην εχει κανενα λογο υπαρξης περα απο το να το βλεπω εγω και να το χαιρομαι!


sigELIK.jpg   adorexu7.gif3.png


#93848 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 07 April 2024 - 01:26

Και εγώ είχα πέσει στη λούπα των social, αλλά πλέον απέχω πολύ από αυτά και ειλικρινά νιώθω πιο υγιής. Τα φόρουμ και οι προσωπικές σελίδες είναι με διαφορά αυτό που θα ήθελα να βλέπω. Οι μικρές κοινότητες αξίζουν ΠΟΛΥ περισσότερο από αυτά της μάζας. Εκεί είναι σαν να χάνεσαι, σαν να είσαι το τίποτα, αλλά ταυτόχρονα να υπάρχουν προσδοκίες. 


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#93849 ATANASHIOSU

ATANASHIOSU

    Anime Fan

  • Members
  • 306 posts
  • Location札幌

Posted 07 April 2024 - 05:39

Από "Social", ένα YouTube έχω για να ανεβάζω που και που κανένα βίντεο, πιο πολύ για να θυμάμαι τι έκανα.

 

Κάποιοι κανόνες του YouTube είναι τελείως γελοίοι, για παράδειγμα που μπλοκάρουν το γυμνό ακόμα και σε έργα τέχνης.

Μη το ένα και μη το άλλο, να σεβόμαστε τον ένα, να μην προκαλούμε τον άλλο.

 

Αστυνομία σκέψης έχει καταντήσει.


Ὧδε ἡ σοφία ἐστίν· ὁ ἔχων νοῦν ψηφισάτω τὸν ἀριθμὸν τοῦ θηρίου, ἀριθμὸς γὰρ ὑπολογιστoῦ ἐστίν· καὶ ὁ ἀριθμὸς αὐτοῦ 1010011010.


#93850 Kain

Kain

    ♠️

  • Members
  • 194 posts

Posted 07 April 2024 - 12:13

Εχω διαγραψει τελειως το reddit και ο μονος λογος που ειμαι ακομα στο xitter και στο instagram ειναι για τρεις τεσσερις καλλιτεχνες που ποσταρουν σκιτσα μονο εκει. Αν και εκεινες (ολες ειναι γυναικες τωρα που το σκεφτομαι) φτιαξουν δικες τους ιστοσελιδες ή αρχισουν να ποσταρουν αλλου τα διαγραφω και αυτα.

 

 

Από "Social", ένα YouTube έχω για να ανεβάζω που και που κανένα βίντεο, πιο πολύ για να θυμάμαι τι έκανα.

 

Κάποιοι κανόνες του YouTube είναι τελείως γελοίοι, για παράδειγμα που μπλοκάρουν το γυμνό ακόμα και σε έργα τέχνης.

Μη το ένα και μη το άλλο, να σεβόμαστε τον ένα, να μην προκαλούμε τον άλλο.

 

Αστυνομία σκέψης έχει καταντήσει.

 

Παρατηρω πως ολο και περισσοτερο απο το ιντερνετ πλεον εχει αρχισει να λογοκρινεται ετσι απο πλουσιους κοστουμογραβατες, θυμαμαι τι ειχε γινει με το tumblr, αν και τωρα παιρνει παλι τα πανω του, ενω προσφατα αρχισε να μην επιτρεπει και το gumroad nsfw περιεχομενο, γινεται λιγο τραγικη η κατασταση με την αποστειρωση του ιντερνετ.


sigELIK.jpg   adorexu7.gif3.png


#93851 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 08 April 2024 - 11:59

και εγώ μόνο facebook λόγω οικογένειας, φίλων και μιας ομάδας για κατοικίδια.
Το Reddit έλεγα να το καταργήσω αλλά τελικά έκανα νέο λογαριασμο κυρίως γιατί για τεχνικά θέματα πλέον αυτό έχει τη μερίδα του λέοντος. Οποία απορία και να έχεις, αυτό θα βγει στις μηχανές.
Μακριά όμως από πολιτικές συζητήσεις και τα συναφή.
το r/greece περισσότερα πλέον από ποτέ είναι για τα πανηγύρια

#93852 Kain

Kain

    ♠️

  • Members
  • 194 posts

Posted 08 April 2024 - 16:47

Το Reddit έλεγα να το καταργήσω αλλά τελικά έκανα νέο λογαριασμο κυρίως γιατί για τεχνικά θέματα πλέον αυτό έχει τη μερίδα του λέοντος. Οποία απορία και να έχεις, αυτό θα βγει στις μηχανές.

Καλα το οτι πρεπει να βαζουμε "reddit" στο τελος καθε αναζητησης πλεον ειναι απιστευτα ελεεινο και με ενοχλει παρα πολυ που ειναι ο μονος τροπος αναζητησης τωρα πια, και λογω των μηχανων αναζητησης που εχουν καταντησει σχεδον αχρηστες αλλα και επειδη το reddit εχει καταπιει το μισο ιντερνετ και ολοι πανε εκει επειδη ολοι οι αλλοι πανε εκει. Και, τουλαχιστον για επισκευες retro ηλεκτρονικων που με ενδιαφερει εμενα πιο πολυ τελευταια, αν υπαρχει ηδη ετοιμη η λυση εκει απο προηγουμενη δημοσιευση εχει καλως, αν ομως δεν υπαρχει και πρεπει να ρωτησω τι χρειαζομαι εχω βρει πως ειναι απιστευτα εκνευριστικη εμπειρια για πολλους λογους. Αρνουμαι λοιπον πεισματικα να ξαναφτιαξω λογαριασμο για να ζητησω βοηθεια απο εκει για κατι, ακομα κι αν χρειαστει να καθομαι να ψαχνω για ωρες για τη λυση. Θα βοηθουσε παρα πολυ αν το Vogons ασχολουνταν και με αλλες retro συσκευες περα απο υπολογιστες, ή αν εβρισκα ενα εξισου ενεργο forum για τετοια θεματα.


Edited by Kain, 08 April 2024 - 16:48.

sigELIK.jpg   adorexu7.gif3.png


#93853 SpeedFreak

SpeedFreak

    bored of harem

  • Members
  • 203 posts
  • Locationκοντα στη μαμακα

Posted 09 April 2024 - 09:51

Hazuki Amber alert


Όσοι ζουν στη σκιά δεν τους θωρεί κανείς...

Μπρεχτ


#93854 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 09 April 2024 - 13:27

Έλα εδώ είμαι, απλά έχω πήξει στη δουλειά.
rsrGbGx.gif

#93855 Kain

Kain

    ♠️

  • Members
  • 194 posts

Posted 11 April 2024 - 00:51

Με το Kill Bill στο netflix θυμηθηκα αυτο το βιντεο πολιτιστικη κληρονομια.

 

Youtube Video


sigELIK.jpg   adorexu7.gif3.png