Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93936 replies to this topic

#93676 Kain

Kain

    ♠️

  • Members
  • 197 posts

Posted 15 October 2023 - 10:56

Ηταν το καλυτερο με διαφορα σαιτ/εφαρμογη για να αγοραζεις/διαβαζεις κομικς σε ηλεκτρονικη μορφη. Μετα δυστυχως το αγορασε η amazon και το ενωσε με το kindle και το χαλασε παρα πολυ. Σαν αποτελεσμα τωρα το kindle ουσιαστικα μονοπωλει την ηλεκτρονικη αγορα κομικς. thumbdown.gif


sigELIK.jpg   adorexu7.gif3.png


#93677 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,745 posts

Posted 15 October 2023 - 13:23

Οπότε θες κάτι να αγοράζεις κιόλας;
Αν θες να διαβάζεις manga υπάρχει το παρακάτω
https://tachiyomi.org/
rsrGbGx.gif

#93678 Kain

Kain

    ♠️

  • Members
  • 197 posts

Posted 15 October 2023 - 13:58

Το tachiyomi το χρησιμοποιω εδω και μερικα χρονια και τα σπαει! Το comixology ειναι για δυτικα κομικς κυριως. Προτιμω να τα αγοραζω, αλλα για πειρατικα παω στο getcomics ή στην αναγκη στο readcomiconline το οποιο θελει οπωσδηποτε ad blocker. Θα μου αρεσε ομως να εχω εναλλακτικη του comixology για να αγοραζω ψηφιακα, γιατι νταξει θελω να δινω και λιγα χρηματα σε κομικς που τα αξιζουν αλλα ειναι αβολο να τα παιρνω ολα σε φυσικη μορφη.


sigELIK.jpg   adorexu7.gif3.png


#93679 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 364 posts

Posted 15 October 2023 - 14:28

Το ξερεις οτι μπορεις να διαβασεις και δυτικα κομικς στο tachiyomi? Υπαρχουν extensions, οποτε πες bye-bye στο adblock!

 

Επισης, για να αγοραζεις μανγκα σε φυσικη μορφη, υπαρχει και το booksetc.co.uk, πολυ αξιοπιστο απ' ο,τι εχω καταλαβει  :riiight: Digital manga δεν θα αγοραζα ποτε παντως, προτιμω χιλιες φορες φυσικη μορφη κι ας δεν εχω χωρο αχαχαχ


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#93680 Kain

Kain

    ♠️

  • Members
  • 197 posts

Posted 15 October 2023 - 16:01

Καλα μετα απο τοσο καιρο δεν νομιζω πως υπαρχει γενικα ιντερνετ για εμενα πλεον χωρις το ad block, τωρα που ειδα με τι μοιζει το ιντερνετ χωρις διαφημισεις δεν ξαναγυριζω πισω. roar.gif

 

Θενκς για τη σελιδα, θα βοηθησει να αποφυγω το ebay για οτι δεν μπορω να παραγγειλω απο το solaris. d5f02ecd.gif  Φυσικη μορφη ειναι παντα καλυτερη, αν και τα περισσοτερα manga που διαβαζω ειτε τα πειρατεβω στο tachiyomi ειτε τα διαβαζω απο τα apps manga plus και shonen jump.

Επισης ολο το ξεχναω πως το tachiyomi εχει και readcomiconline extension lol.


sigELIK.jpg   adorexu7.gif3.png


#93681 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 364 posts

Posted 15 October 2023 - 18:45

Καλά, δεν υπάρχει μόνο το Solaris. Δες και manga district, έχει καλύτερες τιμές κιόλας νομίζω. Αλλά ναι, αφού πέθανε το bookdepo, για παραγγελίες εξωτερικού λογικά πας σε λογική booksetc κλπ.


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#93682 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 17 October 2023 - 20:53

Τι λέει όλα καλά?

Spoiler:


                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#93683 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,745 posts

Posted 18 October 2023 - 05:22

Βρε βρε καλώς τον. Που χάθηκες εσύ;
rsrGbGx.gif

#93684 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 18 October 2023 - 19:50

Με συνέθλιψε και εμένα η καθημερινότης.


                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#93685 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,745 posts

Posted 18 October 2023 - 22:49

Με συνέθλιψε και εμένα η καθημερινότης.

 

Μία σύγχρονη τραγωδία! hihi2.gif

Σε άλλα νέα βλέπω πως την παραγγελία μου από το amazon μου την στέλνουν με courier οπότε αντίο ζωή, θα σας ενημερώσω για την λυπητερή να ξέρετε. fadeba1b.gif


rsrGbGx.gif

#93686 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 19 October 2023 - 21:15

Απο amazon ποτε δεν ξερεις, μπορει και να το στειλουν και απο γερμανια και να μην πληρωσεις τιποτα. Εδω απο αμερικη μου εστειλαν υποτιθεται και δεν πληρωσα παλι τιποτα.

#93687 Kain

Kain

    ♠️

  • Members
  • 197 posts

Posted 31 October 2023 - 20:38

Δεν ξερω αν λατρευει κανενας αλλος εδω το Halloween αλλα εμενα ειναι με διαφορα η αγαπημενη μου γιορτη και καθε χρονο το περιμενω πως και πως! Σπιτι στολισμενο με σκελετους και αραχνες, κατασταση με κερια, σοκολατες και ταινιες και βιντεοπαιχνιδια τρομου σε ετοιμοτητα, και ξεκινα επιτελους η αγαπημενη μου νυχτα του χρονου. yahoo.gif  Καλο και τρομακτικο Halloween λοιπον σε οσους το απολαμβανουν! (Στους υπολοιπους, ευτυχισμενη Τριτη βραδυ. happy.png )


sigELIK.jpg   adorexu7.gif3.png


#93688 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,745 posts

Posted 31 October 2023 - 22:50

Κοίτα όχι ότι με ενδιέφερε ποτέ αλλά για κάνα πάρτι δεν είναι άσχημη φάση. zombie.gif


rsrGbGx.gif

#93689 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,745 posts

Posted 03 November 2023 - 10:54

Ήρθε τελικά το παιχνίδι από Αγγλία και πλήρωσα ΦΠΑ μόνο καθόλου εκτελωνιστικά. 22 λίρες το παιχνίδι συν τα μεταφορικά και 6.50 ευρώ το ΦΠΑ. Το αστείο ήταν ότι η ταχυδρόμος είχε μαζί της ένα μηχανάκι με 4G κάρτα και πλήρωσα κατευθείαν στην πόρτα. Δέχονται μόνο κάρτα για να μην κρατάει λεφτά και πρώτα επιβεβαιώνει τον παραλήπτη ζητώντας ταυτότητα. Τρομακτική οργάνωση για ΕΛΤΑ, σοκαρίστικα. Μου είπε αν ήταν δέμα θα έπρεπε να πάω στο ταχυδρομείο που από ότι διαβάζω επειδή κλείνουν καταστήματα γίνεται χαμός.
rsrGbGx.gif

#93690 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 364 posts

Posted 03 November 2023 - 12:12

"κλείνουν καταστήματα"

Τι πιο σύνηθες...

8J90AKf.jpg

that's a dude!