Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93854 replies to this topic

#91396 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 26 February 2021 - 16:53


 

Υπάρχει θέμα που έβαλα link του φόρουμ στο sidebar; Έλεγα να το γεμίσω σιγά σιγά με διαφορά σχετικά links με anime.

Κανένα θέμα, ίσα ίσα!


xbJ3b2w.jpeg


#91397 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 01 March 2021 - 14:17

φοράμε διπλη μασκα και δεν ξεχνάμε τα σμς! ο ιος ηρθε για να μεινει! γινομαστε υπευθυνοι και κοινωνικοποιουμαστε μεσω zoom.


wdasa.png


#91398 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 01 March 2021 - 15:32

ΑΝΆΠΤΥΞΗ, ΤΗΛΕΡΓΑΣΙΑ ΚΑΙ ΧΑΡΑ ΤΡΑΛΑΛΆ
フカフカ

#91399 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 01 March 2021 - 15:56

Εγώ νόμιζα ανάπτυξη, εργασία κι ας είσαι σε αναστολή και χαρά στο να κατεβάζεις παυσίπονα μήπως και τη παλέψεις την επόμενη μέρα.

#91400 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 02 March 2021 - 17:17

Γενικά ο κόσμος κατεβάζει ΠΟΛΛΑ πράματα μπας και την παλέψει την επόμενη μέρα...


My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#91401 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 02 March 2021 - 19:26

λενε καποιοι θα εισηγηθουν αυριο Lockdown τυπου Μαρτιου. σε ολη την ελλαδα


wdasa.png


#91402 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 02 March 2021 - 20:30

Ρε όσα lockdown και να βάλουν, δεν γίνεται τίποτα! Αφού κανένας δεν τα παίρνει στα σοβαρά γιατί όλοι ξέρουν ότι δεν έχουν νόημα.


rsrGbGx.gif

#91403 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 02 March 2021 - 21:12

Γενικά ο κόσμος κατεβάζει ΠΟΛΛΑ πράματα μπας και την παλέψει την επόμενη μέρα...

ΤΟΡΡΕΝΤ FTW!!!!!
 

 

Ρε όσα lockdown και να βάλουν, δεν γίνεται τίποτα! Αφού κανένας δεν τα παίρνει στα σοβαρά γιατί όλοι ξέρουν ότι δεν έχουν νόημα.

Όμως γιατί οφείλετε αυτό;

 

Βέβαια, πιστεύω χρειαζόντουσαν και άλλες ενέργειες πέρα του lockdown πχ.

  • Αντί για στρατιωτική θητεία νοσοκομειακή θητεία σε απόφοιτους & τελειόφοιτους Ιατρικών και νοσηλευτικών σχολών ανεξαρτήτως φύλλου. πχ για 24 μήνες αντί για θητεία να κάνει εφημερία σε Δημόσια νοσοκομεία.
  • Πρόωρη λήξη θητείας σε απόφοιτους Ιατρικών σχολών και θητεία σε νοσοκοκείο.
  • Ανάπτυξη Ελληνικού εμβολίου και παράλληλες δοκιμές εμβολίων ανεξαρτήτως προελεύσεως.

Αλλά το λέω τι πρέπει να γίνει δεν οφελεί σε τπτ. Δεν ξέρω γιατί τόση επιμονή σε lockdown και μη εύρεση άλλης λύσεως όμως;

Τέλος μιας και οι κάρτες έχουν φτάσει στα ύψη (γιατί τόσο mining boom δεν το κατάλαβα)
 

Σκεύτομαι να πάρω ένα πλήρες PC να πάρω ότι χρειάζομαι και να το ξαναπουλήσω. Αλλά δεν ξέρω εάν είναι καλό πλάνο.

Πχ. το https://www.ebay.com/itm/Gaming-PC-with-Windows-10-Pro-x64-bit-Official/372839803039?hash=item56cefbe89f:g:YVIAAOSwpshdwC6T

Εάν πάρω μόνο την κάρτα γραφικών, slapάρω αυτήν που έχω και το ξαναπουλήσω λες να πιάσει κάνα 300€?

 

Εναλλακτικά το https://www.ebay.com/itm/gaming-pc-amd-fx-8320-radeon-rx550-8gb-ram-500gb-ssd/163692925131?hash=item261cdbd0cb:g:vqkAAOSwt8xc3asq


Edited by pc_magas, 02 March 2021 - 21:37.


#91404 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 03 March 2021 - 00:08

ΤΟΡΡΕΝΤ FTW!!!!!
 

 

Όμως γιατί οφείλετε αυτό;

 

Βέβαια, πιστεύω χρειαζόντουσαν και άλλες ενέργειες πέρα του lockdown πχ.

  • Αντί για στρατιωτική θητεία νοσοκομειακή θητεία σε απόφοιτους & τελειόφοιτους Ιατρικών και νοσηλευτικών σχολών ανεξαρτήτως φύλλου. πχ για 24 μήνες αντί για θητεία να κάνει εφημερία σε Δημόσια νοσοκομεία.
  • Πρόωρη λήξη θητείας σε απόφοιτους Ιατρικών σχολών και θητεία σε νοσοκοκείο.
  • Ανάπτυξη Ελληνικού εμβολίου και παράλληλες δοκιμές εμβολίων ανεξαρτήτως προελεύσεως.

Αλλά το λέω τι πρέπει να γίνει δεν οφελεί σε τπτ. Δεν ξέρω γιατί τόση επιμονή σε lockdown και μη εύρεση άλλης λύσεως όμως;

Τέλος μιας και οι κάρτες έχουν φτάσει στα ύψη (γιατί τόσο mining boom δεν το κατάλαβα)
 

Σκεύτομαι να πάρω ένα πλήρες PC να πάρω ότι χρειάζομαι και να το ξαναπουλήσω. Αλλά δεν ξέρω εάν είναι καλό πλάνο.

Πχ. το https://www.ebay.com/itm/Gaming-PC-with-Windows-10-Pro-x64-bit-Official/372839803039?hash=item56cefbe89f:g:YVIAAOSwpshdwC6T

Εάν πάρω μόνο την κάρτα γραφικών, slapάρω αυτήν που έχω και το ξαναπουλήσω λες να πιάσει κάνα 300€?

 

Εναλλακτικά το https://www.ebay.com/itm/gaming-pc-amd-fx-8320-radeon-rx550-8gb-ram-500gb-ssd/163692925131?hash=item261cdbd0cb:g:vqkAAOSwt8xc3asq

 

Μα ποιοι νομίζεις ότι κάνουν εφημερίες, ειδικευόμενοι, χρόνια τώρα. Τώρα αυτά περί θητείας κλπ θα έλεγα πως είναι αστεία, δεν κάνουμε δουλειά έτσι.

Από την στιγμή που δεν υπάρχει θεραπεία και το θέμα με την προστασία το χουμε λύσει μετά το αρχικό διάστημα που έψαχνε ο κόσμος να δει τι μπορεί να κάνει, το μόνο που μένει είναι μέτρα για να μειώσεις την μετάδοση, να αυξήσεις την ιχνηλάτηση και βελτίωση τον νοσοκομείων.

Από την στάση τους καταλαβαίνεις ότι το θέμα θεωρούν προσωρινό, κάτι που έχει ξεφύγει σε κουβέντες στα κανάλια από εδώ κι από εκεί.

Οπότε αφού είναι προσωρινό δεν υπάρχει λόγος για βελτίωση καθώς απαιτεί χρήμα. Ιχνηλάτηση άλλο γιολο κάνουμε απλά για να κάνουμε, καμία οργανωμένη προσέγγιση και τέλος για μείωση, το λοκντάουν είναι ένα τέτοιο μέτρο αλλά πλέον έχει γίνει το μόνο με αποτέλεσμα κανείς να μην δίνει σημασία.


rsrGbGx.gif

#91405 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 03 March 2021 - 01:00

Σε αυτό το σημείο θα αναφέρω ότι όσο ζω είναι μακράν η χειρότερη κυβέρνηση που έχει περάσει από την Ελλάδα, (αν όχι η χειρότερη από τις). Θες να τα κλείσεις όλα? Κλείστα για 3-4 μήνες σερί. Όχι τώρα έχουμε λιγο ανάκαμψη τα ανοίγουμε και ξαφνικά έχουμε κρούσματα....λογικό είναι ρε τραχανάδες αφού ανοίξατε τα πάντα. Κράτα μόνο σούπερ μάρκετ ανοιχτά , φαρμακεία , φούρνους και ότι είναι βιολογικά απαραίτητο για να ζήσουμε. Αυτά τα μαγαζιά που θα μέινουν ανοιχτά δώσε ένα 50 % η και παραπάνω αύξηση μισθού γιατί το αξίζουν και όλοι οι αλλοι ας βολευούμε με τα 534 ευρώ. Μια χαρά μπορούμε αν ζοριστούμε για λίγο καιρό να τα βγάλουμε πέρα...έστω και τα ενοίκια θα έπρεπε κάπως να δώσουν ένα μπόνους σε όσους νοικιάζουν ( η πρόληψη είναι η καλύτερη θεραπεία ) . Η φαρσοκωμωδία αυτή είναι τραγική και προσβάλει τη νοημοσύνη μας σαν άτομα και προσωπικότητες. 
Και ναι το λέω δημόσια άμα μου ξαναβγάλουν Ν.Δ μετά από όλο αυτό ξαναέφυγα Άγγλια μιας και έχω και το settlement....

ΥΓ * κι εγώ σε αναστολή είμαι με τα 534 ευρώ από το Νοέμβριο και έχω βαρεθεί και σιχαθεί τη ζωή μου... -_-


Edited by Tenshi, 03 March 2021 - 01:02.

Tiger-stock-blog-header.jpg


#91406 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 03 March 2021 - 01:36

Και ναι το λέω δημόσια άμα μου ξαναβγάλουν Ν.Δ μετά από όλο αυτό ξαναέφυγα Άγγλια μιας και έχω και το settlement....

 

 

Αν έχεις το pre-settled status πρόσεχε γιατί λήγει αν κάτσεις δύο χρόνια εκτός Αγγλίας.

 

Για το settled status δεν είμαι σίγουρος αν είναι για πάντα ή αν λήγει και αυτό.


Posted Image


#91407 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 03 March 2021 - 01:50

https://www.gov.uk/settled-status-eu-citizens-families


stasou%2520mygdala.jpg


#91408 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 03 March 2021 - 09:52

το θεμα ειναι οτι παιρνουν ημιμετρα για να κοβουν προστιμα. ειναι λες και κρατανε τον ιο να κυκλοφορει επιτηδες και να βαζουν διαφορα μετρα για να τα παραβιαζει ο κοσμο ωστε να παιρνουν τα λεφτα. την ημερα τα λεφτα απο τα προστιμα μπορει να φτασουν και 500.000.


wdasa.png


#91409 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 03 March 2021 - 14:39

Δεν πιστεύω ότι είναι και τόσα πολλά τα χρήματα που βγάζουν από τα πρόστιμα. Δύο συναδέλφους τους γράψανε γιατί δεν είχα χαρτί μαζί τους ενώ ήταν σε πελάτη, κάνανε ένσταση και διαγραφήκανε.

Τεσπα το ανέκδοτο της ημέρας ότι θα επιτρέπουν το 6 μόνο με τα πόδια. ΑΥΤΟ ΝΑΙ, είναι μέτρο, θα κάνει τη διαφορά! 


rsrGbGx.gif

#91410 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 03 March 2021 - 15:40

Hello!
Τα μετρα δεν θα δουλέψουν ποτέ!


Posted Image