Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93841 replies to this topic

#91381 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 22 February 2021 - 12:36

Spoiler:


Ας τους καμαρωσουμε.

Mono αγάπη μου γλυκια, στειλε μου Pm αμα θες κατι.


ezgif.com-resize.gif


#91382 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 22 February 2021 - 12:49

Εγώ είμαι πολύ επιφυλακτικός για όλα τα κύματα καταγγελιών που γίνονται, γιατί έχω την εντύπωση πως τα ΜΜΕ προσπαθούν να το κρατήσουν μόνο στον χώρο του θεάτρου και μόνο σε συγκεκριμένα πρόσωπα (λχ Λιγνάδης), ενώ μου φαίνεται λογικό ότι ήδη θα είχε γίνει χαμός από καταγγελίες σε ΚΑΘΕ επαγγελματικό χώρο, συμπεριλαμβανομένου εννοείται και του πολιτικού, στον οποίο παίζει να υπάρχει πολύ περισσότερη βρώμα απ' οπουδήποτε αλλού.

 

Αυτό που με τρομάζει λοιπόν είναι ότι είναι φαινομενικά περιορισμένα τα "κρούσματα" μόνο στο χώρο του θεάτρου, ενώ σε καμία περίπτωση δεν είναι. Εν κατακλείδι, τα ΜΜΕ συγκαλύπτουν χειρότερες περιπτώσεις ρίχνοντας όλο το βάρος σε ένα συγκεκριμένο λαβράκι για το οποίο έχουν να πουν πολλά. Επικίνδυνο.

 

 

edit: typos


Edited by Angel.tze, 22 February 2021 - 12:49.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#91383 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 22 February 2021 - 15:05


Mono αγάπη μου γλυκια, στειλε μου Pm αμα θες κατι.

Όχι έχω καλυφθεί, σε ευχαριστώ πολύ όμως :)


xbJ3b2w.jpeg


#91384 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 22 February 2021 - 16:11

Εγώ είμαι πολύ επιφυλακτικός για όλα τα κύματα καταγγελιών που γίνονται, γιατί έχω την εντύπωση πως τα ΜΜΕ προσπαθούν να το κρατήσουν μόνο στον χώρο του θεάτρου και μόνο σε συγκεκριμένα πρόσωπα (λχ Λιγνάδης), ενώ μου φαίνεται λογικό ότι ήδη θα είχε γίνει χαμός από καταγγελίες σε ΚΑΘΕ επαγγελματικό χώρο, συμπεριλαμβανομένου εννοείται και του πολιτικού, στον οποίο παίζει να υπάρχει πολύ περισσότερη βρώμα απ' οπουδήποτε αλλού.

 

Αυτό που με τρομάζει λοιπόν είναι ότι είναι φαινομενικά περιορισμένα τα "κρούσματα" μόνο στο χώρο του θεάτρου, ενώ σε καμία περίπτωση δεν είναι. Εν κατακλείδι, τα ΜΜΕ συγκαλύπτουν χειρότερες περιπτώσεις ρίχνοντας όλο το βάρος σε ένα συγκεκριμένο λαβράκι για το οποίο έχουν να πουν πολλά. Επικίνδυνο.

 

 

edit: typos

 

Μα είναι σαφές ότι υπάρχουν παντού, απλά ποιος νοιάστηκε για την μπουφετζου που της πιάσανε τον πισίνο σε μλκσμενο καφε στη Καλλιθέα (τυχαία αναφορά της περιοχής). Δυστυχώς οι δικές τους καταγγελίες χάνονται κάτω από γραφειοκρατικές διαδικασίες και άντε μία φτωχή δημοσίευση σε κάποιο ειδεσεογραφικό site στην καλύτερη των περιπτώσεων.

Δεν είναι ότι προσπαθούν να καλύψουν άλλες περιπτώσεις, είναι ότι δεν φτάνουν καν στα αυτιά τους κι αν φτάσουν θα είναι τίποτα, μη άξιο αναφοράς σύμφωνα με το δικό τους πλαίσιο αποφάσεων.

Τεσπα, ιν αδερ νιουζ

 

https://www.greecejapan.com/i-fotografia-tis-imeras-22-02-2020/

 

 

Σήμερα στην Ιαπωνία είναι η Ημέρα των Νίντζα

Σήμερα όμως είναι ακόμα μία γιορτή στην Ιαπωνία. Η Ημέρα της Γάτας.


rsrGbGx.gif

#91385 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 22 February 2021 - 16:16

Μα είναι σαφές ότι υπάρχουν παντού, απλά ποιος νοιάστηκε για την μπουφετζου που της πιάσανε τον πισίνο σε μλκσμενο καφε στη Καλλιθέα (τυχαία αναφορά της περιοχής). Δυστυχώς οι δικές τους καταγγελίες χάνονται κάτω από γραφειοκρατικές διαδικασίες και άντε μία φτωχή δημοσίευση σε κάποιο ειδεσεογραφικό site στην καλύτερη των περιπτώσεων.

Δεν είναι ότι προσπαθούν να καλύψουν άλλες περιπτώσεις, είναι ότι δεν φτάνουν καν στα αυτιά τους κι αν φτάσουν θα είναι τίποτα, μη άξιο αναφοράς σύμφωνα με το δικό τους πλαίσιο αποφάσεων.

Τεσπα, ιν αδερ νιουζ

 

https://www.greecejapan.com/i-fotografia-tis-imeras-22-02-2020/

tapatalk-share-772522879-compressed.jpg


Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#91386 Gamer

Gamer

    Starting...

  • Members
  • 37 posts

Posted 22 February 2021 - 16:35

:ninja: :neko: :neko: :cat:

 

Τι στο καλό, δεν έχει;;! :P



#91387 Emiya

Emiya

    Anime Fan

  • Members
  • 175 posts

Posted 22 February 2021 - 18:33

:hehehe:

Spoiler:



#91388 MPVNsf123

MPVNsf123

    Anime Fan

  • Members
  • 140 posts

Posted 22 February 2021 - 19:55

Spoiler:


Ας τους καμαρωσουμε.

Mono αγάπη μου γλυκια, στειλε μου Pm αμα θες κατι.

Αυτή η ΕΥΠ παίζει να είναι ένας από τους λίγους κρατικούς μηχανισμούς που φαίνεται ότι λειτουργούν σωστά. Και μόνο το γεγονός ότι δεν ακούγεται τίποτα για την ΕΥΠ παρά μόνο όταν η ίδια το θέλει είναι εντυπωσιακό.



#91389 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 23 February 2021 - 01:35

https://www.newsbomb.gr/ellada/astynomiko-reportaz/story/1169985/sexoyaliki-parenoxlisi-stin-eyp-tin-oneireyotan-gymni-ithele-na-meinoyn-mazi-sto-iran


O6rrvsU.jpg


#91390 MPVNsf123

MPVNsf123

    Anime Fan

  • Members
  • 140 posts

Posted 23 February 2021 - 02:22

Well, nevermind then.



#91391 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 23 February 2021 - 09:42

Μα είναι σαφές ότι υπάρχουν παντού, απλά ποιος νοιάστηκε για την μπουφετζου που της πιάσανε τον πισίνο σε μλκσμενο καφε στη Καλλιθέα (τυχαία αναφορά της περιοχής). Δυστυχώς οι δικές τους καταγγελίες χάνονται κάτω από γραφειοκρατικές διαδικασίες και άντε μία φτωχή δημοσίευση σε κάποιο ειδεσεογραφικό site στην καλύτερη των περιπτώσεων.

Δεν είναι ότι προσπαθούν να καλύψουν άλλες περιπτώσεις, είναι ότι δεν φτάνουν καν στα αυτιά τους κι αν φτάσουν θα είναι τίποτα, μη άξιο αναφοράς σύμφωνα με το δικό τους πλαίσιο αποφάσεων.

Τεσπα, ιν αδερ νιουζ

 

https://www.greecejapan.com/i-fotografia-tis-imeras-22-02-2020/

Χρόνια πολλά Chocolat:

400px-Nekopara-wall.jpg

 

Και για να είμαστε στο πνεύμα των ημερών:

 

Youtube Video

 

Καλή ημέρα των Ninja και της Γάτας και Χρόνια μας Πολλά.



#91392 ge0__

ge0__

    Starting...

  • Members
  • 28 posts

Posted 24 February 2021 - 06:37

Spoiler:


Ας τους καμαρωσουμε.

Mono αγάπη μου γλυκια, στειλε μου Pm αμα θες κατι.

 

Δεν συνηθίζω και δεν μου αρέσει να κρίνω ανθρώπους από το παρουσιαστικό, αλλά ρε παιδιά αυτός ο Γεωργιάδης φαίνεται από το πρόσωπο ότι κάτι το διεστραμμένο τον διακατέχει...


Edited by ge0__, 24 February 2021 - 06:37.


#91393 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 25 February 2021 - 11:33

Καλημερα.
Εχω πεθανει στο γελιο!!!

Youtube Video


Spoiler: Ή αλλιώς!


ezgif.com-resize.gif


#91394 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 25 February 2021 - 18:55

Πάω το σκύλο στο πάρκο νωρίς, βλέπω ανθρώπους στα παγκάκια, μιλάνε βιαστικά, μιλάνε κοιτάζοντας το ρολόι, η ώρα 8:45, σε λίγο πρέπει να πάνε σπίτι και μιλάνε πιο γρήγορα και κοιτάνε πιο συχνά την ώρα, το διάλειμμα τελειώνει, επιστροφή στο σπίτι, καλώς ήρθατε στο ίδρυμα!

 

Youtube Video

 

Έτσι κάτι ευχάριστο να περνάμε την ώρα!  :wet2:


rsrGbGx.gif

#91395 Emiya

Emiya

    Anime Fan

  • Members
  • 175 posts

Posted 26 February 2021 - 10:19

Ένα άρθρο που μετέφρασα  Σε πιάνουν λίγο οι τύψεις μαθαίνοντας ότι οι animators στην Ιαπωνία είναι στην ίδια μοίρα με τους υπαλλήλους εστίασης εδώ και σ' όλο το πλανήτη... :dazed:..."essential workers" xD

Πήγα να τα κάνω όλα ελληνικά στην αρχή...ghost in the shell...φάντασμα στο κέλυφος :

Spoiler:

 

Υπάρχει θέμα που έβαλα link του φόρουμ στο sidebar; Έλεγα να το γεμίσω σιγά σιγά με διαφορά σχετικά links με anime.