Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93858 replies to this topic

#89911 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 29 May 2020 - 08:56

Είχα ξανακούσει ότι το Ronal προκαλεί εθισμό αλλά δεν είχα φανταστεί ότι υπάρχει τέτοια έξαρση. Angel.tze, όταν έχω θέμα με την μύτη, απλά κάνω αλατόνερο με νερό βρύσης. Μισό ποτήρι νερό και μια κουταλιά του γλυκού αλάτι.

Συνήθως ξεβουλώνει απλά θέλει λίγη ώρα μέχρι να πάει το νερό και να μαλακώσει τη βλέννα μέσα στα ιγμόρεια.

 

---edit---

 

osted Yesterday, 21:05

https://www.animenewsnetwork.com/news/2020-04-17/evangelion-3.0-1.0-film-delayed-due-to-covid-19-concerns/.158693

Η προβολή της νέας ταινίας ακυρώθηκε (και λογικό κιόλας, εδώ ούτε οι ολυμπιακοί θα γίνουν...). Λογικά θα ανακοινώσουν για του χρόνου μία ημερομηνία. Σιγά μην χάσουν λεφτά, τώρα που έχουν τη χήνα με τα χρυσά αυγά!  :kakaka:

 

Ρε τίποτα άλλο δεν έλεγες για άρμεγμα, εδώ η hold my beer στιγμή της Gainax?!

 

Youtube Video

 

Όχι απλά κινητό, αλλά και smartband και pods.

 

ΡΕ ΒΓΑΛΤΕ ΤΗ ΤΑΙΝΙΑ ΑΝΑΘΕΜΑ ΣΑΣ.


rsrGbGx.gif

#89912 Akihito

Akihito

    Anime Fan

  • Members
  • 169 posts

Posted 29 May 2020 - 20:19

Είχα κι εγώ έναν συμφοιτητή που "σνίφαρε" συνεχώς ένα stick με ευκάλυπτο ή μέντα. Δεν ήταν σε σπρέι, ήταν κάτι σαν κραγιόν που το μύριζε :P Δεν περίμενα να εθίζονται και άλλοι σε αυτό :|

Ευτυχώς εγώ ποτέ δεν είχα ψυχολογικούς εθισμούς, είτε με τον καφέ, είτε με το ποτό, είτε με τσιγάρα, κλπ. Στον στρατό με κορόιδευαν όλοι που δεν είχα μία "ένοχη απόλαυση" :kakaka:

________________

Hazuki, εγώ βλέποντας τη διαφήμιση ψήθηκα για "live action" evangelion movie :P Αν κάνουν καλή δουλειά, όπως με τα transformers, νομίζω ότι θα χεστούν στο τάλιρο :kakaka:



#89913 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 30 May 2020 - 12:36

θα θελα πολυ να δω anime series

 

το lotr και harry potter.


wdasa.png


#89914 acid black cherry

acid black cherry

    Mahjong Master

  • Members
  • 937 posts

Posted 30 May 2020 - 14:50

Barman σε ξενοδοχείο.

Ήμουν τόσο αισιόδοξος στην αρχή της χρονιάς, γιατί τελειώνοντας τον στρατό θα επιανα σχεδόν αμέσως δουλειά, αλλά ο κορωνοϊός τα κατέστρεψε όλα. Τώρα τα σχέδια για περαιτέρω σπουδές έχουν μείνει στον πάγο για φέτος και μένει να δω αν τουλάχιστον μπορώ να φτιάξω ένα κομποδεμα για του χρόνου :P

Not going to lie, αρχικα διαβασα Batman σε ξενοδοχειο  :kakaka:

Γαματη δουλεια  :P

 

 

Φροντιστε τα γατοσκυλα σας και κανονιστε για καμια συναντηση εστω και στο περπατητο με μπυρονι/αναψυκτικο στο χερι, καιρο εχουμε να συναντηθουμε.


i aku the shape-shifting master of darkness...
xhH5lXP.jpg


#89915 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 30 May 2020 - 20:46

Έχει πολλή κίνηση αυτή τη στιγμή! Εφτά (7) ολόκληροι χρήστες ταυτόχρονα!


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#89916 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 30 May 2020 - 22:13

γιατι καταντησε ετσι το φορουμ; θυμαμαι καποτε ειχε και γκρουπς συζητησεων

wdasa.png


#89917 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 30 May 2020 - 23:58

Και τωρα εχει, χωριζουμαστε σε 2δες ή 3αδες σα σχολική εκδρομή.


Πι σι μαγκα δεν ξερω αν εισαι εκει αλλα βγηκανε τα μεξτ , τλκα δεν εφαγε ακυρο το φετινο χαχαχ
Τυχερεεε

Edited by GhostPrince, 30 May 2020 - 23:58.

フカフカ

#89918 ge0__

ge0__

    Starting...

  • Members
  • 28 posts

Posted 31 May 2020 - 01:36

Και τωρα εχει, χωριζουμαστε σε 2δες ή 3αδες σα σχολική εκδρομή.


Πι σι μαγκα δεν ξερω αν εισαι εκει αλλα βγηκανε τα μεξτ , τλκα δεν εφαγε ακυρο το φετινο χαχαχ
Τυχερεεε

 

Ώπ! Αν δεν το έβλεπα εδώ ένας θεός ξέρει αν θα ξανακοίταζα στο site της πρεσβείας. Με ενδιαφέρει και εμένα τελευταία το θέμα!

 

Edit: Πρέπει να γνωρίζεις Ιαπωνικά για να μπορέσεις να πάρεις την υποτροφία; Επίσης άμα γίνεις recommended από καθηγητή στην Ιαπωνία φαντάζομαι δεν χρειάζεται να κάνεις αίτηση μέσω της πρεσβείας, ε;


Edited by ge0__, 31 May 2020 - 01:51.


#89919 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 31 May 2020 - 10:02

Μεσω της πρρσβιας γινεται το ολο θεμα για παρεις υποτροφια, κ λιγο πολυ το θεωρω πιο δυσκολο απτο να σε δεχθει απλα το ταδε πανεπιστήμιο της ιαπωνιας, δλδ ξερω ατομα π ηταν οκ εκει με τη σχολη κ κοπηκαν στην υποτροφια.
Θελεις ιαπωνικα γ τη σχολη η πρεσβια ενα n5 ζηταει πρακτικα μονο αλλα αν δν τα ιαπωνικα σ ειναι ετσι χαμηλα πρεπει να σαι εστω πολυ καλος στα αγγλικά. Το ζορι βεβαια θα τ φας εκει αν δν ειναι αγγλόφωνη η σχολη σου. Αν εχεις πολλα λεφτα πας κ μονος σ γενικως ...
Επισης το αν θα σ ζητησει ν2 η ν1 αφορα τη σχολη, οχι τη πρεσβεία
Εγω λογο μαλλον στρατου θα τ κανω τ χρονου ουτως η αλλως, αλλα στη περιπτωση μου πχ δεν υπαρχει αγγλοφωνη σχολη, αν δν ηξερα ιαπωνικα δν χα ελπιδες μαλλον xD ανάλογα κ τι θελει ο καθενας...ή σε τι κλαδο.

Edited by GhostPrince, 31 May 2020 - 10:07.

フカフカ

#89920 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 31 May 2020 - 10:17

αξιζει το νετφλιξ>?


wdasa.png


#89921 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 posts
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Posted 31 May 2020 - 10:42

για σειρες ναι για ταινιες οχι και τοσο , εξακολουθω να βλεπω στο pop corn time παντως οτι θελω κυριως



#89922 ge0__

ge0__

    Starting...

  • Members
  • 28 posts

Posted 31 May 2020 - 14:02

Μεσω της πρρσβιας γινεται το ολο θεμα για παρεις υποτροφια, κ λιγο πολυ το θεωρω πιο δυσκολο απτο να σε δεχθει απλα το ταδε πανεπιστήμιο της ιαπωνιας, δλδ ξερω ατομα π ηταν οκ εκει με τη σχολη κ κοπηκαν στην υποτροφια.
Θελεις ιαπωνικα γ τη σχολη η πρεσβια ενα n5 ζηταει πρακτικα μονο αλλα αν δν τα ιαπωνικα σ ειναι ετσι χαμηλα πρεπει να σαι εστω πολυ καλος στα αγγλικά. Το ζορι βεβαια θα τ φας εκει αν δν ειναι αγγλόφωνη η σχολη σου. Αν εχεις πολλα λεφτα πας κ μονος σ γενικως ...
Επισης το αν θα σ ζητησει ν2 η ν1 αφορα τη σχολη, οχι τη πρεσβεία
Εγω λογο μαλλον στρατου θα τ κανω τ χρονου ουτως η αλλως, αλλα στη περιπτωση μου πχ δεν υπαρχει αγγλοφωνη σχολη, αν δν ηξερα ιαπωνικα δν χα ελπιδες μαλλον xD ανάλογα κ τι θελει ο καθενας...ή σε τι κλαδο.

 

Αν κατάλαβα καλά μέσω πρεσβείας είναι δυσκολότερα;

 

Edit: Καλά το θυμόμουν και τσέρακα το inbox μου γιατί είχα επικοινωνήσει με την πρεσβεία για το θέμα Ιαπωνικών. Δείτε τι είχαν απαντήσει:

 

Σε απάντηση του email σας θα θέλαμε να σας ενημερώνουμε ότι για την υποβολή της αίτησης δεν προαπαιτείται συγκεκριμένο επίπεδο γνώσης της ιαπωνικής γλώσσας. Ο υποψήφιος όμως θα πρέπει να έχει ενδιαφέρον και διάθεση για την εκμάθηση της στην Ιαπωνία.

 

 

 

Σας ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον σας.


Edited by ge0__, 31 May 2020 - 14:07.


#89923 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 31 May 2020 - 14:44

δεν βρισκω νοημα στη ζωη

wdasa.png


#89924 ge0__

ge0__

    Starting...

  • Members
  • 28 posts

Posted 31 May 2020 - 14:52

δεν βρισκω νοημα στη ζωη

 

Μπρο, μην απογοητεύεσαι. Όλοι μας λγ πολύ το νιώθουμε κάποια στιγμή αυτό. Σκέψου ότι το μέλλον είναι πάντοτε κλτρ από το παρελθόν!



#89925 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 31 May 2020 - 16:51

μαλλον φταιει η πολυ καραντινα.

 

δεν ξερω, σκεφτομαι τοσος κακος κοσμος εκει εξω.

 

ανθρωπους να ειναι ευτιχισμενοι με πραματα που εμενα δεν με κανουν.

 

πχ καριερα, οικογενεια. ποιο το νοημα? καποια στιγμη θα πεθανουμε.


wdasa.png