Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93854 replies to this topic

#89926 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 31 May 2020 - 20:07

Αν κατάλαβα καλά μέσω πρεσβείας είναι δυσκολότερα;
 
Edit: Καλά το θυμόμουν και τσέρακα το inbox μου γιατί είχα επικοινωνήσει με την πρεσβεία για το θέμα Ιαπωνικών. Δείτε τι είχαν απαντήσει:
 
Σε απάντηση του email σας θα θέλαμε να σας ενημερώνουμε ότι για την υποβολή της αίτησης δεν προαπαιτείται συγκεκριμένο επίπεδο γνώσης της ιαπωνικής γλώσσας. Ο υποψήφιος όμως θα πρέπει να έχει ενδιαφέρον και διάθεση για την εκμάθηση της στην Ιαπωνία.
 
 
 
Σας ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον σας.




Η ολη ιστορία της πρεσβιας ειναι για γλιτώσεις και να σου καλυψουν τα οικονομικα εξοδα,(δίδακτρα κ κατι απο ζωη) κατι που δινεται σε 3 με 4 ατομα τη χρονια μόνο. Οποτε ναι ειναι καπως δυσκολο πιθανον. Κ δεν τους αφορα αν ξερεις τη γλωσσα τοσο.
Η σχολη απτην αλλη αν εχεις τη διάθεση θα σε δεχθει εύκολα και τς πείσεις απλα ορισμενες σχολές ζητανε κ συγκεκριμένο επίπεδο ιαπωνικών.
フカフカ

#89927 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 31 May 2020 - 22:17

μαλλον φταιει η πολυ καραντινα.

 

δεν ξερω, σκεφτομαι τοσος κακος κοσμος εκει εξω.

 

ανθρωπους να ειναι ευτιχισμενοι με πραματα που εμενα δεν με κανουν.

 

πχ καριερα, οικογενεια. ποιο το νοημα? καποια στιγμη θα πεθανουμε.

Μήπως φταίει ο ψυχαναγκασμός με τη θρησκεία;

 

Εμένα ο ψυχίατρος μου είχε γράψει κάτι χάπια αλλά όπως θα έχετε καταλάβει δεν τα πήρα.


O6rrvsU.jpg


#89928 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 posts

Posted 01 June 2020 - 08:55

απο τι πασχεις φιλε Kamui?


wdasa.png


#89929 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 01 June 2020 - 09:14

Είναι μπολσεβίκος γεννημένος 100 χρόνια μετά και με άπειρα κονσερβοκούτια ανά χείρας!  :slash:  


rsrGbGx.gif

#89930 Gamer

Gamer

    Starting...

  • Members
  • 37 posts

Posted 01 June 2020 - 16:25

Μήπως φταίει ο ψυχαναγκασμός με τη θρησκεία;

Εμένα ο ψυχίατρος μου είχε γράψει κάτι χάπια αλλά όπως θα έχετε καταλάβει δεν τα πήρα.

Εννοείς πως με όλες τις μ@λ@κίες για Παράδεισο και Κόλαση -γενικά τη ζωή μετά από τον θάνατο- χάνουμε την όρεξη για τη ζωή;

Edited by Gamer, 01 June 2020 - 16:25.


#89931 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 01 June 2020 - 17:00

απο τι πασχεις φιλε Kamui?

 

Μάλλον από τα ίδια με εσένα φίλε, μόνο που η διαφορά μεταξύ trolling και "πραγματικότητας" είναι αρκετά πιο δυσδιάκριτη.

Εννοείς πως με όλες τις μ@λ@κίες για Παράδεισο και Κόλαση -γενικά τη ζωή μετά από τον θάνατο- χάνουμε την όρεξη για τη ζωή;

Αυτά είναι κοινοτοπίες, μόνο ο Erudinam μπορεί να με καταλάβει σε βάθος.

 

Θυμάμαι ότι ο ψυχίατρος με ρώτησε γιατί έχω εμφάνιση ιερέα.


O6rrvsU.jpg


#89932 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 01 June 2020 - 19:16

Δείτε περισσότερα γιαπωνέζικα μικι μάο! Μπορεί να βοηθήσει, Kamui, δεν θυμάμαι σου αρέσει κι σενα το Attack on Titan όσο του μπρο ή μπα;


rsrGbGx.gif

#89933 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 01 June 2020 - 19:30

Δεν είδα ποτέ, αντιστάθηκα στην προπαγάνδα. Μπορεί να το δοκιμάσω κάποια στιγμή μιας και έχει συγκεκριμένα στοιχεία που ίσως μου αρέσουν αλλά αμφιβάλλω για το σύνολο.


O6rrvsU.jpg


#89934 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 01 June 2020 - 22:04

Δειτε smile precure και ολα τα precure γενικως, λυνει ολα τα ειδη κατάθλιψης, εγγύηση.
Βγαινεις στο δρομο και βλεπεις αστεράκια και καρδουλες μετά
フカフカ

#89935 Gamer

Gamer

    Starting...

  • Members
  • 37 posts

Posted 02 June 2020 - 00:01

Δειτε smile precure και ολα τα precure γενικως, λυνει ολα τα ειδη κατάθλιψης, εγγύηση.
Βγαινεις στο δρομο και βλεπεις αστεράκια και καρδουλες μετά

 

Magical girl anime δεν είναι; Τώρα που το λέμε, μία λέξη: Madoka. :bleh: :twisted:

 

@Kamui : Μιλάμε για πολύ βάθος. Πιο πολύ από το backstory του Yagami Light στο Death Note. :bleh: :twisted: (Ελπίζω να έχεις δίκιο και να τρολλάρει ο τύπος.) Μήπως να πάρεις ξυριστική μηχανή για να χάσει λίγο από το βάθος της η γενειάδα σου και να μη σε περνάνε για παπά; :bleh:


Edited by Gamer, 02 June 2020 - 00:07.


#89936 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 02 June 2020 - 00:36

Τουλάχιστον δεν έχω σύνδρομο πολλαπλών προσωπικοτήτων. Ένα account φτάνει για να αγκαλιάσει όλες μας τις νοσηρές αντιφάσεις (βαθύ). Το πιστεύω από τα μύχια της γενειάδας μου.


O6rrvsU.jpg


#89937 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 02 June 2020 - 09:24

Madoka ειναι νταρκιλα για κουλτουριαριδες, δεοτε πρεκιουρ να νιωσετε το μοε και το φουαφουα στα κοκκαλα

Edited by GhostPrince, 02 June 2020 - 09:24.

フカフカ

#89938 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 02 June 2020 - 12:36

Επίσης, για πάσα νόσο και ασθένεια, Ichigo Mashimaro. Χτίζεις ανοσία στα πάντα.


Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#89939 Gamer

Gamer

    Starting...

  • Members
  • 37 posts

Posted 02 June 2020 - 13:51

Madoka ειναι νταρκιλα για κουλτουριαριδες, δεοτε πρεκιουρ να νιωσετε το μοε και το φουαφουα στα κοκκαλα

Επειδή είναι νταρκίλα το είπα. ;) Για καφρίλα βέβαια. Ούτε κι εμένα μου αρέσουν ιδιαίτερα οι νταρκίλες. Οι περισσότερες τουλάχιστον.

@Kamui : Τι θέλει να πει ο ποιητής; :dazed:

Edit: είδα το άλλο thread στο οποίο έγραψε ο Erudinam. Άσε. Τώρα καταλαβαίνω λίγο από τον πόνο σου. :P


Edited by Gamer, 02 June 2020 - 14:10.


#89940 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 02 June 2020 - 13:53

Επίσης, για πάσα νόσο και ασθένεια, Ichigo Mashimaro. Χτίζεις ανοσία στα πάντα.


Δικος μου εισαι εσυ
フカフカ