Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 5 votes

Currently Reading Manga - Εντυπώσεις


  • Please log in to reply
1317 replies to this topic

#1216 adamsbankai

adamsbankai

    MangaReader

  • Members
  • 512 posts

Posted 23 August 2016 - 16:53

Διαβάζω το Red Storm και το Mujang και τα δύο είναι αρκετά καλα Manhwa/webtoons.

Ρίξτε τους μια ματιά το αξίζουν.

Must read για τους φανς του breaker.


Edited by adamsbankai, 23 August 2016 - 16:55.


#1217 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 16 July 2017 - 13:29

Διαβάζω το phoenix του tezuka και μου αρέσει περισσότερο από όσο περίμενα, πολλές φορές το έργο δείχνει την ηλικία του και ο tezuka είναι αρκετά preachy αλλά οι περισσότερες ιστορίες είναι αρκετά ενδιαφέρουσες και γενικά το manga αμα το δεις από την σκοπιά φιλοσοφικές αναζητήσεις που είχε ο κόσμος του 70-80 για το μέλλον μακρινό και μη αποκτά και άλλη διάσταση στο appreciation value.


                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#1218 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 29 July 2017 - 01:36

High Score Girl

 

Να γιατί το Final Fight εκφράζει την ψυχή ενός άνδρα

 

highscore22ds9q.jpg

 

και να γιατί πρέπει να εμπιστεύεστε κάποιους ανθρώπους

 

highscore1i0sc6.jpg

 

Διαβάζω το phoenix του tezuka και μου αρέσει περισσότερο από όσο περίμενα, πολλές φορές το έργο δείχνει την ηλικία του και ο tezuka είναι αρκετά preachy αλλά οι περισσότερες ιστορίες είναι αρκετά ενδιαφέρουσες και γενικά το manga αμα το δεις από την σκοπιά φιλοσοφικές αναζητήσεις που είχε ο κόσμος του 70-80 για το μέλλον μακρινό και μη αποκτά και άλλη διάσταση στο appreciation value.

 

Περισσότερο από όλα μου άρεσε το Black Jack. Περιμένω να ολοκληρωθεί και το Hidamari no Ki.



#1219 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 31 July 2017 - 21:49

Περισσότερο από όλα μου άρεσε το Black Jack. Περιμένω να ολοκληρωθεί και το Hidamari no Ki.

Είναι το 1ο manga του tezuka που διαβάζω είπα να αρχίσω από αυτό που θεωρείται και magnum opus του και έχω πολλά που θέλω να πιάσω.

 

Έφτασα το grand blue στα chapter καλό σε αυτό που κάνει και αρκετά ευχάριστο αλλά πολύ overrated απο το fanbase του.


                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#1220 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 01 August 2017 - 09:23

Έφτασα το grand blue στα chapter καλό σε αυτό που κάνει και αρκετά ευχάριστο αλλά πολύ overrated απο το fanbase του.

 

Αν είναι να διαβάσω κάτι με θάλασσα, προτιμώ να είναι το Amanchu



#1221 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 16 August 2017 - 14:08

Ξεκίνησα, μάλλον για τρίτη φορά, το Sun-Ken Rock. Έχει φοβερό σχέδιο αλλά στα πρώτα chapters φαίνεται μια από τα ίδια. Το χει διαβάσει κανείς;

Είναι μόνο ποζεριά και ξύλο ή έχει και καθόλου ψωμάκι;  :beaten:


Edited by Hazuki, 16 August 2017 - 14:08.

rsrGbGx.gif

#1222 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 30 September 2017 - 10:32

Ξεκίνησα, μάλλον για τρίτη φορά, το Sun-Ken Rock. Έχει φοβερό σχέδιο αλλά στα πρώτα chapters φαίνεται μια από τα ίδια. Το χει διαβάσει κανείς;

Είναι μόνο ποζεριά και ξύλο ή έχει και καθόλου ψωμάκι;  :beaten:

Εχουμε και θρεντ που μπορεις να πα να δειςς τι εχουμε γραψει. Για μενα ειναι απο τα πεντε καλυτερα seinen που εχω διαβασει. Χαρις αυτο εγινα φανατικος του και εχω διαβασει και Ρακια, ολα τα χεντάι του και τωρα διαβαζω Dr. Stone. Το SKR θελει λίγο χρονο για να χτιστει η ιστορια αλλά μετά σπερνει.

 

 

Ασχετο, αλλά μπορει καποιος που να διαβαζει RoboXLaserbeam να ξεκινησει θρεντ γιατι βαριεμαι; το σημερινο τσαπτερ με εκανε να ακουστω σε ολη τη γειτονια απο τα γελια και δεν εχω που να γραψω...


stasou%2520mygdala.jpg


#1223 maarinos

maarinos

    Anime Freak

  • Members
  • 311 posts

Posted 30 September 2017 - 15:28

Made In Abyss, διάβασα νεράκι 42 κεφάλαια, όταν ξεκίνησε η σειρά, θέλω κι'αλλο!!!



#1224 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 06 October 2017 - 17:58

Aπαράδεκτος! Χαμπάρι δεν είχα πάρει για το Ryushika του Yoshitoshi Abe. Κοτζάμ 10 τόμοι, αν και οι 9 μεταφράστηκαν προς το παρόν. Στα Γαλλικά πάντως βγήκαν όλοι οι τόμοι. Ομοιότητες με Νιέα_7, αν και τείνει περισσότερο σα μια πιο άτακτη εκδοχή του Yotsubato,

Στο σχέδιο πάντως ανεπανάληπτο και κατά πολύ ανώτερο.  Προτιμούσα να γινόταν αυτό anime παρά το Project D (oυσιαστικά η Despera μετα το θάνατο του Ryotaro Nakamura).



#1225 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 20 October 2017 - 22:12

Είχα ξεκινήσει πριν απο κανά δίμηνο το neuro και μου αρεσε αρκετά. Μετα το chapter 10 το άφησα. Πριν απο μια βδομάδα, αποφάσισα να το συνεχίσω και δεν μπορω να σταματήσω τωρα. Thank you very much for recommending it to me. Ειναι απλα απίστευτο. Φοβάμαι βέβαια οτι μετα θα σοβαρέψει ακομα περισσότερο (ειμαι chapter 35) και δεν θελω να μου πεθάνει κανεις ;-; Αν και βέβαια εδω μιλάμε για Matsui.
Τεσπα θα δούμε. Προς το παρόν απολαυστικότατα και mind fucking. :like:

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#1226 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 21 October 2017 - 22:34

ηθελα να διαβάσω και το Pygmalion, αλλά το παρατήσαν σχεδόν αμέσως οι μεταφραστες. 3 τόμοι είναι μόνο ρε παιδιά.....Five Nights at Freddies, manga 



#1227 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 09 November 2017 - 21:14

Καλα, το Neuro τελικά ειναι πολυ πιο ανώτερο απ' οσο νόμιζα αρχικά. Δεν θελω να κανω κανά σποιλερ αλλα ειμαι στο chapter 69 ( ;) ) προς το παρόν και η ιστορια πραγματικα εχει αρχίσει να απογειωνεται και να μου κρατάει το ενδιαφέρον και το άγχος όλη την ωρα.

Διαβάστε το. Yup, definitely.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#1228 aeron

aeron

    Anime Fan

  • Members
  • 212 posts

Posted 09 November 2017 - 21:34

Αν εχω καταλαβει καλα και μιλαμε για το Majin tantei Nougami Neuro να πω οτι δεν εχω διαβασει το manga ακομα αν και το εχω κατεβασει , αλλα εχω δει το anime και θελω να πω οτι ο Neuro ειναι απο τους πιο αγαπημενους μου χαρακτηρες εβερρρ!!! Με φωνη του επισης αγαπημενου μου Νο1 Koyasu takehito !! Αν δεν εχεις δει το anime καντο παραυτα!!!


tumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo1_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo5_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo10_400.gif

 

When you breathe you Inspire..

When you don't breathe you..Expire...


#1229 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 09 November 2017 - 23:41

Αν εχω καταλαβει καλα και μιλαμε για το Majin tantei Nougami Neuro να πω οτι δεν εχω διαβασει το manga ακομα αν και το εχω κατεβασει , αλλα εχω δει το anime και θελω να πω οτι ο Neuro ειναι απο τους πιο αγαπημενους μου χαρακτηρες εβερρρ!!! Με φωνη του επισης αγαπημενου μου Νο1 Koyasu takehito !! Αν δεν εχεις δει το anime καντο παραυτα!!!

εχω ακούσει οτι η ιστορια στο ανιμε διαφοροποιείται πολυ απο αυτη στο Μανγκα οποτε αποφάσισα να παω με βάση το Μανγκα που γράφτηκε και πρώτο. Παντως αμε γιατί οχι; Θα το τσεκαρω στο μέλλον αφου τελειώσω το Μανγκα :3

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#1230 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 18 November 2017 - 00:02

Locke the Superman: Blazing Tiger

 

ένιωσα παράξενα. 30 χρόνια μετά την πρώτη ταινία Λοκ ο Σούπερμαν που μου είχε κάνει μεγάλη εντύπωση τότε, επιτέλους διαβάζω έστω τον πρώτο τόμο του επικού manga Κρίμα που δεν υπάρχει επίσημα στα Αγγλικά.

 

MR-359214-772990-9.jpg