Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 5 votes

Currently Reading Manga - Εντυπώσεις


  • Please log in to reply
1317 replies to this topic

#1186 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 31 January 2015 - 15:25

Διαβασα το Gakkyuu Houtei (well το ενα chapter που εχει δηλαδη) και μαρεσε πολυ!!!!!
Επισης αρχισα το Sakamoto desu ga το οποιο ειναι τελειως γαμματο χαχαχαχαχα!!!
Εχω λιωσει με παρα πολλες σκηνες, πολλα μπραβο!!!


mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#1187 Mike44

Mike44

    Starting...

  • Members
  • 3 posts

Posted 04 February 2015 - 01:26

Έκανα την αρχή και στα manga με Shingeki no Kyojin και Kingdom.

Το Berserk έχει διαφορές με το anime; Αν δεν έχει σε πιο chapter τελείωσε το anime;



#1188 adamsbankai

adamsbankai

    MangaReader

  • Members
  • 512 posts

Posted 04 February 2015 - 15:37

Έκανα την αρχή και στα manga με Shingeki no Kyojin και Kingdom.

Το Berserk έχει διαφορές με το anime; Αν δεν έχει σε πιο chapter τελείωσε το anime;

 

Ωραια και τα 2 που ανέφερες αν και το Kingdom με πόρωσε εδώ και καιρό περισσότερο από κάθε άλλο...

Το Berserk ξεκινα το απο την αρχή έχει αρκετές διαφορές με το anime και άφησαν πίσω μερικά arcs.

 

On topic:

Διαβάσα το Tokyo Ghoul, ήταν κάτι διαφορετικό, βάση της πλοκής που πήρε είχα περισσότερες απαιτήσεις κάπου από το 80 και μετά άρχησε να χαλάει, να γεμίζει τρύπες και είχε ένα άδοξο τέλος για μένα.

Διαβάζω επίσης το Akame ga kill!! σταθερή αξία...


Edited by adamsbankai, 04 February 2015 - 15:37.


#1189 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 04 February 2015 - 16:21

Έκανα την αρχή και στα manga με Shingeki no Kyojin και Kingdom.

Το Berserk έχει διαφορές με το anime; Αν δεν έχει σε πιο chapter τελείωσε το anime;

Το manga ειναι καρεπαρα του κερατα, διαβασε το απο την αρχη!!!
Εγω θα τολμησω να ξεκινησω το D.Gray-Man (well και λεω τολμησω επειδη δεν εχω και πολλες..."αντοχες" για μακροσκελη manga!) γιατι ηθελα ενα anime που να εχει αρκετο χωρο να φτιαξει ιστορια και να καταφερει να με βαλει στον κοσμο του.Χμ, lets see.
Υ.Γ.Φιλε Adamsbankai χαιρομαι που σαρεσει και εσενα το manga του Akame Ga Kill!!!


mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#1190 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 14 February 2015 - 00:35

ειχα δει παλια την ταινια Midori, του Suehiro Maruo

δεν ειχα ομως διαβασει και τα manga του. 

 

Η Midori σε manga ειναι ακομα πιο εφιαλτικη απο το ανιμε. Μπραβο του παντως που μετεφερε το manga σχεδον ατοφιο, εστω και υπο αυτες τις συνθηκες.

 

Τα εργα του ειναι οντως σουρρεαλιστικα και ονειρικα

Μου αρεσαν τα The Caterpillar και The Laughing Vampire επισης. Δεν θα τα ξεχασω για ολη μου τη ζωη. Για γερους αναγνωστες!



#1191 teo13

teo13

    Anime Freak

  • Members
  • 491 posts

Posted 07 March 2015 - 16:10

Ξεκίνησα το Zetman και έχω διαβάσει 50 chapters καμία σχέση με το anime το οποίο έχει πετσοκόψει τα πάντα.

Μου άρεσει ως τώρα κυλάει χαλαρά έχει και μερικά σοβαρά και ξύλο είμαι και στην αρχή ακόμα πιστεύω μετά θα βελτιώνεται.

Διαβάζω και Sokugeki no Shouma ειλικρίνα δεν κάθεσαι να διαβάσεις χωρίς φαγητό δίπλα.Μερικά από αυτά τα πιάτα τα έχω ψάξει και βρήκα κανά 2 που ίσως καταφέρω να κάνω.

Και αυτό κυλάει χαλαρά.



#1192 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 08 April 2015 - 14:52

Διαβαζω το Nanatsu no Taizai και εχω φτασει στο 16ο chapter!!!!Τουμπανακι, μαρεσει πολυ!!!!Πολυ πορωτικο action/battle shonen!!!!


mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#1193 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 08 April 2015 - 19:19

τελικα αρκετα καλο το  Someday's Dreamers: Spellbound

σε σχεση με το πρωτο manga αλλα και το τριτο, επικεντρωνεται λιγοτερο στη μαγεια αυτη τη φορα και εστιαζει πιο πολυ στο ροματζο και στην ενηλικιωση.

 

Ισως για αυτο μου αρεσε περισσοτερο και βρηκα τους χαρακτηρες συμπαθεστερους. 5 τομοι ηταν ικανοποιητικος αριθμος για να εξελιχθει η συντομη ιστορια. 

Μου αρεσε που η μαγεια δεν εφαρμοστηκε οπως στα προηγουμενα επειδη το ζητησαν επιτακτικα οι πελατες, αλλα επειδη αυτη τη φορα πηγαζε απο τον εσωτερικο κοσμο των εμπλεκομενων

Και επιτελους η πρωταγωνιστρια παρα τη διστακτικοτητα και την επιφυλακτικοτητα της, δεν χαριζεται στον αδελφο της. 

 

Το συστηνω σνεπιφυλακτα!



#1194 robostav

robostav

    ηλεκτρονικός υπάλληλος...

  • Members
  • 425 posts

Posted 08 April 2015 - 21:06

 

Διαβάσα το Tokyo Ghoul, ήταν κάτι διαφορετικό, βάση της πλοκής που πήρε είχα περισσότερες απαιτήσεις κάπου από το 80 και μετά άρχησε να χαλάει, να γεμίζει τρύπες και είχε ένα άδοξο τέλος για μένα.

Διαβάζω επίσης το Akame ga kill!! σταθερή αξία...

 

μας μαμησες τωρα, ειμαι στο 87 και εχω αρχισει να το βλεπω και εγω να κανει νερα, πως θα το βγαλω τωρα που ειμαι αρνητικα προδιατεθειμενος?

 

στο διαβολο χαγιατεμπανκαι...

 

ισως ξαναπιασω το sanctuary...


Posted Image

#1195 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 09 April 2015 - 16:12

Αφήνω το fujimi lovers να μου ματώσει το kokoro.

 

Καιρό είχα να θέλω τόσο ένα happy ending για manga.


qzMHWHd.png


#1196 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 17 May 2015 - 18:46

Θυμαμαι ειχα αρχισει παλια το Golden Boy και το ειχα παρατησει στο τριτο τομο. 

Το ειχαν προτεινει και δικαιως ως ενα αλλο καλο manga για να διαβασει κανεις. Δυστηχως τοτε ακομα και αυτοι που το προτειναν δεν μπορουσαν να προβλεψουν την καταληξη που θα ειχε!

 

Αρχιζε αριστουργηματικα και καταντουσε απο εκεινο το σημειο και επειτα τιγκα στα ερωτικα φετιχ, οπως την ποση ουρων και το λιωσιμο κεριων.

Μεχρι το τελος δεν αλλαξαν και πολλα πραγματα, ισα ισα γιναν χειροτερα με τους δυο τελευταιους τομους να αναλωνονται στα πηδηματακια του πρωταγωνιστη με δυο....Γινεται μετα αυστηρως ακαταλληλο.

 

Και οχι μονο αυτο αλλα στη διαρκεια της διαδικασιας συζητανε για σημαντικα θεματα οπως την πυρηνικη ενεργεια και τη μολυνση του περιβαλλοντος και οτι μονο το σεξ μπορει να αλλαξει τον κοσμο. 

 

Εμεινα αναυδος διαβαζοντας το. Λιγα manga φτανουν απο το ζενιθ στο ναδιρ και παλι στο ζενιθ. Δεν το προτεινω.  Διαβαστε το με δικο σας ρισκο.



#1197 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 02 August 2015 - 19:38

αυτο το Good Witch of the West με εξεπληξε ευχαριστα.

 

Απο παραμυθι με  πριγκηπισσες, δολοπλοκιες, bishies  και ροματζο καταληγει Cadillacs ή μαλλον Unicorns and Dinosaurs, συν sci-fi

 

Το ανιμε αντιθετα δεν εχει και τις καλυτερες κριτικες. Οντως 13 επεισοδια δεν αρκουν και η σειρα παρακαμπτει μερος της αρχικης πλοκης.



#1198 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 19 August 2015 - 15:39

δεν ηξερα καν πως ολοκληρωθηκε το Happy! του Urasawa!

 

Boυρ! Αντε να διαβασω ενα μανγκα της προκοπης για το τεννις!

 

Τελικα επικο manga και αυτο. Καλυτερο και απο την Yawara μπορω να πω. Εστω και αν ειναι για λιγο μεγαλυτερες ηλικιες, για αυτο και δεν εγινε διασκευη ανιμε. Το συστηνω ανεπιφυλακτα. Απο τα καλυτερα gambatte που εχω διαβασει



#1199 SpeedFreak

SpeedFreak

    bored of harem

  • Members
  • 203 posts
  • Locationκοντα στη μαμακα

Posted 29 August 2015 - 17:43

Tokyo Ghoul

Vol 3 Chapter 28

Spoiler:
  

tumblr_inline_ne4humKk1w1swsulw.jpg

:respect:

 

edit : Η Hinami χάθηκε να ανοίξει τις πεταλούδες της λίγο αργότερα δηλαδή


Edited by SpeedFreak, 29 August 2015 - 17:44.

Όσοι ζουν στη σκιά δεν τους θωρεί κανείς...

Μπρεχτ


#1200 SpeedFreak

SpeedFreak

    bored of harem

  • Members
  • 203 posts
  • Locationκοντα στη μαμακα

Posted 02 September 2015 - 18:58

Tokyo Ghoul

Vol 8

Spoiler:

 

Vol 9

Spoiler:


Όσοι ζουν στη σκιά δεν τους θωρεί κανείς...

Μπρεχτ