Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Το πίο περίεργο, τρελό, παράξενο σας όνειρο!


  • Please log in to reply
251 replies to this topic

#76 Matu-san

Matu-san

    aoi

  • Members
  • 939 posts

Posted 04 August 2008 - 13:15

Χτες είδα στον ύπνο μου ότι οδηγούσα το ρομπότ από το bagai-0 spirits (ένα παλαβό παιχνίδι του ds με mecha)! Ήταν τόσο ωραίο το όνειρο! Μια με έβλεπα να είμαι μέσα στο ρομπότ και να το πιλοτάρω, και μια έβλεπα το παιχνίδι από την οθόνη του DS. Ήταν σαν να ήμουν εγώ ο πρωταγωνιστής του παιχνιδιού!
Τι στο yaoi συμβαίνει?

#77 jimmare

jimmare

    Anime Freak

  • Members
  • 339 posts

Posted 04 August 2008 - 13:32

Xaxa...ωρα για το δικο μου...Λοιπον εχτες το βραδυ ειδα οτι ειχα ενα τεραστιο σπαθι(σαν του Ichigo αλλα εμοιαζε περισσοτερο με του trunks...:kakaka:),και πολεμουσα με διαφορα τερατα!!!Καπου μια μερα στο σχολειο(εκει ηταν η χειροτερη στιγμη επειδη ειχε αρχισει το σχολειο και οι διακοπες τελος:unlucky:)Εμφαλιστηκε ενα τεραστιο τερας που εμοιαζε με:διασταυρωση hollow,frieza,metagross και ενα τερας απο το D.Gray man...(ειναι λιγο κουλο αλλα εδω μιλαμε για...ΦΑΝΤΑΣΙΑ!!!)Βγηκα εξω απο την ταξη,φωναξα στον αερα:''Σπαθι,ελα στο χερι μου''Και πηρα το σπαθι μου και αρχισα μια πολυωρη μαχη...Μετα απο καμια ωρα αφου ειχαμε κουραστει και οι δυο,με τις τελευταιες δυναμεις που ειχα πηδηξα επανω του και το καρφωσα στο κεφαλι...Εκει νικησα και...ξυπνησα επισης!!!
Posted Image

#78 Ephialtes

Ephialtes

    Ashigaru

  • Members
  • 570 posts

Posted 04 August 2008 - 13:36

Xaxa...ωρα για το δικο μου...Λοιπον εχτες το βραδυ ειδα οτι ειχα ενα τεραστιο σπαθι(σαν του Ichigo αλλα εμοιαζε περισσοτερο με του trunks...:kakaka:),και πολεμουσα με διαφορα τερατα!!!Καπου μια μερα στο σχολειο(εκει ηταν η χειροτερη στιγμη επειδη ειχε αρχισει το σχολειο και οι διακοπες τελος:unlucky:)Εμφαλιστηκε ενα τεραστιο τερας που εμοιαζε με:διασταυρωση hollow,frieza,metagross και ενα τερας απο το D.Gray man...(ειναι λιγο κουλο αλλα εδω μιλαμε για...ΦΑΝΤΑΣΙΑ!!!)Βγηκα εξω απο την ταξη,φωναξα στον αερα:''Σπαθι,ελα στο χερι μου''Και πηρα το σπαθι μου και αρχισα μια πολυωρη μαχη...Μετα απο καμια ωρα αφου ειχαμε κουραστει και οι δυο,με τις τελευταιες δυναμεις που ειχα πηδηξα επανω του και το καρφωσα στο κεφαλι...Εκει νικησα και...ξυπνησα επισης!!!



Ti anime εβλεπες πριν κοιμηθεις?:nosey:

Ηταν καλη μαχη?

Posted ImagePosted Image


#79 jimmare

jimmare

    Anime Freak

  • Members
  • 339 posts

Posted 04 August 2008 - 13:43

Ti anime εβλεπες πριν κοιμηθεις?:nosey:

Ηταν καλη μαχη?


Εβλεπα:Strong discriple Kenichi...
Αν εννοεις αν ηταν καλη η μαχη στο anime,μπα...
Αλλα αν εννοεις με το τερας που πολεμησα,ηταν και **** τις μαχες!!!Καπου με χτυπησε με ακτινα παραλυσης αλλα ευτυχως ειχα και το σπαθι μου και σωθηκα(η ακτινα με πετυχε αλλα επειδη το τερας δεν προλαβε να με χτυπησει,ξεφυγα και επιτεθηκα εγω...
Posted Image

#80 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 04 August 2008 - 13:53

Χμμμ ας πω καλύτερα ένα πρόσφατο και ας βγάλει κάποιος άκρη... Λιπών με έναν φίλο μου πηγαίνω κάπου και μιλάμε για χρυσό φτάνουμε σε ένα σημείο που είχε βρει και καλά ένα μεγάλο κοματι και το είχε αφήσει. Φτάνουμε και υπαρχή ένα σημείωμα που γραφή ευχάριστο για το χρυσό κορόιδο...μι έχοντας τι να κάνουμε αρχίζουμε να σκάβουμε στο ίδιο σημείο μπας και βρούμε κάτι. Εγω αρχίζω να βρίσκω χρυσό μεγάλα σε κομμάτια σε σχιμα πατατας (αλλα χρισο οχι πατατα) και να τα βγάζω στην επιφάνεια...μετά από λίγο για αγνώστους λογούς μεταφέρομαι σε μια σπήλια με gnoms και διάφορα μικρόσωμα πλασματακια που μου λένε να αφήσω κάπου εκεί την σακούλα μου (στην οποία μάλλον είχα το χρυσό) και μου δίνουν ένα μαγικό δαχτυλίδι αν θυμάμαι καλά...βασικά δεν θυμάμαι τι αντικείμενο μου δώσανε άλλα ήταν μικρο (λογικά δαχτυλίδι) και φεύγω από εκεί....δύστυχος μετά ξύπνησα και δεν έμαθα τι ήταν αυτό που μου δώσανε...:emptyonexg1::nanana:
Posted Image

#81 Matu-san

Matu-san

    aoi

  • Members
  • 939 posts

Posted 07 August 2008 - 20:44

Χτες είδα πάλι ένα παράξενο anime-related όνειρο!
Ήμουν λέει σε μια τραπεζαρία και έτρωγα μεσημεριανό μόνος μου.
Ξαφνικά σκάνε μύτη διάφοροι χαρακτήρες από anime και κάθονται στο τραπέζι που έτρωγα! Εγώ παραλίγο να πνιγώ από την έκπληξη μου, και μην μπορώντας να το πιστέψω έτριβα τα μάτια μου. Με βλέπει ένας από τους χαρακτήρες και μου λέει " Μα γιατί εκπλήσσεσαι, κάθε μέρα τρώμε όλοι μαζί!" Μετά δεν θυμάμαι τι έγινε!
Γενικά τα πιο παράξενα όνειρα τα βλέπω όταν πάω για ύπνο τσαντισμένος, θυμωμένος, λυπημένος κλπ, και χτες κοιμήθηκα με μια από αυτές τις προϋποθέσεις για κουλά όνειρα.
Τι στο yaoi συμβαίνει?

#82 Sora of the wind

Sora of the wind

    The apostasy canticlE

  • Members
  • 396 posts

Posted 07 August 2008 - 22:10

Α!Δεν το είχα προσέξει αυτό το θέμα.Ωραίο.
Είδα και γω 1 όνειρο πρόσφατα αλλα δεν ήταν τις φαντασίας μου.
Είναι μια direct αληθηνή μικρο-ιστορία κατευθείαν απο το στόμα της θειάς μου.
Spoiler:


#83 QueenofHearts

QueenofHearts

    Royalty

  • Members
  • 577 posts

Posted 07 August 2008 - 22:32

Για τέτοια ιστορία έπρεπε να φτιάξεις ατμόσφαιρα! Τι λέτε να κάνουμε βραδιά με 100 ιστορίες τρόμου όπως στο xxxholic!?!?!!

#84 Sora of the wind

Sora of the wind

    The apostasy canticlE

  • Members
  • 396 posts

Posted 07 August 2008 - 22:34

Για τέτοια ιστορία έπρεπε να φτιάξεις ατμόσφαιρα! Τι λέτε να κάνουμε βραδιά με 100 ιστορίες τρόμου όπως στο xxxholic!?!?!!

Εδω έχω φτιαχτεί μόνος μου με gothic metal και μπόλικες απο τις εικονίτσες μου..

#85 QueenofHearts

QueenofHearts

    Royalty

  • Members
  • 577 posts

Posted 07 August 2008 - 22:47

Εδω έχω φτιαχτεί μόνος μου με gothic metal και μπόλικες απο τις εικονίτσες μου..


Άναψε και κανένα κεράκι! χιχιχι!

#86 lightshadow

lightshadow

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 36 posts

Posted 07 August 2008 - 23:57

.....................

Edited by lightshadow, 09 December 2008 - 01:48.


#87 Shikamaru

Shikamaru

    So Troublesome

  • Members
  • 912 posts

Posted 08 August 2008 - 17:49

ενα που εβλεπα συχνα οταν ημουν μικρος ημουν σε μια ταρατσα πηδαω κατω στο κενο και εκει που νομιζα πως θα ξυπνησω προσγειωνομαι με τα ποδια και γυρω μου το εδαφος να τρανταζεται μετα ερχεται μια φερραρι με παιρνει αμεσως και μας καυνηγανε κατι σκυλια(μην ρωτησεται πως εμεις με φερραρι μπορουν να μας φτασουν τα σκυλια ονειρο ειναι)μετα πεφτουμε σενα γκρεμο και μετα ξυπναω ωραιο εεε??
Posted Image
Posted Image

#88 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 08 August 2008 - 20:24

Προσφάτως είδα ενα συγκλονιστικό όνειρο. Βλέπω τον εαυτό μου να ξυπνάει και να "ανάβει" το pc. Σημειώστε οτι στο όνειρο είχα lcd οθόνη και όχι crt(ο πεινασμένος καρβέλια ονειρεύεται). Μπαίνει που λέτε ο αλλος εαυτός μου στο off topic κομμάτι του anime.gr και τι να δεί; Κάποιο νέο μέλος ονόματι Baldassare άνοιξε thread με θέμα τη φλαμανδική τέχνη! Και εκεί που πήγα να δω καναν πίνακα ζωγραφικής, έβλεπα απλά λευκά bitmap αρχεία! Τι λέτε να σημαίνει;

#89 QueenofHearts

QueenofHearts

    Royalty

  • Members
  • 577 posts

Posted 08 August 2008 - 21:04

Προσφάτως είδα ενα συγκλονιστικό όνειρο. Βλέπω τον εαυτό μου να ξυπνάει και να "ανάβει" το pc. Σημειώστε οτι στο όνειρο είχα lcd οθόνη και όχι crt(ο πεινασμένος καρβέλια ονειρεύεται). Μπαίνει που λέτε ο αλλος εαυτός μου στο off topic κομμάτι του anime.gr και τι να δεί; Κάποιο νέο μέλος ονόματι Baldassare άνοιξε thread με θέμα τη φλαμανδική τέχνη! Και εκεί που πήγα να δω καναν πίνακα ζωγραφικής, έβλεπα απλά λευκά bitmap αρχεία! Τι λέτε να σημαίνει;


Πως έχεις θέματα με τη φλαμανδική τέχνη και δεν αναγνωρίζεις την αξία της. Τς τς τς...

:fromabove:

#90 jimmare

jimmare

    Anime Freak

  • Members
  • 339 posts

Posted 08 August 2008 - 21:15

απο τρελα ονειρα αλλο τιποτα.ενα ομως που βλεπω τωρα τελευταια ειναι πως ξυπναω ενα πρωι και ολοι οι ανθρωποι εκτος απο εμενα ειναι νεκροι.ψαχνω παντου και κανενας δεν υπαρχει πια.ολοι εχουν χαθει.ονειρο και αυτο ε?τι να σημαινει αραγε?


Aυτο μαλλον σημαινει οτι τη προηγουμενη μερα,ειχες παει κινηματογραφο και ειδες το:
''I am a legend'' - ''Ζωντανος θρυλος'' με το Will smith.Στην ταινια ο ηρωας,πανω στη γη ειναι μονος του και ολοι οι υπολοιποι ειναι ζομπι...Ο μονος που ζει,ειναι ο πιστος του σκυλος
Posted Image