Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Το πίο περίεργο, τρελό, παράξενο σας όνειρο!


  • Please log in to reply
251 replies to this topic

#46 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 29 March 2008 - 10:10

....είχα δει στον ύπνο μου, ότι οι γονείς μου είχανε-λέει, ζαχαροπλαστείο.
Αλλά κάθε απόγευμα ερχότανε στο ζαχαροπλαστείο ο...Γίωργος Καπουτζίδης (ναι, αυτός που έγραφε το "Παρα πέντε") και μου έκλεβε τα manga από το ράφι κι εγώ τον κυνηγούσα ως το πεζοδρόμιο....!! :canthelp:

γιατί?

#47 d.neko-angel

d.neko-angel

    :: Dream ON ::

  • Members
  • 1,045 posts
  • Locationathens, greece

Posted 29 March 2008 - 13:45

....είχα δει στον ύπνο μου, ότι οι γονείς μου είχανε-λέει, ζαχαροπλαστείο.
Αλλά κάθε απόγευμα ερχότανε στο ζαχαροπλαστείο ο...Γίωργος Καπουτζίδης (ναι, αυτός που έγραφε το "Παρα πέντε") και μου έκλεβε τα manga από το ράφι κι εγώ τον κυνηγούσα ως το πεζοδρόμιο....!! :canthelp:


χαχα και εγώ νόμιζα ότι μόνο εγώ βλέπω τα άκυρα,τα κούλα όνειρα :P

Τέσπα λοιπόν σε κάποια φάση πριν κάνα τρίμηνο πρέπει να ήταν. Είδα ότι ένα πλήθος βράβευε εμένα και τις δυο κολλητές μου. Εμένα μου είχανε δώσει λέει χρυσά μετάλλια και κύπελλα στο kendo. Της Χαράς της είχανε δώσει τα ανάλογα χρυσά πάλι, αλλά εκείνη τα είχε πάρει στο Kung Fu. Και τέλος η Άννια με χρυσά πάλι είχε βραβευτεί και εκείνη, αλλά εκείνη είχε βραβευτεί στο karate.
Εκεί λοιπόν που όλες μας κρατούσαμε η κάθε μια τα δικά της βραβεία και πανηγυρίζαμε ομαδικός, ξεπετάχτηκε μια τζατζόγρια από το πλήθος και μας τα βούτηξε τα βραβεία μας. Αρχίζουμε λοιπόν και οι τρείς μας να κυνηγάμε την τζατζόγρια προκειμένου να τα πάρουμε πίσω, αλλά η γριά είχε αποδειχτεί Κεντέρης και δεν την φτάναμε με τίποτα την άτιμη. Σε κάποια φάση του κυνηγητού λοιπόν βλέπω εγώ το αστέρι ότι περνάω λέει δίπλα από τον Harry Potter και την παρέα του. Και κάνω έτσι λέει και βουτάω την σκούπα του Harry. Ο έρμος ο Harry υποτίθεται ότι είχε μίνει στήλη άλατος και εγώ απο την άλλη απαθέστατη καβάλησα την σκούπα και έγινα ιπτάμενη η δίκια σου.Πρόλαβα την γριά,την σάπισα στο ξύλο και πείρα πίσω τα βραβεία.
E!και μετά από αυτό ξύπνησα :P
Βέβαια η απορία μου έχει μείνει... Που στο καλό κόλλαγε ο Harry Potter στο όνειρο μου Και πως μου ήρθε να του βουτήξω την σκούπα :nosey:

rrmr.png


#48 karkas

karkas

    Μελλοντικός Μονοσάνδαλος

  • Members
  • 261 posts

Posted 29 March 2008 - 14:07

Ααα τι μου θύμισες τώρα νέκο, μια φορά είχα ονειρευτεί ότι στην αυλή του σπιτιού μου γινόταν πανικός από παιδιά του Hogwarts που καβαλούσαν σκούπες! Τρελό όνειρο, απ'τά πιο μπάχαλο που έχω δει ποτέ.

#49 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 29 March 2008 - 16:17

Είδα όνειρο με One Piece...:sigh2:

Ήρθε λέει το Going Mary στο λιμάνι της Θεσσαλονίκης, σε μέγεθος ίσο με τον πύργο του ΟΤΕ (χωρίς το κατάρτι) και τσακίστηκε στα γύρω κτήρια. Τί καφετέριες, τί Αριστοτέλους, όλα κατεδαφιστήκανε. Εγώ ήμουν στην αρχή της λεωφόρου, κοντά στους γερανούς και έβλεπα ψαρανθρώπους να κυνηγάνε Θεσσαλονικείς. Επίσεις, είδα τη Nami και τον Sanji, αλλά δε θυμάμαι τί έκαναν...:blurah5::blurah5::blurah5:

Edited by Teachan, 19 June 2008 - 14:58.
Άκους εκεί "Queen Mary..." καλά, πώς μού'ρθε;;


#50 AndroGhost

AndroGhost

    Wth do you think I am ?

  • Members
  • 383 posts

Posted 31 March 2008 - 11:10

τι θα μπορουσαν να κανουν h nami κ ο sanji ? :nbleed:
εγω μια φορα ειχα δει οτι ειχα παρει το μπρουτζο-μπρουτζο fruit κ ειχα τη δυναμε να δημιουργησω απο το πουθενα μπρουντζο αλλα και να τον χειριστω οπως ηθελα.
γενικα ηταν μεγαλο ονειρο αλλα μονο αυτο εχει σχεση με το one piece :P
Because, when you are miserable you need someone ever more miserable...than yourself. The ones who aren't human ARE YOU [Lucy - Elfen Lied]
Males are creatures that express their emotions through actions rather than words. It is usually preferred not to have anyone bear their suffering. [Maes Hughes - FMA]
I can have food or drinks spilled on me, or even be spit at and I'll laugh about it. However, if for any reason you hurt a friend of mine... I won't forgive you! [Shanks - One Piece

#51 laraska

laraska

    Self imposed ban

  • Members
  • 1,875 posts

Posted 01 April 2008 - 09:41

τι θα μπορουσαν να κανουν h nami κ ο sanji ? :nbleed:
εγω μια φορα ειχα δει οτι ειχα παρει το μπρουτζο-μπρουτζο fruit κ ειχα τη δυναμε να δημιουργησω απο το πουθενα μπρουντζο αλλα και να τον χειριστω οπως ηθελα.
γενικα ηταν μεγαλο ονειρο αλλα μονο αυτο εχει σχεση με το one piece :P




lol ...ακους εκει .... μπρουτζο-μπρουτζο...! ελεος
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
[IMG]http://www.anime.gr/forums/%5Burl=http://dragcave.net/view/yrOI%5D%5Bimg%5Dhttp://dragcave.net/image/yrOI.gif%5B/img%5D%5B/url%5D[/IMG]

#52 donald13

donald13

    living on the dark side..

  • Members
  • 483 posts

Posted 16 June 2008 - 15:11

Εγω αντι για το τεστ θα προτιμησω να σας διηγηθώ εν συντομία εναν εφιαλτη που εβλεπα πριν χρόνια... aαφου νομιζω οτι ειναι περισσότερο ενδεικτικός απο καθε τεστ! Και ζητω προκαταβολικά συγγνώμη για την πιθανη καταχρηση του thread!

Spoiler:


Spoiler:


AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA:oo::oo::oo:

Καπου εκει ξυπναγα! Αφου το ειδα 3-4 φορές ειπα στον εαυτό μου οτι εχω τελειώσει με αυτα τα games οριστικα!!!!

Edited by Phantom Duck, 16 June 2008 - 22:34.
Removed from http://www.anime.gr/forums/off-topic/4817-how-resident-evil-obsessed-you

Posted Image

#53 AndroGhost

AndroGhost

    Wth do you think I am ?

  • Members
  • 383 posts

Posted 17 June 2008 - 01:05

τι ειναι η racoon city?
:x
Because, when you are miserable you need someone ever more miserable...than yourself. The ones who aren't human ARE YOU [Lucy - Elfen Lied]
Males are creatures that express their emotions through actions rather than words. It is usually preferred not to have anyone bear their suffering. [Maes Hughes - FMA]
I can have food or drinks spilled on me, or even be spit at and I'll laugh about it. However, if for any reason you hurt a friend of mine... I won't forgive you! [Shanks - One Piece

#54 Kon_Okami

Kon_Okami

    TYPE-MOON fanboy \(^_^)/

  • Members
  • 562 posts

Posted 17 June 2008 - 02:39

τι ειναι η racoon city?
:x


Η πόλη στην οποία διαδραματίζεται το Resident Evil

Posted Image


#55 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 17 June 2008 - 10:28

Είδα όνειρο με One Piece...:sigh2:
Ήρθε λέει το Queen Mary στο λιμάνι της Θεσσαλονίκης

Going Mary το λένε. Το Queen Mary σε όνομα κρουαζιερόπλοιου μου κάνει.:hahaha:

τι θα μπορουσαν να κανουν h nami κ ο sanji ? :nbleed:

Τίποτα ελπίζω.

Και πριν διηγηθώ κάποιο όνειρο, να δώσω μια συμβουλή. Ποτέ, μα ποτέ μην πίειτε ούζο μαζί με αψέντι πριν πέσετε για ύπνο. Πραγματικά μπορεί να κάνει παραισθήσεις. Το έκανα μια φορά, και όλο το βράδυ δεν μπορούσα να καταλάβω τι είναι όνειρο και τι είναι αλήθεια. Σαν εκείνες τις φορές που βλέπεις στο ύπνο σου ότι ξυπνάς, αλλά στην πραγματικότητα κοιμάσε ακόμα, σε μεγαλύτερη κλίμακα όμως.

Πριν πολλά χρόνια, έβλεπα στον ύπνο συνέχεια μια κοπέλα. Τη γνώρισα κάπως, είμασταν συχνά μαζί κλπ. Λοιπόν σε κάποια φάση αποφασίζω να της ζητήσω το τηλέφωνο της. Μου το έδωσε, και το πρωί που ξύπνησα το έγραψα σε ένα χαρτί. Όμως ποτέ δεν βρίκα το θάρρος να καλέσω, και μετά έπαψα και να την βλέπω στα ονειρά μου. Το τηλέφωνο υπάρχει ακόμα γραμμένο.



#56 Matu-san

Matu-san

    aoi

  • Members
  • 939 posts

Posted 17 June 2008 - 10:39

Μπορώ να σας πω με μεγάλη σιγουριά πως τα πιο παράξενα όνειρα τα βλέπω εγώ!
Είναι τόσο παράξενα που για ένα διάστημα ήθελα να πάω σε ψυχολόγο, γιατί νόμιζα πως είχα κάποιο πρόβλημα!
Θα σας πω το πιο μικρό όνειρο γιατί βαριέμαι να γράφω τεράστια ποστ.
Που λέτε αυτό το όνειρο το έβλεπα για πολλά χρόνια, από τότε που ήμουν μικρό παιδί.
Σε αυτό το όνειρο ήμουν λέει δεμένος απο την κορυφή ως τα νύχια σε ένα αμάξι στην θέση του οδηγού. Χωρίς να πατάω το γκάζι το αμάξι κυλούσε κανονικά :oo: και ανέπτυσσε ταχύτητα. Εγώ παλεύω να λυθώ, αλλά δεν μπορώ να κάνω τίποτα απολύτως. Στην πορεία, το αμάξι πέφτει σε μια μεγάλη λίμνη και πνίγομαι. Με το που βλέπω ότι πνίγομαι ξυπνούσα τρομαγμένος.
Όσο περνάν τα χρόνια, καταφέρνω να κάνω κάτι αλλά πάντα η κατάληξη θα είναι να πνίγομαι και να ξυπνώ τρομαγμένος.
Πριν από 1 χρόνο που ξαναείδα αυτό το όνειρο, κατάφερα να λυθώ και να πιάσω το τιμόνι, όπου κάνοντας μια πολύ κινηματογραφική στραβοτιμονιά φτάνω στην άκρη της λίμνης χωρίς να πάθω τίποτα! Απο τότε δεν το ξαναείδα το όνειρο!
Επειδή με τρώει η περιέργεια, μπορεί κάποιος να μου ερμηνεύσει αυτό το όνειρο? :hmmm:
Τι στο yaoi συμβαίνει?

#57 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 17 June 2008 - 12:41

Μπορώ να σας πω με μεγάλη σιγουριά πως τα πιο παράξενα όνειρα τα βλέπω εγώ!
Είναι τόσο παράξενα που για ένα διάστημα ήθελα να πάω σε ψυχολόγο, γιατί νόμιζα πως είχα κάποιο πρόβλημα!
Θα σας πω το πιο μικρό όνειρο γιατί βαριέμαι να γράφω τεράστια ποστ.
Που λέτε αυτό το όνειρο το έβλεπα για πολλά χρόνια, από τότε που ήμουν μικρό παιδί.
Σε αυτό το όνειρο ήμουν λέει δεμένος απο την κορυφή ως τα νύχια σε ένα αμάξι στην θέση του οδηγού. Χωρίς να πατάω το γκάζι το αμάξι κυλούσε κανονικά :oo: και ανέπτυσσε ταχύτητα. Εγώ παλεύω να λυθώ, αλλά δεν μπορώ να κάνω τίποτα απολύτως. Στην πορεία, το αμάξι πέφτει σε μια μεγάλη λίμνη και πνίγομαι. Με το που βλέπω ότι πνίγομαι ξυπνούσα τρομαγμένος.
Όσο περνάν τα χρόνια, καταφέρνω να κάνω κάτι αλλά πάντα η κατάληξη θα είναι να πνίγομαι και να ξυπνώ τρομαγμένος.
Πριν από 1 χρόνο που ξαναείδα αυτό το όνειρο, κατάφερα να λυθώ και να πιάσω το τιμόνι, όπου κάνοντας μια πολύ κινηματογραφική στραβοτιμονιά φτάνω στην άκρη της λίμνης χωρίς να πάθω τίποτα! Απο τότε δεν το ξαναείδα το όνειρο!
Επειδή με τρώει η περιέργεια, μπορεί κάποιος να μου ερμηνεύσει αυτό το όνειρο? :hmmm:

Αγχος οτι δεν μπορουσες να ανταπεξελθεις σε καταστασεις με αποτελεσμα να σε παιρνουν απο κατω...καταστασεις απο τις οποιες δεν μπορουσες να ξεφυγεις και αναγκαστικα επρεπε να αντιμετωπισεις...μεγαλωσες ομως, και αντιμετωπιζεις τα προβληματα σου, εχεις περισσοτερες δυνατοτητες απο τοτε που ησουν παιδι, οποτε δεν χρειαζεται πια να ανησυχεις..ετσι εφυγε και το ονειρο..:nosey:
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#58 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 17 June 2008 - 12:51

Μπορώ να σας πω με μεγάλη σιγουριά πως τα πιο παράξενα όνειρα τα βλέπω εγώ!
Είναι τόσο παράξενα που για ένα διάστημα ήθελα να πάω σε ψυχολόγο, γιατί νόμιζα πως είχα κάποιο πρόβλημα!
Θα σας πω το πιο μικρό όνειρο γιατί βαριέμαι να γράφω τεράστια ποστ.
Που λέτε αυτό το όνειρο το έβλεπα για πολλά χρόνια, από τότε που ήμουν μικρό παιδί.
Σε αυτό το όνειρο ήμουν λέει δεμένος απο την κορυφή ως τα νύχια σε ένα αμάξι στην θέση του οδηγού. Χωρίς να πατάω το γκάζι το αμάξι κυλούσε κανονικά :oo: και ανέπτυσσε ταχύτητα. Εγώ παλεύω να λυθώ, αλλά δεν μπορώ να κάνω τίποτα απολύτως. Στην πορεία, το αμάξι πέφτει σε μια μεγάλη λίμνη και πνίγομαι. Με το που βλέπω ότι πνίγομαι ξυπνούσα τρομαγμένος.
Όσο περνάν τα χρόνια, καταφέρνω να κάνω κάτι αλλά πάντα η κατάληξη θα είναι να πνίγομαι και να ξυπνώ τρομαγμένος.
Πριν από 1 χρόνο που ξαναείδα αυτό το όνειρο, κατάφερα να λυθώ και να πιάσω το τιμόνι, όπου κάνοντας μια πολύ κινηματογραφική στραβοτιμονιά φτάνω στην άκρη της λίμνης χωρίς να πάθω τίποτα! Απο τότε δεν το ξαναείδα το όνειρο!
Επειδή με τρώει η περιέργεια, μπορεί κάποιος να μου ερμηνεύσει αυτό το όνειρο? :hmmm:



τι λες τώρα προχθές το βραδυ ένα pony μονόκερος (τύπου μικρό pony ) νίκησε έναν εξωγήινο από άλλη διάσταση τύπου apocalypse (marvel comics) και πείρε σαν λάφυρο το δαχτυλίδι του, το οποιο το έβαλα στο κέρατο του μονόκερου.

και όλα αυτά σε anime φάση, μετά πήγα σε ένα μαγαζί να πάρω μια ION αμυγδάλου χωρίς αμύγδαλα αλλα πρόλαβε και τη πείρε η ray από το N.G.E η οποια με πήγαινε πολύ κόντρα σε όλη τη διαδρομή για το μαγαζί έτσι τσαντισμένη τις είπα ότι θα γευτώ τn σοκολάτα από τα χείλη της και έτσι την φίλησα και αυτή με ερωτεύθηκε και ενώ φιλιόμασταν, χτύπησε συναγερμός ότι ήρθε angel να μας κάνει επίθεση. All αυτός ο νέος angel ήταν το Eva του Shinji το οποιο τα κανε όλα σκατά.. και μετά το ανατίναξαν πριν προλάβει η ray να με valei στο Eva τnς.

και ότι το όνειρο δεν ανήκει στην κατηγορια : wet dream with NGE
και όχι δεν είμαι gay

Edited by Erisabetsu, 17 June 2008 - 12:53.
I am not gay


#59 laraska

laraska

    Self imposed ban

  • Members
  • 1,875 posts

Posted 17 June 2008 - 13:06

τι λες τώρα προχθές το βραδυ ένα pony μονόκερος (τύπου μικρό pony ) νίκησε έναν εξωγήινο από άλλη διάσταση τύπου apocalypse (marvel comics) και πείρε σαν λάφυρο το δαχτυλίδι του, το οποιο το έβαλα στο κέρατο του μονόκερου.

και όλα αυτά σε anime φάση, μετά πήγα σε ένα μαγαζί να πάρω μια ION αμυγδάλου χωρίς αμύγδαλα αλλα πρόλαβε και τη πείρε η ray από το N.G.E η οποια με πήγαινε πολύ κόντρα σε όλη τη διαδρομή για το μαγαζί έτσι τσαντισμένη τις είπα ότι θα γευτώ τn σοκολάτα από τα χείλη της και έτσι την φίλησα και αυτή με ερωτεύθηκε και ενώ φιλιόμασταν, χτύπησε συναγερμός ότι ήρθε angel να μας κάνει επίθεση. All αυτός ο νέος angel ήταν το Eva του Shinji το οποιο τα κανε όλα σκατά.. και μετά το ανατίναξαν πριν προλάβει η ray να με valei στο Eva τnς.

και ότι το όνειρο δεν ανήκει στην κατηγορια : wet dream with NGE
και όχι δεν είμαι gay


ο,τι να'ναι
Spoiler:

Posted Image
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
[IMG]http://www.anime.gr/forums/%5Burl=http://dragcave.net/view/yrOI%5D%5Bimg%5Dhttp://dragcave.net/image/yrOI.gif%5B/img%5D%5B/url%5D[/IMG]

#60 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 17 June 2008 - 13:53

lol για τα όνειρα :hahaha:

Εγώ γενικά βλέπω περίεργα όνειρα αλλά ένα κομμάτι που θυμάμαι από πριν μερικές μέρες, είναι ότι είχε έρθει λέει ο Bush στην Ελλάδα και είχε φέρει ένα ειδικό άρμα που είχε και παράθυρα σαν αυτοκίνητο και με είπε να μπω κι εγώ μέσα και κάθισα στο πίσω κάθισμα και πήγαμε βόλτα :terror2:
phmava.php