Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Extreme metal


  • Please log in to reply
358 replies to this topic

#31 rebelos

rebelos

    Inhale/Exhale

  • Members
  • 147 posts

Posted 20 July 2007 - 22:56

ναι ρε φιλε Homo Iratus!!!
που τους ξεθαψες??? φοβεροι!

οσον αφορα τους Ocean αυτους πριν κανα μηνα τους ανακαλυψα... και απο τοτε επηλθε ο ερωτας! αλλα δεν εχουν καμια σχεση φοβαμαι με τους Isis και τους Oxbow που ανεφερες...

οσον αφορα το AILD καλο αλλα ποιο ντεθ... θα δειξει το αλμπουμ... γενικα ομως δεν ειναι και μπανταρα... σιγουρα οχι εξτριμ

red pyramid: ναι Cult Of Luna εχουν βγαλει 2 δισκους που λατρευω (Salvation και Beyond) και γενικα ειναι καταπληκτικη μπαντα, και στα λαιβ τους τα σπανε (απο βιντεο οτι εχω δει)

#32 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 28 July 2007 - 17:29

οι homo σκιζουν το τελευταιο τους το πηρα 5$

#33 Strawhat_Nikos

Strawhat_Nikos

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 179 posts

Posted 29 July 2007 - 10:51

Ωραιο τοπικ, λοιπον οσον αφορα τη Μεταλ τωρα παμε στα αγαπημενα μου extreme συγκροτηματα και σε τραγουδια που μ αρεσουν!...

Cradle of Filth...
Spoiler:


Dimmu Borgir ...
Spoiler:


Emperor... ενα κομματι υμνος...
Spoiler:


Mayhem...( Δεν εχω κανενα δισκο τους αλλα το συγκεκριμενο κομματακι λεει....)
Spoiler:


Behemoth...(ουσια στο μηδεν αλλα περνας καλα αν εχεις νευρα...)
Spoiler:


Αυτα ειναι μερικα απο τα αγαπημενα μου super extreme metal σχηματα

SATAAAAAAANNNN MPLIAAAAA:mador2:
ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΞΥΠΝΑΔΑ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΤΑ AVATAR ΘΑ ΔΡΑΣΩ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ....._GaARa_

^
||
||
||
||
(ρε δεν μας κλάνεις τα @@)


#34 Mari-chan

Mari-chan

    Mari-chan FTW!

  • Members
  • 1 posts

Posted 30 July 2007 - 11:19

Cradle of Filth και Dimmu Borgir super extreme metal σχήματα; Εγώ θα τα έλεγα black metal για μικρά παιδάκια. Είναι ίσως από τα λίγο πιο βαριά συγκροτίματα που μπορώ να ακούσω και εγώ. Ότι άλλο πήγα να ακούσω από αυότ το τοπικ μου φάνηκε κάπως

#35 Strawhat_Nikos

Strawhat_Nikos

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 179 posts

Posted 30 July 2007 - 18:20

Cradle of Filth και Dimmu Borgir super extreme metal σχήματα; Εγώ θα τα έλεγα black metal για μικρά παιδάκια. Είναι ίσως από τα λίγο πιο βαριά συγκροτίματα που μπορώ να ακούσω και εγώ. Ότι άλλο πήγα να ακούσω από αυότ το τοπικ μου φάνηκε κάπως


εισαι και πολυ αγρια γκομενα λεμε!!!
Κουκλα εισαι ακομα 15 χρονων οποτε ακου και μας του μεγαλυτερους... δεν εχει σημασια ποσο σκληρα πεζεις αλλα τι πεζεις... και τα κομματια που χουν παιξει οι filth... ειναι βαρια σαν ιστορια!!!
ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΞΥΠΝΑΔΑ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΤΑ AVATAR ΘΑ ΔΡΑΣΩ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ....._GaARa_

^
||
||
||
||
(ρε δεν μας κλάνεις τα @@)


#36 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 30 July 2007 - 18:40

Mari-chan is a "she", dude... (Japanese titles knowledge FTW.) :P

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#37 Strawhat_Nikos

Strawhat_Nikos

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 179 posts

Posted 30 July 2007 - 18:53

Mari-chan is a "she", dude... (Japanese titles knowledge FTW.)


thanx!
ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΞΥΠΝΑΔΑ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΤΑ AVATAR ΘΑ ΔΡΑΣΩ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ....._GaARa_

^
||
||
||
||
(ρε δεν μας κλάνεις τα @@)


#38 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 30 July 2007 - 19:05

Cradle of Filth και Dimmu Borgir super extreme metal σχήματα; Εγώ θα τα έλεγα black metal για μικρά παιδάκια. Είναι ίσως από τα λίγο πιο βαριά συγκροτίματα που μπορώ να ακούσω και εγώ. Ότι άλλο πήγα να ακούσω από αυότ το τοπικ μου φάνηκε κάπως


εισαι και πολυ αγρια γκομενα λεμε!!!
Κουκλα εισαι ακομα 15 χρονων οποτε ακου και μας του μεγαλυτερους... δεν εχει σημασια ποσο σκληρα πεζεις αλλα τι πεζεις... και τα κομματια που χουν παιξει οι filth... ειναι βαρια σαν ιστορια!!!


ώπα ώπα... βάστα τα άλογα σου ψαθοκάπελε. Η ηλικία δε σημαίνει και αυτόματα γνώση των πάντων. Γιατί αν το πάμε έτσι ότι πω εγώ μετράει παραπάνω... Kαι αν βάλω και τον πατέρα μου να ποστάρει τότε πρέπει να βαράμε προσοχές όλοι... κ.ο.κ.

επίσης καλό είναι να αποφεύγονται οι χαρακτηρισμοί [κούκλα,γκόμενα,φιλαράκι κτλ κτλ] προς άτομα που δε ξέρεις προσωπικά. Ο γραπτός λόγος παρεξηγείται πολύ εύκολα...

#39 Strawhat_Nikos

Strawhat_Nikos

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 179 posts

Posted 30 July 2007 - 19:11

ώπα ώπα... βάστα τα άλογα σου ψαθοκάπελε. Η ηλικία δε σημαίνει και αυτόματα γνώση των πάντων. Γιατί αν το πάμε έτσι ότι πω εγώ μετράει παραπάνω... Kαι αν βάλω και τον πατέρα μου να ποστάρει τότε πρέπει να βαράμε προσοχές όλοι... κ.ο.κ.

επίσης καλό είναι να αποφεύγονται οι χαρακτηρισμοί [κούκλα,γκόμενα,φιλαράκι κτλ κτλ] προς άτομα που δε ξέρεις προσωπικά. Ο γραπτός λόγος παρεξηγείται πολύ εύκολα...

Συμφωνω σε οσα λες...:oo::Crying2::OMG3::colddd:

Η ιλικια οχι η εμπειρια ναι, οτι ειπα το ειπα γιατι οταν ημουν και γω πιτσιρικι ετσι σκεφτμουν κατα καποιο τροπο μου θυμησε εμενα η κοπελιτσα που θελα να το πεζω ανατροπη.
Απορω γιατι παρεξυγουνται ολοι τοσο ευκολα σε αυτα τα φορουμ... τεσπα δεν την θιγω οποτε νομιζω οτι δε θα παρεξιγηθει η συγκεκριμενη.
ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΞΥΠΝΑΔΑ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΤΑ AVATAR ΘΑ ΔΡΑΣΩ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ....._GaARa_

^
||
||
||
||
(ρε δεν μας κλάνεις τα @@)


#40 somnium_mortiis

somnium_mortiis

    Starting...

  • Members
  • 26 posts

Posted 30 July 2007 - 19:51

Καλή φαση όλα οσα έχετε γραψει... εγω έχω να προσθεσω in flames....
πολυ καλο συγκρότημα... απο τα αγαπημένα μου.
Posted Image
when in doubt..... set something on fire

#41 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 30 July 2007 - 20:28

Καλή φαση όλα οσα έχετε γραψει... εγω έχω να προσθεσω in flames....
πολυ καλο συγκρότημα... απο τα αγαπημένα μου.


Πράγματι καλό συγκρότημα αλλά έχουν σταματήσει να είναι ακραίοι από το Jester Race ουσιαστικά.Αν σου αρέσει γενικά αυτό το στύλ θα πρότεινα Scar Symmetry,Heaven Shall Burn και At the Gates(ειδικά τα 2 τελευταία).:wooi2:
Posted Image

#42 Deafening_Silence

Deafening_Silence

    Daydreamer

  • Members
  • 44 posts

Posted 01 August 2007 - 01:01

Πολύ ενδιαφέρον thread. Ας ξεκινίσω και γω προτείνοντας ένα σχετικά γνωστό στην extreme σκηνή συγκρότημα, τους Converge.

Converge (band) - Wikipedia, the free encyclopedia

Όπως λέει και το γουίκι, παίζουν ένα μίγμα από hardcore punk και metalcore. Θα μπορούσαν να χαρακτηριστούν και ως math metal ( λόγω των πολύπλοκων μέτρων/χρόνων )

Έχω ακούσει τα Jane Doe και No Heroes τα οποία θεωρώ εξαιρετικά, ειδικά το Jane Doe.

Oι γρήγορες αλλαγές στον ρυθμό, τα περίεργα μέτρα και τα υπερβολικά φωνητικά του τραγουδιστή τους (τσιριχτά και τραχιά) καθιστούν την ακρόαση των δίσκων αυτών αρκετά δύσκολη. Μετά από πολλές προσεχτικές ακροάσεις πάντως πιστεύω πως ανταμείβουν.

Έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο album ? Θα ήθελα πολύ να ακούσω και παλιότερες δουλειές τους, για να δω πως εξελίχθηκαν. Το DVD τους το έχει δει κανείς ?
"There is nothing like returning to a place that remains unchanged to find the ways in which you yourself have altered" -Nelson Mandela-

#43 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 01 August 2007 - 11:38

Πολύ ενδιαφέρον thread. Ας ξεκινίσω και γω προτείνοντας ένα σχετικά γνωστό στην extreme σκηνή συγκρότημα, τους Converge.

Converge (band) - Wikipedia, the free encyclopedia

Όπως λέει και το γουίκι, παίζουν ένα μίγμα από hardcore punk και metalcore. Θα μπορούσαν να χαρακτηριστούν και ως math metal ( λόγω των πολύπλοκων μέτρων/χρόνων )

Έχω ακούσει τα Jane Doe και No Heroes τα οποία θεωρώ εξαιρετικά, ειδικά το Jane Doe.

Oι γρήγορες αλλαγές στον ρυθμό, τα περίεργα μέτρα και τα υπερβολικά φωνητικά του τραγουδιστή τους (τσιριχτά και τραχιά) καθιστούν την ακρόαση των δίσκων αυτών αρκετά δύσκολη. Μετά από πολλές προσεχτικές ακροάσεις πάντως πιστεύω πως ανταμείβουν.

Έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο album ? Θα ήθελα πολύ να ακούσω και παλιότερες δουλειές τους, για να δω πως εξελίχθηκαν. Το DVD τους το έχει δει κανείς ?


Πάρε το You fail me το οποίο είναι το πιο σκηρό τους.Θα γουστάρεις εγγυημένα.Επίσης αν σου αρέσουν οι Converge,θα σου πρότεινα αν έχεις ακούσει Ringworm.
Posted Image

#44 gorillazz

gorillazz

    Anime Fan

  • Members
  • 157 posts

Posted 04 August 2007 - 22:26

New entries:

Hardcore from France
MySpace.com - www.myspace.com/thearrs

Powerfull Thrash Metal (like Unearth)
MySpace.com - www.myspace.com/anterior

enjoy^^

@Deafening Silence:Θα σου πρότεινα να κατεβάσεις όλη τους τη δισκογραφία,όλα τους τα albums είναι γ@μάτα..Και ναι,το Jane Doe κάνει την διαφορά..

#45 rebelos

rebelos

    Inhale/Exhale

  • Members
  • 147 posts

Posted 04 August 2007 - 22:27

το Τζειν Ντο ειναι το ποιο σκληρο τους βασικα...
το Γιου Φειλ Μι ειναι λιγοτερο σκληρο αλλα επεισησ φοβερο!
αν θες κατι παλιο ακου το Πετιτιονινγκ δι εμπτι σκαι οπου ειναι ο ορισμος του χαους