Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Extreme metal


  • Please log in to reply
358 replies to this topic

#346 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 04 December 2008 - 00:08

Kαι Den Saakaldte.

Και συ Ρέμπελε αν δεν το έκανες όταν στο είπα. :P

HnH5aB0.jpg


#347 Hanzo

Hanzo

    Relief Pitcher

  • Members
  • 943 posts

Posted 05 December 2008 - 01:28

Oσοι γουσταρουν τρελο τεχνικο grind με σχισμενα φωνητικα και ασταματητο κοπανημα να τσεκαρουν ωποσδηποτε αν δεν το χουν ηδη κανει το ντεμπουτο των Gridlink της νεας μπαντας του πρωην Discordance Axis Jon Chang.

Διαβασα συνεντευξη του στο hammer,ψηθηκα και ακουσα σημερα και το χω στο repeat εδω και κανα δυωρο....

Το album ονοματι amber grey εχει συνολικη διαρκεια 11 λεπτα και 52 δευτερολεπτα αλλα περναει μια χαρα για full length και ειναι απιστευτα εθιστικο.

Ορματε!!!
Posted Image


This is the sig I have prepared for myself and if you don't like it don't be rude about it.

#348 Hanzo

Hanzo

    Relief Pitcher

  • Members
  • 943 posts

Posted 07 December 2008 - 12:39

Οι suicide silence βγαζουν καινουργιο δισκο στις αρχες του νεου ετους και δεν θα μπορουσα να ειμαι πιο χαρουμενος!!!!

Τσεκαρετε εδω ενα απο τα νεα τους τραγουδια που φαινεται να $@%@%

[media]http://www.youtube.com/watch?v=EMriY-eBGKs[/media]
Posted Image


This is the sig I have prepared for myself and if you don't like it don't be rude about it.

#349 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 08 December 2008 - 03:56

Oσοι γουσταρουν τρελο τεχνικο grind με σχισμενα φωνητικα και ασταματητο κοπανημα να τσεκαρουν ωποσδηποτε αν δεν το χουν ηδη κανει το ντεμπουτο των Gridlink της νεας μπαντας του πρωην Discordance Axis Jon Chang.

Διαβασα συνεντευξη του στο hammer,ψηθηκα και ακουσα σημερα και το χω στο repeat εδω και κανα δυωρο....

Το album ονοματι amber grey εχει συνολικη διαρκεια 11 λεπτα και 52 δευτερολεπτα αλλα περναει μια χαρα για full length και ειναι απιστευτα εθιστικο.

Ορματε!!!

να ναι καλα ο φιλος ily που μας τους εχει προτεινει κατι μηνες και το δισκακι εχει φαει το απαραιτητο λιωσιμο.
μπεστ γκραηντ 2008.


Οι suicide silence βγαζουν καινουργιο δισκο στις αρχες του νεου ετους και δεν θα μπορουσα να ειμαι πιο χαρουμενος!!!!

Τσεκαρετε εδω ενα απο τα νεα τους τραγουδια που φαινεται να $@%@%

[media]http://www.youtube.com/watch?v=EMriY-eBGKs[/media]

δεν θα μπορουσα να το εκφρασω καλυτερα.
χεστηκαμε.

Posted Image


#350 Hanzo

Hanzo

    Relief Pitcher

  • Members
  • 943 posts

Posted 08 December 2008 - 12:25

Kατσε ρε φιλε αμα δεν γουσταρεις μην ακους.

Απλα το αναφερω.Δεν σε αναγκασε κανεις να σαρεσουν.

Οι suicide silence εχουν φαει τρελο hype γενικοτερα και συμφωνα με δηλωσεις τους το καινουργιο θα εξαφανισει το the cleansing.To συγκεκριμενο song ειναι τρελα εθιστικο κατ εμε και περιμενω πολλα απο αυτους.
Posted Image


This is the sig I have prepared for myself and if you don't like it don't be rude about it.

#351 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 08 December 2008 - 21:09

Crotchduster. Θεοί.
Απερίγραπτοι.
Ακούστε τους.

Ορίστε οι στίχοι του Cain Sings the Blues, για να καταλάβουν όσοι δεν τους ξέρουν περί τίνος πρόκειται η μπάντα.


Spoiler: strong language ahaid



EDIT:
ωραίο δισκάκι και το Άμπερ Γκρέη.

Σε πολλά σημεία οι κιθάρες μου θύμιζαν τεκνο-ντεθιές και έδεναν πολύ καλά.
Επίσης ακούγονται ντραμς, και όχι χτύποι σαν/από ντραμ μασιν. Θενκ γιου.
Το μόνο μικροπαράπονο είναι τα φωνητικά τα οποία τα βρήκα βαρετά, με την έννοια ότι όλα τα κομμάτια ήταν σαν να έχουν τον ίδιο στίχο. Όλα τα τραγουδάει δηλαδή με τον ίδιο τρόπο, δεν πολυβγάζεις και νόημα όσον αφορά τους στίχους, σόου...
Βέβαια και τα φωνητικά τα ίδια δεν τα λες καλά χΔ , αλλά ταιριάζουν πολύ όμορφα στο όλο σύνολο.
Α καπέλα δηλαδή δεν θα μου άρεσε να τα ακούσω.

Edited by Rushifazu Airu, 09 December 2008 - 00:50.

HnH5aB0.jpg


#352 Azathoth

Azathoth

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,136 posts

Posted 12 December 2008 - 14:13

παιδιά καλός σας βρήκα, μόλις τώρα έμαθα πως υπάρχει αυτό το thread και φυσικά τώρα θα το τσεκάρω πολύ συχνά!
τώρα τελευταία έχω ψάξει άπειρα black metal συγκροτήματα αρκετά άγνωστα αλλα και πολύ cool για οποιον ενδιαφέρεται για την black metal.

για κάτι κάπως πιο "χαλαρό" βρήκα ένα τέλειο συγκρότημα που παίζει doom μουσική (φυσικά με death φωνητικά) που μου φάνηκε αρκετά ευχάριστο, Depressed Mode τους λένε, έχουν βγάλει ένα cd και μερικά βιντεάκια.
για τους Burzum fans έχουν κάνει ένα αρκετά ευχάριστο cover του Dunkelheit. εδώ σας linkaro 2 video

[media]http://www.youtube.com/watch?v=3u2zNiv0g2I[/media]
[media]http://www.youtube.com/watch?v=Tbv8e8ZXeaY[/media]

Jeg drikker fra glemselens elv,
ror tørrskodd over hatets hav;
seiler med vinden i ryggen,
til maktenes ende, begynnelse og mening.


#353 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 13 December 2008 - 05:13

βαρετοι.

Posted Image


#354 Azathoth

Azathoth

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,136 posts

Posted 13 December 2008 - 11:36

eh, όπως είχα πει είναι doom, χαλαρή μουσική. hmm υποθέτω πως isengard θα σας "παραφανει" άθλιο εδώ αλλα τι έχετε να πείτε για το Εν Vind Αν Sorg των Darkthrone? :P

Jeg drikker fra glemselens elv,
ror tørrskodd over hatets hav;
seiler med vinden i ryggen,
til maktenes ende, begynnelse og mening.


#355 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 13 December 2008 - 13:21

Ούτε μένα μου πολυάρεσαν γιατί όπως είπες πριν είναι "χαλαροί".
Εγώ τουλάχιστον όταν θέλω να ακούσω doom θέλω να ακούσω μαυρίλα, σαπίλα, απογοήτευση, θλίψη και η λίστα δεν τελειώνει.

Τα παλικάρια λοιπόν παίζουν καλούτσικη μουσική αλλα δεν σου περνάν όλα τα παραπάνω.

+ δεν ταιριάζει ο ήχος τους για μπλακ μέταλ κόβερς.

HnH5aB0.jpg


#356 Hanzo

Hanzo

    Relief Pitcher

  • Members
  • 943 posts

Posted 13 December 2008 - 14:21


EDIT:
ωραίο δισκάκι και το Άμπερ Γκρέη.

Σε πολλά σημεία οι κιθάρες μου θύμιζαν τεκνο-ντεθιές και έδεναν πολύ καλά.
Επίσης ακούγονται ντραμς, και όχι χτύποι σαν/από ντραμ μασιν. Θενκ γιου.
Το μόνο μικροπαράπονο είναι τα φωνητικά τα οποία τα βρήκα βαρετά, με την έννοια ότι όλα τα κομμάτια ήταν σαν να έχουν τον ίδιο στίχο. Όλα τα τραγουδάει δηλαδή με τον ίδιο τρόπο, δεν πολυβγάζεις και νόημα όσον αφορά τους στίχους, σόου...
Βέβαια και τα φωνητικά τα ίδια δεν τα λες καλά χΔ , αλλά ταιριάζουν πολύ όμορφα στο όλο σύνολο.
Α καπέλα δηλαδή δεν θα μου άρεσε να τα ακούσω.


Κοιτα εχεις καποιο δικιο.
Ο chang οσο ζουσαν ακομα οι discordance axis δοκιμαζε διαφορα στιλ φωνητικων.Στα πρωτα ηταν πιο napalm death φαση και μετα το πηγε σε κατι δικο του με πιο σκισμενα/δαιμονισμενα αλλα και βαθια.

Τωρα κρατησε μονο τα σκισμενα αλλα εμενα δεν με ενοχλει.Καθε αλλο.Εινα και η παραγωγη πεντακαθαρη για grind δισκο και τα φωνητικα αντι να δημιουργουν μπαχαλο καταφερνουν και πωρωνουν οσο δεν παει σε συνδυασμο με το εξωγηινο drumming και τα thrashy riffs(oi slayer Πολυ θα το ζηλευαν τη riffara στη μεση του severance package).

Απο discordance axis ακουστε αν σας αρεσαν οι Gridlink το The inalienable dream το τελευταιο που βγαλαν δηλαδη και μετα τσεκαρετε ολη τη δισκογραφια τους προς τα πισω.Xαος.


edit:οσο για το στιχο....δυστυχως δεν πρεπει να υπαρχει στο net ακομα οποτε μονη λυση ειναι η αγορα κατι που θα γινει αν το πετυχω πουθενα.
Posted Image


This is the sig I have prepared for myself and if you don't like it don't be rude about it.

#357 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 14 December 2008 - 04:51

Circle Of Dead Children.
θα κανετε κακακια.

Edited by Pastor_Of_Muppets, 21 December 2008 - 11:25.

Posted Image


#358 Hanzo

Hanzo

    Relief Pitcher

  • Members
  • 943 posts

Posted 14 December 2008 - 20:36

Βασικα τους circle of(χωρις το the)dead children λες ετσι?
Ναι πολυ καλοι ειναι.
Posted Image


This is the sig I have prepared for myself and if you don't like it don't be rude about it.

#359 Hanzo

Hanzo

    Relief Pitcher

  • Members
  • 943 posts

Posted 30 December 2008 - 20:34

Ψοφησε αυτο το thread......αντε ρε παιδια κανεις?τπτ?

Για δειτε αυτο το live

[media]http://www.youtube.com/watch?v=QBISqGaLO5s[/media]

με κανει να μετανοιωνω που τους εχασα το καλοκαιρι γαμωτο.... :sadist:
Posted Image


This is the sig I have prepared for myself and if you don't like it don't be rude about it.