Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Your music tastes?


  • Please log in to reply
112 replies to this topic

#61 SirJim

SirJim

    lurking

  • Members
  • 587 posts

Posted 20 July 2008 - 23:14

Βασικά έχω περάσει από σχεδόν όλα τα είδη μουσικής. Αυτό που με κράτησε και με κρατάει πιο πολύ είναι power/epic (Rhapsody-Blind Guardian-Στρουμφάκια κ.λ.π. :P) και heavy (Manowar, Helloween κ.λ.π.) metal. Me hates all .....core, nu and whatsoever metal... Αλλά γενικά δεν έχω πρόβλημα να ακούσω και άλλα, ότι να'ναι είδη μουσικής... Ότι μου ακούγεται καλύτερα στα αυτιά βασικά...

user4670_pic4840_1219234016_zpsbe79b943.


#62 tsintori

tsintori

    Dmc rocks

  • Members
  • 514 posts

Posted 20 July 2008 - 23:50

Εγώ κυρίως ροκ και μέταλ. (τα ουρλιάγματα όμως δεν τα μπορώ καθόλου). Αν και γενικά δεν έχω πρόβλημα να ακούσω και άλλα είδη.
Posted Image

#63 lightshadow

lightshadow

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 36 posts

Posted 04 August 2008 - 03:01

....................

Edited by lightshadow, 09 December 2008 - 01:54.


#64 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 04 August 2008 - 15:53

Γενικα απο μικρος ειχα την μουσικη στο μυαλο μου...Στα 9 μου ειχα επαφη με την purk-rock και ειμαι ακομα κολιμενος...Βεβαια το εψαξα το θεμα και τα μουσικα μου γουστα δεν συμβαδιζαν με κανενος αλου στο σχολειο περαν απο 1 ατομο....Τα ειδη μουσικης που ακουω ειναι:punk,punk-rock,skatepunk,hardcore και αναλογα με την ορεξη εχουμε και thrash,metal,rock....

Ολα τα παραπανω βεβαια δεν με αμποδισαν απο το να ακουσω και αλλα ειδη μουσικης...Σε Γενικες γραμμες πιστευω οτι η μουσικη ειναι τροπος εκφρασης και διχος αυτην ο κοσμος δεν θα ειχε αρμονια...
Μερικες απο τις αγαπημενες μου μπαντες:The Offspring,Rise Against,Pennywise,RANCID,NOFX,Three Days Grace,Comeback Kid και φυσικα Kreator....
Spoiler:

Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#65 jimmare

jimmare

    Anime Freak

  • Members
  • 339 posts

Posted 04 August 2008 - 16:04

Εμενα παλι μ'αρεσει: punk,metal,death metal,heavy metal,thrash...Ε αυτα...Α και rock.Απο συγκροτηματα:System of a Down,Iron Maiden,Megadeath,Rob zombie,Nickelback,Metallica και αλλα...(απλα βαριεμαι να γραφω)
Posted Image

#66 °•πίΟu-πίΟu•°™

°•πίΟu-πίΟu•°™

    I'm just one hell of a butler :)

  • Members
  • 1,306 posts

Posted 04 August 2008 - 17:38

Εμενα παλι μ'αρεσει: punk,metal,death metal,heavy metal,thrash...Ε αυτα...Α και rock



Μονο αυτα? :sigh2:

yoJC2iXiB8biWL8b9S.gif

Spoiler:

#67 AquaLayzeR

AquaLayzeR

  • Members
  • 239 posts

Posted 07 August 2008 - 10:55

Heavy Metal-Nu Metal-Hard Rock-Alternative Metal for me...

Posted Image


#68 Shikamaru

Shikamaru

    So Troublesome

  • Members
  • 912 posts

Posted 08 August 2008 - 18:07

εμενα μ'αρεσει jazz,rock'n'roll,rock,hard rock,metal,heavy metal,punk,και μερικα απο εντεχνο
ακουω και ρεγκε
καλα Jimmare δικος μας εισαι οι Rob Zombie ειναι απο τα καλυτερα συγκροτηματα που ξερω

Edited by Shikamaru, 08 August 2008 - 18:26.

Posted Image
Posted Image

#69 sunday

sunday

    Anime Elite

  • Members
  • 1,087 posts

Posted 08 August 2008 - 18:38

My music tastes... hmm... like chicken. XD
Δεν έχω ιδιαίτερη προτίμηση σε κάποια σκηνή. Έχω προτιμήσεις σε συγκροτήματα/ερμηνευτές βέβαια. Ανάλογα με τα κέφια. Μου αρκεί να με τραβήξει η μουσική κι ας είναι κιτς, κλισέ, κι ό,τι άλλο θέλει.

Posted Image


#70 pointman-aka-thenewguy

pointman-aka-thenewguy

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 62 posts

Posted 20 August 2008 - 22:40

.........................

Edited by pointman-aka-thenewguy, 09 December 2008 - 03:05.


#71 Yagami L-ght

Yagami L-ght

    The God of the New World

  • Members
  • 66 posts

Posted 20 August 2008 - 23:34

εγώ ακούω χιπχοπ

#72 ssjchris

ssjchris

    Δαααμέ ρε λέσιη...δαμέ..

  • Members
  • 255 posts

Posted 21 August 2008 - 00:08

εγω ακουω rock,pop,και αλλα ησυχα τραγουδια.....εξαρταται from my mood

#73 AnO!

AnO!

    ZINO-είσαι μέσα?

  • Members
  • 83 posts

Posted 22 August 2008 - 12:50

κυριως metal,πολυ metal....αγαπημενες μου μπαντες:Rotting Christ,Blind Guardian,Disillusion,Apocalyptica,Septic Flesh,Tool,Annihilator,Rammstein,Tiamat και αρκετες αλλες που τωρα δεν μου ερχονται...
κολληματα δεν εχω βεβαια, και country ακουω και κελτικα και διαφορα αλλα πραγματα,αναλογως την διαθεση μου...
Posted Image
I'd make the vampire cry.Great.I felt like a superhero. Harry Dresden,breaker of monsters' hearts.
Spoiler:

#74 hyuga

hyuga

    hey hey ningen sucker

  • Members
  • 307 posts

Posted 22 August 2008 - 13:15

Ακούω heavy metal ,post rock (πχ.SIGUR ROS,MUM)και alternative indie σκηνή(προσκυνάω mary and the boy and monika),hip-hop,rock,και φυσίκά tori amos,και κλασική μουσική(ιδιαίτερα brahms)

#75 First Last

First Last

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 0 posts

Posted 22 August 2008 - 13:26

Ακούω heavy metal ,post rock (πχ.SIGUR ROS,MUM)και alternative indie σκηνή(προσκυνάω mary and the boy and monika),hip-hop,rock,και φυσίκά tori amos,και κλασική μουσική(ιδιαίτερα brahms)

τι χιπχοπ ακούεις αν επιτρέπεται;;βλέπω έχεις ωραία γούστα(στην μουσική)....ακούεις post rock(αν και οι mum δεν είναι εντελώς post rock,τους sigur ros τους βρίσκω ολίγων υπερεκτιμημένους,φανατικός με godspeed you black emperor και tortoise(που και αυτοί δεν είναι εντελώς).

εγώ ακούω γενικώς experimental music,indie,alternative,avant garde,ηλεκτρονική ambient,idm

από radiohead σε boards of canada σε aphex twin σε autechre σε klaus schulze σε brian eno σε talking heads σε tortoise κτλπ...

ακούω κλασσική

ακούω jazz

από hiphop ακούω κυρίως alternative,experimental από el-p σε kool keith(dr.octagon κυρίως) σε beastie boys

φυσικά ακλούω και golden age old school από rakim σε public enemy σε παλαιότερα όπως mantronix