Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Your music tastes?


  • Please log in to reply
112 replies to this topic

#46 Housem@ster

Housem@ster

    Anime Amateur

  • Members
  • 102 posts

Posted 21 October 2006 - 22:40

Ακούω κυριολεκτικά τα πάντα! Όμως τελευταία έφαγα ένα κόλλημα με τα themes από τα anime που βλέπω! Επίσης έχω τρέλα με τα αριστουργήματα του Nobuo Uematsu στα Final Fantasy, ιδιαίτερα στο VII!

#47 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 21 October 2006 - 23:23

γενικα ακουω διαφορα(εκτος ελληνικης μουσικης ολων των ειδων :bleh: )
ενδεικτικα,αρκετα ειδη rock,μεταλ(αναλογα με τα κεφια),j-rock/pop και προσφατα δοκιμασα και Κ-pop,electronic/chill out,minimal,house...
παντως αυτο το καιρο εχω καει εντελως με μουσικη για tango(πραγματικα απιστευτες μελωδιες),και παραδοσιακη ιαπωνικη μουσικη με shamisen( :respect: :respect: )...try 'em both b^_^

#48 TheCursed

TheCursed

    Starting...

  • Members
  • 5 posts

Posted 22 October 2006 - 11:32

Κάθε τί καλό, κυρίως όμως Metal (τα πάντα από Doom και Heavy μέχρι Melodeath και λίγο ελαφριά Black).
Posted Image

#49 Bulle

Bulle

    Μust Die

  • Members
  • 66 posts

Posted 27 October 2006 - 21:29

Tα πάντα εκτός απο Μέταλ(αν και εδ΄ψ μου αρέσουν 2,3 τραγούδια και ένα είναι απο τα αγαπημένα μου)

Ιδιαίτερη προτίμηση στα ελληνικά και στα electro,house.techno,progressive (beatia με λίγα ΄λόγια)

Προειδοποίηση:Κλασική μουσική (λίγο παρεξηγημένος ο όρος, αρκετοί νομίζουν ότι περιλαμβάνει ΟΛΗ την εποχή 1600 - 1910)
1730 – 1827 (αξίζει να σημειωθεί ότι η εποχή αυτή τελειώνει με τον θάνατο του Ludwig van Beethoven το 1817)
Κύριοι αντιπρόσωποι: Beethoven, Mozart, Haydn, Gluck κ.α.


Μήπως ξέχασες τον Στράους ;


:

#50 zidane72003

zidane72003

    Starting...

  • Members
  • 20 posts

Posted 02 November 2006 - 18:54

Τα παντα κυριολεκτικα...Νομιζα οτι ημουνα ο μονος που ξυπναω με Μπετοβεν ριχνω Μεταλικα το μεσημερακι και το βραδυ μαραζω με Βερτη και Πλουταρχο...Χαιρομαι που υπαρχουνε και αλλοι που αντεχουνεπαραπανω απο ενα ειδος μουσικης.
Μονο 2 πραγματα ειναι απεραντα:Το συμπαν και η ανθρωπινη βλακεια.Και δεν ειμαι καθολου σιγουρος για το 1ο

Τα τηλεφωνα τα αλεξιπτωτα και τα μυαλα δουλευουνε καλυτερα οταν ειναι ανοιχτα

George Afroudakis:1000 goal στην Α εθνικη...keep walking

#51 Goregasm

Goregasm

    M_B_L_A_Q

  • Members
  • 29 posts

Posted 05 November 2006 - 16:48

Λίγο black (Mayhem ακόμη φανατικά,Cradle Of Filth αν μπορώ να το πω black,Dimmu Borgir,Naglfar άντε κ Antaeus) φανατικά καψουροgothic (To\Die\for,Charon,Poisonblack) μετα bands όπως Sentenced,Amprphis,Celtic Frost <3 Nevermore, Theater of Tragedy,Rammstein...εε λίγο απ όλα

Posted Image


#52 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 06 November 2006 - 13:47

Ακουω φανατικα μεταλ εκτος απο ατμοσφαιρικο proggressive kai power.Kai ειμαι κολλημενος thrasher. :head: :head: :head:

#53 RiTO

RiTO

    Tactical.Leader

  • Members
  • 31 posts

Posted 07 November 2006 - 12:17

Music tastes ε?
Λοιπον πανω απ 'ολα PRODIGY
και μετα metal ,thrash και ισως καμια φορα(αν εχω κεφια
και κανα) nu metal
Insanity has taken over me..
Posted Image

#54 Igore

Igore

    Επιστροφή στα παλιά...

  • Members
  • 241 posts

Posted 07 November 2006 - 17:47

Τα πάντα απο λίγο... Δηλαδή με τις ώρες μου...
Βέβαια υπάρχει και η άλλη περίπτωση...... σιχαίνομαι το σκυλάδικο εως αηδίας αλλα όταν θα πάμε παρέα δεν θα πω όχι!
Όπως πιστεύω οτι το ροκ είναι άποψη και τρόπος ζωης και όχι μια τρελή πλύση εγκεφάλου καιιιι..... "Σαγαπάω κοίτα...."

Κλασική μουσική ακούω απο μικρός... η αλήθεια είναι οτι τρελένομαι να ακούω αλλα μόνο όταν υπάρχει μπροστά μου, γιατί δεν πρόκειτε να πάρω προτοβουλία να ακούσω...

Και μ'αρέσει η ρυθμική γενική μουσική πάλι όχι εμπορικού στυλ.. Π.χ. κάτι underground rap... Jpop... και γενικά στύλ που είναι όμορφα διατυπωμένο!! ;)
Posted Image
ΠΡΩΗΝ NEJI_IGORE....
[ www.myspace.com/igorewired ]

#55 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 07 November 2006 - 17:55

Ακούω Metal, Rock, κλασική και J-pop (από anime μόνο)............rrrrriiiiigggghhhtttttttt.......

#56 Despic

Despic

    Κουρδιστός Μανταρίνης

  • Members
  • 284 posts

Posted 09 November 2006 - 16:08

Αρχικα να δηλωσω πως ακουω rock απο πολυ μικρος και οτι ειμαι γενικοτερα ροκας στον τροπο ζωης! :bleh:
Απο κει και περα οτι μου ακουγεται ευχαριστα καλοδεχουμενο αλλα ιδιεταιρα ακουω ολα τα ειδη rock, techno και trance! :dry:
Posted Image

#57 trynksssj2

trynksssj2

    Anime Elite

  • Retired Staff
  • 1,368 posts

Posted 13 November 2006 - 16:37

Εγώ ακούω ελληνικό και ξένο pop. ¶ντε μπορεί αν μου αρέσει και κανένα rock...

#58 Turgon

Turgon

    Anime Amateur

  • Members
  • 107 posts

Posted 20 November 2006 - 22:42

Μέχρι να βάλω dsl ήμουν ο κλασσικός στενόμυαλος ροκάς/μεταλλάς :P
Από τη στιγμή που έβαλα dsl μπόρεσα να ακούσω διάφορα είδη και πλέον το "ρεπερτόριο" μου περιλαμβάνει και blues, jazz, folk και κλασσική [κυρίως Chopin και Vivaldi].
Αυτά τα νεο-ελληνικά και τα pop/beat ακόμα δεν μπορώ να τα ακούσω πάντως XD
Posted Image

#59 Emil_String

Emil_String

    Starting...

  • Members
  • 29 posts

Posted 25 November 2006 - 00:47

Κυριως Punk και ΝU Metal.Απo Bands:NOFX,Bad Religion,Peace is Gun,Rise against,Slipknot,Rancid,Pennywise,Linkin Park etc
Posted Image
Welcome to the worst nightmare of all... reality

#60 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 20 July 2008 - 21:44

Επαναφορά τόπικ

Προσωπικός δεν άκουγα καθόλου (μα καθόλου) μουσική μέχρι την 1ή γυμνασίου. Τότε άρχισα να ακούω κάτι λίγα ψιλο-ποπ και κόλλησα με διάφορα πράγματα όπως Nirvana - Aerosmith - Linkin Park, κτλ, τα οποία και γρήγορα σταμάτησα να ακούω μιάς και πέρασα σε άλλα ακούσματα. Κάτι που μου κάνει εντύπωση, ότι με το καιρό άρχισα να ξαναψάχνω αρκετά απο αυτά τα πράγματα.

Όπως και να έχει, ύστερα απο 3 χρόνια με punk και Nirvana στο γυμνάσιο και άλλα 3 με μόνο μεταλλιές στο λύκειο, τώρα λιώνουμε άπειρα πράγματα απο διάφορα είδη, αλλά θα έλεγα πως το είδος που ψάχνω όσο πιο πολύ μπορώ τώρα είναι η rap. Το βρίσκω ιδιαίτερα παρεξηγημένο είδος και όσο ψάχνω τόσο περρισσότερα διαμάντια βρίσκω απο εδώ και 'κεί. Απο εκεί και πέρα, κλασσικά απο metal μέχρι soul και soundtracks, ότι προκαλεί συναισθήματα, σκέψεις ή απλά πορώνει/συγκινεί είναι ευπρόσδεκτο.
Posted Image