Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Your music tastes?


  • Please log in to reply
112 replies to this topic

#106 the goblin

the goblin

    the 4th Espada

  • Members
  • 155 posts

Posted 15 November 2008 - 15:01

  • rap
  • metal
  • rapcore
  • nu-metal

[SIGPIC][/SIGPICPosted Imagei can see you

#107 Ptomahawk

Ptomahawk

    Σενιορ Ρεσερτσερ στα ΒeeTas

  • Members
  • 700 posts

Posted 17 November 2008 - 04:37

All-{τουρκοπόπ, κλαψομ**νικα ala "γιατί έφυγες μωρό μου", ραπ, rnb όπως την έχουν καταντήσει, παραδοσιακή ελληνική με πολύ κλαρίνο,emocore(die), ένα κάρο ...-core μπούρδες που κυκλοφορούνε τα τελευταία 3-4 χρόνια, Punk κυρίως καινούριο, pop στην πλειοψηφία της, όπερες, τσιφτετέλια, η μισή nu-metal σκηνή πλέον, ξερά αποτυχημένα bitάκια(αυτά που παίζουν ως επί το πλείστον στα πιασάρικα club), κομμάτια από musicals και όλα αυτά τα neorock-new wave of rock-new alternative rock blah blah blah.}

Επικέντρωση σε Metal(όλα), Κλασσική, Psytrance, Trance, Techno αρχών 90, Folk, Medieval, Minimal, Soundtracks(συνήθως είναι ποτ-πουρί ειδών),J-Rock, J-Pop,J-Metal, Visual Key και τελευταία έντεχνο ελληνικό και παραδοσιακή, όπως και παραδοσιακή από όλο τον κόσμο και ύμνους.
Posted Image

#108 titi

titi

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 75 posts

Posted 17 November 2008 - 05:49

επειδη ειστε ψαγμενοι με τα ροκ :


αυτο τι θεωρειται ?


[media]http://www.youtube.com/watch?v=FDT_hmI-CyM&feature=related[/media]
Posted Image Posted Image

#109 Hanzo

Hanzo

    Relief Pitcher

  • Members
  • 943 posts

Posted 17 November 2008 - 19:12

Pop με κιθαρες.
Posted Image


This is the sig I have prepared for myself and if you don't like it don't be rude about it.

#110 Ptomahawk

Ptomahawk

    Σενιορ Ρεσερτσερ στα ΒeeTas

  • Members
  • 700 posts

Posted 17 November 2008 - 20:28

Gary Numan. Από τους διασημότερους καλλιτέχνες της synth pop. Θα μου πείτε αφού δεν ακούω pop που τον ξέρω. Το cars το πρώτο κομμάτι των Fear Factory που άκουσα στο δημοτικό στο Test Drive 6 (και έτσι ξεκίνησα να ακούω Fear) τραγουδούσε και αυτός. Γενικά το συγκεκριμένο κομμάτι που πόσταρες μου μοιάζει με τα pop του. Έχει επηρεάσει πολλές goth και industrial μπάντες.
Posted Image

#111 titi

titi

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 75 posts

Posted 17 November 2008 - 21:42

Gary Numan. Από τους διασημότερους καλλιτέχνες της synth pop. Θα μου πείτε αφού δεν ακούω pop που τον ξέρω. Το cars το πρώτο κομμάτι των Fear Factory που άκουσα στο δημοτικό στο Test Drive 6 (και έτσι ξεκίνησα να ακούω Fear) τραγουδούσε και αυτός. Γενικά το συγκεκριμένο κομμάτι που πόσταρες μου μοιάζει με τα pop του. Έχει επηρεάσει πολλές goth και industrial μπάντες.



και εγω εκει το ακουγα !
στο συγξεκριμενο παιχνιδι . πολυ καλο παιχνιδι .
Posted Image Posted Image

#112 papadevil

papadevil

    Anime Freak

  • Members
  • 374 posts

Posted 02 February 2009 - 01:55

1.rock-classic rock
2.hardcore
3.punk
4.metal
Posted Image

#113 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 04 February 2009 - 14:59

Metal, διάφορα παρακλάδια της rock, ambient, trip-hop, σκοτεινοτεκνογκοθοπερίεργα, ελληνική punk (γιατί διαφέρει αρκετά απ'την συνηθισμένη πανκ, Ramones κιετς), κλασσική, καμένη.

Αυτά ακούω κυρίως, χωρίς να αποκλείω διαφορετικά ακούσματα πάντοτε.
Έχω ακόμα και ραπ κομμάτι στο εμπιθρι. :l

HnH5aB0.jpg