Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Your music tastes?


  • Please log in to reply
112 replies to this topic

#91 Ame Warashi

Ame Warashi

    Surgeon of death...

  • Members
  • 82 posts

Posted 01 October 2008 - 13:24

Από μικρή ήμουν μπασμένη στη μέταλ αλλά κυρίωσ ακούω gothick metal,black & death...Αγαπημένα συγκροτήματα Tristania,που δυστυχώσ τουσ έχασα λόγω 39 πυρετου το Μάρτη (:uhh:), Sirenia,Therion,Theatre of tragedy,Theatre des vampires,Trimonium,Satyricon,Sworn,The vision bleak,Sopor Aeternus και από ελληνικά μόνο Διάφανα Κρίνα kai Rotting Christ...

Edited by Ame Warashi, 01 October 2008 - 21:18.


#92 ayaubu

ayaubu

    Anime Amateur

  • Members
  • 109 posts

Posted 01 October 2008 - 13:31

soul, r n b, blues, rock, swing, indie, reagge...βασικά εκτός απο ελαφρο-ποπ και ελληνικά ότι άλλο είναι στα γούστα μου...

#93 Kurosaki_Angellust

Kurosaki_Angellust

    Achieved Bankai

  • Members
  • 254 posts

Posted 01 October 2008 - 13:55

Τα προσωπικα μου γουστα ειναι καθαρα η rock μουσικη με ιδιαιτερη εμφαση στο classic rock με νουμερο ενα band για μενα προσωπικα τους scorpions και νουμερο 1 σολο καλλιτεχνη τον roger waters. παρα αυτα μαρεσει να ακουο λιγο μεταλ,j-rock kai anime openings :tensai:


Αγαπημένα συγκροτήματα Tristania,που δυστυχώσ τουσ έχασα λόγω 29 πυρετου το Μάρτη


αμα ειχες 29 πυρετο δεν παιζει να μας μιλας τωρα γιατι θα ειχες τεραστια υποθερμια . 39 κατι παιζει :P
Posted Image
Posted Image

#94 Ame Warashi

Ame Warashi

    Surgeon of death...

  • Members
  • 82 posts

Posted 01 October 2008 - 21:19

oooops!Τώρα το δα! lol

#95 Dark_Venus

Dark_Venus

    Error 404

  • Members
  • 161 posts

Posted 03 October 2008 - 12:53

Off Topic -->

Spoiler:



Τι "είδη" θες να πεις... πιστεύω οτι αυτή η ιστοσελίδα θα σε βοηθήσει να καταλάβεις/βετε περίπου ή ακριβώς τα γούστα μου! Ishkur's Guide to Electronic Music | New Home on Techno.org



ok got it now..thanks m8 :wooi2:

#96 Casshern

Casshern

    Ειναι Απλα Cool

  • Members
  • 691 posts

Posted 03 October 2008 - 14:47

Rock-Metal
Rap
Techno



Posted Image






#97 Daf_Chan

Daf_Chan

    Fumoffu!

  • Members
  • 63 posts

Posted 03 October 2008 - 15:13

βασικά ακούω ό,τι μ'αρέσει καθε φορά..metal,rock,hip-hop,r&b,alternative,κλασσική..Προσπαθώ να μην είμαι κολλημένη.(Αν και όπως και να το κάνουμε,σκυλάδικα και λαΐκά ΔΕΝ μπορώ να ακούσω..:|)
Posted Image Konata rulez.:hero:

#98 Σουλακ.Ακης

Σουλακ.Ακης

    ΟτιΕιναιΝαΓινει,ΘαΓινει.

  • Members
  • 0 posts

Posted 11 October 2008 - 00:49

μουσικη ναναι και οτι ναναι

#99 Yunancy

Yunancy

    Anime Fan

  • Members
  • 134 posts

Posted 19 October 2008 - 16:05

r&b,pop και alternative
Posted Image

#100 pelargos

pelargos

    Starting...

  • Members
  • 10 posts

Posted 19 October 2008 - 16:31

Ακούω οτιδήποτε δεν έχει σχέση με τραγουδιστές που ουρλιάζουν και έχουν την εντύπωση οτι αυτό είναι μουσική. Αλλά κυρίως ακούω metal και pop.

#101 mihalakis21

mihalakis21

    Natsu Dragonil

  • Members
  • 280 posts

Posted 19 October 2008 - 16:32

γενικα heavy metal με ιδιαιτερη εμφαση στο power metal και λιγο ελληνικο hip hop

Edited by mihalakis21, 17 November 2008 - 19:47.

Posted Image

#102 *sivila*

*sivila*

    Starting...

  • Members
  • 7 posts

Posted 19 October 2008 - 16:52

χμμ...πολλα και διαφορα..κυριως punk,post-punk,hardcore και πλεον μονο λιγα πραγματα απο metal...κατα διαστηματα τρωω κολληματα και με ska,reggae,trip-hop και τετοια πραγματα!

#103 Shikamaru

Shikamaru

    So Troublesome

  • Members
  • 912 posts

Posted 21 October 2008 - 20:46

ρε παιδια πως συνδιαζετε το ραπ με το ροκ,metal κτλ.εγω ακουω Rock αλλα ραπ εκτος απο εξαιρεσιες δεν μπορω να ακουσω
Posted Image
Posted Image

#104 The Pirate King

The Pirate King

    Decisions - Consequences

  • Members
  • 423 posts

Posted 26 October 2008 - 11:54

Εγω προσωπικα δεν εχω "αγαπημενο" ειδος μουσικης. Ακουω τα παντα αναλογα με την περισταση. Φανταζεσαι να ψηνεις αρνι το πασχα υπο τον ηχο των metallica ή ac/dc/ κλπ?:kakaka:

#105 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 26 October 2008 - 12:32

εγω αφου περασα pop, punk, metal και rock φασεις εχω καταληξει σε swing revival, cabaret, gypsy punk, folk, anti folk και καποια indie/indie-pop bands (και αναλογα με τη διαθεση εχω κ rock/metal "εκρηξεις")

Posted Image