Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Ανέκδοτα :)


  • Please log in to reply
595 replies to this topic

#106 mAs_81

mAs_81

    Anta baka?

  • Members
  • 150 posts

Posted 04 March 2008 - 00:26

Αυτο το ξερετε?

Ειναι δυο φιλοι παιδικοι που ο ενας αλλαζει τις γκομενες σαν τα πουκαμισα,ενω ο αλλος μια ζωη μπακουρι..Παει λοιπον μια μερα το μπακουρι κ ρωταει τον φιλο του:
-Καλα ρε φιλαρακι,αφου ουτε κουτσος ουτε γκαβος ειμαι,γιατι δεν μπορω να ειμαι σαν κ εσενα με τις γυναικες?!?
Κ του λεει ο αλλος:
-Α,φιλε μου για να ριχνεις γκομενες πρεπει να εχεις κ λεγειν!!
-Μπα?Κ πως δηλαδη μπορω να αποκτησω,τι πρεπει να κανω?Λεει ο μπακουρος..
-Πηγαινε παρε κανενα Αρλεκιν να διαβασεις,τεοιες παρλαπιπες γουσταρουν οι γκομενες ν'ακουνε!!!!!
Το ακουει αυτο το μπακουρι,κ τρελλαινεται:
Πωω ρε φιλε πως δεν το'χα σκεφτει!!!!!!!!!!!!!!Ευχαριστω....Κ φευγει τρεχοντας..
Παει αγοραζει καμμια 25αρια Αρλεκιν κ κλεινεται σπιτι του για μελετη!!
Μετα απο κανα διμηνο,κ αφου νιωθει ετοιμος πια,ντυνεται κ βγαινει εξω για ποτακι..
Μπαινει σ'ενα μπαρ,κοιταει αριστερα,κοιταει δεξια κ βλεπει ενα γκομενακι φινο..
Παει,καθεται διπλα της στο μπαρ κ της λεει:
Spoiler:

Posted Image

#107 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 04 March 2008 - 02:24

Καταρχην να πω οτι το ανεκδοτο με τον Suzuki του Melkor ηταν Tops!
(τεσπα κι ας μην ητανε δικο του:) )

Mετα:

1o:

Spoiler:


2o:

Spoiler:


και 3ο:

-Γιατι στο πληκτρολογιο του Chuck Norris δεν υπαρχει το Ctrl?
Spoiler:


-Γιατι ο 3ος νομος του Νευτωνα ειναι λαθος?
Spoiler:


Ο Chuck Norris ειναι ο μοναδικος που επαιξε ρωσικη ρουλετα με γεματο πιστολι και κερδισε.:tongue:

Πως δημιουργηθηκε το συμπαν?
Spoiler:


#108 mAs_81

mAs_81

    Anta baka?

  • Members
  • 150 posts

Posted 05 March 2008 - 15:29

Κ ενα για ξανθιες :


Ειναι τρεις ξανθιες που θελουν να γινουν αστυνομικινες.Τη μερα της προφορικης εξετασης ερχεται ο αστυνομικος εξεταστης κ τους λεει:

-Τον παν για να γινεις καλος αστυνομικος,ειναι να κατεχεις καλο μνημονικο.Λοιπον θα δειξω τωρα στη καθεμια σας για πολυ λιγα δευτερολεπτα μια φωτογραφια ενος υποπτου,κ θελω μετα να μου πειτε απο ποιο χαρακτηριστικο του θα τον αναγνωριζατε αν τον ξαναβλεπατε..

Τους τη δειχνει λοιπον,παει στην πρωτη ξανθια κ του λεει:
-Ευκολα θα τον αναγνωριζα κ.Αστυνομικε γιατι ο υποπτος εχει μονο ενα αφτι!!
Το ακουει αυτο ο αστυνομικος κ νευριαζει :
-ΤΙ???Μα τι λες κοπελα μου,τι ενα αφτι κ αηδιες,απλως η φωτογραφια ειναι ΠΡΟΦΙΛ!!!!!ΚΟΒΕΣΑΙ!!!!!!

Παει κ ρωταει τη δευτερη,κ του λεει :
-Ευκολα θα τον αναγνωριζα κ.Αστυνομικε!!Ο υποπτος εχει μονο ενα ματι!!
Το ακουει αυτο ο αστυνομικος κ υποτροπιαζει :
-ΜΑ ΚΑΛΑ ΕΙΣΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΗΛΙΘΙΑ!!!!ΑΚΟΥΣΕΣ Κ ΤΙ ΕΙΠΑ Κ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΓΙΑ ΤΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΣ ΑΥΤΟ!!!ΚΟΒΕΣΑΙ Κ ΕΣΥ!!

Παει λοιπον κ στη τριτη κ της λεει τρεμοντας απο τα νευρα του :
-Λοιπον για πες μου κ εσυ κ ΠΡΟΣΕΧΕ τι θα πεις γιατι μου εχει κ η ανεβει η πιεση..!
Οποτε,αταραχη,η τριτη ξανθια του λεει:
-Καταρχας ο υποπτος φοραει φακους επαφης κ.Αστυνομικε..
Μολις το ακουσε αυτο ο Αστυνομικος μενει αναυδος :
-Ε?Μ-μισο λεπτο να το εξακριβωσουμε γιατι αυτην την πληροφορια δεν την γνωριζω..
Παιρνει λοιπον τα κεντρικα τηλ κ οντως ετσι ητανε..Οποτε της λεει:
-Μπραβο κοπελα μου περασες!!Εχεις τα φοντα να γινεις μια σπουδαια Αστυνομικος!Αλλα για πες μου,πως το καταλαβες?

Κ εκεινη του λεει :

Spoiler:


Κ ενα αλλο που δεν εχει σχεση με ξανθιες αλλα το ακουσα σημερα κ μου αρεσε..
-Πως λενε τον Superman στην Κρητη??
Spoiler:

Posted Image

#109 eLeor

eLeor

    Starting...

  • Members
  • 11 posts

Posted 06 March 2008 - 23:36

Κλασσικό!

Ολοι φοράνε μπυτζάμες με τον Spiderman
Ο Spiderman φοραεί μπυτζάμες του Chuck Norris!!!!!!!!!!!!

-O Μάκης(τριανταφυλλόπουλος) δεν κοιμάτε ποτέ!
απλά πατάει Pause!

-O Μάκης δεν έχει κουδούνι στην πόρτα αλλα Play!

Και λίγες αιώνιες απορίες:Γιατί λέμε "κοιμάται σαν μωρό", όταν τα μωρά ξυπνάνε κάθε δύο ώρες;
-Γιατί οι Καμικάζι φορούσαν κράνος;
-Γιατί οι πίτσες τοποθετούνται σε τετράγωνα κουτιά αφού είναι όλες στρογγυλές;
- Ο ΤΕΝ-ΤΕΝ δε θα έπρεπε να λέγεται TWENTY;
-Tο @ σε τι ακριβώς μοιάζει με το παπάκι;
-Στην Αφρική πως ονομάζεται το αράπικο φιστίκι;

#110 SetAbominae

SetAbominae

    Manga Καμενος

  • Members
  • 68 posts

Posted 06 March 2008 - 23:44

-Ο Μακης ξερει πως λενε το σπαθι του Kenpachi!
-Η Youko πληρωνει εκεινη αντιτιμο για να πραγματοποιησει τις ευχες του Μακη!
-Ο Μακης εχει σε βιντεο τον Asakura Yoh να πανικοβαλεται!
-Ο Μακης δεν χρειαζεται τα ματια του shinigami για το death note. Εχει σχετικο plugin στην καμερα του!

#111 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 08 March 2008 - 01:17

Ολοι φοράνε μπυτζάμες με τον Spiderman
Ο Spiderman φοραεί μπυτζάμες του Chuck Norris!!!!!!!!!!!!


LOL Chuck Norris ftw!

Αν εσυ εχεις 5 δολαρια και ο Chuck Norris εχει 5 δολαρια,ο Chuck Norris εχει πιο πολλα λεφτα απο σενα!:himitsu:

Ο Chuck Norris μπορει να φταρνιστει με τα ματια ανοιχτα!:nanteee:

Ο Chuck Norris μπορει να φαει μονο ενα Lay's!:blingeye2:

Oταν ο Chuck Norris κανει καμψεις,δεν σηκωνει τον εαυτο του,αλλα κατεβαζει την Γη!!!:OMG3:

Ο Chuck Norris εχει μετρησει στο απειρο-2 φορες!!!:kill4u:

Ο Chuck Norris μπορει να διαιρεσει με το 0!!:blurah5:

Ο Chuck Norris δεν φοραει ρολοι,αποφασιζει αυτος την ωρα!:kakaka::kakaka::kakaka:

#112 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 10 March 2008 - 20:19

O Chuck Norris με το που γεννηθηκε "πηγε" με την πρωτη νοσοκομα που ειδε μπροστα του. ηταν ο πρωτος της......
Spoiler:

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#113 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 11 March 2008 - 13:31

αυτο ειναι το μοναδικο που ξερω...

Chuck Norris Facts

αντε ρε,ο Chuck τον εχει ανετα τον Μακη:mador2:

#114 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 11 March 2008 - 13:45

Αχαααα...Ο Μακης Γνωριζε τον Kira απο την αρχη αλλα αφισε ολη την δυσκολη δουλεια στον Λ...:hahaha:
Επισης αμα γραψουν το ονομα του Chuck Norris στο DeathNote θα αντι να πεθανει ο chuck θα πεθανει αυτος που το εγραψε...
Spoiler:

Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#115 mAs_81

mAs_81

    Anta baka?

  • Members
  • 150 posts

Posted 11 March 2008 - 23:51

Να κ ενα με τον Τοτο :

Παει μια μερα ο Τοτος στον μεγαλο αδερφο του τον Γιωργο κ τον ρωταει:
-Γιωργακηη,τι ειναι ραντεβου??
Γελωντας,ο αδερφος του απανταει:
-Ασταδιαλα ρε βλαμμενο,ακομα δεν βγηκες απ'τ'αυγο σου κ θες να μαθεις κ για τα ραντεβου!!!!
Πεισμωμενος ο Τοτος του απανταει:
-Καλα ρε,εγω ομως θα μαθω!!!κ φευγει τρεχοντας...
Μολις βγηκε ομως απο το δωματιο,καβατζωθηκε στη γωνια κ κρυφακουγε τον αδερφο του,που μιλαγε στο τηλεφωνο με τη γκομενα:
-Ελα μωρο,ναι εγω ειμαι..Θα βγουμε ραντεβου??Ωραια θα ερθω κατα τις 6:00 να σε παρω με το αυτοκινητο να παμε παραλια,οκ????

Οποτε ο Τοτος σκεφτεται:"Θα παω να κρυφτω στο πορτπαγκαζ κ ετσι θα μαθω τι ειναι ραντεβου"............ Κ ετσι κ εκανε..
Παει λοιπον ο Γιωργακης παιρνει τη γκομενα,κ πανε παραλια.Παρκαρει κ τις λεει:
-Λοιπον εδω που ηρθαμε τωρα μωρο,η μου καθεσαι να σε πηδηξω η γυρνας σπιτι με τα ποδια!!!!
-Αντε χασου ρε λιγουρη!!!του λεει αυτη κ βγαινει εξω απ'το αμαξι τρεχοντας!!!
Οποτε ο Γιωργακης βαζει μπρος κ παει σπιτι...
Στο σπιτι,ο Τοτος αφου βγηκε απ'το αμαξι ,γελωντας σκεφτεται:
-Μ'αρεσει που το παιζε κ εξυπνος!!!Χε,χε,χε!!Το σημαντικο ειναι οτι εμαθα τι ειναι ραντεβου!!Παω να παρω την Αννουλα τηλ!!!
Παιρνει λοιπον την Αννουλα τηλ κ της λεει:
-Ελα Αννουλα ο Τοτος ειμαι,θελεις να βγουμε ραντεβου?Θελεις??Ωραια,θα ερθω να σε παρω κατα τις 8:00 με το ποδηλατο να παμε παραλια,ενταξει?

Παει λοιπον ο Τοτος παιρνει την Αννουλα κ πανε τσουκου-τσουκου με το ποδηλατο στην παραλια..Μολις φτανουνε της λεει:
-Λοιπον Αννουλα,εδω που ηρθαμε τωρα η θα μου κατσεις να σε πηδηξω η γυρνας σπιτι με τα ποδια!!!!!
Κ του λεει αυτη:
-Ενταξει,θα σου κατσω!!

Κ ο Τοτος της λεει:
Spoiler:

Posted Image

#116 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 12 March 2008 - 00:20

ως γνωστον γυρνωντας η Αννουλα απο την παραλια με το ποδηλατο, απεκτησε ενα ωραιο αναγλυφο ταττοο που ελεγε Scania στο θωρακα

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#117 attsifte D

attsifte D

    Anime Freak

  • Members
  • 271 posts

Posted 12 March 2008 - 10:52

ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΑΣΠΡΑ ΜΑΛΛΙΑ

Ένας πατέρας περνώντας από τη κρεβατοκάμαρα του γιου του έμεινε κατάπληκτος όταν είδε το κρεβάτι του ωραία στρωμένο και όλα τακτοποιημένα και καθαρά. Μετά είδε ένα φάκελο τοποθετημένο σε περίβλεπτη θέση στο μαξιλάρι. Όνομα παραλήπτη "Μπαμπάς". Με το χειρότερο προαίσθημα, άνοιξε το φάκελο και διάβασε το γράμμα με τρεμάμενα χέρια:



Αγαπημένε μου πατέρα,

Με μεγάλη μου λύπη και θλίψη σου γράφω, γιατί κλέφτηκα με την καινούργια μου φιλενάδα και ήθελα έτσι να αποφύγω τη σύγκρουση με εσένα και τη μαμά. Έχω βρει το πραγματικό πάθος με την Παναγιώτα και είναι τόσο συμπαθητική.

Ήξερα ότι δεν θα την εγκρίνατε εξαιτίας των σκουλαρικιών στη μύτη και στη γλώσσα, των τατουάζ, των κολλητών δερμάτινων ρούχων μοτοσικλέτας αλλά και επειδή είναι αρκετά μεγαλύτερη μου. Αλλά δεν είναι μόνο το πάθος, μπαμπά. Είναι έγκυος. Η Παναγιώτα λέει ότι θα είμαστε πολύ ευτυχισμένοι μαζί. Έχει δικό της τροχόσπιτο και μένει στο δάσος. Έχει μαζέψει αρκετά καυσόξυλα για όλο το χειμώνα.

Ονειρευόμαστε να αποκτήσουμε πολλά παιδιά. Η Παναγιώτα μου άνοιξε τα μάτια, με έκανε να καταλάβω πως η μαριχουάνα δεν βλάπτει στην πραγματικότητα κανένα. Θα την καλλιεργούμε και θα την ανταλλάσσουμε με άλλα άτομα στη κοινότητα για όση κοκαΐνη και Ecstasy θέλουμε. Εντωμεταξύ θα προσευχόμαστε ώστε η επιστήμη να βρει τη θεραπεία για το AIDS και έτσι η Παναγιώτα να είναι καλύτερα, εξάλλου το αξίζει!

Μην ανησυχείς για εμένα μπαμπά, είμαι 15 χρονών και ξέρω να φροντίζω τον εαυτό μου. Κάποια μέρα, είμαι σίγουρος πως θα έρθουμε πίσω να σας επισκεφτούμε για να γνωρίσεις τα εγγόνια σου.



Ο Γιος σου,

Λευτέρης



Υ.Γ. Μπαμπά, τίποτα από τα προηγούμενα δεν είναι αλήθεια. Είμαι πέρα στο σπίτι του Αντρέα. Απλά ήθελα να σου θυμίσω πως υπάρχουν χειρότερα πράγματα στη ζωή από τον έλεγχο που είναι στο συρτάρι του γραφείου μου.



Σ' αγαπώ πολύ!

Πάρε με όταν θα είναι ασφαλές για μένα να γυρίσω σπίτι.

Spoiler:

"The more you know yourself the less things upset you"

#118 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 12 March 2008 - 11:05

μαλλον δνε τον πηρε ποτε , γτ αντε, ας υποθεσουμς οτι το πρωτο εμφραγμα οταν διαβαζε το γραμμα το γλυτωσε ( αν και πολυ αμφιβαλλω) . το δευτερο ομως οταν ειδε τον ελεγχο, πολυ αμφιβαλλω

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#119 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 12 March 2008 - 16:06

Και για να βαλουμε και μια παραλλαγη(μιας και μου το θυμησατε):

Posted Image

:lol::rofl:

#120 Kain

Kain

    ♠️

  • Members
  • 194 posts

Posted 15 March 2008 - 12:05

"Ladies and gendlemen, I have to inform you that the plane has a malfunction and in order to not crash we'll have to lose weight, meaning we have to throw some passengers out. (:fromabove:) We'll decide alphabetically witch ones will be thrown out. So... Are there any Africans on the plane?"
-Daddy, daddy, aren't WE Africans?
-Not today, my boy.
"No one? Ok... Are there any BLACK people on the plane, then?"
-Daddy, daddy, aren't we black?
-Not today, my boy.
"None black, either... Are there any coloured people in the plane?"
-Daddy, daddy, aren't we coloured?
-Not today, my boy.
-But daddy... We're not Africans, we're not black, we're not coloured... What the hell are we?
-Today, my boy... We're NIGGERS!!!!

sigELIK.jpg   adorexu7.gif3.png