Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Matsu's Paintings!


  • Please log in to reply
171 replies to this topic

#16 NoDsl

NoDsl

    Ευκαιριακό Μέλος

  • Members
  • 442 posts

Posted 03 April 2007 - 17:54

Απο τα αρχικά σχέδια μ΄αρέσαν οι τόνοι και τα χρώματα που χρησιμοποιείς γενικά. Στο τελευταίο και το σχέδιο τα σπάει!

Πολύ καλή! Συνέχισε έτσι :)
Posted ImagePosted Image
She's incredible math (Scott Matthew & Tim Jensen - Lithium Flower)
Rather feel pain than nothing at all
(Three Days Grace - Pain)
Chains: Gainax tribute || Share_The_Rare

#17 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 04 April 2007 - 02:39

αν δεν βρίσκεις κατηγορία για να το κατατάξεις απλά πες το εργόχηρο για την προίκα σου και τα σπάει.
Go Girl!!!!


ετσι, ετσι...αλλοι κεντανε τα σεντονια, εγω τα ζωγραφιζω..η μανα μου εχει αρχισει ηδη και φοβαται οτι θα ξυπνησει μια μερα και θα εχω ζωγραφισει τα σεντονια που κοιμαται..χαχαχα!

#18 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 04 April 2007 - 08:15

ετσι, ετσι...αλλοι κεντανε τα σεντονια, εγω τα ζωγραφιζω..η μανα μου εχει αρχισει ηδη και φοβαται οτι θα ξυπνησει μια μερα και θα εχω ζωγραφισει τα σεντονια που κοιμαται..χαχαχα!


καλύτερα να φοβάται οτι θα ξυπνήσει η ίδια ζωγραφισμένη :P.

#19 NoDsl

NoDsl

    Ευκαιριακό Μέλος

  • Members
  • 442 posts

Posted 04 April 2007 - 08:24

tziglipaf....
Posted ImagePosted Image
She's incredible math (Scott Matthew & Tim Jensen - Lithium Flower)
Rather feel pain than nothing at all
(Three Days Grace - Pain)
Chains: Gainax tribute || Share_The_Rare

#20 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 09 April 2007 - 17:33

Posted Image

Αυτος εδω ειναι ενας απο τις προβες που εκανα πριν ξεκινησω τους νιντζα στο σεντονι, δεν τον χρωματισα γιατι μου ειχε βγει τοσο καλος που φοβομουν οτι θα τον χαλασω...χθες βραδυ προσθεσα το φοντο, και τον κολλησα στον τοιχο μου..!

Το σεντονι με τους νιντζα πλησιαζει στο τελος, μενουν μονο οι λεπτομεριες του φοντου, και οι διορθωσεις..θα σας ενημερωσω!

#21 NoDsl

NoDsl

    Ευκαιριακό Μέλος

  • Members
  • 442 posts

Posted 09 April 2007 - 18:37

Posted Image

Αυτος εδω ειναι ενας απο τις προβες που εκανα πριν ξεκινησω τους νιντζα στο σεντονι, δεν τον χρωματισα γιατι μου ειχε βγει τοσο καλος που φοβομουν οτι θα τον χαλασω...χθες βραδυ προσθεσα το φοντο, και τον κολλησα στον τοιχο μου..!

Το σεντονι με τους νιντζα πλησιαζει στο τελος, μενουν μονο οι λεπτομεριες του φοντου, και οι διορθωσεις..θα σας ενημερωσω!


http://img442.imageshack.us/img442/7383/dsc01895mm8.jpg
Posted ImagePosted Image
She's incredible math (Scott Matthew & Tim Jensen - Lithium Flower)
Rather feel pain than nothing at all
(Three Days Grace - Pain)
Chains: Gainax tribute || Share_The_Rare

#22 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 11 April 2007 - 00:50

:

#23 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 21 April 2007 - 04:55

Λοιπον, εχουμε και λεμε...εδω και μια βδομαδα, ειμαι κουλη απο το καλο μου το χερι... Θεωρω οτι το τελειωσα, αλλωστε πιστευω πως ειναι οτι καλυτερο εχω κανει σε τετοιο στυλ...

Posted Image

Το σεντονι ειναι ακομη παπαρα, γιατι δεν εχει στεγνωσει τελειως ακομα, και θα φαει ενα ωραιοτατο σιδερωμα, σε καμια βδομαδα που θα ειναι οκ..Το μονο μου προβλημα ειναι το πως θα σταλει στη Μαλαισια...αν αρεσει ή οχι, με ενδιαφερει, αλλα στην κατασταση μου, ειναι οτι καλυτερο μπορουσα να κανω...Απο την αλλη, οπως το βλεπω εγω, την προσοχη τραβανε οι χαρακτηρες, και οχι το φοντο με τα λαθη του...(στα φοντα δεν τα παω καλα)...
Πειτε μου τι νομιζετε...onegai!

#24 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 21 April 2007 - 05:08

:shock: Νταξ...απλά :respect::respect::respect:

Φοβερός ο χρωματισμός τόσο στο φόντο όσο και στους χαρακτήρες. Και οι σκιάσεις ειδικά στην πλάτη της κοπέλας με έστειλαν....ΜΠΡΑΒΟ!!...^^

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#25 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 21 April 2007 - 13:04

Για ακόμη μια φορά τέλειο.
αλλά γιατί θα πάει στην Μαλαισία;

#26 пустая комната

пустая комната

    DELETED

  • Members
  • 225 posts

Posted 21 April 2007 - 13:27

Νομιζώ πως αυτό το σεντόνι θα γίνει συλλεκτικό.
Μπράβο σου που καταναλώνεις τόσο χρόνο και κόπο για τα δημιουργήματά σου. Είναι πολύ καλοδουλεμένα.

#27 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 21 April 2007 - 15:44

Βασικα, θα παει στη Μαλαισια γιατι ειναι δωρο σε εναν καλο μου φιλο...και να σας πω την αληθεια, τιποτα απότι εχω ζωγραφισει ολα αυτα τα χρονια δεν το εχω κρατησει ή πουλησει..ολα τα χαριζω!Την πρωτη μου ελαιογραφια την εκανα δωρο στη μαμα μου, της βαλαμε κορνιζα, και την εχουμε στο σαλονι...εκτοτε, ολοι μου ζητανε να τους ζωγραφισω κατι και να τους το χαρισω...γυφτια, το ξερω, αλλα δεν μπορω να ζητησω λεφτα για κατι που με ευχαριστει οταν το κανω...μπορει να ειναι δουλεια, κοπος, χρονος, αλλα ολη αυτη την ωρα, το ευχαριστιεμαι...Αυτος ο φιλος απο τη Μαλαισια, δεν μου το ζητησε ποτε, θαυμαζει τη ζωγραφικη μου χωρις ομως ποτε να μου ζητησει να του φτιαξω κατι..γι αυτο απο μονη μου του χαριζω αυτη τη ζωγραφια...Μονο τωρα, μου ζητησε μια κοπελα να της ζωγραφισω ενα τοιχο, με αμοιβη...μονο τωρα δε θα ντραπω να παρω λεφτα.βασικα πιστευω πως αυτος ειναι ενας απο τους λογους που ολοι οι ζωγραφοι πεθαινουν στην ψαθα, ή τους βλεπεις να ζωγραφιζουν και να πουλανε τα εργα τους σε παγκο στην Ερμου..Ο μονος τροπος να προωθηθω σαν ζωγραφος, θα ηταν να κανω εκθεση, αλλα αυτο απαιτει πολλα πραγματα τα οποια εγω δεν ξερω αν θα μπορω να δωσω...αυτα ειναι χρονος, πολλα λεφτα για να δημιουργησω την εκθεση, και να βρω ενα χωρο οπου θα λαβει χωρα η εκθεση..Προς θεου βεβαια..δεν ξεκινησα να ζωγραφιζω σεντονια επειδη δεν εχω λεφτα για καμβαδες...το βρηκα πολυ ενδιαφερον απλα, να μπορω να κρεμασω μια ζωγραφια, σαν να ειναι ποστερ, ή πανο.Παντως αν ποτε εκθεσω, θα βαλω μια πανηγυρικη ανακοινωση, και θα ειστε ολοι καλεσμενοι...χαχαχσ!

#28 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 21 April 2007 - 17:57

Matsu-chan, οπως σου εχω ξανα πει ειναι πολυ ωραιο και Μια χαρα ειναι το φοντο!!! Κριμα που θα ξενιτευτουν οι νιντζα...

#29 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 22 April 2007 - 01:38

Καταραμενη ξενιτια....αααααχχχ!

#30 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 22 April 2007 - 19:09

καλά αν μια μέρα δεις τη ζωγραφιά σου σε μπλουζάκια να την πουλάν στην Μαλαισία μην απορήσεις.