Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Matsu's Paintings!


  • Please log in to reply
171 replies to this topic

#1 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 08 March 2007 - 12:49

These are some of my hand paintings, some of which are edited in photoshop.
This one is an oil painting of a geisha...a little flat, but I'm working on it!
Posted Image
This one is another oil painting, of a sad girl...
Posted Image
Here I tried to paint Itachi, with colored pencils, but he came out looking not evil!
Posted Image
This one is a character of mine, his name is Haku, but here he's a bit moveless..
Posted Image
A little dark elf..
Posted Image
I dont know what she is...
Posted Image
She is a girl, but she looks like her neck is broken!
Posted Image

Kore de owarimasu ne!

Posted Image

Αυτη ηταν μια προσπαθεια να ζωγραφιζω την τραγουδιστρια ενος συγκροτηματος που ονομαζεται Onmyouza, για να τη στειλω σε εναν πορωμενο φιλο, αλλα τελικα δεν βγηκε ιδια, οποτε την κρατησα...αυτη τη στιγμη εχει και ζωγραφισμενο φοντο, και βρισκεται κρεμασμενη στην ταξη μου οπου κανω γιαπωνεζικα! Η καθηγητρια μου μου ειπε οτι ειναι σαν φαντασμα, γιατι οταν απεικονιζουν γυναικες φαντασματα στην Ιαπωνια, εχουν τη συγκεκριμενη σταση, το χερι σε αυτη τη θεση, και τα ματια απλανη και εντονα...αυτο ομολογω δεν το ηξερα, αλλα τελικα βγηκε ψιλοκαλη!

#2 Sparda

Sparda

    ~ C.C. is win ~

  • Members
  • 697 posts

Posted 08 March 2007 - 16:24

Πολύ καλές:kakashithumbup:
Keep it up και καλώς ήρθες στο forum:)

Posted Image


#3 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 08 March 2007 - 18:27

Ευχαριστω παιδες..καλως σας βρηκα!

#4 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 09 March 2007 - 01:21

Χεχε...καθάρισα λίγο το thread, μιας και προορίζεται για showcase.

Matsu-chan καλωσήρθες στην παρέα μας...:)
Οι δουλειές σου μου αρέσουν αρκετά, keep 'em coming....:rofl:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#5 Blademaster_X

Blademaster_X

    N.ew W.orld

  • Members
  • 294 posts

Posted 10 March 2007 - 12:28

Ωραιες δουλειες!
Θα σου προτεινα να δοκιμασεις καποια στιγμη να χρωματισεις μεσω καποιου προγραμματος(photoshop) μιας και το χρωματισμα αποσο βλεπω πρεπει να σου πηρε πολυ δουλεια.:

Welcome:)

#6 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 10 March 2007 - 17:24

Ευχαριστω παλικαρι...εχω δοκιμασει χρωματισμο μεσω υπολογιστη, αλλα δε με βολευει καθολου, να πω την αληθεια...εχω μαθει με το χερι, μου ειναι πιο ευκολο, και πιο γρηγορο για μενα, γιατι ξερω ακριβως πως λειτουργει το καθε υλικο...απο την αλλη, ειχα δοκιμασει με πενακι στον υπολογιστη, καλη φαση, αλλα οι πινακιδες ειναι πανακριβες, και αναγκαστικα, επρεπε να βολευτω με τη μικρουλα-πινακιδα-και δεν ηταν καθολου ευχρηστο..παρολα αυτα, αν βρω κατι πιο ευχρηστο, θα το δοκιμασω, και θα σας κρατησω ενημερους!χεχε!Ευχαριστω για τα καλα σας λογια!

#7 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 10 March 2007 - 20:35

Μου άρεσε η τελευταία πάρα πολύ.. την θέλω και εγώ..!!

#8 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 11 March 2007 - 02:36

Ε, σώστην!Χαχα!

#9 Nehelenia

Nehelenia

    Queen Nehelenia

  • Members
  • 674 posts

Posted 16 March 2007 - 03:23

Σχεδιαζεις ομορφα και με τον δικό σου μοναδικο τρόπο. Μπραβο πολυ ομορφα Keep it up ^^

Posted Image


#10 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 17 March 2007 - 01:31

Domo arigatou gozaimasu ne!

#11 пустая комната

пустая комната

    DELETED

  • Members
  • 225 posts

Posted 17 March 2007 - 17:24

Arigatou για τις υπέροχες δουλειές σου. Ελπίζω σύντομα να δούμε και κάτι νέο.


#12 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 17 March 2007 - 20:21

Αυτη ειναι μια Geisha που ζωγραφιζω τωρα..δεν εχει τελειωσει ακομα, αλλα θα σας δωσω μια γευση...ειναι φτιαγμενη πανω σε σεντονι, το σχεδιο με καρβουνο, και ο χρωματισμος με ακρυλικα υδατοδιαλυτα χρωματα. Φαινεται περιεργη, γιατι το σεντονι εχει "παπαριασει" (με το συμπαθειο), αλλα οταν την τελειωσω θα της ριξω ενα ωραιοτατο σιδερωμα και θα στρωσει...Η Geisha εχει υψος 1,76, και το ολο εγχειρημα γυρω στο 1,86 υψος. Στο πλαι θα γραψω κατι στα γιαπωνεζικα, με το σωστο τροπο, απο πανω προς τα κατω, ενω το κιμονο της σκεφτομαι να εχει λαχανί και γαλαζια σχεδια, αλλα γι αυτο, επιφυλασσομαι...!Enjoy ne!

Posted ImagePosted Image

#13 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 03 April 2007 - 16:47

Την γκεισα δεν την εχω τελειωσει ακομα, γιατι καταπιαστηκα με τουτο δω...ειναι πρωτη φορα που αφιερωνω τοσο πολυ καιρο σε ενα μονο εργο (πινακα δεν μπορω να το πω γιατι ειναι σε σεντονι, ζωγραφια δεν μπορω να το πω γιατι δεν ειναι σε χαρτι με μαρκαδορους, οποτε..), συγκεκριμενα εχω ξοδεψει πανω απο μια βδομαδα, καθε βραδυ, γυρω στις 7 ωρες..ειναι ελαιοχρωματα πανω σε σεντονι οπως προειπα, επισης θελει σιδερωμα, και διορθωσεις που θα τις κανω οταν τελειωσω τα χοντρικα, μου εχει μεινει το φοντο...ειχα και μια περιπετεια και το αργησα λιγο, αλλα προς το παρον ετσι εχει...για να μη σπευσετε να μου πειτε τα λαθη, θα σας πω εγω πρωτα τι εχω εντοπισει...εχει μεγαλο κεφαλι για το υπολοιπο σωμα του, συγκεκριμενα ειναι λιγο μακρυμουρης αλλα θα το διορθωσω!

Posted Image

#14 YaTa

YaTa

    Αρχαιολάτρης

  • Retired Staff
  • 1,939 posts

Posted 03 April 2007 - 16:52

Πολύ καλό :respect:
1

#15 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 03 April 2007 - 17:02

Την γκεισα δεν την εχω τελειωσει ακομα, γιατι καταπιαστηκα με τουτο δω...ειναι πρωτη φορα που αφιερωνω τοσο πολυ καιρο σε ενα μονο εργο (πινακα δεν μπορω να το πω γιατι ειναι σε σεντονι, ζωγραφια δεν μπορω να το πω γιατι δεν ειναι σε χαρτι με μαρκαδορους, οποτε..), συγκεκριμενα εχω ξοδεψει πανω απο μια βδομαδα, καθε βραδυ, γυρω στις 7 ωρες..ειναι ελαιοχρωματα πανω σε σεντονι οπως προειπα, επισης θελει σιδερωμα, και διορθωσεις που θα τις κανω οταν τελειωσω τα χοντρικα, μου εχει μεινει το φοντο...ειχα και μια περιπετεια και το αργησα λιγο, αλλα προς το παρον ετσι εχει...για να μη σπευσετε να μου πειτε τα λαθη, θα σας πω εγω πρωτα τι εχω εντοπισει...εχει μεγαλο κεφαλι για το υπολοιπο σωμα του, συγκεκριμενα ειναι λιγο μακρυμουρης αλλα θα το διορθωσω!

Posted Image


αν δεν βρίσκεις κατηγορία για να το κατατάξεις απλά πες το εργόχηρο για την προίκα σου και τα σπάει.
Go Girl!!!!