Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 3 votes

Αν είχατε ένα Death Note, θα το χρησιμοποιούσατε?


  • Please log in to reply
1121 replies to this topic

#31 Epinephrine

Epinephrine

    HMMY

  • Members
  • 442 posts

Posted 15 January 2007 - 23:25

Εγώ τουλάχιστον θα το έκαιγα...είμαι υπέρ πιο βάναυσων μεθόδων κατά των εγκληματιών...ένας θάνατος δε μου φτάνει (OMG, ακούγομαι πολύ κακιά!!!)


Ετσιιιι , ισως καποτε καταλαβουν κ το λαθος τους :nerd:

Αλλα επειδη οι εγκληματιες θα ναι παντα εκει εξω κ μαλιστα πολλες φορες θα δρουν ανενοχλητα μπροστα μας , θα εκανα την μεγαλη καλοσυνη κ θα τους σκοτωνα ...Θα τους εβαζα να πεθανουν βασανιζοντας τους εαυτους τους....
Κ οχι μονο δν θα νιωθα ασχημα αλλα μια λυτρωση κ μια χαρα θα γεμιζαν την αρρωστη ψυχη μου.
Posted Image

Λοιπον ας περασω στην πραγματικη απαντηση : Δν εχω δικαιωμα να κρινω κανεναν. Το μονο που μπορει να κανει ο καθενας ειναι να πεισει τον αλλον για την ορθοτητα των αποψεων του(μονο που δν υπαρχει ορθοτητα :P).Κ αυτο με επιχειρηματα.
Το μυαλο ειναι το μεγαλυτερο οπλο , αρκει να το συναρμολογησεις σωστα... Tι να τα κανεις τα δολοφονικα τετραδια?
Cuz I'm praying for rain / And I'm praying for tidal waves /I wanna see the ground give
way.

I wanna watch it all go down. / Mom please flush it all away. /I wanna see it go right in and down.

I wanna watch it go right in. /Watch you flush it all away.

#32 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 17 January 2007 - 19:28

Αν είχα το σημειωματάριο θανάτου(Death Note) θα έγραφα το όνομα GEORGE BUSH και TONY BLAIR και θα εγραφα αιτία να ********* μέχρις θανάτου και να σαπίσουν στο gay κρεβατάκι τους για να μείνουν ήσυχες οι συνειδήσεις όλωνων των ισραηλινών και ιρακινών και ΚΥΡΙΩΣ των μουσουλμάνων.Θα έγραφα μάλιστα και τα ονόματα ΟΣΩΝ με ενοχλούν σε όλην μου την ζωή έτσι να βρω μία κοπέλα με την ησυχία μου και να κάνω σχέση μαζί της και να είμαι ήσυχος σε όλα αυτά.Όταν το τελειώσω θα το αφήσω άδειο σε σελίδες και θα το πετάξω σε κανά παράθυρο κανενός ****** δανού μουρατίδη να γράψει όσα ονόματα θέλει να σκοτώσει κι άλλους ******* σαν αυτόν και να σαπίσει ο ίδιος στην φυλακή με ποινή ισοβίτη !!!

Υ.Γ. ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΟΣ ΚΑΚΟΤΑΤΟΣ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΚΙ ΕΧΩ ΣΑΤΑΝΙΚΟ ΜΥΑΛΟ ΑΠΟ ΟΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ(ΣΑΤΑΝΙΚΟ ΓΕΛΙΟ) :P

καλό ε? :P
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!

#33 Quajafrie

Quajafrie

    I dance modestly.

  • Members
  • 523 posts

Posted 17 January 2007 - 21:58

Αν και είμαι υπερβολικά εγωιστής, δεν θα με ενδιέφερε ποτέ να βασανίζω άλλους ανθρώπους για το "έτσι θέλω", αν και δεν βρίσκω αυτό που κάνει ο Light λάθος. Για να πω την αλήθεια, πιο πολύ με ενδιαφέρει η ιδιότητα του Death Note σύμφωνα με την οποία μπορείς να ελέγξεις τις ενέργειες του ατόμου πριν πεθάνει. Με αυτήν, αν βαριόμουν υπερβολικά, θα μπορούσα να φτιάξω ιδιαίτερα ενδιαφέροντα σκηνικά. Παραδείγματος χάρην, γράφω το όνομα ενός τηλεοπτικού παραγωγού και τον βάζω να σκεφτεί να φτιάξει ένα ριάλιτι, επιλέγω μετά κάποια καλά "πειραματόζωα" και γράφω το όνομα τους, κάνοντας τα να συμμετείχουν στο ριάλιτι. Ελέγχοντας την ενέργεια του καθενός, θα μπορούσα να φτιάξω ένα ωραίο θεατρικό στην τηλεόραση, μάλιστα με επικούς διαλόγους, χωρίς καθόλου κούραση. Μπορώ να προκαλέσω τον τρίτο παγκόσμιο πόλεμο, να βάλω αστρονόμους να "προβλέψουν" ότι ένας μετεωρίτης θα καταστρέψει τον κόσμο σε μερικούς μήνες ώστε να πανικοβάλω τους άλλους ανθρώπους, να κόψω το death note σε πολλά κομματάκια και να τα μοιράζω μέσω φακέλων σε όλο τον κόσμο, και να στέλνω τον shinigami μου να τους τρομοκρατεί και άλλα ενδιαφέροντα πράγματα που ο κύριος Light δεν θα μπορούσε ποτέ να σκεφτεί, και μάλιστα χωρίς να υπάρχει ουδεμία πιθανότητα να με πιάσουν (ναι, ξέρω ότι αυτά αντιτίθονται με αυτό που είπα στην αρχή, απλά παραθέτω διάφορες "ωραίες" χρήσεις)

#34 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 17 January 2007 - 22:15

:respect: Quaja τώρα που το σκέφτομαι αυτό θα είχε πιο πολύ φάση από μία ιδανική κοινωνία 8D Αχ να είχα ένα Death Note ρε γαμώτο!

oR4yYRl.gif


#35 пустая комната

пустая комната

    DELETED

  • Members
  • 225 posts

Posted 17 January 2007 - 22:59

Αν και είμαι υπερβολικά εγωιστής, δεν θα με ενδιέφερε ποτέ να βασανίζω άλλους ανθρώπους για το "έτσι θέλω", αν και δεν βρίσκω αυτό που κάνει ο Light λάθος. Για να πω την αλήθεια, πιο πολύ με ενδιαφέρει η ιδιότητα του Death Note σύμφωνα με την οποία μπορείς να ελέγξεις τις ενέργειες του ατόμου πριν πεθάνει. Με αυτήν, αν βαριόμουν υπερβολικά, θα μπορούσα να φτιάξω ιδιαίτερα ενδιαφέροντα σκηνικά. Παραδείγματος χάρην, γράφω το όνομα ενός τηλεοπτικού παραγωγού και τον βάζω να σκεφτεί να φτιάξει ένα ριάλιτι, επιλέγω μετά κάποια καλά "πειραματόζωα" και γράφω το όνομα τους, κάνοντας τα να συμμετείχουν στο ριάλιτι. Ελέγχοντας την ενέργεια του καθενός, θα μπορούσα να φτιάξω ένα ωραίο θεατρικό στην τηλεόραση, μάλιστα με επικούς διαλόγους, χωρίς καθόλου κούραση. Μπορώ να προκαλέσω τον τρίτο παγκόσμιο πόλεμο, να βάλω αστρονόμους να "προβλέψουν" ότι ένας μετεωρίτης θα καταστρέψει τον κόσμο σε μερικούς μήνες ώστε να πανικοβάλω τους άλλους ανθρώπους, να κόψω το death note σε πολλά κομματάκια και να τα μοιράζω μέσω φακέλων σε όλο τον κόσμο, και να στέλνω τον shinigami μου να τους τρομοκρατεί και άλλα ενδιαφέροντα πράγματα που ο κύριος Light δεν θα μπορούσε ποτέ να σκεφτεί, και μάλιστα χωρίς να υπάρχει ουδεμία πιθανότητα να με πιάσουν (ναι, ξέρω ότι αυτά αντιτίθονται με αυτό που είπα στην αρχή, απλά παραθέτω διάφορες "ωραίες" χρήσεις)


Αρχίζω να φοβάμαι σε αυτό το forum...hehehe!:bleh:

#36 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 18 January 2007 - 12:31

Αρχίζω να φοβάμαι σε αυτό το forum...hehehe!:bleh:


:o m2

#37 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 18 January 2007 - 12:52

ίσως σκότωνα τον bush πρώτα αλλά σίγουρα θα το'καιγα :bleh:

#38 TNT

TNT

    Crazy Scientist!

  • Members
  • 735 posts

Posted 18 January 2007 - 23:27

Αν είχα ένα death note ε???
Ειλικρινά δεν ξέρω τι θα έκανα... Είμαι σίγουρη ότι θα 'ταν άκρως δελεαστικό να το χρησιμοποιήσω όχι τόσο γιατί θα 'θελα να σκοτώσω κάποια άτομα όσο γιατί θα 'θελα να διαπιστώσω εν αρχή αν είναι αληθινό ή όχι... Βέβαια, γνωρίζοντας καλά τον εαυτό μου, μπορώ να πω ότι σχεδόν σίγουρα θα το θεωρούσε ως μια κακόγουστη και μακάβρια φάρσα και τελικά θα κατέληγα ότι ούτε καν η δοκιμή δεν χρειάζεται και βλακωδώς θα το πετούσα στο καλάθι των αχρήστων!
Αν όμως, πίστευα ότι όντως είχε τόση δύναμη θα 'μπαινα σε πειρασμό να το χρησιμοποιήσω, αλλά... στο τέλος θα κατέληγα να το αφήσω σε μια άκρη ξεχασμένο και όταν ο πειρασμός θα έφτανε στο ζενίθ του είμαι σίγουρη ότι .... θα το έκαιγα!!!
Όχι δεν είμαι τόσο καλός άνθρωπος!!! Μάλλον είμαι κι εγώ της άποψης ότι σε κάποιους ο θάνατος είναι πολύ καλός κι ότι τους αξίζει κάτι χειρότερο (η ζωή μπορεί να 'ναι γλυκιά αλλά μπορεί να γίνει και άκρως βασανιστική)! Από την άλλη ξέρω ότι θα αισθανόμουν κι εγώ εγκληματίας αν το χρησιμοποιούσα και θα φοβόμουν ό,τι μπορεί να κρύβονταν πίσω από μια τέτοια δύναμη... Είμαι σίγουρη ότι το μυαλό μου θα σκεφτόταν το τίμημα που θα 'πρεπε να πληρώσω εγώ κι έτσι ναι!! Θα το έκαιγα ώστε να μην έχω κανένα λόγο να νιώθω τον πειρασμό πια!! (Εγωιστικό αλλά αληθινό to the bone!)

Posted Image



#39 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 19 January 2007 - 00:03

Μουρίτσα θα σε προστατεύσω εγώ μίας που φοβάσαι...αμα σε πειράξει κανείς θα γράψω το όνομα του και θα πεθάνει........:P
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!

#40 пустая комната

пустая комната

    DELETED

  • Members
  • 225 posts

Posted 19 January 2007 - 01:20

Μουρίτσα θα σε προστατεύσω εγώ μίας που φοβάσαι...αμα σε πειράξει κανείς θα γράψω το όνομα του και θα πεθάνει...:P


Ευχαριστώ ιππότη....(βέβαια πολύ παράξενος τρόπος για να πεθάνει κανείς, ούτε που μου είχε περάσει από το μυαλό....Ένα Deathnote επειγόντως παρακαλώ στον κύριο!):bleh:

#41 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 20 January 2007 - 19:00

Μουρίτσα θα σε προστατεύσω εγώ μίας που φοβάσαι...αμα σε πειράξει κανείς θα γράψω το όνομα του και θα πεθάνει... :P


Εντάξει γιατί να σκεφτεί κάποιος ένα τόσο παράξενο τρόπο θανάτου.. Τι απωθημένα έχει αυτό το παλικάρι; Ειλικρινά με τρομάζεις Dragon.

Εγώ μάλλον είμαι η πιο σκληρή του Forum. Πιστεύω ότι για να συνεχιστεί η ανθρωπότητα και ο ίδιος ο πλανήτης ένα μεγάλο μέρος του ανθρώπινου πληθυσμού θα πρέπει να εξαφανιστεί από πάνω της.. Γι αυτό και ανέφερα της γενοκτονίες.... και επειδή είμαι και αρκετά ρατσίστρια.. θα εξαφάνιζα Κανά δυο φυλές από τον πλανήτη και μετά θα συνέχιζα .... Δυστυχώς σήμερα ανακάλυψα έναν άλλο κανόνα του DN .. οπότε.. πλέον.. απλά θα το έκαιγα.. αφού δοκίμαζα αν όντως είναι DN.

#42 malcolm

malcolm

    Anime Fan

  • Members
  • 34 posts

Posted 20 January 2007 - 20:34

Τι δηλαδή ανακάλυψες φίλτατη Erisabetsu;

...να ξέρω δλδ μην κάνω καμία μα***** ,σε περίπτωση που το βρώ, και βρεθώ εξ απροόπτου...
Posted Image

#43 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 21 January 2007 - 01:15

Τι δηλαδή ανακάλυψες φίλτατη Erisabetsu;

...να ξέρω δλδ μην κάνω καμία μα***** ,σε περίπτωση που το βρώ, και βρεθώ εξ απροόπτου...


Μικρέ μου και πολύτιμε Malcolm δεν μπορώ να σου πω θα πρέπει να δεις το DN 14 :bleh:

#44 ssj4_goku

ssj4_goku

    Anime Freak

  • Members
  • 352 posts

Posted 21 January 2007 - 01:20

Θα το κατέστρεφα. Ποιος είμαι εγώ να κρίνω ποιος θα ζήσει και ποιος θα πεθάνει? Ποιος μου έδωσε αυτη την κρίση να το κάνω?
Posted Image

#45 Quajafrie

Quajafrie

    I dance modestly.

  • Members
  • 523 posts

Posted 21 January 2007 - 09:32

To Death Note.