Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 5 votes

Tokyo Ghoul

Ghoul Horror Psychological Seinen Supernatural 2014

  • Please log in to reply
158 replies to this topic

#76 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 20 September 2014 - 19:55

Πώς το εννοείς το spoiler? Έδειξε κάτι το anime που υπονοείται στο manga πολύ παρακάτω? Ή εννοείς το teaser μέρος?



#77 Takayama Yuichi

Takayama Yuichi

    Anime Fan

  • Members
  • 155 posts

Posted 20 September 2014 - 21:21

Πώς το εννοείς το spoiler? Έδειξε κάτι το anime που υπονοείται στο manga πολύ παρακάτω? Ή εννοείς το teaser μέρος?

 

Περίμενε τώρα γιατί έκανα mindfuck τον εαυτό μου. Θα δυσκολευτώ να εξηγήσω τι θέλω να πω...

Spoiler είναι γιατί συμβαίνουν πάνω κάτω τα ίδια πράγματα.

Spoiler:

Μπορώ να αναφερθώ και σε συγκεκριμένα πράγματα που είναι αρκετά διαφορετικά στο manga, και το κάνουν καλύτερο κατα την γνώμη μου,  αλλα δεν θέλω να αραδιάσω τα τα manga spoilers μου εδώ. Μπορεί να υπάρχει και κόσμος που θέλει να διαβάσει το manga.

 

 

In general what I'm trying to say it's not as cool if you've seen it once already.

Αυτό που προτείνω είναι σε όποιον άρεσε έστω και λίγο το anime να πάει να διαβάσει και το manga. To oποίο τελίωσε αυτή την εβδομάδα by the way.
 

 

ΕDIT: Typos.


Edited by Takayama Yuichi, 20 September 2014 - 21:28.


#78 luffy1908

luffy1908

    Starting...

  • Members
  • 285 posts

Posted 03 October 2014 - 15:22

Το ανιμε ποσα chapter του μανγκα καλυπτει;



#79 ice_hime

ice_hime

    and the livin's (not) easy

  • Moderators
  • 1,396 posts

Posted 03 October 2014 - 16:01

Το ανιμε ποσα chapter του μανγκα καλυπτει;

μεχρι το chapter 66



#80 luffy1908

luffy1908

    Starting...

  • Members
  • 285 posts

Posted 03 October 2014 - 16:55

μεχρι το chapter 66

καπου ειδα οτι θα βγει συντομα σχετικα η season2 οποτε μαλλον θα περιμενω να βγει το ανιμε.



#81 ice_hime

ice_hime

    and the livin's (not) easy

  • Moderators
  • 1,396 posts

Posted 25 November 2014 - 00:44

Blurays cant come soon enough να χαρούμε τις uncensored σκηνές πριν την δεύτερη σεζον.

Youtube Video



#82 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 09 January 2015 - 16:46

Spoiler: s02e01



#83 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 09 January 2015 - 16:48

Το ξεχασα οτι εβγαινε χθες το νεο επ!Μου το spoilαρε ενας φιλος που το ειδε και ψιλο πορωθηκα, μπηκε πολυ δυνατα λεει :D Διαβαζω και το post του φιλου 1451 και ψηνομαι και αλλο!Θα το δω αυριο που θα εχω αρκετο χρονο, για να δουμε τι θα λεει!


mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#84 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 10 January 2015 - 16:26

Με αφησε απολυτα ευχαριστημενο το 1ο επεισοδειο και με εκανε να ανυπομονω για το τι θα δω στην υπολοιπη season!!!
Αντε, αντε!Hypeαριστικα τωρα :D


mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#85 mirana_neko

mirana_neko

    Daddy's little girl, all grown up,terrorizing the world...

  • Members
  • 508 posts

Posted 10 January 2015 - 19:15

Mου αρεσε πολυ  η αρχη της νεας σεζον.. Το εχασα λιγακι βεβαια εκει που

Spoiler:
! WTF? Τι παιχτηκε εδω? ανυπομονω για το επομενο!



#86 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 11 January 2015 - 03:53

Eγώ πάλι όσο εντυπωσιακά και αν ήταν όλα ένιωθα λες και είχα χάσει κανά δυο επεισόδια και δεν θυμόμουν πράγματα. :/

Θυμίστε μου λίγο

Spoiler: Season 1 spoiler maybe? And s02 e01



#87 demonicMC

demonicMC

    Anpan Spanking

  • Members
  • 611 posts

Posted 11 January 2015 - 04:06

Το ψυχανεμίστηκε I guess?

Anw, να πω την άποψη μου πάνω στο συγκεκριμένο, αφού το είδα όλοκληρο πρόσφατα, i.e. χθες. Δε με ενθουσίασε. Ίσως να έχει να κάνει πως ήμουν αρνητικά προκατειλημμένος λόγω των 5κ anime fans, αλλά δε μπορώ να πω ότι το απόλαυσα ιδιαίτερα. Ντάξει, my skin crawled λίγο κατά το 

Spoiler:
, που αυτός ήταν ο σκοπός όπως λέει και ο φίλος Takayama, και έπιασα τον εαυτό μου μια φορά να ανασηκώνομαι στη μάχη με τον Gourmet αλλά από εκεί και πέρα τίποτα ιδιαίτερο. Για μένα πάντα σίγουρα δεν αξίζει το Hype που τρώει. Μου άρεσε στυλιστικά η μάσκα του Kaneki, τη βρίσκω αρκετά κουλ, αλλά δε μου φαίνεται ότι θα αρχίσω τη δεύτερη σαιζόν τώρα στα κοντά.



#88 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 11 January 2015 - 11:35

Σχετικά με τον φίλο του Κανεκι

Spoiler:

 

Τώρα για την αξία της σειράς, για μένα είναι μια καλή σειρά φρίκης και δράσης. Ένα πράγμα σαν το Shiki μόνο που τείνει προς τη δράση. Δεν ξέρω αν την κάνουν hype ως το επόμενο Death Note, σίγουρα πάντως δεν είναι κάτι τέτοιο.



#89 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 11 January 2015 - 12:54

^^Συμφωνω και εγω, αυτο ακριβως!Η αληθεια ειναι οτι δεν βρηκα τον εαυτο μου να βαριεται σε κανενα επεισοδειο μεχρι στιγμης και μου κραταει το ενδιαφερον, so...!


mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#90 Aena

Aena

    Anime Freak

  • Members
  • 284 posts
  • LocationUp in the sky searching for the brightest star

Posted 12 January 2015 - 11:13

Πρώτο επεισόδιο δεύτερης σεζόν μπορώ να πω πολύ καλό!! Έχω όμως μια ερώτηση

Spoiler: s02 ep01
Περιμένω με αγωνία το επόμενο!


30w46c0.jpg




Also tagged with one or more of these keywords: Ghoul, Horror, Psychological, Seinen, Supernatural, 2014