Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 3 votes

Diabolik Lovers

fall 2013 vampires reverse harem bishounen otome game

  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 08 September 2013 - 18:42

~Diabolik Lovers~

 

3V2bmR8.jpg

 

ΑΝΝ|AniDB|Official Page|Wikipedia

 

 

~Αμάρτησα για τα bishounen~

 

 

Χαράς ευαγγέλια για τα απανταχού fangirls καθώς αυτό το Φθινόπωρο τους ανήκει. Θέλετε megane, έχουμε, θέλετε αλεποουρές και από αυτό έχουμε, θέλετε βαμπίρ ναι ναι έχουμε και μάλιστα επί δύο. Για σας δουλεύει η anime βιομηχανία. Για σας και για τα ωραία σας ευρώ που θα πάνε άκλαυτα σε φιγούρες...

 

ZOtUIkG.gif

 

Έρχεται λοιπόν μέσα στο Σεπτέμβριο το Diabolik L(eft)overs, ένα anime για το οποίο θα αρκούσαν απλά οι λέξεις reverse harem, bishounen, vampires και θα είχαμε ξεμπερδέψει με την παρουσίαση. Εδώ στο .aNiMe//GR όμως παίρνουμε πολύ σοβαρά τις παρουσιάσεις των νέων anime οπότε θα μάθετε αναλυτικά υπόθεση και συντελεστές ενώ ξέρουν μέχρι και οι περαστικοί στο δρόμο αυτή τη στιγμή ότι σταματήσατε να διαβάζετε στη λέξη bishounen. Εδώ που φτάσαμε θα μπορούσα να βάλω τη λίστα με τα ψώνια μου και δεν θα το πρόσεχε και κανείς...

 

fVCLCna.gif

 

Τεεεέλος πάντων, ας πούμε μερικά πράγματα για την υπόθεση έτσι για ξεκάρφωμα... Η Komori Yui είναι μία καλοπροαίρετη ~amita motion θετική ενέργεια~ κοπέλα, η οποία όμως βασανίζεται καθώς έχει την ικανότητα να βλέπει πνεύματα και να βιώνει μεταφυσικά φαινόμενα. Εντελώς τυχαία, στο δεύτερο έτος του Λυκείου μεταφέρεται σε ένα νυχτερινό σχολείο για celebrities λόγω της δουλειάς του πατέρα της, στο οποίο φημολογείται ότι συχνάζουν και αρκετά βαμπίρια. Εντελώς τυχαία πάλι, η Yui βρίσκεται να συγκατοικεί με έξι ολόκληρα βαμπίρ που είναι και αδέρφια που είναι και ολίγον τι σαδιστές... In your face fifty shades of grey!

 

tumblr_mbr6twnyxO1qawqhuo3_500.gif

 

Καταλαβαίνετε το δράμα της Yui, έτσι? Δηλαδή κοπέλα μου, άλλο κακό να μη σε βρει! Συγκάτοικος με έξι πανέμορφα βαμπίρ ~απαπαπα φρίκη~! Βέβαια κατά πάσα πιθανότητα η δικιά μας είναι πολύ αθώα και αυτό θα συγκινήσει τα σαδιστικά βαμπίρ που μετά από λίγο καιρό θα αρχίσουν να τσακώνονται για μια θέση στην καρδιά της ενώ αυτή θα τους κοιτάει σαν αποσβολωμένο βούρλο... Για κάποιο λόγο σε όλο αυτό το τσίρκο εμπλέκονται και αρκουδάκια με ένα μάτι, μάλλον γιατί αποτελούν το κερασάκι στην τούρτα από σαδιστές bishounen βαμπίρ...

 

w1GMFJi.gif

 

Εμπάσει περιπτώσει για να μην πολυλογώ μιας και έτσι κι αλλιώς μόνο τις εικονίτσες χαζεύετε, το anime βασίζεται σε otome game ~ξέρω ότι πάθατε σοκ από την αποκάλυψη ότι δεν βασίζεται σε βραβευμένο με Nobel λογοτεχνίας πόνημα~ και την μεταφορά του έχει αναλάβει το Στούντιο Zexcs (Aku no Hana, Sukitte Ii na yo. ).  Στο τιμόνι της σκηνοθεσίας θα έχουμε την Tagashira Shinobu (Kore wa Zombie Desuka?), στο σενάριο τη Nagatsu Haruko και στο σχεδιασμό των χαρακτήρων τη Yahiro Yuuko (B Gata H Kei, Kore wa Zombie Desuka? )

 

hppSFsT.gif

 

 

Τη Yui θα υποδυεθεί η Rie Suegara, η οποία είμαι σίγουρη ότι θα μας εκπλήξει με τις πολλαπλές παραλλαγές του "doushio" ενώ τα έξι αδέρφια Sakamaki ~σαν καμάκι~ σαδιστές και βαμπίρ  ~δεν κουράζομαι να το επαναλαμβάνω~ είναι οι Ayato (Hikaru Midorikawa), Kanato (Yūki Kaji), Raito (Daisuke Hirakawa), Shu (Kōsuke Toriumi), Reiji (Katsuyuki Konishi) και Subaru (Takashi Kondō).

 


kOlObwF.gif

 

 

E και σαφώς, έχουμε και trailer για να ολοκληρωθεί η οπτικοακουστική εμπειρία...

 

Youtube Video

 

 

~Προσεχώς στις 16 Σεπτεμβρίου στις οθόνες σας~


xbJ3b2w.jpeg


#2 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 08 September 2013 - 18:50

Eγώ πάντως κάτι amita motion διάβασα και κάτι τούρτες και κεράσια οπότε είμαι σίγουρη ότι κάπως κατάφερες και την έχωσες την λίστα για τα ψώνια στο thread. xD

Αλλά ναι οκ. Guilty Pleasure και υλικό για απειρο γέλιο και Inforum rifftracks το συγκεκριμενο. Νομίζω πιο πολύ θα διασκεδάσουμε το thread παρά το ίδιο το anime. Αλλά αυτές είναι οι χαρές του .aNiMe//gr.

We salute you mono for going through all this trouble to bring this info to us. Αν δεν υπήρχε ήδη η πιο έγκυρη και αξιόπιστη πηγή πληροφόρησης για τα anime Και τα manga στην Ελλάδα θα ορκιζόμουν ότι ήσουν εσύ αυτή. :hihi2:



#3 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 08 September 2013 - 18:51

Όλα τα quality anime της σεζόν έπιασες Mono. Fabulous presentation!

Dibs στο bishounen με το αρκουδάκι, αυτά τα ορθάνοιχτα μάτια με τις μαύρες σκουπιδοσακούλες από κάτω τους πέρα από έλλειψη ύπνου φαίνεται να δηλώνουν και πλούσιο εσωτερικό κόσμο. Or not.


Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#4 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 08 September 2013 - 18:52

Ξεκαρδιστική παρουσίαση,θα το διασκεδάσετε εδώ μέσα όπως λέει και η Iri.


Posted Image


#5 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 08 September 2013 - 18:57

Eγώ προς το παρόν έχω πεθάνει με τις διακριτικά κινούμενες εικονίτσες του thread. Νομιζα ότι ζωντάνεψαν τα βαμπιρια ( όπως συμβαίνει σε ταινίες τρόμου) και θα βγούν να με φάνε, μετά ότι κάνουν πουλάκια τα μάτια μου και μετά κατάλαβα ότι είναι gifakia.



#6 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 08 September 2013 - 19:01

Το thread είναι ολοκληρωμένη εμπειρία Iristella... Αφού τα βαμπίρ είναι σαδιστές!


xbJ3b2w.jpeg


#7 ma_foteini

ma_foteini

    definately busy

  • Members
  • 240 posts
  • Location2.09km off the City Walls

Posted 08 September 2013 - 19:02

ouran high host vampire club!

 

i already sense καμμένα εγκεφαλικα κύτταρα...



#8 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 08 September 2013 - 19:04

Η ποιοτική διασκέδαση της σαιζον λοιπόν. Will watch, will watch. 

 

Εμένα το αγαπημένο μου είναι το ασπρομάλλικο πάντως, μέχρι στιγμής.



#9 redqueen

redqueen

    Za Zombie Chicken...

  • Members
  • 847 posts

Posted 08 September 2013 - 19:09

Will watch γτ ενα reverse τν σεαζον ειναι απαραιτητο για να καουμε ακομα περισσοτερο!

 

Dibs στο megane για να μν ξεχνιομαστε :Ρ Kι τσκ τσκ ολα εντελως τυχαια σε αυτην τν κοπελα ,αμαν τν γκαντεμω ειναι τελοσπαντων !!!! xD


* grabs popcorn along with Keito *


74ue.jpg

Spoiler:

Myanimelist...


#10 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 08 September 2013 - 19:18

May I say that I sense some serious bloodhound references? >.< Α ρε Kaori Yuki θεότητα.



#11 Regina

Regina

    Paladin

  • Members
  • 54 posts

Posted 08 September 2013 - 20:22

Αχου, τι ωραίες εικονίτσες! :awww:

 

Υ.Γ: Τα bishounen είναι λίγο σαδιστές και λίγο βαμπίρ ή είναι η ιδέα μου???



Mirrors_Edge_Signature_by_aose.jpg

We don't exactly fit in. Anywhere. And we've made that our greatest strength


#12 SpeedFreak

SpeedFreak

    bored of harem

  • Members
  • 203 posts
  • Locationκοντα στη μαμακα

Posted 08 September 2013 - 20:30

Το thread είναι ολοκληρωμένη εμπειρία Iristella... Αφού τα βαμπίρ είναι σαδιστές!

:thumbup:

Πολλά μα πάρα πολλά συγχαρητήρια mono!!!! Η παρουσίασή σου με τρέλανε (θετικά πάντα) και δεν κρύβω το γεγονός ότι ένιωσα να με πλημμυρίζει ηδονή και ευδοκία ταυτόχρονα... 

Η παρουσίασή σου είναι υπέροχη κατά τη γνώμη μου, δεν της λείπει τίποτα, διάβασα με όρεξη τα πάντα. :clap: 

όσο για την ηδονή παραπάνω, όντως ισχύει....εδώ μιλάμε για  τίποτα λιγότερο από σαδιστικά βαμπίρ...Δεν είμαι τρελή-τρελή βαμπιροφαν, αλλά η εικόνα που γλείφει ο βρυκόλακας το πόδι της κοπέλας με εξίταρε. 

Φαντάζομαι κιόλας τη Yui κλειδωμένη σε ένα εμπριμέ δωμάτιο με κατακόκκινες κουρτίνες από βελούδο και κρεβάτι με δαντελένια στρωσίδια παρείτσα με ένα...βαμπίρ... Και τότε.... :warning: (  :wooi2:  :wooi2:  :wooi2:  :wooi2: )

αχ αυτός ο ξανθός μελένιος που κλείνει το ματάκι.....Δεν είναι να του ορμήξεις??

kawaiiiiiiiiii ...

Ανυπομονώ πυρετωδώς

μπράβο και πάλι μονο


Όσοι ζουν στη σκιά δεν τους θωρεί κανείς...

Μπρεχτ


#13 DoB

DoB

    Gintamaniac

  • Members
  • 875 posts

Posted 09 September 2013 - 00:02

Η παρουσιάση παίρνει 20/10 αλλά το περιεχόμενο δε βλέπεται ούτε με σφαίρες περιχυμένες με λάβα ηφαιστείου που εκρύγνειται στον Άρη. Μετά το UtaPri υποσχέθηκα στον εαυτό μου ότι δε θα ξανακουμπήσω τέτοιο πράγμα, επομένως have fun you guys, θα περνάω απ' το thread να βλέπω τι παίζει occasionally κι αν γίνει κάνα θαύμα και βλέπεται... ίδωμεν.



#14 P.Z.W.Y.S

P.Z.W.Y.S

    Οne Hell of an Otaku!

  • Members
  • 208 posts

Posted 10 September 2013 - 20:45

tooo much fangirl anime!!! Δεν λέω η βιομηχανία με έχει ταΐσει καλά τόσα χρόνια αλλά εδώ και 4 με 5 σεζόν σερί τσουπ παρε fangirl anime! (I know i know too much whining but omd i cannot help it, έχω πάρα πολύ καιρό να δώ ένα καλό anime με ανδρικό fanservice [και όχι το Inu to Hasami wa Tsukaiyou αυτής της σεζόν δεν μετράει] ...) 


Here is my anime list so far..

And .... here is my manga list so far

Also i'm proud to say that i'm the founder and editor of this blog!


And yes i stole this style from you mirana_neko! I have no regrets....

#15 SpeedFreak

SpeedFreak

    bored of harem

  • Members
  • 203 posts
  • Locationκοντα στη μαμακα

Posted 11 September 2013 - 11:14

tooo much fangirl anime!!! Δεν λέω η βιομηχανία με έχει ταΐσει καλά τόσα χρόνια αλλά εδώ και 4 με 5 σεζόν σερί τσουπ παρε fangirl anime! (I know i know too much whining but omd i cannot help it, έχω πάρα πολύ καιρό να δώ ένα καλό anime με ανδρικό fanservice [και όχι το Inu to Hasami wa Tsukaiyou αυτής της σεζόν δεν μετράει] ...) 

Έχουμε προτεραιότητα φίλε μου  :thatsit:

εδιτ: και για να μην είμαι οφ----> αχ θέλω τώρα τη σειρά!! 


Edited by SpeedFreak, 11 September 2013 - 11:15.

Όσοι ζουν στη σκιά δεν τους θωρεί κανείς...

Μπρεχτ




Also tagged with one or more of these keywords: fall 2013, vampires, reverse harem, bishounen, otome game