Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo

Η Νύχτα Πέφτει Στην .aNiMe//GR Town: Lab Edition

roleplaying Παλέρμο 2013 Παλέρμο

  • This topic is locked This topic is locked
179 replies to this topic

#106 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 18 September 2013 - 17:44

Ο θεός καθόταν και παρακολουθούσε να έρχεται καταπάνω του, ημια κατηγορία μετά την άλλη.

«Ψευτοθεέ» «Απατεώνα» «Δολοφόνε!» «Υπερασπιστή της δεκάρας»

Λέγανε πολλοί, καθώς και μερικές απειλές ακουγόντουσαν που και που, από διάφορα άτομα.

 

Παρ’όλα αυτά όμως, η έκφραση του δεν είχε αλλάξει καθόλου, και παρέμενε γαλήνια.

Έκανε ένα βήμα μπροστά, δυνάμωσε την ένταση του φωτώς του φωτοστεφάνου του, και είπε με ήρεμη βαθιά φωνή:
«Σας συγχωρώ όλους, διότι σαν κοινοί θνητή, είναι φυσιολογικό να σφάλετε (πάλι).

Πρέπει να ξέρετε όμως πως ο δρόμος προς τον θεό είναι είναι απαιτητικός αλλά άξιος της δυσκολίας του.

*αρχίζει να εξιστορεί παραβολές, και να μιλάει για τον χριστιανισμό*

Μπλαμπλαμπλαμπλα....μπλαμπλα, μπλα, μπλαμλπ, μπλαμπλαμπμαπλαμπλα....

...και για αυτό σας δίνω ακόμα χρόνο να μετανοήσετε.»

 

Οι κραυγές όμως, τώρα έγιναν ακόμα πιο έντονες και αποδοκιμαστικές, κάνοντας τον Stein να αφήσει την καρέκλα του, και να πλησιάσει κουρδίζοντας την βίδα που έχει στο κεφάλι του.

 

«Φίλε μου, όσο και να σε εκτιμάω, η πλειψηφία μίλησε, και οφείλω να την υπακούσω.»

 

«Κοίτα Stein, ήρθα να σε βοηθήσω γιατί σου χρωστάω, και το ξέρεις, αλλά αυτοί εδώ δεν παλεύονται με τίποτα.

Τουλάχιστον το ξεπλήρωσα»

Είπε και πριν προλάβει ο Stein να τον σκοτώσει, έπεσε κάτω φαρδιά πλατιά.

 

Μια βαθιά φωνή ακούστηκε, καθώς απομακρυνόταν:

«Αντίο σας, προσπάθησα να σας βοηθήσω αλλά δεν το δεχτήκατε. Κάντε ό,τι θέλετε αυτό το σώμα, δεν με νοιάζει πια.»

 

Franken Stein

PR4YvpC.jpg?1

 

Απ’ότι θα καταλάβατε, ο θεός ήταν όντως ο θεός.

Λυπάμαι, αλλά βγάλατε απ’την μέση κάποιον που λογικά θα είχε αρκετά να προσφέρει.

Θα σας παρακαλούσα να πάτε στις κάμαρες σας, για να περάσετε την νύχτα.

Προσοχή το βράδυ.

Χεχε

 

 

 

Πέφτει η Νύχτα

Η μέρα έρχεται αύριο στις 5:00μμ -5:30μμ

Παρακαλώ, από εδώ και μπρος, αν το κείμενο της νύχτας αργεί, να μην συνεχίζετε να ποστάρετε μετά τις 5:30μμ

 

Λίστα Παικτών:

1. John Crabs (November 11 (Darker Than Black))

2. Babba (Nara Shikamaru (Naruto))

3. OdyMonaxos (Ubik (Berserk)) - Αθώος

4. Cloudy(Naegi Makoto (Danganronpa)) (επιθεωρητής)

5. Fallen Mpougatsa (Himekawa Tatsuya (BeelzeBub))

6. Osama Bin Laden (God (Angel Sanctuary))(Επιθεωρητής)

7. Ghostprince (Shinji Ikari (NGE))

8. Jorg (Byakuran (Katekyo Hitman Reborn))

9. BoredForLife (Gaius (Fire Emblem))

10. DemonicMC (Makunouchi Ippo (Hajime No Ippo))

11.Redqueen (Hoshi (Arakawa Under The Bridge))

12.Vagelio (Laharl Krichevskoy (Disgaea))

13. Kamui (Eul Lee (Annarasumanara)

14. Theodore   (Mask (Joshiraku))

15. Kai (Ross(Senyuu))

16. Iristella (Haru (Free))

17. Duderlady (Suiseiseki (Rozen Maiden))

18. Kalamaris (Soren (Fire Emblem))

19. Hana Suzuki (Nino (Arakawa Under the Bridge))



#107 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 19 September 2013 - 16:39

Όλοι είχαν κοιμηθεί, εκτός από δύο άτομα.

Όταν το μεγάλο ρολόι σήμανε 1:00πμ, το πρώτο άτομο, σηκώθηκε σαν σκιά και άρχισε να πλησιάζει το κρεβάτι του Nara Shikamaru (Babba).

Το δεύτερο άτομο, παρακολουθούσε σιωπηλά, κουκουλωμένο έτσι ώστε να μην φαίνεται πως είναι ξύπνιο. Όλες αυτές τις νύχτες σκεφτόταν πως δεν γινόταν να συνεχίσει αυτή η κατάσταση.

Ο τρόμος και ο φόβος του θανάτου την νύχτα, είχε κυριεύσει όλους τους παρευρισκόμενους, και ο μόνος τρόπος να τελειώσει γρήγορα και ανώδυνα, θα ήταν να πάρουν οι ίδιοι την δράση στα χέρια τους.

Κανείς όμως άλλος, δεν ήταν τόσο γενναίος, και έτσι, το δεύτερο άτομο έπρεπε να δράσει μόνο του.
Αυτή λοιπόν θα ήταν η καθοριστική νύχτα.

 

Κάθισε αμίλητο και παρακολουθούσε την πρώτη φιγούρα να πλησιάζει όλο και πιο πολύ, μέχρι που την είδε να τυλίγει τα χέρια της γύρω απ’τον λαιμό του Shikamaru και να τον πνίγει.

Σκέφτηκε να σηκωθεί απότομα και να προλάβει να τον σώσει, αλλά έτσι θα ξυπνούσε και τους υπόλοιπους δολοφόνους, και θα τον περίμενε σίγουρος θάνατος μια απο τις επόμενες νύχτες.

 

Έτσι λοιπόν, γλίστρησε αθόρυβα, και έφτασε ακριβώς από πίσω του.

Η φιγούρα γύρισε απότομα να κοιτάξει το ποιός ήταν, αλλά πριν προλάβει να πει τίποτα, ο εκδικητής του κάρφωσε το μαχαίρι στην καρδιά, και έτρεξε όσο πιο αθόρυβα μπορούσε, πίσω στο κρεβάτι του.

 

~

 

Όταν έφτασε το πρωί, ο

Okabe μπήκε στο δωμάτιο για να ξυπνήσει τους κοιμισμένους και να βεβαιωθεί πως όλοι είναι σώοι και αβλαβείς, μα όταν έφτασε, όχι μόνο υπήρχαν απώλειες, αλλά ήταν και δύο αντί για μια, όπως συνήθως.

 

Ο Shikamaru ήταν φαρδιά πλατιά ξαπλωμένος (και νεκρός) στο κρεβάτι του, έχοντας σημάδια στον λαιμό του, και πάνω του, ήταν μπρούμητα ξαπλωμένος ο November 11 (John Crabs) με ένα μαχαίρι καρφωμένο στην καρδιά του.

 

Ξύπνησε όλους τους καλεσμένους, οι οποίοι ήταν τρομερά αναστατωμένοι, και μετέφερε τα πτώματα έξω από το δωμάτιο.

Μετά από λίγη ώρα επέστρεψε και είπε

 

Okabe Rintarou

steins_gate_12_1.png

 

Όπως καταλάβατε, αυτή την νύχτα είχαμε ένα κακό, και ένα καλό συμβάν.

Το κακό είναι πως χάσαμε τον Shikamaru (Babba)...ένα πολύ έξυπνο και αξιότιμο άτομο, που κάλλιστα θα μπορούσε να αποτελεί ένα lab member…

Και το καλό είναι πως λόγο ενός αγνώστου καλεσμένου, έχουμε έναν δολοφόνο λιγότερο να μας απασχολεί.

Παρακαλώ ότι θέλετε να το πείτε σε εμένα, μιας και ο Stein δεν θα μπορέσει να παρευρεθεί για κάποιες μέρες λόγω πειραμάτων.

~El Psy Congroo~

 

 

 

Λίστα Παικτών:

1. John Crabs (November 11) (Darker Than Black)) (Δολοφόνος)

2. Babba (Nara Shikamaru (Naruto)) Αθώος

3. OdyMonaxos (Ubik (Berserk)) - Αθώος

4. Cloudy(Naegi Makoto (Danganronpa)) Επιθεωρητής

5. Fallen Mpougatsa (Himekawa Tatsuya (BeelzeBub))

6. Osama Bin Laden (God (Angel Sanctuary))(Επιθεωρητής)

7. Ghostprince (Shinji Ikari (NGE))

8. Jorg (Byakuran (Katekyo Hitman Reborn))

9. BoredForLife (Gaius (Fire Emblem))

10. DemonicMC (Makunouchi Ippo (Hajime No Ippo))

11.Redqueen (Hoshi (Arakawa Under The Bridge))

12.Vagelio (Laharl Krichevskoy (Disgaea))

13. Kamui (Eul Lee (Annarasumanara)

14. Theodore   (Mask (Joshiraku))

15. Kai (Ross(Senyuu))

16. Iristella (Haru (Free))

17. Duderlady (Suiseiseki (Rozen Maiden))

18. Kalamaris (Soren (Fire Emblem))

19. Hana Suzuki (Nino (Arakawa Under the Bridge))

 

Η νύχτα πέφτει το Σάββατο στις 3:00μμ - 4:00


Edited by Keito, 19 September 2013 - 16:40.


#108 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 19 September 2013 - 17:07

Byakuran

32886_zps331bc4b7.jpg

Πιστεύω να είστε περήφανοι που βγάλατε από τη μέση τον δεύτερο και τελευταίο επιθεωρητή. DDD:
Τουλάχιστον είμαστε -1 δολοφόνο και σε αυτό πρέπει να ευχαριστήσουμε τον vigilante. :DD
Όπως εξήγησα στον προηγούμενο γύρο, από τη στιγμή που βγήκε ο November 11-kun δολοφόνος οι υποψίες μου πάνε στον Laharl-kun (Vagelio)
Είμαι έτοιμος να ακούσω να υπερασπίζεσαι τον εαυτό σου. :DDD


 


tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#109 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 19 September 2013 - 17:24

Ross

 

aa_zps943e3272.png

 

God.Is.Dead.

 

ross_zps8cb56ec5.png

 

Έλα τώρα Soren (Kalamaris), δεν μπορεί να πιστεύεις ότι τα κομπλεξικά του Shinji-kun(Ghost Prince) με τον μπαμπά του, τα πειράματα και οι γενικολογίες για τα ρεύματα ηταν εξήγηση για τη στρατηγική της πρώτης μέρας; Βέβαια ούτε τη δεύτερη σου πέτυχε. Μήπως είναι ώρα να αλλάξεις επάγγελμα;


ySss0UF.jpg


#110 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 19 September 2013 - 19:28

Eul Lee

175019_zps4d4cdac5.jpg

 

Υπάρχουν τρία πράγματα που με τρομάζουν αυτή τη στγιμή..

Πρώτον, η αυτοκτονικά χαζή "έφοδος της τελευταίας στιγμής" των πασηφανών δολοφώνων Soren (Kalamaris), Gaius (Boredforlife) και Hoshi (redqueen)

Δεύτερον, το γεγονός ότι ξύπνησα σήμερα, παρά τα χθεσινά μου λόγια, ενώ δολοφονήθηκε άλλος, ο οποίος επέμενε στις κατηγορίες του μόνο σε έναν από εσάς, του οποίου η "εξαφάνιση" ήταν θέμα χρόνου να συμβεί.

Τρίτον, το ότι πολλοί ακόμα διστάζουν να κατηγορήσουν τα παραπάνω τρία άτομα, και να μιλήσουν γενικότερα, σαν να μην ξέρουν τι συμβαίνει.

 

Κύριε αστερία (Hoshi), πρέπει να είσαι αφελής για να το πιστεύεις αυτό, αλλά δε σε είπα αυτό που νομίζεις, δολοφόνο σε είπα. Κάτι που και μόνο που το ακούς προτιμάς να αλλάζεις το θέμα της συζήτησης.

Η φανερή επιρροή, βέβαια, που έχεις στη δεσποινίδα Νino (Hana Suzuki) δεν την κάνει απαραίτητα συνένοχη σου, πιο πολύ με εξαπάτηση μου φαίνεται.

Ελπίζω να μην είναι και οι υπόλοιποι αρκετά αφελείς για να μην καταλάβουν τα χθεσινά σχόλιά μου.

 

 


O6rrvsU.jpg


#111 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 19 September 2013 - 20:03

Ιkari Shinji [ghost prince]

 

931163_452610848150731_98128640_n.png

 

Ο ΘΕΟΣ ΗΤΑΝ ΕΠΙΘΕΩΡΗΤΗΣ???? ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΧΙ....ΔΕ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΟΟΟΝ!!! ΑΥΤΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΧΕΙ ΧΑΣΕΙ ΛΟΓΙΚΗ, ΠΟΥ ΒΡΗΣΚΟΜΑΣΤΕΕΕΕ???? ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩΩΩΩ??? ΜΗΠΩ΅ΟΙ ΑΓΓΕΛΟΙ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΚΑΚΟΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ??? Kawoooru-kuuun *cry*

 

Πάλυ κάλα πέθανε και ένα δολοφώνος απτην άλη....αχαχ..εχεχμ....ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ~

ολοι εχουν αρχισει και προπαθουν να βγαλουνε ο ενας τον άλο απτη μέση, όλοι θέλουνε το κακό του άλου, κανείς δε θα επιβιώσει ΘΑ ΑΛΗΛΟΣΚΟΤΟΘΟΥΜΕ!!! ΘΑ ΠΕΘΑΝΟΥΜΕ ΟΟΟΟΟΛΟΙΙ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΦΤΕΝΕ ΟΙ ΑΓΓΕΛΟΙ!!!!! ΠΑΤΕΡΑ ΕΚΑΝΕΣ ΛΑΘΟΣΣΣΣ, ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΕΜΑΓΑΜΕ ΛΑΘΟΣ ΕΧΘΟΡΥΥΥΥΥΥΣ!!!! ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ??? ΤΙ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΜΕ ΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΥΤΗ??? ΠΟΙΟΝ ΝΑ ΠΗΣΤΕΨΩΩΩΩ ΠΙΑΑΑΑ, ΤΑ ΕΧΩ ΧΑΜΕΕΕΕΕΝΑ!!!

 

ΣΑΣ ΜΙΣΩ, ΣΑΣ ΜΙΣΩΩ, ΣΑΣ ΜΙΣΩ ΟΟΟΟΛΟΥΣ!!! ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΑς ΨΗΦΙΣΩ ΟΛΟΥΣ!!!!  ΑΦΙΣΤΕ ΜΕ ΗΣΥΧΟ, ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΠΙΤΙΙΙΙΙ ΜΟΥ, ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΑΜΟ, ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΔΟΛΟΦΩΝΙΕΣ, ΑΥΤΟΥς ΤΟΥΣ ΠΑΛΑΒΟΥΣ ΧΑΖΟΕΠΙΣΤΗΜΕΝΕΣ!!! ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΤΑΙ ΟΟΟΟΟΟΛΟΙ!!!!!

 

Φοβαμαι, φοβαμαι, φοβαμαι, δεν θέλω να υποστώ άλες θλήψεις, άλους θανατους, άλες αποτυχίες, άλες απορριψεις, ΜΗ ΜΕ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΕΤΕ!!!!! ΜΗ ΜΕ ΜΙΣΕΙΤΑΙ, ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΤΡΑΒΑΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ????

ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ?? γιατι...γιατι...όταν ήμουν πιλόταρα το EVA unit μου, ένιωθα ο εαφτός μου, μπορεί να τασκάτωνα συνίθως, αλλα πίστευα πως έκανα κάτι....τώρα δεν έχει μείνει τίποτα....το μόνο που υπάρχει στο μέλον νιώθω πως είναι το χάος, θα χαθούνε τα πάντα....ίως να ναι και κάτι χειρότερο απτο 3το Impact, ίσως να έρθει το τέλος του κόσμου και θα χαθούμε όλοι!

 

 

*δυνατά κλάματα απελπισίας*

 

tumblr_mhlv5pHJz51qea0e9o1_500.png

 

*γυρνά το βλέμα του ξαφνικά νευριασμένα προσπαθώντας να σκουπίσει τα δακριά του προς το μέρος του SOren(καλαμάρης)*

 

ΕΣΥ ΗΣΟΥΝ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?? ΕΙΣΑΙ ΚΙΕΣΥ ΕΝΑΣ ΑΠΑΥΤΟΥΣ, ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΤΟ ΚΑΚΟ ΜΟΥ!!!

 

 

 

 

 


フカフカ

#112 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 posts
  • LocationPokke Village

Posted 19 September 2013 - 20:40

Gaius

tumblr_mk6fjeprcM1rbttsso1_500.jpg

 

Ναι , δολοφόνος είμαι. Τι να κάνουμε , καμια δουλεια δεν ειναι ντροπή κεκάκι(Kamui).

Μολυσμένος όμως δεν είμαι. Ντάξει μωρέ ενα λάθος έκανα , γιατι πρεπει να με κάνει αυτομάτως ένοχο? Αντε πάρε ενα γλυκάκι για να με συγχωρέσεις.

 

Σίντζι(GhostPrince) δεν ξερω αν είσαι καλος ηθοποιός ή αν εχεις πολλά ψυχολογικα αλλα δεν εχει αλλα γλυκά για σενα , σου κάνει κακό τοση ζαχαρη.

 

Τελοσπαντων , επιμένω πως είναι πολύ νωρις για να κρίνουμε ειδικά τωρα που και οι δυο επιθεωρητες έχουν φάει Perma-death.

Για την ώρα η ψήφος μου πάει στον Laharl(Vagelio) και βλέπουμε.


v4kFmx.png


#113 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 19 September 2013 - 21:44

Soren
soren.jpg
 

 

Έλα τώρα Soren (Kalamaris), δεν μπορεί να πιστεύεις ότι τα κομπλεξικά του Shinji-kun(Ghost Prince) με τον μπαμπά του, τα πειράματα και οι γενικολογίες για τα ρεύματα ηταν εξήγηση για τη στρατηγική της πρώτης μέρας; Βέβαια ούτε τη δεύτερη σου πέτυχε. Μήπως είναι ώρα να αλλάξεις επάγγελμα;

 

 Βρισκώ συναρπαστικό το γεγονός οτί απαιτείς να δώσω εκτενέστερη εξήγηση για την ψήφο της πρώτης μέρας η οποία γίνεται από όλους πάνω κάτω στην τύχη.Τον είδα να ξεκινά ρεύμα κατά του μακαρίτη και το έκρινα ικανοποιήτικη βάση για πρώτη κίνηση(εξού και η φράση στρατηγικά καλή πρώτη κίνηση).Αν θεωρείς κάτι τέτοιο υπερβολικά γενικόλογο τότε ο ίδιος χαρακτηρισμός αντιστοιχεί και στην πλειοψηφία των αιτιολογήσων των ψήφων που έχουν δωθεί μέχρι τώρα όπως άλλωστε και της δικής σου.Για την ακρίβεια δεν υπήρχε καμία αιτιολόγηση στον προηγούμενο γύρο για το ότι με ψήφισες.Ως άνθρωπος που ψήφισε πρακτικά στην τύχη στον δεύτερο γύρο δεν σε παίρνει να με κατακρίνεις που το έκανα στον πρώτο γύρο έτσι?Από κει και πέρα εγώ ψήφισα μία φορά στην τύχη και την άλλη ψήφισα μη δολοφόνο και το ίδιο ακριβώς έκανες και εσύ.Το μόνο αληθινά επιβαρυτικό στοιχείο για μένα είναι πως ψήφισα επιθεωρητή...όπως και τα μισά άτομα άλλωστε.Α ίσως μετράει και το ότι το άλλο άτομο που ανέφερα στην υποψία μου σκοτώθηκε την ίδια νύχτα και ήταν αθώος.Πολύ λογική κίνηση από τους φονιάδες να δημιουργήσουν ενοχικά στοιχεία για συνέταιρο τους αφότου έχουν ήδη χάσει έναν ε?Πως καρφώθηκα,πως καρφώθηκα...

 Από κει και πέρα οφείλω να ομολογήσω πως η εκτίμηση του δεύτερου γύρου ήταν...εσφαλμένη.Είναι πλέον ξεκάθαρο πως οι φονιάδες βαρέσαν εντελώς στην τύχη στον πρώτο γύρο εκτός αν δολοφόνος είναι ο eul lee(kamui).Αλήθεια το να θεωρήσεις πασιφανή την ενοχή των 3ων ατόμων που ανέφερε ο επιθεωρητής ενώ είναι φύση αδύνατων να έχει ελέγξει την ενοχή και των 3ων είναι λίγο αδέξιο έτσι δεν είναι?Από την άλλη ίσως απλά συμφωνείς μαζί του οπότε πάω πάσο.

  Τέλος ο shinji(ghost prince) στον προηγούμενο γύρω ξεκίνησε ΠΑΛΙ ρεύμα κατά του θεου(osama bin laden).Κατάρα τα μάτια μου που αυτά τα όρια μου έπιασαν τόσο την προσοχή που δεν πρόσεξα αρκετά για να το παρατηρήσω.Και ο θεος(osama bin laden).αποδείχτηκε επιθεωρητής.Τυχαίο?Δε νομίζω...
 


sc5bab.jpg


#114 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 19 September 2013 - 21:46

Himekawa Tatsuya

 

393px-Himekawa_Overshadowing_Furuichi_zp

 

Βλέπω η βλακεία δεν έχει φύγει, ενώ οι επιθεωρητές ξεκληρίστηκαν. Γι αυτονόητους λόγους λοιπόν, προτείνω κι εγώ τον Soren(Kalamaris) εφόσον ο Keanu Reeves(Crabs) μας τέλεψε. Και καλά ξεκουμπίδια λέω εγώ κι άντε να παίρνουν σειρά και οι υπόλοιποι. Φαντάζομαι είναι ηλείου φαεινότερο πως οι επόμενοι στόχοι είναι σίγουρα o Soren(Kalamaris), o αστερίας(red) και εν τέλη και ο Gaius(BFL). Kι αν αυτοί βγουν και ΔΕΝ είναι όλοι μολυσμένοι, τότε πάμε σε άλλους στόχους, αλλά αυτοί είναι οι πιθο επικίνδυνοι.

Τι άλλο να πω εκτός από καλά κόλυβα, ε χε χε...

(Edit για να μην κάνω διπλό post): Ναι ναι Soren(Kalamari) φταίει μόνο ο Shinji(Ghost) κι εσύ σαν αθώα περιστερά σε πλάνεψε και τον πίστεψες κι έτσι τον ψήφισες στο τέλος μόνο και μόνο για να σφραγίσεις τη μοίρα του. Φυσικά. Όλοι όσοι έχουμε αμφιβολλιες άλλωστε αυτό κάνουμε, ρίχνουμε τα καρφιά στην ταφόπλακα και δεν προσέχουμε πότε τλεειώνει η διορία. Χε. Είναι δεν είναι συνεργός σας, που μάλλον δεν είναι, οι προσπάθειές σου είναι αστείες.


Edited by Fallen_Mpougatsa, 19 September 2013 - 21:52.

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#115 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 19 September 2013 - 22:12

Ross

 

01_zps42aee16d.jpg

 

Δεν ήξερα ότι πρέπει έπρεπε να αιτιολογήσω γιατί έμεινα έξω από το δύο ρεύματα και ψήφισα εσένα. Βάφτισες και τυχαία τη ψήφο που σου έριξα και γύρισες πίσω στον Shinji-kun γιατί ο November μας τέλεψε νωρίτερα και δεν κατάφερε να κερδίσει έναν γύρο με τον επιθεωρητή έξω μπας και καθυστερήσει το πράγμα.
 

 

Α ίσως μετράει και το ότι το άλλο άτομο που ανέφερα στην υποψία μου σκοτώθηκε την ίδια νύχτα και ήταν αθώος.Πολύ λογική κίνηση από τους φονιάδες να δημιουργήσουν ενοχικά στοιχεία για συνέταιρο τους αφότου έχουν ήδη χάσει έναν ε?Πως καρφώθηκα,πως καρφώθηκα...

 

 

Είχαμε και έτοιμη δικαιολογία-ψωμοτύρι ότι οι φονιάδες δεν είναι λογικό να δημιουργούν ενοχικά στοιχεία για συνέταιρό τους. Περίεργο ότι το ανέφερες και μόνος σου χωρίς να σε κατηγορήσει κανένας γι' αυτό.

 

Ψήφος ίδια (Kalamaris)


ySss0UF.jpg


#116 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 19 September 2013 - 22:13

Soren
Από κει και πέρα οφείλω να ομολογήσω πως η εκτίμηση του δεύτερου γύρου ήταν...εσφαλμένη.Είναι πλέον ξεκάθαρο πως οι φονιάδες βαρέσαν εντελώς στην τύχη στον πρώτο γύρο εκτός αν δολοφόνος είναι ο eul lee(kamui).Αλήθεια το να θεωρήσεις πασιφανή την ενοχή των 3ων ατόμων που ανέφερε ο επιθεωρητής ενώ είναι φύση αδύνατων να έχει ελέγξει την ενοχή και των 3ων είναι λίγο αδέξιο έτσι δεν είναι?Από την άλλη ίσως απλά συμφωνείς μαζί του οπότε πάω πάσο.

 

 

 

Eul-Lee
172993_zps1279c972.jpg

 

Με κάνεις και γελάω σαν παιδί.

Να σου πω κάτι που δεν είχες φανταστεί?

Δεν έδωσα την παραμικρή σημασία στα λόγια του "Θεού".

Ούτε καν τα είχα  διαβάσει (ειλικρινά lol) προσέξει.

Η αλήθεια είναι, μάλιστα, ότι μου έκανε τρομερή εντύπωση το ότι ήταν επιθεωρητής αυτός ο απατεώνας.

Τη δουλειά του την έκανε πάντως, έστω ιδιόρρυθμα, δε μπορώ να πω.

Όπως είπε όμως ο ίδιος αλλά και εγώ ανεξάρτητα, μόνοι σας τιναχτήκατε στον αέρα, και το γεγονός ότι δε θέλεις να αντιμετωπίσεις αυτή την αλήθεια φαίνεται στο γεγονός ότι αντί να λογοδοτήσεις για τη δική σου ξαφνική εμφάνιση (ή μήπως να πω δική "σας" ;)), προσπαθείς να στρέψεις τη συζήτηση σε υποτιθέμενες αδεξιότητες αλλωνών.

 

Και χωρίς φυσικά να αλλάζω γνώμη σε σχέση με τους υπόλοιπους, αλλάζω την ψήφο μου σε σένα (Kalamaris), για λόγους... βεβαιότητας.

 

Edit: διορθωση προβλήματος με quotes και ένα typo


Edited by Kamui, 19 September 2013 - 22:18.

O6rrvsU.jpg


#117 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 19 September 2013 - 22:25

Soren

soren.jpg

 Νέα λογικά λάθη από σένα αγαπητέ hinekawa(fallen).Δεν είπα ότι είμαι αθώος για το ότι ψήφισα εσφαλμένα αλλά μόνο πως δεν είμαι περισότερο ένοχος από όσους άλλους τον ψήφισαν.Επίσης δεν είπα πως πίστεψα τον shinji(ghost prince) γιατί όπως ξαναείπα δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία στον προηγούμενο γύρο και δεν πρόσεξα το patern.Δεν έχεις επιχειρήματα όπως και ο νεαρός ross.Όσο για σενα δεν βάφτησα την ψήφο σου τυχαία.Έδειξα πως δεν βασίζεται πουθενά και ότι ως εκ τούτου ήταν τυχαία.Το άλλο που είπες δεν το σχολιάζω.Συνέχισε να υποτιμάς τη νοημοσύνη των δολοφόνων.Μας οφέλησε πολύ αυτό μέχρι τώρα...

Eul lee(kamui) ανέφερα και το ενδεχόμενο απλώς να συμφωνείς μαζί του.Kαι χαίρομαι που σε κάνω να γελάς γιατί και εσύ το ίδιο κάνεις.Τρία άτομα που υποτείθεται είναι δολοφόνοι ενώ έχουν κρατήσει χαμηλό προφίλ για όλο το παιχνίδι ξαφνικά επιτείθονται σαν ομάδα για να σώσουν τον σίγουρα νεκρό συνέταιρο τους.Μιλάμε για τα άτομα που πέτυχαν 2 φονιάδες σε 2 μέρες.Συνέχισε και εσύ να τους υποτιμάς.

Ένιγουει δεν νομίζω πως έχει νόημα να συνεχίσω.Αιτιολόγησα όλα όσα έχω κάνει σε όλο το παιχνίδι και δεν έχω τίποτα άλλο να πω.Ούτως ή άλλως δεν μοιάζετε να καταλαβαίνετε.2 συμβουλές μόνο.Πρώτον προσέξτε τον shinji(ghost prince).Δεύτερον μην μπαίνετε στη λογική "ας καθαρήσουμε αυτούς τους 3 και βλέπουμε".Το βρίσκω δύσκολο να είναι και ο αστερας(red) και ο gaius(bored) ένοχοι και να ψηφίσαν καπάκι στο τέλος του γύρου.Χαζή κίνηση θα ήταν για μία φαινομενικά έξυπνη ομάδα φονιάδων.Ίσως όμως όντως ο ένας να έχει ματωμένα χέρια οπότε κάντε ότι νομίζετε.Εγώ θα περάσω ότι έχει απομείνει από το παιχνίδι στη βιβλιοθήκη περιμένοντας.Και αν τελικά είστε αρκετά χαζοί για να μου χτυπήσετε την πόρτα σας προτίνω να προσέχετε.Δεν έγινα ο ισχυρότερος μάγος του στρατού της crimea για το τίποτα....

Ο Soren μπαίνει στην βιβλιοθήκη.
 
 


sc5bab.jpg


#118 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 19 September 2013 - 22:34

Himekawa Tatsuya

 

 

He he, νομίζεις ότι δεν έχω λογικά επιχειρήματα; Νομίζεις ότι όσοι σε ψηφίζουμε είμαστε δεν έχουμε λογικά επισειρήματα; Χε, μάλλον εσύ(Kalamaris) κάνεις λάθος. Αν ΔΕΝ ήξερες τι είναι ποιος, σίγουρα θα είχες πολύ μεγαλύτερο ενδιαφέρον. Και φυσικά είσαι πολύ πιο ύποπτος από τον Shinji(Ghost), ακόμα κι από τη μικρή(Duderlady). Εκείνος μπορεί να πει ότι νόμιζε πως ο Θεός είναι δολοφόνος, ειδικά εφόσον βγήκε με τόση μανία να τον ψηφίσει. Εσύ απ'την άλλη κρύφτηκες κι ακόμα κρύβεσαι πίσω από άλλους, δειλός και τρομαγμένος, λέγοντας πως δεν έχεις και πολύ ευθύνη για το τι έγινε παρά μόνο αυτής της τύχης. Κι όμως, μόνο τύχη δεν ήταν όταν όλοι μαζί μπουστάρατε τον φίλο σας, για να μη σας πεθάνει.

Όποιος κι αν καθάρισε τον Reeves(Crabs) μακάρι να κάνει το ίδιο κι απόψε για τους υπόλοιπους.

Ψήφιζέ τον όσο θέλεις, αλλά δεν αλλάζει το πρόβλημά σου.

 

 

(Note: εγώ σαν παίχτης ξέρω ότι έχει μόνο μία σφαίρα ο vigilante, ο Himekawa όχι)


setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#119 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 19 September 2013 - 22:52


 
Eul lee(kamui) ανέφερα και το ενδεχόμενο απλώς να συμφωνείς μαζί του.Kαι χαίρομαι που σε κάνω να γελάς γιατί και εσύ το ίδιο κάνεις.Τρία άτομα που υποτείθεται είναι δολοφόνοι ενώ έχουν κρατήσει χαμηλό προφίλ για όλο το παιχνίδι ξαφνικά επιτείθονται σαν ομάδα για να σώσουν τον σίγουρα νεκρό συνέταιρο τους.Μιλάμε για τα άτομα που πέτυχαν 2 φονιάδες σε 2 μέρες.Συνέχισε και εσύ να τους υποτιμάς.

 

 

 

 

Eul Lee

Τώρα γελάω ακόμα περισσότερο.

Πρώτον, το ότι έτυχε και τα δύο σας θύματα να είναι επιθεωρητές δε σας κάνει έξυπνους.

Δεύτερον, καταλαβαίνω ότι αυτή η υπόθεση μοιάζει υπερβολικά εύκολη για να είναι αληθινή, αλλά δεν υπάρχει σοβαρότερο στοιχείο σε κανέναν. Από τη στιγμή που είχατε σχεδιάσει εξ αρχής να κρατήσετε "χαμηλό προφήλ" (τόσο χαμηλό που έκανε μπαμ για την ακρίβεια) και να ψηφίσετε στο τέλος, δεν ήταν ακριβώς ηλίθιο το γεγονός ότι το κάνατε παρά το γεγονός ότι σας προειδοποίησα, γιατί δεν είχατε και άλλη επιλογή.

Εξάλλου έχω την αίσθηση ότι αν δεν σας είχα "προειδοποιήσει", ίσως και να μην ήταν ο "Θεός" ο στόχος σας, αλλά εγώ.

Οι ψήφοι ήταν ευμεταύλητες και η συμπεριφορά μου ήταν αρκετά ύποπτη.

Θα μπορούσατε να δικαιολογηθείτε ευκολότερα.

Αν θεωρείς αυτή την (παρολίγον "επιτυχημένη", actually) διάσωση της τελευταίας στιγμής ανόητη, τότε ίσως οι "πραγματικοί δολοφόνοι" να κρύβονταν στο ίδιο το ρεύμα εναντίον του November 11, πράγμα αποδεδειγμένα αδύνατο.

Επομένως ότι και να λες, στοιχεία εναντίον κάποιου εκτός των τριών σας δεν υπάρχουν περισσότερα.

 

Ψήφος η ίδια (Soren)

 

Edit: Vote added


Edited by Kamui, 19 September 2013 - 22:53.

O6rrvsU.jpg


#120 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 20 September 2013 - 01:47

Byakuran

32886_zps52bd12d5.jpg

Wow, wow! Δε ξέρω τι να πρωτοσχολιάσω εδώ πέρα. DDD:
Πρώτα από όλα πως μαζεύτηκαν τόσοι πολλοί ψήφοι εναντίον του Soren-kun (Kalamaris).
Σας φαίνεται πιο ύποπτος από τον Shinji-kun (GhostPrince) που εδώ και κάτι γύρους ψηφίζει ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΥΧΑΙΑ;
 

 

Himekawa said

Φαντάζομαι είναι ηλείου φαεινότερο πως οι επόμενοι στόχοι είναι σίγουρα o Soren(Kalamaris), o αστερίας(red) και εν τέλη και ο Gaius(BFL). Kι αν αυτοί βγουν και ΔΕΝ είναι όλοι μολυσμένοι, τότε πάμε σε άλλους στόχους, αλλά αυτοί είναι οι πιθο επικίνδυνοι.


Τι λόγος είναι αυτός; Θα σκοτώσεις δηλαδή τόσους αθώους (αν είναι φυσικά) και μετά θα πεις "Δε πειράζει, πάμε στους επόμενους.";
Δε ξέρεις ότι έτσι δίνεις τρομερό προβάδισμα στους μολυσμένους; DDD:

Δε μπορώ να σε κατηγορίσω βέβαια ούτε εσένα, ούτε τον Eul Lee-kun (Kamui). Είσασταν άτομα που εναντιωθήκατε στον November 11-kun, αν και δε μπορώ να είμαι σίγουρος ότι δε το κάνατε για ξεκάρφωμα.
Η ψήφος μου θα μείνει στον Laharl-kun (Vagelio).
Εξήγησα τον λόγο στον προηγούμενο γύρο, αλλά φαίνεται ότι κανείς δεν ενδιαφέρθηκε.
Να δούμε πως θα κυλήσει το "παιχνίδι" από δω και πέρα, είναι ακόμα και τόσα άτομα να σχολιάσουν. :DDD




 


Edited by Jorg, 20 September 2013 - 01:48.

tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*




Also tagged with one or more of these keywords: roleplaying, Παλέρμο 2013, Παλέρμο