Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo

Η Νύχτα Πέφτει Στην .aNiMe//GR Town: Lab Edition

roleplaying Παλέρμο 2013 Παλέρμο

  • This topic is locked This topic is locked
179 replies to this topic

#136 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 23 September 2013 - 19:44

Byakuran

1611-1433572229_zps11dbb57e.jpg

Αθώος ο Soren-kun τελικά.
Ένα ευχαριστώ στον Ross-kun για τη βοήθεια επίσης. :DDD
Δε ξέρω τι έχετε σκοπό να κάνετε τώρα.
Συνεχίζετε με τον Hoshi-kun (redqueen) και τον Gaius-kun (BoredForLife) ή αποφασίζεται να με ακούσετε μια φορά για να βγάλουμε από τη μέση τον Laharl-kun (Vagelio);
 


Edited by Jorg, 23 September 2013 - 19:56.

tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#137 Theodore :D

Theodore :D

    Tonguepunch my fart box

  • Members
  • 315 posts

Posted 24 September 2013 - 20:03

Mask

Syw6QJ9.jpg

 

? ? ? απορεί και ανησυχεί που κανείς δεν μιλάει εδώ και μια μέρα ? ? ?

 

«Εχεμ-εχεμ!» *βήχει υπερβολικά δυνατά ενώ προχωράει*

«Ιιιιιικ!!!» *σοκαρισμένη, κοιτάζει την κατσαρίδα που άθελά της συνέθλιψε*

 

*δυναμική και πλήρως αποφασισμένη (παρά το συμβάν με την κατσαρίδα) αγγίζει με το μεσαίο της δάχτυλο την γυμνή, υγρή πλάτη του...*

 

«Haruka. Ερρ... Nanase Haruka;!» *σκουπίζει το υγρό της δάχτυλο στην αφάνα του Byakuran*

 

*τρέχει ουρλιάζοντας και χάνεται στο σκοτάδι*



#138 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 24 September 2013 - 22:30

Ikari Shinji[ghostprince]

 

*κάθετε κλαψουρίζωντας σε μια γωνία και δείχνει τρέμωντας τον byakuran[jorg]*

 

*ξαναγυρίζει απ'την άλλη και σιγοψιθιζίζει*

 

"φοβάμαι, φοβάμαι, δε θα τη βγάλουμε καθαρή μ'όλους αυτους εδω μέσα....κάποιος πρέπει να τη σταματίσει αυτη τη κατάσταση..."

.....................

....

 

edit: kawaii typos


Edited by GhostPrince, 25 September 2013 - 01:06.

フカフカ

#139 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 24 September 2013 - 23:26

Eul-lee

 

175019_zps4d4cdac5.jpg

 

Αυτό δεν είναι καθόλου διασκεδαστικό.

Δεν έχω καν όρεξη να σας δείξω μαγικά κόλπα.

Η ασυνεννοησία εξακολουθεί να επικρατεί και τα άτομα που αρχικά έμοιαζαν ιδιαίτερα πρόθυμα να λύσουν το μυστήριο τώρα είτε έχουν πεθάνει, είτε μοιάζουν να κρύβονται και να το αγνοούν.

Δε σκοπεύω να απολογηθώ σχετικά με τον Soren (Kalamaris), ούτε θεωρώ πως έκανα "λάθος", παρα μόνο συμπτωματικά, καθώς όπως είπα η συμπεριφορά του ήταν ανεύθυνα ύποπτη, όντας αθώος.

Νομίζω ότι το ίδιο ισχύει και για τον Gaius (boredforlife), ενώ σχετικά με τον Hoshi (redqueen), δε σκοπεύω να αλλάξω γνώμη. Θα περιμένω, βέβαια, να καταφέρει να γίνει ακόμα πιο ύποπτος μέχρι να τον καταλάβουν και οι υπόλοιποι.

 

Shinji, αν συνεχίσεις να ψηφίζεις τυχαία και αδικαιολόγητα φοβάμαι πως θα αναγκαστούμε να σε...εξαφανίσουμε σύντομα.

Προς το παρών θα ακολουθήσω τον Byakuran ενάντια του Laharl (Vagelio). Ένας από τους τρεις σας θα φανερωθεί μέσα από αυτή τη διαδικασία.


O6rrvsU.jpg


#140 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 25 September 2013 - 00:11

Haruka Nanase

 

**Pours water down his shorts*

 

"Water-san~ Ahh..!"

 ljrg.png

 "We can’t do this sort of thing in public."

 

Δυστυχώς ο Soren αποδείχθηκε αθώος. Θα έπρεπε να το περιμένουμε δεδομένου του ποιοί τον ψήφισαν και ξεκίνησαν το ρεύμα εναντίον του αλλά δυστυχώς εκείνη την στιγμή ήμουν απασχολημένος να παρακολουθώ το νερό οπότε πήγα με το την ροή.

Αυτήν την φορά θα κρατήσω επιφυλάξεις για τον Eul Lee (Kamui) καθώς κάνει κάποιους σωστούς συλλογισμούς. Από την άλλη όμως οι υποψίες μου για τους Himekawa Tatsuya (Fallen Mpougatsa) και Makunouchi Ippo (Demonic MC) έγιναν βεβαιότητα. Αρκεί κάποιος να παρατηρήσει τον τρόπο με τον οποίο προσπαθούν να δημιουργήσουν εντυπώσεις.

Οι πισίνες στο Iwatobi είναι γεμάτες από τα κροκοδείλια δάκρυα ατόμων σαν τους προαναφερθέντες.

 

Νοw can someone moisturize me pls?

 

 1k7m.jpg

 



#141 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 25 September 2013 - 00:59

Laharl Krichevskoy

409px-D1_Laharl_02_Bust.jpg

Κακή η αστοχία, φαινόταν αρκετά ύποπτος. Εξακολουθώ να πιστεύω όμως ότι υπάρχουν μολυσμένοι μέσα στους τρεις που υπέγραψαν τον θάνατο του σπαστικού υπερόπτη Θεού(Osama), και αν δω την συνολική επιθυμία να πάμε προς τους δυο εναπομείναντες (gaius & hoshi) δεν έχω αντίρρηση να την υποστηρίξω.

Όσο για τα τωρινά αίσχη αυθάδη πλάσματα, βλέπω ότι συνεχίζετε να μου πετάτε κατηγορίες δίχως επιχειρήματα κατάμουτρα. Byakuran(jorg), αρκετά γελοιοποιήσες τον εαυτό σου!  Έλεγα να μην ασχοληθώ άμεσα, αλλά η βλακώδης εμμονή σου κουράζει ακόμα και παντοκράτορες. Ψόφα και άδειασε μου την γωνιά αντιπαθέστατε μαρσμελοουφάγε!!! *βγάζει απειλητικά το φλεγόμενο σπαθί από την θήκη του γεμάτος νεύρα*

Εul lee(kamui), πρόσεχε σε ποιον δίνεις τους ψήφους σου. Μου φαίνεται ότι δεν έχεις δει τους μάγους του κάτω κόσμου.
 


Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#142 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 25 September 2013 - 09:47

Byakuran

byakuran-the-khr-club-28415710-600-350_z
 

 

βλέπω ότι συνεχίζετε να μου πετάτε κατηγορίες δίχως επιχειρήματα κατάμουτρα. Byakuran(jorg), αρκετά γελοιοποιήσες τον εαυτό σου!


Μη με κάνεις να σου υπενθυμίσω τα επιχειρήματα μου Laharl-kun (Vagelio) γιατί αυτός που θα γελοιοποιηθεί στη τελική θα είσαι εσύ. :DDD
Έχω πάνω από αρκετούς λόγους να σε υποψιάζομαι, και συνεχίζουν να αυξάνονται σε κάθε γύρο.
Οποιοσδήποτε νοήμων άνθρωπος που έδωσε λίγη σημασία σε αυτά που έλεγα τους προηγούμενους γύρους θα έπρεπε να κάνει το ίδιο.
Ούτε εσύ, ούτε ο Shinji-kun (GhostPrince) μπορείτε να δικαιολογήσετε τις ψήφους σας προς εμένα.
Τα συμπεράσματα στον κόσμο.

 


Edited by Jorg, 25 September 2013 - 09:48.

tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#143 Hana Suzuki

Hana Suzuki

    Bookworm Chick

  • Members
  • 66 posts

Posted 25 September 2013 - 09:49

Nino

 

arakawa_under_the_bridge_nino-t2.jpg

 

O Byakuran-san μάλλον έχει κάποιο δίκιο. Και πιστεύω πως και οι υποθέσεις του Haruka-san μάλλον τείνουν να είναι σωστές.

Άλλωστε, ο Laharl και ο Himekawa δεν ξεκίνησαν τον τυφώνα υποψιών εναντίον του Soren? Τι λόγο θα είχαν να το κάνουν αυτό.

Όπως είχα ξαναπεί, σε αυτό το σημείο όλοι ύποπτοι μου φαίνονται. Για αυτό αυτή τη φορά θα σταθώ και εγώ στο Himekawa-san

 

 

Kamui, on 25 Sept 2013 - 00:26, said:

 

Eul-lee

 

175019_zps4d4cdac5.jpg

 

 

Νομίζω ότι το ίδιο ισχύει και για τον Gaius (boredforlife), ενώ σχετικά με τον Hoshi (redqueen), δε σκοπεύω να αλλάξω γνώμη. Θα περιμένω, βέβαια, να καταφέρει να γίνει ακόμα πιο ύποπτος μέχρι να τον καταλάβουν και οι υπόλοιποι.

 

 

 

 

 

Νομίζω υπάρχουν άτομα που είναι πιο ύποπτα από τον Hoshi-kun. Που ο καημένος εν τέλει τι κάνει; Μόνο "himo,himo" τραγουδάει.

 

Cya, mina 

 

tumblr_lp08xmvZR21qbvovho1_500.gif


33djz2f.jpg


#144 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 posts
  • LocationPokke Village

Posted 25 September 2013 - 12:03

Gaius

char_89095.jpg

Κρίμα τον Σόρεν(Καλαμάρης) , στο άνθος της νιώτης του...

Χαίρομαι πάντως που καταλάβατε πως η προηγούμενη στρατηγική δεν θα μας έβγαζε πουθενα...

Μπορώ να πω πως δεν περιμενα οι μολυσμένοι να σκοτώσουν τον Ross(Kai). Προφανώς δεν ήξερε ποιοι είναι οι άλλοι δολοφόνοι αλλιώς δεν θα ψήφιζε τον Soren(Kalamaris). Πιο λογικό θα μου φαινόταν να σκοτώσουν κάποιον που υποστήριζε θερμά την ιδέα  να βγάλετε απο τη μέση εμένα και τον Hoshi(redqueen) για να μας στοχοποιήσουν κι αλλο. Ισως δεν έγινε κάτι τέτοιο γιατί οι ίδιοι είναι μολυσμένοι.

 

Ο Eul Lee(Kamui) έχει προσφέρει αρκετά (ας αγνοήσουμε τις κατηγορίες του) , για μένα είναι υπεράνω υποψίας atm.

Με μια μικρη αβεβαιότητα θα δώσω την ψήφο μου στον Himekawa(Fallen-Tyropitamekrema) με υποψίες για τον Laharl(Vagelio).

 


v4kFmx.png


#145 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 25 September 2013 - 13:57

Himekawa Tatsuya

 

himekawa_kid_by_arisa1000-d5880d7_zpse55

 

Χμμμ, τι βλέπω, πολύς χαμός κι αναφέρεται το όνομά μου. Δεν έχω χρόνο για σας τώρα, αλλά δε μου φαίνεται περίεργο πως θέλετε να με ψηφίσετε...τελείως. Αν και θα ήθελα πάρα πολύ πετάξω την πετσέτα, θα ψηφίσω για τώρα τον κύριο Gaius(BFL) με σοβαρές υποψίες για το τρελό κορίτσι(Hana_Suzuki) που νομίζει  ότι είναι από άλλο πλανήτη. 

 

Himekawa out bitches!


setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#146 demonicMC

demonicMC

    Anpan Spanking

  • Members
  • 611 posts

Posted 25 September 2013 - 15:28

Hajime No Ippo

 

 

MakunouchiIppo_zps7acc1753.png

 

 

Συγχωρήστε με για την απουσία μου τη προηγούμενη μέρα, φοβήθηκα τις τελευταίες μέρες για τη ζωή μου, με τους μολυσμένους να μας κυνηγούν. Πάντως, Haruka-san δε καταλαβαίνω ποια είναι η εντύπωση που προσπάθησα να περάσω, κατά τη γνώμη σου.

 

Τέλος πάντων, Laharl-kun τελικά τι είσαι; Τι κρύβεις από εμάς, αν κρύβεις οτιδήποτε, that is.

 

 

sorry για την απουσία, υπήρχαν κάποια τεχνικά προβλήματα



#147 redqueen

redqueen

    Za Zombie Chicken...

  • Members
  • 847 posts

Posted 25 September 2013 - 16:12

Hoshi(redqueen)

tumblr_mmf47qoSaz1sqnabho1_500.gif

                                                              *fabulous entrance coz I know you missed him*

(Hi5s Weird-fabulous-hair-guy(FAI) ) MAAAAAAAANNN you sure know how to stand out -a lot- ,I'll give you that ...but you'll never shine as much as I do !!!!!!! * κι συνεχιζει να τρεχει κανοντας κυκλους*

 

DAWWWWW Little-witch-kun (Kamui) Με αγαπας πολυ ετσι δεν ειναι??? Ισως επρεπε σε αλλον να ριξω τα homoship αντι για το pool boy (Iri) ,κοιτα αν θες τοσο πολυ νταξει δεν χρειαζεται να με κατηγορεις ,θα σου δωσω αυτογραφο ,θα σου υπογραψω κι το cd single μου called ''Himo x3'' !!!!Μονο δν θελω να μου αγχωνεσαι!!

DABUMP!! HUUUHHHH!!!???!!! Απο ποτε ειχαμε μια μασκα (Theo)στην παρεα μας ?? Α πρωτη φορα τν βλεπει, ντροπη να μν μας δειχνει το προσωπο τι πραγματα ειναι αυτα ... τσκ τσκ τσκ λιγο savoir vivre τελοσπαντων!!! Ross-kun I liked you you will be missed!!!

 

Neee marshmallow-freak(Jorg) θα μας δωσεις κι εμας τιποτα να φαμε ?? Αντε γτ δεν σκιζεις κι απο πρωτοτυπια τωρα τελευταια !!! (πνιχτο γελακι)

 

Ανyway I'm leaving.... Ninooooooooooooooooooooo ελα ετοιμασα νεο τραγουδι μονο για σενα !!!!!-My body is ready , I can do this!!-

AnimeOu-Arakawa-Under-The-Bridge-0918-20


74ue.jpg

Spoiler:

Myanimelist...


#148 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 25 September 2013 - 16:22

Κλείνει η μέρα, το κείμενο θα έρθει αργότερα.



#149 Duderlady

Duderlady

    Anime Newbie

  • Members
  • 34 posts

Posted 25 September 2013 - 16:23

Suiseiseki

 

*ανοίγει την θήκη της και ξεπροβάλλει σιγά σιγά, κοιτάζοντας γύρω της και προσπαθώντας να καταλάβει τι ακριβώς έχει συμβεί*

 

desu3_zps41e21985.png

 

Τι έγινε;Χάσαμε κι άλλον; desu~

 

Διεστραμμένε αστερία Redqueen (Hoshi) εξακολουθείς να μου φαίνεσαι πάρα πολύ ύποπτος. Μήπως θέλεις και συ φραουλίτσα;

Fallen Mpougatsa (Himekawa Tatsuya) γιατί δεν με αναφέρεις καθόλου σήμερα; Εφαγες την φραουλίτσα της λήθης και με ξέχασες; desu~

 

evilsmile_zps44ec7a35.jpg

 

*κοντοστέκεται και σκέφτεται αυτό που μόλις είπε*

 

desufreakout_zpsedf8bced.jpg

 

ΑΑΑΑΑ!!!! Κάποιος προσπαθεί να με δηλητηριάσει!!! Πρέπει να φύγω απο'δώ desuuuuu!!!

 

*πιάνει το φουστάνι της για να μην το πατήσει και σκοντάψει και τρέχει πανικόβλητη απο'δω και απο'κει*


pretentious_samurai_zps33c4c09c.jpg

 


#150 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 25 September 2013 - 17:42

Η μέρα που είχε περάσει ήταν αρκετά περίεργη.

Στην αρχή επικρατούσε σιγή, και κανείς δεν τολμούσε να πει τίποτα, ούτε να κατηγορήσει κανέναν.

Μόνο όταν αρχίσαν οι πρώτες πρώτες δειλές κατηγορίες, ξεθάρεψαν και οι υπόλοιποι.

 

«Λοιπόν Himekawa (Fallen Mpougatsa) τι έχεις να πεις; Απ’ότι φαίνεται είσαι ο επόμενος νεκρός για σήμερα»

Είπε ο Franken Stein στον Tatsuo, χωρίς να έχει χάσει το πλατύ χαμόγελο του.

«Εε, φυσικά, δεν είναι να εμπιστεύεσαι όλους αυτούς τους άχρηστους, φτωχους και κακοντημένους βλάκες, σωστά;»
«Εσύ θα μου πεις»

«Εγώ σου λέω να πάμε μέσα στο δωματιο και να διαπραγματευτούμε το θέμα. Ξέρεις, με τον απλό και σωστό τρόπο.»

«Το χρήμα;»

«Χαίρομαι που συννενοούμαστε»

 

Ο Stein χαμογέλασε ακόμα περισσότερο.

«Ξέρεις, τις τελευταίες μέρες αποφάσισα να προσποιούμαι τον δημοκρατικό, αλλά έχεις δίκιο, μερικά πράματα δεν γίνεται να λυθούν, παρά με τον απλό τρόπο»

Είπε και ακούμπησε το μαχαίρι του στον λαιμό του Himekawa.

 

«Για να δούμε λοιπόν, είσαι πιο ικανοποιημένος με τον απλό και σωστό τρόπο;»

Συνέχισε, και έμπηξε το μαχαίρι του στον λαιμό του γελώντας.

Αφού του είχε σκίσει ολόκληρο τον λαιμό, τον πέταξε κάτω.

«Δυστυχώς δεν φαίνεται να υπάρχουν σημάδια ασθένιας.

Τι κρίμα.

Συνεχίστε την δουλειά σας.»

 

«ΟΧΙ»

Ούρλιαξε όσο πιο δυνατά μπορούσε η Suiseiseki (Duderlady) και έπεσε γονατιστή στο πάτωμα, κρατώντας το κεφάλι της με τα χέρια της.

«ΟΧΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΟ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ. ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ

 

ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ, ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ ΓΙΑ ΟΛΑ»

Συνέχισε να φωνάζει, και άρχισε να κλαίει με λυγμούς.

 

Μετά από λίγο, που σταμάτησαν οι λυγμοί, σηκώθηκε όρθια και κατευθήνθηκε προς τον Stein.

Άρπαξε το μαχαίρι του, και συνεχίζοντας τα δάκρια, το κάρφωσε στην καρδιά της.

So deep

 

Όλοι είχαν μείνει με γουρλωμένα μάτια, και κοιτούσαν με έκπληξη μια τον Stein, μια την νεκρή Suiseiseki.

 

Franken Stein

PR4YvpC.jpg?1

Α! Φαίνεται πως η τύχη μας χαμογέλασε!

Ένας λιγότερος δολοφόνος λοιπόν!

 

*παίρνει τα δύο πτώματα, τα στοιρίζει στην πλάτη του και πηγαίνει προς το δωματιάκι του*

Α και καληνύχτα, ελπίζω να μην έχετε κακά όνειρα απόψε.

Χεχε

 

Πέφτει η Νύχτα, οι δολοφόνοι να στείλουν pms.

Η μέρα έρχεται αύριο (Πέμπτη 26) στις 9:00μ.μ.

 

Λίστα Παικτών:

1. John Crabs (November 11) (Darker Than Black)) (Δολοφόνος)

2. Babba (Nara Shikamaru (Naruto)) Αθώος

3. OdyMonaxos (Ubik (Berserk)) - Αθώος

4. Cloudy(Naegi Makoto (Danganronpa)) Επιθεωρητής

5. Fallen Mpougatsa (Himekawa Tatsuya (BeelzeBub)) (αθώος)

6. Osama Bin Laden (God (Angel Sanctuary))(Επιθεωρητής)

7. Ghostprince (Shinji Ikari (NGE))

8. Jorg (Byakuran (Katekyo Hitman Reborn))

9. BoredForLife (Gaius (Fire Emblem))

10. DemonicMC (Makunouchi Ippo (Hajime No Ippo))

11.Redqueen (Hoshi (Arakawa Under The Bridge))

12.Vagelio (Laharl Krichevskoy (Disgaea))

13. Kamui (Eul Lee (Annarasumanara)

14. Theodore   (Mask (Joshiraku))

15. Kai (Ross(Senyuu)) Εκδικιτής

16. Iristella (Haru (Free))

17. Duderlady (Suiseiseki (Rozen Maiden)) Δολοφόνος

18. Kalamaris (Soren (Fire Emblem)) Αθώος

19. Hana Suzuki (Nino (Arakawa Under the Bridge))





Also tagged with one or more of these keywords: roleplaying, Παλέρμο 2013, Παλέρμο