Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Μουσικά Όργανα


  • Please log in to reply
233 replies to this topic

#181 Azathoth

Azathoth

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,136 posts

Posted 07 December 2010 - 00:00

σε ωδείο δεν θα είσαι αναγκαστικά με παιδάκια, έχεις την επιλογή για το αν θα κανεις μονος η με ταξί. κοίταξε αν έχεις φίλιππο νάκα εκεί που μένεις, είναι η καλύτερη επιλογή και έχει διαφορα φάσματα τιμών ανάλογα τον καθηγητή που θες. θα σου συμβούλευα για αρχή ειδικά να αποφυγής τα ιδιαιτερα επειδή μπορεί να σου βγούνε σε κακό, στο λέω επειδή την έπαθα με την κιθάρα έτσι.

i am ordering my new left handed bass these days :D

Jeg drikker fra glemselens elv,
ror tørrskodd over hatets hav;
seiler med vinden i ryggen,
til maktenes ende, begynnelse og mening.


#182 tsintori

tsintori

    Dmc rocks

  • Members
  • 514 posts

Posted 07 December 2010 - 00:01

Ο ήχος βγαίνει παραμορφωμένος....
Μάλλον θα πρέπει να δω αν κάτι δεν πάει καλά με τους μαγνήτες.........
Ευχαριστώ......
Posted Image

#183 valadorn

valadorn

    Fantasiac

  • Members
  • 378 posts

Posted 07 December 2010 - 17:16

:awww:Επιτελους μετα απο 4 χρονια αποχαιρετω την fender μου. Ηταν φτηνο μοντελο και δεν εβγαζε τον ηχο που θα ηθελα ως προς ποιοτητα αποδοση και... σαπιλα! Αν και για αλλα πραγματα η fender σαν μαρκα ειναι κορυφη εννοειται..
Την Παρασκευη ηρθε η μεγαλη ωρα λοιπον να παρω αυτην που καιρο τωρα εψαχνα και συγκρινα για να επιλεξω...
Δεν ειναι ιδιαιτερα ακριβη αλλα κατα τη γνωμη μου η καλυτερη σ αυτη την κατηγορια τιμης. Παραλληλα εξυπηρετει ολες τις αναγκες μου απο αποψη ηχου: 2 διπλοι 1 μονος κλασσικα, floyd rose οχι αυθεντικο αλλα δουλευει αψογα, γρηγορη ταστιερα/24ταστα για shred καταστασεις.
Κατα τη γνωμη μου απο τα ιδανικα οργανα για τον metal lead κιθαριστα... Για death metal πραγματα.. Την ειδα αρχικα σε ενα live των death(band), μετα σενα των eternal tears of sorrow και με κερδισε...
Ibanez RGR270 B λοιπον σε καλη τιμη απο Τριμη... Δεν υπαρχει ουτε στον thomann σε καλυτερη τιμη(και δεν το περιμενα..)

#184 Azathoth

Azathoth

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,136 posts

Posted 07 December 2010 - 17:20

εγώ πείρα αυτό το κορυφαίο left handed warwick, είναι τα καλύτερα metal μπάσα οποτε είναι ότι πρέπει για εμενα, έχει και active μαγνήτες πράγμα που το κάνουνε supreme για οτιδήποτε θέλω να παίξω.
Here it is :o δυστυχώς δεν μπόρεσα να πάρω το κόκκινο επειδή τα left handed βγαίνουνε μονο σε μαύρα, αλλα τι να κάνουμε. το ευχάριστο είναι πως είναι ίδιο εξωτερικά με το μπάσο του martin eric ain, του θεού των celtic frost

Jeg drikker fra glemselens elv,
ror tørrskodd over hatets hav;
seiler med vinden i ryggen,
til maktenes ende, begynnelse og mening.


#185 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 07 December 2010 - 18:07

Μόνο ηλεκτρικά όργανα παίζετε εδώ μέσα; Meh...

My new acoustic love. Έχει ήχο καμπάνα η άτιμη. :wooi2:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#186 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 07 December 2010 - 18:16

σε ωδείο δεν θα είσαι αναγκαστικά με παιδάκια, έχεις την επιλογή για το αν θα κανεις μονος η με ταξί. κοίταξε αν έχεις φίλιππο νάκα εκεί που μένεις, είναι η καλύτερη επιλογή και έχει διαφορα φάσματα τιμών ανάλογα τον καθηγητή που θες. θα σου συμβούλευα για αρχή ειδικά να αποφυγής τα ιδιαιτερα επειδή μπορεί να σου βγούνε σε κακό, στο λέω επειδή την έπαθα με την κιθάρα έτσι.

i am ordering my new left handed bass these days :D


Ακόμα και σε ωδείο να πας, αν κάνεις μόνος σου, ιδιαίτερα δεν είναι πάλι; Τεσπά εμένα όλοι οι φίλοι μου που παίζουν όργανο από ιδιαίτερα ξεκίνησαν και με ιδιαίτερα συνεχίζουν. Εσένα πως ακριβώς σου βγήκαν σε κακό;

tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#187 MikamiTeru

MikamiTeru

    Blackholistas United

  • Members
  • 467 posts

Posted 07 December 2010 - 18:17

Μόνο ηλεκτρικά όργανα παίζετε εδώ μέσα; Meh...

My new acoustic love. Έχει ήχο καμπάνα η άτιμη. :wooi2:


Imo , it's " Go Alhambra ( or maybe even Lakewood ) or go home. " :nosey:
Posted Image

Ιδού η Black Hole, ιδού και το πήδημα.
Posted Image

#188 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 07 December 2010 - 18:23

Ξεκίνησα με τουμπερλέκι και γενικά ότι κρουστό υπάρχει, μέχρις ότου κατέληξα στα Τύμπανα!!!


FACK YEAH!!! :D

Tiger-stock-blog-header.jpg


#189 Yavannie

Yavannie

    La Yohda Stasella

  • Members
  • 74 posts

Posted 07 December 2010 - 19:14

Λοιπον εκανα 9 χρονια πιανο. Σταματησα αναγκαστικα επειδη περασα Σερρες..Οταν με το καλο γυρισω Αθηνα θα το συνεχισω πιστευω μεχρι το διπλωμα :).
Μετα αρχισα κιθαρα, ειμαι σε σημειο που μπορω να παιξω συγχωρδιες με ανεση, και παλευω να μαθω να παιζω σε ηλεκτρικη ^.^
Αν μπορουσα θα ηθελα να μαθω ντραμς και τσελο XD Αυτα!

Posted Image

#190 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 07 December 2010 - 19:18

Imo , it's " Go Alhambra ( or maybe even Lakewood ) or go home. " :nosey:

Lakewood; Πφφ... τι ξέρουν οι γερμανοί από ακουστικές κιθάρες. :P

Δοκίμασε Tanglewood, Stonebridge και Lowden και θα με θυμηθείς. ;)

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#191 MikamiTeru

MikamiTeru

    Blackholistas United

  • Members
  • 467 posts

Posted 07 December 2010 - 20:22

Lakewood; Πφφ... τι ξέρουν οι γερμανοί από ακουστικές κιθάρες. :P

Δοκίμασε Tanglewood, Stonebridge και Lowden και θα με θυμηθείς. ;)


Thanks but no thanks. Δεν αφηνω την Αλαμπρα. :smart:
Posted Image

Ιδού η Black Hole, ιδού και το πήδημα.
Posted Image

#192 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 07 December 2010 - 20:35

Κοίτα, οι ισπανοί είναι καλοί στις κλασσικές (βασικά οι καλύτεροι), αλλά στις ακουστικές είναι λιγάκι πίσω. Trust me, έχω δοκιμάσει πολλές κιθάρες και το λέω. Τώρα βέβαια, λίγο ανώφελο να σου το λέω αυτό από τη στιγμή που, όπως φαίνεται, έχεις ήδη κάνει την αγορά. :P

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#193 MikamiTeru

MikamiTeru

    Blackholistas United

  • Members
  • 467 posts

Posted 07 December 2010 - 20:39

Κοίτα, οι ισπανοί είναι καλοί στις κλασσικές (βασικά οι καλύτεροι), αλλά στις ακουστικές είναι λιγάκι πίσω. Trust me, έχω δοκιμάσει πολλές κιθάρες και το λέω. Τώρα βέβαια, λίγο ανώφελο να σου το λέω αυτό από τη στιγμή που, όπως φαίνεται, έχεις ήδη κάνει την αγορά. :P


Well, κλασσικη αγορασα, οχι ακουστικη :wis:

Anyway, εσυ τι ειχες στο νου να μου προτεινεις ?
Posted Image

Ιδού η Black Hole, ιδού και το πήδημα.
Posted Image

#194 Azathoth

Azathoth

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,136 posts

Posted 07 December 2010 - 20:42

Μόνο ηλεκτρικά όργανα παίζετε εδώ μέσα; Meh...

My new acoustic love. Έχει ήχο καμπάνα η άτιμη. :wooi2:


acoustic? what is acoustic?
Posted Image
oh you mean the grandpas guitars?

πέρα από την πλακα, έχω κάνει 2 χρονια κλασική κιθάρα, 6 φλάουτο and piccolo :D, παίζω μονος μου piano οποτε νομίζω είμαι καλά και με οτιδήποτε μη ηλεκτρικό. και ήθελα να κάνω και κοντραμπάσο αλλα δεν έχω χρόνο ούτε λεφτά δυστυχώς

Jeg drikker fra glemselens elv,
ror tørrskodd over hatets hav;
seiler med vinden i ryggen,
til maktenes ende, begynnelse og mening.


#195 valadorn

valadorn

    Fantasiac

  • Members
  • 378 posts

Posted 08 December 2010 - 03:10

acoustic? what is acoustic?
Posted Image
oh you mean the grandpas guitars?

πέρα από την πλακα, έχω κάνει 2 χρονια κλασική κιθάρα, 6 φλάουτο and piccolo :D, παίζω μονος μου piano οποτε νομίζω είμαι καλά και με οτιδήποτε μη ηλεκτρικό. και ήθελα να κάνω και κοντραμπάσο αλλα δεν έχω χρόνο ούτε λεφτά δυστυχώς


Χαχα τυπικος azathoth!lol

Ναι οκ καλυτερα απο αποψη μουσικων γνωσεων και παιδειας να μαθαινεις πολλα οργανα αλλα για να γινεις καλος σε κατι πρεπει να επικεντρωθεις σε αυτο.
Γνωριζω βασικα πραγματα απο φλογερα και φυσαρμονικα καποια πληκτρα κυριως θεωρητικα, αλλα λιωνω καθημερηνα στην ηλεκτρικη τι να κανουμε.
Αλλιως δε θα εβγαζα Symphony X!!!lol:tensai::hero: