Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 4 votes

One-Punch Man

man one-punch hissatsu parody too imba gag manga on-going super powers super hero

  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#61 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 09 March 2015 - 18:11

Αρχισα να το διαβαζω και εφτασα στο 7ο chapter!!!Νερακι φυγανε.Πραγματικα εχει πολυ φαση, τον πρωταγωνιστη τον λατρευω χαχαχα!!!!
Ελπιζω να συνεχισει ετσι και καλυτερα!!!!!


mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#62 teo13

teo13

    Anime Freak

  • Members
  • 491 posts

Posted 09 March 2015 - 18:27

Μετά γίνεται πιο καλό μπαίνουν και άλλοι χαρακτήρες περισσότερο αλλά τo one hit μένει προς το παρόν



#63 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 09 March 2015 - 21:56

^^Χεχε, δεν πειραζει :P Σε καποιες σκηνες πραγματικα εχω λιωσει (διαβασα λιγο παρακατω), φοβερος ο πρωταγωνιστης!!!


mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#64 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 17 March 2015 - 21:41

Το τελειωσα σχεδον και εχω να πω οτι τα υπερ-εσπασε, το κατευχαριστηθηκα!!!!!!!!Ο Saitama απλα γαμματος χαχαχαχαχα!!!!
Το anime παει για Οκτωβρη btw...!
http://www.animenewsnetwork.com/daily-briefs/2015-03-17/one-punch-man-tv-anime-listed-for-october-premiere/.86056


mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#65 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 20 March 2015 - 15:01

http://www.animenewsnetwork.com/news/2015-03-20/one-punch-man-anime-features-kaito-ishikawa-makoto-furukawa-madhouse/.86173

MADHOUSE!!!


                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#66 Takayama Yuichi

Takayama Yuichi

    Anime Fan

  • Members
  • 155 posts

Posted 20 March 2015 - 15:16

KNEW IT!



#67 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 20 March 2015 - 16:14

Τελικα δεν το πηρε toei με το original σχεδιο του one για να τρολλαρουμε. Θα πεσει πολυ hype , με madhouse θα ειναι γαματη μεταφορα λογικα :3
フカフカ

#68 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 20 March 2015 - 17:15

Άψογα νέα για την ποιότητα του animation!

 

Mόνο που τα staff δε μου γεμίζουν το μάτι. Η σκηνοθεσία του Space Dandy ιδιαίτερα, δεν μου άρεσε καθόλου. 



#69 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 21 March 2015 - 16:56

Mόνο που τα staff δε μου γεμίζουν το μάτι. Η σκηνοθεσία του Space Dandy ιδιαίτερα, δεν μου άρεσε καθόλου. 

Το space dandy είχε διαφορετικούς σκηνοθέτες στα περισσότερα επεισόδεια.

Also leaked PV shitty quality

Youtube Video


Edited by pasxaleas, 21 March 2015 - 17:04.

                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#70 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 23 March 2015 - 06:04

Youtube Video


                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#71 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 23 March 2015 - 12:50

Το space dandy είχε διαφορετικούς σκηνοθέτες στα περισσότερα επεισόδεια.

Shingo Natsume έχει κάνει το πρώτο επεισόδιο, αυτό μετράει :P

 

 

Youtube Video

 

Κατέστρεψε. Άψογη επιλογή για background style! Και η 2cewl ροκιά επίσης ταιριαστή.Το μόνο μου παράπονο είναι πως η τελευταία σκηνή δεν είναι ηλιόλουστη για μεγαλύτερο comedic effect :P



#72 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 23 March 2015 - 16:17

Youtube Video

Oh shit, συνουσιασε τα παντα  :8):  :8):  :8): 
Μιας και το τελειωσα (εφτασα στο νεοτερο τελος παντων) εχω hypαριστει τρελα :kill4u: 
Μηπως ειναι ωρα ομως να παρει δικο του θρεντ???
 


mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#73 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 25 March 2015 - 23:23

το μανγκα δεν με ενθουσιασε. Μου θυμισε και εκεινο το Αkumetsu που το ειχα παρατησει. 

Εχει χιουμορ αλλα δεν ξεκαρδιστηκα κιολας!

 

Το ανιμε ωστοσο μαλλον θα το δω. 



#74 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 25 March 2015 - 23:38

Πραγματικά πως σου θύμισε το akumetsu δεν μπορώ να καταλάβω...


                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#75 Toriko

Toriko

    Toriko

  • Members
  • 708 posts
  • LocationFUCKING SPACE!!!

Posted 26 March 2015 - 00:05

To ιδιο θα ρωταγα κ γω,γιατι με το Akumetsu ειναι δυο μεγαλα ακρα.


header.jpg?t=1485907896




Also tagged with one or more of these keywords: man, one-punch, hissatsu, parody, too imba, gag, manga, on-going, super powers, super hero