Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo

Η νύχτα πέφτει στην .aNiMe//GR town: Heat's Hits of July [REBOOT]


  • This topic is locked This topic is locked
337 replies to this topic

#46 Ryuzaki L

Ryuzaki L

    Starting...

  • Members
  • 13 posts

Posted 10 July 2012 - 03:03

Ryuzaki L
Posted Image
-Αποφάσισα να έρθω και εγώ εδώ, μαζί σας. Σε ευχαριστώ Watari. Μπορείς να πηγαίνεις.
-Παρακαλώ L.
-Χαίρομαι που βρίσκομαι ανάμεσα σας. Έμαθα για το ποιον του καθενός από εσάς και δε θα υπάρξουν ιδιαίτερα μεγάλες εκπλήξεις για μένα όσον αφορά το χαρακτήρα σας. Αν και ακόμα πιστεύω πως κάτι δεν πάει καλά εδω...... Οι περισσότεροι από σας είναι λαμπρές παρουσίες και χαίρομαι που βρίσκομαι ανάμεσα τους. Αν και έχω τις αμφιβολίες μου για 5-7 ατομα..... Τέλος πάντων. Είστε όλοι φίλοι μου προς το παρ.......... αααααα! *τρωω γλειφιτζουρακι*

#47 VampireHunter

VampireHunter

    Starting...

  • Banned
  • 15 posts

Posted 10 July 2012 - 07:48

Akagi


Ποιος εχει το θρασος και με διακοπτει απο το 4 han-chan με τον washizu???
.
.
.
Χμμ..δεν πειραζει φαινεται να εχει καποιο ενδιαφερον αυτος κοσμος αρκετα για να σκοτωσω την ωρα μου μεχρι να γυρισω πισω...
E Katsuya Jonushi τι ειναι αυτες οι τερατομονομαχιες?


Katsuya Jonouchi
Posted Image
Τι????? Δεν ξερεις τι ειναι οι τερατομονομαχιες????? Ειναι ενα παιδικο παιχνιδι με καρτες οπου η μοιρα του κοσμου παντα βασιζονταν σε αυτο. μα καλα πως περνας την ζωη σου χωρις τερατομονομαχιες. θα πρεπε να ειναι πολυ βαρετη.... Οφειλουν ολοι να παιζουν τερατομονομαχιες διαφορετικα να μην ζουν με τους ανθρωπους!

Edited by VampireHunter, 10 July 2012 - 07:48.


#48 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 10 July 2012 - 08:33

Παιδιά συγγνώμη για την παρέμβαση, θέλω να κάνω μόνο μία παράκληση.

Όταν χρησιμοποιείτε χρώμα για μία λέξη και μετά θέλετε να γυρίσετε στο default να πατάτε τη γομίτσα πάνω αριστερά στον post editor. Όταν το γυρίζετε μόνοι σας στο μάυρο έχουν δυσκολία να το δουν όσοι έχουν οποιοδήποτε άλλο skin εκτός του κλασικού. Επίσης καλό θα ήταν όταν θέλετε να γράψετε με μικρά γραμματάκια (δηλαδή έτσι) να χρησιμοποιείτε τη γραμματοσειρά no 10 και όχι no 8 γιατί η 8 δεν φαίνεται καθόλου.

Δεν είναι παρατηρήσεις, είναι απλά οδηγίες για να διευκολυνθείτε :3

Τέλος, θα το προσθέσει και ο Osama στους κανόνες αλλά απαγορέυεται το edit εκτός και αν θέλετε να διορθώσετε ορθογραφικά ή ξεχάσατε να βάλετε χρώμα. Εκ μέρους της ομάδας, δεν έχουμε κανένα πρόβλημα αν κάνετε double post στο παιχνίδι επειδή ξεχάσατε να γράψετε κάτι ~παραέξω μην κάνετε :P~

Αυτά και συγγνώμη για την ενόχληση, καλά να περάσετε~

xbJ3b2w.jpeg


#49 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 10 July 2012 - 09:24

Grell Sutcliff




Αγαπητέ Kusu-chan (NWS) (δεν σε πειράζει να σε λέω έτσι, σωστά? Σε κάνει και πιο γλυκούλη), λατρεύω το χρώμα της ομπρέλας σας, καθώς και τα υπέροχα σας νύχια. Θα ήθελα συμβουλές για το πως τα διατηρείτε τόσο καλά, σας παρακαλώ.


Medicine Seller

Posted Image

Αγαπητό πλάσμα του υπόκοσμου, οι όνυχές μου διατηρούνται σε αυτήν τη φόρμα λόγω ενός καταπληκτικού κράματος από φάρμακα και συστατικά άγνωστα στον ανθρώπινο κόσμο. Κρατάει το νύχι σκληρό, αστραφτερό και βγαίνει σε πολλά χρώματα. Μπορώ να σας βοηθήσω, αν θέλετε....

Και ναι μπορείτε να με αποκαλείτε όπως επιθυμεί η καρδιά σας.

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#50 Skinner1991

Skinner1991

    Amateur mahjong player

  • Members
  • 125 posts

Posted 10 July 2012 - 10:52

Akagi
Posted Image

Katsuya Jonouchi

Τι????? Δεν ξερεις τι ειναι οι τερατομονομαχιες????? Ειναι ενα παιδικο παιχνιδι με καρτες οπου η μοιρα του κοσμου παντα βασιζονταν σε αυτο. μα καλα πως περνας την ζωη σου χωρις τερατομονομαχιες. θα πρεπε να ειναι πολυ βαρετη.... Οφειλουν ολοι να παιζουν τερατομονομαχιες διαφορετικα να μην ζουν με τους ανθρωπους!

Απο εκει που ερχομαι εγω το mahjong καθοριζει τ μοιρα του κοσμου..οποτε ξερεις η ζωη περναει πεζοντας mahjong,κανα poker και αλλα gambling games.
και πως μπορει καποιος να μαθει για αυτες τς τερατομονομαχιες?
Αντε τ εγινε ποσο θα μας κρατησουν εδω?τι μας θελουν???
ψηνει κανεις κανα mahjong???
i wish the world was more ero and peaceful...

#51 Ryuzaki L

Ryuzaki L

    Starting...

  • Members
  • 13 posts

Posted 10 July 2012 - 11:04

Akagi
Posted Image


Απο εκει που ερχομαι εγω το mahjong καθοριζει τ μοιρα του κοσμου..οποτε ξερεις η ζωη περναει πεζοντας mahjong,κανα poker και αλλα gambling games.
και πως μπορει καποιος να μαθει για αυτες τς τερατομονομαχιες?
Αντε τ εγινε ποσο θα μας κρατησουν εδω?τι μας θελουν???
ψηνει κανεις κανα mahjong???


Ryuzaki L
Posted Image
Στηστε τα Akagi-sun. Λύνω εκατοντάδες από αυτά. :)

Edited by Ryuzaki L, 10 July 2012 - 11:06.


#52 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 10 July 2012 - 11:11

Jouslain Tytania


Posted Image


Με συγχωρείτε κύριοι Katsuya(βαμπιροκυνηγέ) και Akagi(Skinner) μα μου φαίνεται πως αυτό που λέτε είναι αξιοπερίεργο. Ένα παιχνίδι καθορίζει τη μοίρα σας καθώς και τη μοίρα του κόσμου? Πολύ ανορθόδοξο...στον δικό μου σύμπαν οι μοίρες καθορίζονται από την δύναμη του στόλου σου και του μυαλού σου έτσι ώστε να χειριστείς και καταστάσεις που είναι εναντίων σου και να τις μετατρέψεις έτσι, ώστε να είναι υπέρ σου. Εσείς πώς καθορίζεται τις τύχες τόσων πολλών ανθρώπων μόνο με ένα παιχνίδι? Είστε τόσο σημανιτκοί που όλοι σας εμπιστεύονται με τις τύχες τους κι έτσι τις ρισκάρετε σ'ένα απλό παιχνίδι?

Παρακαλώ πολύ εξηγήστε μου τις διαφορές...

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#53 VampireHunter

VampireHunter

    Starting...

  • Banned
  • 15 posts

Posted 10 July 2012 - 11:12

Katsuya Jonouchi
mahjong? παιχνιδι χωρις ολογραμματα και εφε??? εννοειται... ΟΧΙ...

#54 Skinner1991

Skinner1991

    Amateur mahjong player

  • Members
  • 125 posts

Posted 10 July 2012 - 11:13

Akagi
Posted Image

Ryuzaki L

Στηστε τα Akagi-sun. Λύνω εκατοντάδες από αυτά. :)

επιτελους καποιος μιλαει τ γλωσσα μου εδω περα ..οκ τα στησα πιο ειναι το στοιχημα?ελπιζω να εχεις ερθει προετοιμασμενος αρκετα ωστε να στοιχηματισεις τουλ το δεξι σου χερι η μαλλον τωρα που το ξανασκεφτομαι δεν νομιζω να σε χαλασει, ετοιμασου να στοιχηματισεις ολα τα γλυκα που προκειται να φας σε αυτο το κοσμο.
i wish the world was more ero and peaceful...

#55 Skinner1991

Skinner1991

    Amateur mahjong player

  • Members
  • 125 posts

Posted 10 July 2012 - 11:15

Akagi

Katsuya Jonouchi απο οτι φαινεται σε εκρινα λαθος...
i wish the world was more ero and peaceful...

#56 Ryuzaki L

Ryuzaki L

    Starting...

  • Members
  • 13 posts

Posted 10 July 2012 - 11:21

Akagi

επιτελους καποιος μιλαει τ γλωσσα μου εδω περα ..οκ τα στησα πιο ειναι το στοιχημα?ελπιζω να εχεις ερθει προετοιμασμενος αρκετα ωστε να στοιχηματισεις τουλ το δεξι σου χερι η μαλλον τωρα που το ξανασκεφτομαι δεν νομιζω να σε χαλασει, ετοιμασου να στοιχηματισεις ολα τα γλυκα που προκειται να φας σε αυτο το κοσμο.


Ryuzaki L

Posted Image

Δε θα χάσω Akagi-sun.

#57 Skinner1991

Skinner1991

    Amateur mahjong player

  • Members
  • 125 posts

Posted 10 July 2012 - 11:23

Akagi

Θα αποφασισουν οι θεοι πιο θα ειναι ο νικητης η στη δικη μου περιπτωση οι δεμονες...
i wish the world was more ero and peaceful...

#58 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 10 July 2012 - 11:34

Ο Maxwell είχε χαλαρώσει, ήρεμος που τα παράπονα περιορίζονταν στην ποιότητα του κρασιού και στην έλλειψη γλυκών, αν και θα προτιμούσε να είχε αποφύγει το χαζό κοριτσάκι που κατέστρεφε έργα αμύθητης αξίας και το παλαβό ζευγάρι των κλεπτομανών.

Όμως αυτή του η ηρεμία δεν θα διαρκούσε για πολύ. Για την ακρίβεια δεν θα διαρκούσε ούτε ένα λεπτό παραπάνω. Ξαφνικά, φωνές και χαμός ακούστηκαν από τους διαδρόμους του Βατικανού. Κάτι είχε συμβεί. Κάτι άσχημο είχε συμβεί...


"ΕΠΙΣΚΟΠΕ MAXWELL! ΚΥΡΙΕ BERTOZZINI!", ακούσε μια φωνή να φωνάζει λαχανιασμένη από τον διάδρομο, τρέχοντας καταπάνω τους. "Ο ΠΑΝΑΓΙΟΣ... Ο ΠΑΝΑΓΙΟΣ ΒΡΕΘΗΚΕ... ΔΟΛΟΦΟΝΗΜΕΝΟΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΠΕΤΡΟ!"


"ΤΙ...ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ;", ρώτησε έντρομος ο Bertozzini;


"ΤΟΝ ΣΚΟΤΩΣΑΝ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΕΥΧΟΤΑΝ. ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΑΚΟΜΑ. ΚΟΝΤΑ ΤΟΥ ΒΡΕΘΗΚΕ ΑΥΤΟ!", είπε ο φρουρός νευρικός και έδειξε ένα δισδιάστατο κομμάτι χαρτί, υπερβολικά φωτεινό για να προέρχεται από τον Τρισδιάστατο Kόσμο, γραμμένο με ακαταλαβίστικα.


Όλοι οι φόβοι του Maxwell επιβεβαιώθηκαν... Ο Πάπας είχε δίκιο... είχε δίκιο για τα πάντα και το πλήρωσε με την ίδια του την ζωή...


Όμως ο επίσκοπος δεν έχασε στιγμή...


Posted Image


"ANDERSON! ΤΩΡA!", φώναξε δυνατά.


Και ξαφνικά ο Anderson, που υποτίθεται ότι έλειπε, πετάχτηκε από το πουθενά και άρχισε να ψέλνει με δυνατή φωνή:


Posted Image



ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ ΧΕΡΙ ΕΚΕΙΝΟΥ ΠΟΥ ΚΑΘΟΤΑΝ ΕΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΘΡΟΝΟ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ, ΓΡΑΜΜΕΝΟ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΙΣΩ, ΚΑΤΑΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕ ΕΠΤΑ ΣΦΡΑΓΙΔΕΣ. ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΕΝΑΝ ΑΓΓΕΛΟ ΙΣΧΥΡΟ ΝΑ ΚΗΡΥΤΤΕΙ ΜΕ ΔΥΝΑΤΗ ΦΩΝΗ: ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΣ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΛΥΣΕΙ ΤΙΣ ΣΦΡΑΓΙΔΕΣ ΤΟΥ; ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΟΥΤΕ ΕΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΓΗ ΟΥΤΕ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΗ, ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ. (Αποκάλυψη 5:2-4)



Και οι σελίδες της Βίβλου που κρατούσε στα χέρια του ο Anderson, πέταξαν και κολλησαν παντού, στους τοίχους στα παράθυρα και στις πόρτες.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Από εδώ και πέρα αρχίζει κανονικά η πρώτη μέρα που θα τελειώσει την Παρασκευή στις 15:00 το μεσημέρι.


Επίσης:


Aπό εδώ και περά απαγορεύεται δια ροπάλου να κάνετε edit τα ποστ σας, εκτός σε περίπτωση ορθογραφικού ή επειδή ξεχάσατε την φωτογραφία ή το όνομά σας.


Από εδώ και πέρα κάθε ποστ πρέπει να περιέχει απαραίτητα την ψήφο σας με κόκκινο χρώμα. Επίσης όταν αναφέρεστε σε ή κατηγορείτε άλλο παίκτη να χρησιμοποιείται τό όνομα του χαρακτήρα του και δίπλα σε παρένθεση το όνομα του χρήστη, με το κατάλληλο χρώμα, μπλε για απλή αναφορά και κόκκινο για ενοχή Π.Χ. αν θεωρείτε ότι είμαι ένοχος θα γράφατε όχι Enrico Maxwell, αλλα Enrico Maxwell (Osama Bin Laden).


Τέλος, ένα συγκεκριμένο άτομο έχει κάνει disable τα pm του και δεν μπόρεσα να του στείλω pm. Να ξέρει ότι είναι αθώος.


Edited by Osama Bin Laden, 10 July 2012 - 12:56.


#59 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 10 July 2012 - 11:35

Enrico Maxwell (your host and GM)


Posted Image


Κυρίες και κύριοι, το περίεργο στοιχείο που προέκυψε κάνει προφανές ότι κάποιος ή καποιοι από εδώ μέσα είναι υπεύθυνοι για την δολοφονία του Πανάγιου. Ο κύριος Anderson έχει αποκόψει αυτόν τον χώρο από τον υπόλοιπο κόσμο. Μην προσπαθήσετε να ξεφύγετε ή να αποδράσετε. Θα διαπιστώσετε πως αυτό είναι το λιγότερο μάταιο και το περισσότερο επιβλαβές για την σωματική σας ακεραιότητα. Μάθετε πως μέχρι να τελειώσει αυτή η ιστορία, είστε όλοι όμηροι του Βατικανού. Να ξέρετε επίσης ότι οι υπαίτιοι αυτής της δολοφονίας θα τιμωρηθούν σκληρά και πιστέψτε με, διαθέτουμε τα μέσα.


Edit: VampireHunter, έλεος. Πιο γρήγορος πέθαινα...


Edited by Osama Bin Laden, 10 July 2012 - 14:51.


#60 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 12 July 2012 - 12:03

placeholder

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||