Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 5 votes

Anime Recommendations

anime vampires

  • Please log in to reply
7352 replies to this topic

#7186 M for Meruem

M for Meruem

    Starting...

  • Members
  • 1 posts

Posted 11 August 2016 - 21:01

Παιδια βοηθεια.Μολις τελειωσα το Hunter x hunter και ειμαι σε καταθλιψη mode.Το καταευχαριστηθηκα και πιστευω παρ ολο που ειμαι νεος στο χωρο του ανιμε η συγκεκριμενη σειρα θα ειναι παντα το 1 ενα στην καρδια μου τεσπα.Θα μπορουσαρε να μου προτεινεται καποια αλλη σειρα του στυλ του hxh η αν δεν υπαρχει κατι τετοιο καποια σειρα που να ειναι οσπ γινεται τοσο καλοφτιαγμενη οσπ το hxh εχω δει fmab aot haikyuu highschoold dxd.Γενικα ομως μου αρεσουν τα shounen αλλα καθολου τα mecha οποτε αποκλειστετο το mecha.Δε ξερω αν ζηταω πολλα

#7187 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 12 August 2016 - 18:42

Παιδια βοηθεια.Μολις τελειωσα το Hunter x hunter και ειμαι σε καταθλιψη mode.Το καταευχαριστηθηκα και πιστευω παρ ολο που ειμαι νεος στο χωρο του ανιμε η συγκεκριμενη σειρα θα ειναι παντα το 1 ενα στην καρδια μου τεσπα.Θα μπορουσαρε να μου προτεινεται καποια αλλη σειρα του στυλ του hxh η αν δεν υπαρχει κατι τετοιο καποια σειρα που να ειναι οσπ γινεται τοσο καλοφτιαγμενη οσπ το hxh εχω δει fmab aot haikyuu highschoold dxd.Γενικα ομως μου αρεσουν τα shounen αλλα καθολου τα mecha οποτε αποκλειστετο το mecha.Δε ξερω αν ζηταω πολλα

Hellsing,

Hidan no aria AA,

Karas,

Darker than Black (2 seasons),

Garo


Edited by pc_magas, 12 August 2016 - 18:44.


#7188 luffy1908

luffy1908

    Starting...

  • Members
  • 285 posts

Posted 12 August 2016 - 22:39

Full metal alchemist brotherhood, Hellsing ultimate, D gray man, One piece, Magi, Steins gate



#7189 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 14 August 2016 - 10:00

δε σου αρέσουν τα mecha; δηλ εκείνος ο τενεκές ο ξεγάνωτος ο Αλφόνς τί είναι;

#7190 Vash Zoro

Vash Zoro

    20th century Boy

  • Members
  • 603 posts

Posted 19 August 2016 - 14:56

Παιδια βοηθεια.Μολις τελειωσα το Hunter x hunter και ειμαι σε καταθλιψη mode.Το καταευχαριστηθηκα και πιστευω παρ ολο που ειμαι νεος στο χωρο του ανιμε η συγκεκριμενη σειρα θα ειναι παντα το 1 ενα στην καρδια μου τεσπα.Θα μπορουσαρε να μου προτεινεται καποια αλλη σειρα του στυλ του hxh η αν δεν υπαρχει κατι τετοιο καποια σειρα που να ειναι οσπ γινεται τοσο καλοφτιαγμενη οσπ το hxh εχω δει fmab aot haikyuu highschoold dxd.Γενικα ομως μου αρεσουν τα shounen αλλα καθολου τα mecha οποτε αποκλειστετο το mecha.Δε ξερω αν ζηταω πολλα

 

 

Δες Gintama να πνίξεις το πόνο σου. Γιατί καλοφτιαγμένο και ιδιοφυές shonen σα το HxH δε πρόκειται να ξαναδείς σύντομα. Ένα μικρό φάρμακο είναι να διαβάσεις το manga να δεις τι γίνεται παρακάτω αλλά και αυτό είναι ξανά σε hiatus οπότε σύντομα θα ξανα πέσεις σε κατάθλιψη.



#7191 neo7101

neo7101

    Starting...

  • Members
  • 54 posts
  • LocationZion

Posted 29 August 2016 - 00:52

hey!

 

Η κοπελα μου θελει να ξεκινήσει κανενα γουτσου γουτσου ανιμε μια και δε μπορω με τίποτα να την πησω να δει cowboy bebop :S

 

Μπορείτε να μου πειτε 2-3?


                        see you space cowboy

-----> http://myanimelist.net/animelist/neo7101 <-----

neo7101.jpg
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews


#7192 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 29 August 2016 - 06:43

Kimi no todoke
Honey and clover
rsrGbGx.gif

#7193 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 29 August 2016 - 19:55

 

hey!

 

Η κοπελα μου θελει να ξεκινήσει κανενα γουτσου γουτσου ανιμε μια και δε μπορω με τίποτα να την πησω να δει cowboy bebop :S

 

Μπορείτε να μου πειτε 2-3?

 

Άντε και να μαζεύεις τα αίματα από τα nosebleeds της κοπελούας σου!!!!


Edited by pc_magas, 29 August 2016 - 19:57.


#7194 Vash Zoro

Vash Zoro

    20th century Boy

  • Members
  • 603 posts

Posted 29 August 2016 - 22:44

Nana



#7195 jeffhardy

jeffhardy

    Imagi-Knight

  • Members
  • 1,117 posts

Posted 30 August 2016 - 00:11

Amaama to Inazuma-μονο κερδισμένος θα βγεις



#7196 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 30 August 2016 - 01:07

^ poor man's Usagi Drop μέχρι στιγμής θαρρώ


HnH5aB0.jpg


#7197 neo7101

neo7101

    Starting...

  • Members
  • 54 posts
  • LocationZion

Posted 30 August 2016 - 13:31

χαχα σας ευχαριστώ πολυ παιδάκια θα τις τα δείξω...  :riiight:


                        see you space cowboy

-----> http://myanimelist.net/animelist/neo7101 <-----

neo7101.jpg
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews


#7198 luffy1908

luffy1908

    Starting...

  • Members
  • 285 posts

Posted 05 September 2016 - 19:47

Από αυτά που παίζονται το καλοκαίρι -εκτός από d'gray man,berserk και re zero- τι προτείνετε;



#7199 ge0__

ge0__

    Starting...

  • Members
  • 28 posts

Posted 05 September 2016 - 21:55

ρε παίδες ψάχνω να δω κάτι σαν το tsuritama...υπάρχει; αλλιώς με βλέπω για rewatch...



#7200 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 05 September 2016 - 22:10

Από καλοκαιρινά αξίζει να δεις το 91 Days για mafia setting και Mob Psycho φυσικά.

 

Για κάτι παρόμοιο θεματικά με το Tsuritama, με την έννοια ότι μέσω ενός χόμπι ο πρωταγωνιστής κάνει φιλίες, υπάρχει το Kids on the Slope κι επίσης το Netoge. Ποιοτικά δεν το φτάνουν βέβαια.





Also tagged with one or more of these keywords: anime, vampires