Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 5 votes

Anime Recommendations

anime vampires

  • Please log in to reply
7352 replies to this topic

#16 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 06 February 2007 - 19:28

Monster=Best Anime Ever [μέχρι τώρα δηλαδή αλλά πολύ δύσκολα να το ξεπεράσει κάποια άλλη σειρά, θα πρέπει να έιναι απλά τέλεια για να γίνει κάτι τέτοιο :nerd:]
rsrGbGx.gif

#17 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 07 February 2007 - 01:14

αν εχεις διαβασει το μανγκα ομως απο πριν δε σου ερχεται ορεξη να το δεις, αφου αντιγραφει πιστα το μανγκα και χανει στο σασπενς. Για αυτό καλυτερα δειτε πρωτα το ανιμε, εκτος αν δεν εχετε χρονο να δειτε 74 επεισοδια, οποτε διαβαστε το μανγκα.

#18 hajate

hajate

    Anime Freak

  • Members
  • 317 posts

Posted 07 February 2007 - 01:26

Monster=Best Anime Ever [μέχρι τώρα δηλαδή αλλά πολύ δύσκολα να το ξεπεράσει κάποια άλλη σειρά, θα πρέπει να έιναι απλά τέλεια για να γίνει κάτι τέτοιο :nerd:]


συμφωνώ και επαυξάνω!!!!

Naoki Urasawa ο δημιουργός του και αξίζει να δείτε επίσης και μια πιο παλιά του δουλειά με την ονομασία Master Keaton!

Για περισσότερες πληροφορίες
http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=1439

Απλά να πω ότι και αυτό με τη σειρά του είναι ένα πάρα πολύ καλό και μοναδικό anime.
O άνθρωπος είναι από τους κορυφαίους:respect:

#19 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 07 February 2007 - 01:48

β)Κάνα hentai με story


Βασικά είναι προφανής η απάντηση σε αυτό: Urotsukidoji :P

My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#20 kienzan

kienzan

    Anime Elite

  • Members
  • 1,251 posts

Posted 07 February 2007 - 04:41

Βασικά είναι προφανής η απάντηση σε αυτό: Urotsukidoji :P

Yeah Urotsukidoji γαμάει
Από τα αγαπημένα μου hentai ξε hentai:'D
Και το manga γαμάει ακόμη περισσότερο
Posted Image


#21 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 07 February 2007 - 11:40

παντως αν θελετε την αποψη μου, για μενα η καλυτερη σειρα ανιμε ήταν το Mysterious Cities of Gold (απο το ιδιο team που εκανε το Rose of Versailles, Ulysses 31).
Το είδα και σχετικά μεγάλος. Που να το εβλεπα στη δεκαετια του 80.
Δείτε το και θα με θυμηθείτε. Ξεπερνα όλα τα παιδικά που έχω δει, ακόμα και τα κλασσικά ανιμε στο ειδος fantasy/adventure. Σε καθηλωνει πραγματικά.

Ποιος θα εβλεπε το Monster για δευτερη φορά;

#22 valarauko

valarauko

    Starting...

  • Members
  • 11 posts

Posted 07 February 2007 - 12:28

εγώ για να πώ την αλήθεια.. ίσως και να το ξανάβλεπα το monster.. αλλά και μόνο που σκέφτομαι 74 επς.. δύσκολα..

εγώ που είμαι κολλημένος με slice of life στιλ Honey n Clover ,.. NANA κτλ.. τι προτείνετε??

ίσως και κανα καλό adventure , mahou , shounen κατι .. ::'D

από την άλλη, ίσως και να κάτσω να δώ κάτι από την συλογή μου.. που έχω κανα 60 σειρές τουλ που δεν έχω δεί::'D:oops:



Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul!!!!!

#23 Quajafrie

Quajafrie

    I dance modestly.

  • Members
  • 523 posts

Posted 07 February 2007 - 16:08

Ποιος θα εβλεπε το Monster για δευτερη φορά;

Εγώ.

Monster=Best Anime Ever [μέχρι τώρα δηλαδή αλλά πολύ δύσκολα να το ξεπεράσει κάποια άλλη σειρά, θα πρέπει να έιναι απλά τέλεια για να γίνει κάτι τέτοιο :nerd:]

Περίμενε να έρθει το 20th Century Boys :P

#24 eXXentriX

eXXentriX

    Ryu/Dae-Su/Jeum-ja

  • Members
  • 849 posts

Posted 07 February 2007 - 16:21

Ποιος θα εβλεπε το Monster για δευτερη φορά;


Το έχω ήδη δεί 2 φορές....:whistling:...οοps..

Άλλο ένα γενικό recommendation......Gankutsuou....
Posted Image

Εξεταστική...πφφφφ...απο 22/2 ξανά.......:wis:

#25 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 07 February 2007 - 16:54

Midnight Sleazy Train I + II.......Posted Image


σε όλους τα ίδια προτείνει.. ναι τι ? και εγώ τον ρώτησα.. χάχα οποιος το βρει το στέλνει και σε μένα

#26 Anakin

Anakin

    Anime Fan

  • Members
  • 196 posts

Posted 07 February 2007 - 18:15

κατεβασα κ ειδα το 1ο επ. του monster,πρεπει να 'ναι πολυ καλο.αλλα που να κατεβασω 70κατι επεισοδεια;κατεβαζω κ bleach κ εχω μονο 40αρη σκληρο.δεχεται να μου τα στειλει καποιος;θα στειλω εννοειται τα αδεια

#27 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 07 February 2007 - 19:53

Περίμενε να έρθει το 20th Century Boys :P


παντως μεχρι να βγει το ανιμε μας βλεπω να τρωμε πικρα με τη live action του 20 cb..:bleh:

#28 Foucault

Foucault

    Planetouched

  • Members
  • 43 posts

Posted 07 February 2007 - 22:26

Το Monster είναι μια αρκετά καλή σειρά, τόσο καλή ώστε να διατηρεί το ενδιαφέρον αμείωτο για 74 επεισόδια. Καλό σενάριο (αν και όχι συγκλονιστικά πρωτότυπο), σασπένς, ενδιαφέροντες χαρακτήρες,μυστήριο συνθέτουν ένα, αν μη τι άλλο, ώριμο άνιμε. Δεν νομίζω, πάντως, ότι θα το έβλεπα για δεύτερη φορά, πρώτον εξαιτίας του εκτεταμένου μήκους του και δεύτερον επειδή γνωρίζοντας πλέον τι μέλλει γενέσθαι (και μιας το Monster βασίζεται κυρίως στην αγωνία του τύπου -τι-θα-γίνει-μετά-) δεν μου γεννάται η επιθυμία να το ξαναδώ (τουλάχιστον όχι πολύ σύντομα). Ένα πολύ καλό άνιμε σα σύνολο, πάντως. *thumbs up*
Alas for the human race,
alas for the kings of separation
My Listεδώ)

#29 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 08 February 2007 - 15:01

Επειδή σπαστικά που για ακόμη μια φορα δεν ξέρω για πιο πράγμα μιλάτε και μάλλον εμείς τα ψαρια δεν ξέρουμε γιατί λέτε παραθέτω το ακόλουθο:

Monster:
Ο Κένζο Τένμα είναι ένας Γιαπωνέζος ανερχόμενος νεαρός νευροχειρούργος που εργάζεται σε μια κλινική στη Γερμανία. Οδεύει ολοταχώς προς την κορυφή , όμως η καριέρα του καταστρέφεται όταν αποφασίζει να σώσει την ζωή ενός μικρού αγοριού αντί για τη ζωή του Δημάρχου της πόλης.

Όμως τα πάντα αλλάζουν όταν δολοφονούνται μυστηριωδώς ο επικεφαλής του νοσοκομείου και ο γιατρός που είχε πάρει τη θέση του. Ο νέος διευθυντής θα δώσει στον Τένμα την παλιά του θέση και η καριέρα του θα πάρει πάλι ανοδική πορεία.

Όταν όμως ξαναγίνει ένας παρόμοιος φόνος μέσα στο νοσοκομείο, οι υποψίες θα πέσουν πάνω στον Τένμα. Ο Τένμα θέλοντας να εξιχνιάσει το μυστήριο θα βρεθεί αντιμέτωπος με κάποιον που έχει χάσει σχεδόν την ανθρώπινη υπόσταση του και σκοτώνει με κτηνώδη απάθεια. Κάποιον που ο ίδιος ο Τένμα του είχε σώσει τη ζωή παλιότερα.

Το γαϊτανάκι των φόνων, όμως, που αφήνει πίσω του αποδίδεται στον Τένμα , έτσι ο Τένμα κυνηγημένος από την αστυνομία θα πρέπει να βρει μόνος του τον δολοφόνο και να εξιχνιάσει τους λόγους πίσω από τις πράξεις του.

Studio: Madhouse
Year: 2004
Type: Δράμα / Θρίλλερ
Episodes: 74

Copywright: http://www.animeplanet.gr/?system=database&id=283



#30 kienzan

kienzan

    Anime Elite

  • Members
  • 1,251 posts

Posted 08 February 2007 - 18:53

Ρε παιδια θα το ματιάξετε το monster στο τέλος:ill:

Quote:
Originally Posted by Dante80 Posted Image
Midnight Sleazy Train I + II.......Posted Image

σε όλους τα ίδια προτείνει.. ναι τι ? και εγώ τον ρώτησα.. χάχα οποιος το βρει το στέλνει και σε μένα


Xεχε τελικά το βρήκα το hentai me story που ήθελα:bleh:
http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=734
Είναι κλόνος του GITS με μπόλικα adult stuff 8)
Posted Image




Also tagged with one or more of these keywords: anime, vampires