Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo

Twilight: το αγαπάμε ή το μισούμε..?

twilight poll book βιβλίο λυκόφως

  • Please log in to reply
57 replies to this topic

Poll: Twilight preferance (55 member(s) have cast votes)

Σας αρέσει η σειρά;;

  1. Τη λατρεύω!!! <3 (1 votes [1.82%])

    Percentage of vote: 1.82%

  2. Μπλιαχ!!! Δεν τη διάβασα και δεν σκοπεύω!! *puke* (31 votes [56.36%])

    Percentage of vote: 56.36%

  3. Την παράτησα γιατί απογοητεύτηκα... (2 votes [3.64%])

    Percentage of vote: 3.64%

  4. Δεν τρελάθηκα κιόλας...εντάξει ήταν (7 votes [12.73%])

    Percentage of vote: 12.73%

  5. Τη διάβασα και τη σιχάθηκα!!! ΚΑΨΤΕ ΤΑ ΟΛΑ!!!!!! (14 votes [25.45%])

    Percentage of vote: 25.45%

Vote Guests cannot vote

#16 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 09 May 2012 - 13:31

Απογοητευτικό; Stephanie Meyer σε λένε; :P

#17 IAMNOONE

IAMNOONE

    DEAD APOSTLE

  • Members
  • 96 posts
  • LocationReality Marble

Posted 09 May 2012 - 13:36

Μη μασάς. Επειδή δεν μας αρέσει κάτι, αυτό δεν σημαίνει πως όποιον του αρέσει τον ζορίζουμε. Δεκτές και σεβαστές όλες οι προτιμήσεις. Η άποψή μου μόνο ήταν αυτή. Συγγνώμη αν ήταν απότομη. Ποτέ μην κοιτάς τί αρέσει στους άλλους. Αν εσένα σε ικανοποιεί... Άλλωστε σε εισπράξεις τα πάει περίφημα, οπότε μάλλον σε πολύ κόσμο αρέσει... :gotit: Μην κοιτάς που πολλοί το μισούν. Εσένα αν σου αρέσει, δες το ότι πολλοί το συμπαθούν. Μισογεμάτα είναι τα ποτήρια και όχι μισοάδεια. Για μένα μόνο ήταν μισοάδειο, :riiight:
Choose your immortality wisely, whether it be the treasure you amass, or the family who succeed you.

#18 mirana_neko

mirana_neko

    Daddy's little girl, all grown up,terrorizing the world...

  • Members
  • 508 posts

Posted 09 May 2012 - 13:43

μπορείς να ονομάσεις το thread: Twilight:γιατί απλά αγαπάμε να το μισούμε.

#19 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 09 May 2012 - 13:45

Ας μην προκαταλαμβάνουμε τις απόψεις :P

Μπορεί να υπάρχουν και άλλοι που τους αρέσει και να αποθαρυνθούν αν δουν τέτοιο τίτλο. Όλες οι απόψεις είναι δεκτές.

xbJ3b2w.jpeg


#20 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 09 May 2012 - 13:53

Δεν μπορώ να πώ πως μου άρεσε. Η πλοκή ήταν ένα κακοφτιαγμένο romance που έβαλε μέσα 5 βρυκόλακες για να το κάνει πιο "κουλ".

Έστω να έβγαινε ένα βιβλίο θα το ανεχόμουν λέγοντας απλά είναι μια αποτυχημένη ιστορία αγάπης με ανούσιες σάλτσες, αλλά το ότι έβγαλε 4(?) βιβλία το θεωρώ υπερβολικό και δεν καταλαβαίνω το που βασίζεται όλος ο φανατισμός. Το ότι απευθήνεται σε κοριτσάκια των 14 και κάτω πάντως δεν λέει τίποτα. Πολλά κορίτσια των 14 χρονών και κάτω μισούν το twilight. Αν μιλάμε για την πλειοψηφία πάντως, εντάξει πάω πάσο.

Βέβαια δεν σνομπάρω αυτούς που τους αρέσει, δικαίωμα τους είναι. Παρόλα αυτά δεν παύω να το μισώ.

Edited by Keito, 16 June 2012 - 21:57.


#21 Punisher_P.E.F.

Punisher_P.E.F.

    Manga Fan

  • Members
  • 369 posts

Posted 14 May 2012 - 18:15

Δεν εχω σκοπο να τα διαβασω, αλλα τις ταινιες τις παρακολουθω και ειμαι fan.
Ξερω οτι ειναι θρεντ για βιβλια, αλλα χρειαζοταν λιγο support. :D

" On life's vast ocean diversely we sail. Reasons the card, but passion the gale. ,,


Alexander Pope


#22 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 14 May 2012 - 18:24

Υπάρχει και θρεντ για τις ταινίες, μπορείς να κάνεις εκεί support καλύτερα. :P

Posted Image


#23 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 24 July 2012 - 17:13

Α, παπα, άπαξ και πω την αληθινή μου γνώμη, θα με διώξουν όχι απλά από την ομάδα, αλλά από το forum, φωνάζοντας "ΜΑΖΕΨΤΕ ΤΗ!"

Έχω διαβάσει τα πάντα και είμαι φανατική hater. Ναι, άντεξα. Ένα καλοκαίρι που βαρούσα μύγες στη δουλειά, το φαινόμενο μόλις είχε ξεπηδήσει λόγω της ταινίας και είπα "ας δούμε περί τίνος πρόκειται".

Όταν τέλειωσα και το 4ο, δε μπορούσα να σκεφτώ σωστά επί μέρες. Σοβαρά, μου μιλούσαν και δεν έκανε process. Είχα κολλήσει στον τρόμο που είχα διαβάσει.

Γιατί το φαινόμενο είναι τρομακτικό. Δε φτάνει που και η Bella και ο Edward ΚΑΙ ο Jacob είναι ψυχασθενείς, ανώμαλοι, σεξιστές, ρατσιστές, βίαιοι (σε όλες τις μορφές), βαρετοί, εγωιστές, παιδόφιλοι, ή έστω εφηβόφιλοι, ελιτιστές, σνομπ νεόπλουτοι, και γενικά αηδιαστικοί...

Η Meyer δε μπορεί να γράψει ΟΥΤΕ μια σωστή πρόταση, πανάθεμα!

Και για να μη λέτε ότι υπερβάλλω...

Posted Image
Posted Image

ΓΙΑΤΙ ΡΕ; :wallbash:


Και επειδή όποιος το μισεί, το οφείλει στον εαυτό του για κάθαρση...

Sporkings για όλα τα βιβλία.

Twilight
New Moon
Eclipse

Και το Breaking Dawn έρχεται, μετά το The Short Second Life of Bree Tanner.


Τί είναι τα sporkings ρωτάτε; Στην ουσία, αυτό συμβαίνει σε κακό fanfiction: παίρνεις μια ιστορία, κεφάλαιο-κεφάλαιο, και λες ακριβώς τί στραβό υπάρχει εκεί μέσα. Αλλά όλα αυτά με μπόλικο χιούμορ και πολύ σαρκασμό. Γενικά, αυτή τη community την αγαπώ. Σε όσους το έχω δείξει, με έχουν ευχαριστήσει. Πάτε να γελάσετε και να ξέρετε ακριβώς πόσο άσχημα είναι αυτά τα βιβλία.

Posted Image


#24 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 02 November 2012 - 10:51

Bump, για να ενημερώσω...

Άρχισε το sporking για το Breaking Dawn από τη Das Mervin!

*εξαφανίζεται να διαβάσει*

Posted Image


#25 luffy1908

luffy1908

    Starting...

  • Members
  • 285 posts

Posted 02 November 2012 - 11:02

Απο αυτα που ακουσα απο φιλους μου που πηγαν σινεμα να δουν την ταινια και βαραγαν ενεσεις απο το σιχαμα που εβλεπαν στην οθονη δεν σκοπευω να ασχοληθω ποτε με αυτη τη μπουρδα.


Τριζουν τα κοκκαλα του κοψη Δρακουλα και του Alucard.

Attached Files


Edited by luffy1908, 02 November 2012 - 11:03.


#26 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 02 November 2012 - 11:09

Απο αυτα που ακουσα απο φιλους μου που πηγαν σινεμα να δουν την ταινια

Υπενθυμίζω ότι αυτό είναι το thread για τα βιβλία. Το thread για τις ταινίες είναι αυτό και είναι λινκαρισμένο 3α posts πιο πάνω.



Τα έλεγα και χτες, δεν μπορώ να διαβάσω πλέον αυτά τα σπόρκινγκς. Νιώθω ότι σπαταλάω τον πολύτιμο χρόνο μου σε κάτι ανούσιο (και είχα χάσει κ εγώ δεν ξέρω πόσες ώρες με το 1ο βιβλίο). Στην αρχή ήταν ξεκαρδιστικά, ειδικά την εποχή που το Τγουάηλάητ ήταν σούπερ τρέντυ αλλά πλέον πήρα τη δόση μου και αν θέλω να διαβάσω κάτι αστείο θα προτιμήσω τον Terry Pratchett (γουάο τρομερή αποκάλυψη! xD ).

Posted Image


#27 luffy1908

luffy1908

    Starting...

  • Members
  • 285 posts

Posted 02 November 2012 - 11:24

Για τα βιβλια ελεγα αλλα δεν το εγραψα καλα,τωρα ξυπνησα.
*Ξεχασα οτι αρεσουν και σε μια φιλη μου τα βιβλια,της οποιας δεν αρεσει το game of thrones οποτε δεν παιζει ποτε να τα πιασω :P

Edited by luffy1908, 02 November 2012 - 11:25.


#28 Fandom

Fandom

    Anime Professional

  • Members
  • 551 posts

Posted 02 November 2012 - 11:34

Εμένα μου άρεσαν .

#29 meidei

meidei

    大友組の一人

  • Members
  • 1,002 posts

Posted 02 November 2012 - 11:48

Το franchise περνά καταπληκτικά μηνύματα και παρουσιάζεις μοντέλα υγειών διαπροσωπικών σχέσεων, ενώ δε η συγγράφισσα έχει ένα ιδιαίτερο τρόπο γραφής που σίγουρα θα της εξασφαλίσει μια θέση ανάμεσα στους μεγάλους κλασσικούς. /not

#30 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 02 November 2012 - 12:00

Παπί, meidei, stop trolling.

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai




Also tagged with one or more of these keywords: twilight, poll, book, βιβλίο, λυκόφως