Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Currently Playing Videogame.....


  • Please log in to reply
2765 replies to this topic

#2686 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 04 September 2018 - 21:21

Είχα δυο τέτοιες στιγμές. Η μια σε boss στο Divine Divinity όπου δεν έπεφτε με τίποτα και πάνω στην απελπισία μου πήρα ένα σπαθί που το πάγωνε που αν και πιο αδύναμο από το βασικό μου όπλο, με βοήθησε να περάσω το boss χάρη στο permafrost του.

Μια άλλη ήταν ένα boss σε ένα tomb raider, ένα τεράστιο έντομο. Apparently η μάχη χωριζόταν σε στάδια όπου σε κάθε ένα έπρεπε να σημαδεύεις διαφορετικό σημείο του τέρατος, εγώ όμως δεν το ήξερα ώσπου άρχισα να πιέζω όλα τα πλήκτρα και κατά λάθος η Λαρα άρχισε να στοχεύει αλλού κι έτσι το σκότωσα.

Στιγμές για τις οποίες δεν είμαι περήφανος.



#2687 itachi_se

itachi_se

    Anime Freak

  • Members
  • 353 posts

Posted 09 September 2018 - 19:25

Spiderman μάγκες! Θερίζει άσχημα η παιχνιδάρα!!!

2008ipman01.jpg


#2688 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 09 September 2018 - 19:51

Εγώ όσο περνάει ο καιρός πηγαίνω όλο και πιο πίσω. Έπιασα πάλι το PSP και κόλλησα με tekken 5 & 6 και κατεβασα το danganronpa με το αγγλικό patch. Νιώθω πολύ πιο βολικά παίζοντας τα εκεί και σκέφτομαι ότι ο υπολογιστής δεν βολεύει καν τόσο όταν παίζεις παιχνίδια.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#2689 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 09 September 2018 - 21:52

Εγώ όσο περνάει ο καιρός πηγαίνω όλο και πιο πίσω. Έπιασα πάλι το PSP και κόλλησα με tekken 5 & 6 και κατεβασα το danganronpa με το αγγλικό patch. Νιώθω πολύ πιο βολικά παίζοντας τα εκεί και σκέφτομαι ότι ο υπολογιστής δεν βολεύει καν τόσο όταν παίζεις παιχνίδια.

 

εγω πιο πολυ με laptop βολεύομαι. Με τα μεγάλα desktop και τις τεράστιες κάρτες γραφικών και τη ζέστη που βγάζουν με πιάνει μια φοβία. 2 φορές μου μαύρισε η οθονη επειδή δεν έκανε καλή επαφή η GPU με το τροφοδοτικό.



#2690 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 09 September 2018 - 22:44

Ναι, θα συμφωνήσω. Λάπτοπ έχω και εγώ αλλά η οθονη, παρόλο που είναι μικρή (15.6"), νιώθω ότι είναι πολύ μεγάλη και δεν μπορώ να δω τα πάντα ταυτόχρονα, για να μην μιλήσουμε για τις ζαλάδες που με πιάνουν στα πολλά διαδοχικα χρώματα κλπ. Προτιμώ είτε PS3/4 που η οθόνη είναι και μακριά και σε υψηλή ανάλυση και καλό ήχο, είτε πλέον τα PSP που έχουν μικρή οθόνη, άρα πιο ξεκούραστη και μπορώ να δω τα πάντα χωρίς να πονάνε τα μάτια μου και πολύ πιο ταιριαστα controls για παιχνίδια που θα έπαιζα σε PC. Πάντα προτιμούσα keyboard & mouse από τα controllers, αλλά για το PSP μπορώ να κάνω εξαίρεση, μιας και εκεί τα παιχνίδια φορτώνουν άψογα και δεν laggαρουν όπως στον υπέροχο υπολογιστή μου. Το μόνο του μειονέκτημα είναι ότι θέλει φορτισμα σχετικά γρήγορα.

Και στο Tekken παιρνω μόνο Lili. Επειδη Lili best girl.
tekken___emilie_rochefort_by_kagekara_so

Edited by Angel.tze, 09 September 2018 - 23:07.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#2691 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 10 September 2018 - 15:30

Μη σου πω τι μπορείς να κάνεις με έτοιμους χαρακτήρες από Namco, Capcom, Marvelous, SNK κλπ στο Honey Select, χώρια η σκηνή mods DOA5.
Τους σχεδιαζουν ακόμα καλύτερα και από τις ίδιες τις εταιρίες.

Youtube Video


#2692 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 10 September 2018 - 17:22

fakku-has-released-honey-select-unlimite
#GameGoals

Περα από την πλάκα, εχω ακούσει ότι πρόκειται για ένα από τα καλύτερα προγράμματα για customization. Βασικά φτιάχνεις ο,τι θες. Ενδιαφέρον το πως μπορούν να καλύψουν όλα τα γούστα και τα φετίχ, καθώς και στυλ κλπ κλπ Φαίνεται επίσης ότι μπορείς να ντυσεις και άνδρες, άρα ίσως να έχει μια κάποια απήχηση στο γυναικείο κοινό, idk. Το ότι έχει υποστήριξη VR ειναι λίγο creepy παντως xDD

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#2693 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 10 September 2018 - 19:48

fakku-has-released-honey-select-unlimite
#GameGoals

Περα από την πλάκα, εχω ακούσει ότι πρόκειται για ένα από τα καλύτερα προγράμματα για customization. Βασικά φτιάχνεις ο,τι θες. Ενδιαφέρον το πως μπορούν να καλύψουν όλα τα γούστα και τα φετίχ, καθώς και στυλ κλπ κλπ Φαίνεται επίσης ότι μπορείς να ντυσεις και άνδρες, άρα ίσως να έχει μια κάποια απήχηση στο γυναικείο κοινό, idk. Το ότι έχει υποστήριξη VR ειναι λίγο creepy παντως xDD

 

δυστηχώς τα mods για άντρες υστερούν και είναι μεγαλύτερος μπελάς. Ενας γνωστός modder μετά κόπων και βασάνων έκανε τον Cloud, αλλά ήταν τόσο κουραστικό σε σχέση με τα γυναικεία mods που δεν προκειται να ξανασχοληθεί

 

Επίσης το review αυτό τα σπάει και μακάρι το παιχνίδι να είχε τέτοια πλοκή

 

Youtube Video



#2694 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 10 September 2018 - 22:56

Οκ, όντως τα σπάει. Τώρα θα με είχε πείσει να το αγοράσω αν είχα τα λεφτά μόνο και μόνο για το απίστευτο meme potential.

Αυτό με τους άνδρες είναι όντως βλακεία, δεν γίνεται καν να φτιάχτουν σωστά ships σε αυτή τη φάση.

Εν τω μεταξύ, May best Pokemon girl.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#2695 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 posts
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Posted 11 September 2018 - 19:54

Ειπα να λιωσω στο South Park The Fractured But Whole , δεν το λες και ασχημο αλλα πραγματικα το σεναριο του ειναι  εντελως unispired σε σχεση με το the stick of truth , στο πρωτο game πραγματικα ειχα λιωσει στο γελιο ηταν σαν να επαιζα μια ιντερακτιβ σαιζον , εδω απλα συνεζιζω γτ δεν εχει βγει η καινουργια σαιζον ακομη



#2696 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 17 September 2018 - 09:56

The Last of Us στο ps4. Δεν είναι κακό, παραδόξως δεν είναι τόσο τρομακτικό όσο νόμιζα, ενδιαφέρουσα παραλλαγή του zombie thingy. Φυσικά σαν τίτλος της Naughty Dog είναι τέρμα scripted αλλά τι να κάνουμε, η σύγχρονη εποχή τα χει κάνει όλα να ναι κάπως έτσι.


rsrGbGx.gif

#2697 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 19 September 2018 - 10:31

The Last of Us στο ps4. Δεν είναι κακό, παραδόξως δεν είναι τόσο τρομακτικό όσο νόμιζα, ενδιαφέρουσα παραλλαγή του zombie thingy. Φυσικά σαν τίτλος της Naughty Dog είναι τέρμα scripted αλλά τι να κάνουμε, η σύγχρονη εποχή τα χει κάνει όλα να ναι κάπως έτσι.

 εγω το ειχα παιξει στο 3 ..
προσωπικα μιλωντας μπαινει ανετα στο top 5 τον παιχνιδιων που εχω παιξει και εχω παιξει παρα πολλα...το σεναριο και η σκηνοθεσια ειναι για σεμιναριο.
στρο 4 δεν το εχω παιξει αλλα στο 3 τα γραφικα ηταν παρα πολυ καλα και το ζωριζε το μηχανημα πολυ...


                                                                       


#2698 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 19 September 2018 - 11:21

Δεν ξέρω αν έχει διαφορά από το ps3, φαντάζομαι θα έχουν κάνει upscale τα γραφικά, από εδώ δεν βλέπω τρομερές διαφορές

 

https://www.youtube.com/watch?v=KduOELli6bI

 

Τώρα τελειώνω το university οπότε κοντεύω για το τέλος, μου αρέσει που απεικονίζει αρκετά πειστικά το USA (περιβάλλον, κτίρια, δρόμοι) όμως (όπως παρατήρησε η mono) μοιάζει λίγο με Walking Dead.

Zombie survivors βρίσκουν καταφύγιο, ψαχουλεύουν λίγο, zombies, αποχώρηση και repeat. H ιστορία είναι ωραία, τυπική για zombie game, απλά πολύ america, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΔΡΑΜΑ ΜΕΣΑ.

Τεσπα αν και φαίνεται ότι το θάβω, διασκεδάζω πάρα πολύ μαζί του απλά σαν το Uncharted όλο το παιχνίδι μοιάζει σαν ένα τεράστιο διάδρομο. Απλά προχωράς, λίγο πιου πιου, cutscene. Δυστυχώς δεν έχει γρίφους.

Θα ήθελα να είναι πιο open world, έχω μια μικρή ελπίδα ότι στο 2 θα το κάνουν αλλά από την άλλη το Uncharted 4 ήταν πάλι μια από τα ίδια. Πάντως το trailer φαίνεται super, το motion capture που έχουν κάνει είναι απίθανο.


rsrGbGx.gif

#2699 Yurishizu

Yurishizu

    Anime Newbie

  • Members
  • 36 posts

Posted 19 September 2018 - 14:17

To Tekken 6 ήταν εξαιρετικό, όπως και το 5. Τώρα για το 7 δεν ξέρω ακόμα, έπαιξα λίγο στου κολλητού μου αλλά δεν ήταν αρκετό για να σχηματίσω πλήρη άποψη. Είδα όμως ότι έχει τρομερά γραφικά και κινήσεις χαρακτήρων. Αυτό που μ'ενδιαφερει βασικά είναι το story mode, μιας και άκουσα ότι πήρε μια πιο "mortal Kombat" προσέγγιση.

 

Θεωρω το 5 το καλυτερο, το 7 αν κι εχει story mode που μοιαζει με του τελευταιου Mortal Kombat, δυστυχως αφορα μονο τους Mishima και τελικα σε αφηνει και με την απορια. Παιζεις 2 ωρες βλεπεις αυτα που γινανε, πως ξεκινησε η εχθρα πατερα-γιου, ποιος νικα και σε κοβει στο καλυτερο σημειο.

 

Το story των υπολοιπων χαρακτηρων ειναι σχεδον ανουσιο με το πολυ ενος λεπτου διαλογο χωρις συμπερασμα, ενω των DLC χαρακτηρων μηδαμινο κι ανυπαρκτο (ειδικα των Lei-Anna που κυκλοφορησαν πριν λιγες μερες).

 

Οσο το έπαιξα (λίγο) το tekken 7 μου φάνηκε ενδιαφέρον, αλλά κλασσικό tekken, δε βρήκα κάτι καινούριο που δεν είχε πχ το 5, αν εξαιρέσεις ότι οι χαρακτήρες έχουν όλοι κάτι σαν super move.

Γενικά παρ ότι έλειωνα στην εφηβεία μου με tekken, από όταν έπαιξα SFVI δεν ξανακοίταξα ποτέ πίσω.

 

Καναν τη μεταβαση στην Unreal Engine 4. η οποια αν και φαινεται ωραια δεν ειναι τελεια και μαλλον τους δυσκολεψε. Φαινεται απο το αποτελεσμα στα μαλλια των χαρακτηρων και γενικοτερα το λιγο περιεχομενο σε συγκριση με προηγουμενους τιτλους. Βαλαν 8 καινουργιους μαζι με τον Akuma, καθε παλιος υποτιθεται εχει νεο κοστουμι, προσθεθηκε το slow motion που γινεται αυτοματα, τα Rage Arts που γινονται μονο οταν ο χαρακτηρας εχει λιγη ενεργεια και ειναι ενα πολυ δυνατο combo, και τα Rage Drives που ειναι στην ουσια συγκεκριμενες κινησεις λιγο πιο δυνατες. Κι αυτο ειναι ολο, δεν υπαρχουν ουτε πολλα modes, ουτε Tekken Force, μονο το Online μετρα και να ανεβεις Rank.



#2700 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 19 September 2018 - 16:16

Δεν ξέρω αν έχει διαφορά από το ps3, φαντάζομαι θα έχουν κάνει upscale τα γραφικά, από εδώ δεν βλέπω τρομερές διαφορές

 

https://www.youtube.com/watch?v=KduOELli6bI

 

Τώρα τελειώνω το university οπότε κοντεύω για το τέλος, μου αρέσει που απεικονίζει αρκετά πειστικά το USA (περιβάλλον, κτίρια, δρόμοι) όμως (όπως παρατήρησε η mono) μοιάζει λίγο με Walking Dead.

Zombie survivors βρίσκουν καταφύγιο, ψαχουλεύουν λίγο, zombies, αποχώρηση και repeat. H ιστορία είναι ωραία, τυπική για zombie game, απλά πολύ america, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΔΡΑΜΑ ΜΕΣΑ.

Τεσπα αν και φαίνεται ότι το θάβω, διασκεδάζω πάρα πολύ μαζί του απλά σαν το Uncharted όλο το παιχνίδι μοιάζει σαν ένα τεράστιο διάδρομο. Απλά προχωράς, λίγο πιου πιου, cutscene. Δυστυχώς δεν έχει γρίφους.

Θα ήθελα να είναι πιο open world, έχω μια μικρή ελπίδα ότι στο 2 θα το κάνουν αλλά από την άλλη το Uncharted 4 ήταν πάλι μια από τα ίδια. Πάντως το trailer φαίνεται super, το motion capture που έχουν κάνει είναι απίθανο.

να ξερεις η σκηνη με τον joel την elli και την καμηλοπαρδαλη εχει ψηφιστει ως η καλυτερη σκηνη σε game!
εχει αρκετα στοιχεια απο WD ναι το παραδεχομαι..και εγω στο 2 εχω μεγαλες προσδοκιες.
fun fact και εγω το απολαμβανα και μαλιστα ειναι απο τα λιγα παιχνιδια που τα ξαναεπαιξα μαζι με τον αδεφο μου(πηγαινα στο σπιτι του οταν το επαιζε αυτος)και πεθαιναμαι στο γελιο με τον joel γιατι ηταν κατα τεραστιο ποσοσοτο ιδιος με τον πατερα μας στην φατσα και στο σωματοτυπο.λες και το motion capture το ειχε κανει αυτος με αποτελεσμα καθε φορα που εχανε να βριζουμε τον πατερα μας και αυτος να απορει απο το σαλονι!!!