Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Currently Playing Videogame.....


  • Please log in to reply
2763 replies to this topic

#2656 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 05 June 2018 - 15:35

Είναι υπερβολικά turn based ή πιο κοντά σε real time μάχες, κάτι σαν τον Kingdom Hearts.

 

Πιο κοντά σε Kingdom Hearts, μη σου πω ακόμη περισσότερο action game παρά RPG. Πολύ καλό όπως και να χει... το πρώτο μισό τουλάχιστον. Απο τη στιγμή που γίνετε linear χάνει αρκετά.


LfNX0dh.png


#2657 itachi_se

itachi_se

    Anime Freak

  • Members
  • 353 posts

Posted 05 June 2018 - 21:31

Real Time φίλε. Δοκίμασε το!

2008ipman01.jpg


#2658 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 06 June 2018 - 10:00

Platinum και στο FFXV! Όπως είχα γράψει φοβερό σύστημα μάχης και κόσμος! Αυτό που δεν περιμένα ήταν να μου αρέσει τόσο πολύ και η ιστορία του! Το λάτρεψα!

ειναι και αυτο στην λιστα..
να δω ποτε θα προλαβω..
 

μια ερωτησςη..ποσο σου πηρε για τερματισμο?οχι φυσικα για πλατινουμ....απο εμπειρια μου με αλλα φιναλ αν ειναι ετσι δεν παιζει να εχω τις ωρες να το πιασω...θυμαμαι τι 10 εριξα καμια 150 ωρες αλλα για να τα κανω ολα βεβαια...


Edited by vectrapearl, 06 June 2018 - 10:00.

                                                                       


#2659 itachi_se

itachi_se

    Anime Freak

  • Members
  • 353 posts

Posted 07 June 2018 - 14:00

Ούτε καν φίλε! Απλά τερματισμoς σε κανα 60άρι ώρες το βγάζεις!

2008ipman01.jpg


#2660 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 08 June 2018 - 09:27

Ξεκίνησα να παίζω το 1ο Uncharted, τιναφτορε! :P

Νταξ φαίνεται από χιλιόμετρα η ηλικία του, ο Drake απλά τσουλάει στο τερέν, πολύ floaty, νιώθεις ότι δεν μπορείς να τον ελέγξεις.

Επίσης πολύ μικρές οι περιοχές με περιορισμένο χώρο για ανακάλυψη, λες και είσαι σε ένα μονοπάτι! Τέσπα, κάλα όχι ότι και το lost legacy δεν ήταν έτσι αλλά είχε μεγαλύτερη άπλα.

Νταξ σχεδόν δέκα χρόνια διαφορά οπότε δικαιολογείται. Τουλάχιστον είναι εκεί τα περισσότερα στοιχεία που το κάνουν ενδιαφέρον.


rsrGbGx.gif

#2661 itachi_se

itachi_se

    Anime Freak

  • Members
  • 353 posts

Posted 28 July 2018 - 01:59

Far Cry Primal...το λιώνω και γουστάρω τρελά! Tame όλα τα προιστορικά Beasts!!! Και γνωστά στοιχεία καφρίλας της σειράς Far Cry!

2008ipman01.jpg


#2662 Emiya

Emiya

    Anime Fan

  • Members
  • 175 posts

Posted 28 July 2018 - 20:04

Ξανακατεβασα το dragon nest και βλεπω οτι οτι ειχα στο λογαριασμο εκανε φτερα. Τωρα διαβαζω πως καναν καποια μεταφορα και χρειαζοντουσαν τη συγκαταθέση των χρηστων ,οσοι το παρατησαν εχασαν τα παντα, και δε μπηκαν στο κοπο ουτε ενα email να στειλουν... :madtodeath:



#2663 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 posts
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Posted 28 July 2018 - 21:03

για καποιο λογο εχω ξαναρχσει να λιωνω στο Rome total war να ναι καλα το Diadochi mod



#2664 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 02 August 2018 - 21:32

Ξεκίνησα La Mulana 2 μια εβδομάδα πρίν το MHW για PC.
Γιατί, απλά γιατί.

Μόλις συμπλήρωσα 5 ώρες και έχω ήδη ένα τεφτέρι 4 σελίδες γεμάτο χάρτες και σημειώσεις.

Αν μου έλειψε ο σαδομαζοχισμός που προσφέρει απλόχερα το La Mulana; You bet.


LfNX0dh.png


#2665 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 03 August 2018 - 11:30

τελειωσα το horizon zero dawn πριν καμια εβδομαδα.καποια στιγμη θα κανω ενα review αλλα δεν εχω πολυ χρονο ακομα.

λογο ελειψης σε καποιον τιτλο που με τραβαει αυτον τον καιρο,καταπιαστηκα με το black ops 3 που ηταν τσαμπε λογο E3.
Καλο παιχνιδακι αν σ΄αρεσει απλα να πυροβολας πραγματα..υποτυποδες Story απλα για να υπαρχει και χιλιοπαιγμενο σε τετοια παιχνιδια..αλλα με κραταει το μαλακιστιρι εστω και για χαλαρωμα...

σκεφτομαι που σοβαρα να κανω ενα ψιλο speedrun χωρις πολλα πολλα στα assassins creed γιατι δεν τα εχω παιξει και να πω και την αληθεια μου μαλακια μου αλλα τοτε που επρεπε δεν ειχα χρονο ουτε για κλασιμο...και θελω πολυ να παιξω τα origins και odyssey!!!


                                                                       


#2666 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 03 August 2018 - 17:15

First world problems:

Έχω μηχανικό πληκτρολόγιο, ποντίκι Razer Death Adder, Gsync οθόνη 34" και ούτε τα χρησιμοποιώ και ο έφηβος αδελφός ενός φίλου μου έχει PS4 αλλά δεν του αρέσουν τα παιχνίδια και προτιμά Counterstrike GO που αναγκάζεται να παίζει σε laptop και ποντίκι της πλάκας.

#2667 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 03 August 2018 - 21:49

First world problems:

Έχω μηχανικό πληκτρολόγιο, ποντίκι Razer Death Adder, Gsync οθόνη 34" και ούτε τα χρησιμοποιώ και ο έφηβος αδελφός ενός φίλου μου έχει PS4 αλλά δεν του αρέσουν τα παιχνίδια και προτιμά Counterstrike GO που αναγκάζεται να παίζει σε laptop και ποντίκι της πλάκας.

 

 

http://www.anime.gr/forum/topic/2001-the-posers-threadxd/


LfNX0dh.png


#2668 itachi_se

itachi_se

    Anime Freak

  • Members
  • 353 posts

Posted 03 August 2018 - 23:15

Ποιός έχει εμπειρία από Dragon Quest?? Θα παίξω για πρώτη φορά το 8 στο 3DS και ήθελα άποψη από κάποιον που έχει ασχοληθεί.

2008ipman01.jpg


#2669 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 04 August 2018 - 00:50

http://www.anime.gr/forum/topic/2001-the-posers-threadxd/


Τι poser...ανήκω στους πληβείους των 100 hz, i7 τεταρτης γενιάς,ram ddr3 και hdd sata που κάνει 10 λεπτά να φορτώσει τα windows 10

#2670 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 10 August 2018 - 14:58

Πρόσφατα ξεκίνησα το Super Robot Taisen AP το οποίο πλέον έχει full translation patch! :awww:

Είναι από τα πιό δύσκολα της σειράς, αλλά έχει το κλασσικό game over trick, δηλαδή κανένα πέναλτυ αμα χάσεις σε κάποιο chapter, και κρατάς money και kills, οπότε ώρα για grind :P

Αν ποτέ ασχοληθεί κανείς έχω 2 συμβουλές.

1τον main character Axel και main Mech Vysaga είναι σχεδόν μονόδρομος για αρχάριους.

2ον Αναβάθμιση οσονούπω τα όπλα του Daimos και Vysaga και αργότερα Shining Gundam. 

Επειδή έχω ρίξει εκτενείς μελέτες, αν ποτέ κανείς χρειαστεί βοήθεια μπορέι να μου στείλει pm, αν και τα άτομα που παίζουν SRT games τείνουν να είναι hardcore gamers και θα κάνουν απο μόνοι τους research, αν χρειαστούν ενα TL;DR εδώ είμαι :P


My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear