Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Currently Playing Videogame.....


  • Please log in to reply
2763 replies to this topic

#2701 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 24 September 2018 - 10:02

Πάει κι αυτό, καλό παιχνιδάκι, δεν θα το έλεγα το καλύτερο της δεκαετίας, κάπως απογοητεύτηκα γιατί το τέλος στην ουσία αφήνει τα πάντα ανοιχτά.

Το καλό με το remaster είναι ότι έχει και το dlc μέσα που δείχνει πως την δάγκωσαν και πως έσωσε το Joel όταν έπεσε από το μπαλκόνι, υλικό που νομίζω ότι θα πρεπε να είναι μέσα στο κανονικό παιχνίδι.

Τώρα ξεκίνησα το Horizon Zero Dawn. Άντε να δούμε, ευτυχώς τα rpg στοιχεία είναι πολύ light γιατί αλλιώς δεν θα τη πάλευα. 


rsrGbGx.gif

#2702 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 24 September 2018 - 13:26

Εγώ καίγομαι, τελείωσα 2 σερί play through του Super robot taisen AP, και τώρα ξαναπαίζω το Super Robot Taisen J.

GEKIGAAAAAN FLAAAREE


My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#2703 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 25 September 2018 - 09:11

 

Τώρα ξεκίνησα το Horizon Zero Dawn. Άντε να δούμε, ευτυχώς τα rpg στοιχεία είναι πολύ light γιατί αλλιώς δεν θα τη πάλευα. 

good luck!!!

μερικες φορες ζηλευω με ανθρωπους στο gaming..και τωρα ειναι μια απο αυτες...σε ζηλευω γιατι θα νιωσεις οπως ενιωσα και εγω την πρωτη φορα που το επαιξα....ενα πολυ καλο παιχνιδι με πολυ ωραιο στορυ.τρομερα γραφικα και πολυ εντονο explore στοιχειο..ελπιζω να εχεις το πακετο με το dlc..ωραιο side story και δινει μερικα στοιχεια στο lore ..και με μια απο τις πολυ καλοφτιαγμενες τοποθεσιες που εχω δει...γενικα στο θεμα τοπια το horizon δινει ρεστα! 
και παρα πολυ καλη δουλεια με την πρωταγωνιστρια!


                                                                       


#2704 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 25 September 2018 - 09:26

Όχι πήρα το απλό, κοίτα με συναρπάζει ο κόσμος και πως είναι στημένος, επίσης από το λίγο που έχω παίξει φαίνεται ότι μπορώ να πάω όπου βλέπω κάτι που ας πούμε με συγκινεί μετά από ένα τρίμηνο με παιχνίδια της naughty dog που σε είχαν κλεισμένο σε ένα διάδρομο και δεν μπορούσες να κάνεις κάτι άλλο πέρα από το να πας μπροστά.

Τα γραφικά είναι ωραία αλλά οι διάλογοι και το animation που υπάρχει σε αυτούς είναι κάπως creepy. Τέσπα θα δούμε. Μιας κι από ότι καταλαβαίνω παίζεις με το κουβά παιχνίδια, το Witcher 3 το χεις παίξει;

Αν ναι μοιάζει σε gameplay σαν το Horizon; Δηλαδή είναι rpg αλλά με σχετικά light χαρακτηριστικά.


rsrGbGx.gif

#2705 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 25 September 2018 - 16:44

Όχι πήρα το απλό, κοίτα με συναρπάζει ο κόσμος και πως είναι στημένος, επίσης από το λίγο που έχω παίξει φαίνεται ότι μπορώ να πάω όπου βλέπω κάτι που ας πούμε με συγκινεί μετά από ένα τρίμηνο με παιχνίδια της naughty dog που σε είχαν κλεισμένο σε ένα διάδρομο και δεν μπορούσες να κάνεις κάτι άλλο πέρα από το να πας μπροστά.

Τα γραφικά είναι ωραία αλλά οι διάλογοι και το animation που υπάρχει σε αυτούς είναι κάπως creepy. Τέσπα θα δούμε. Μιας κι από ότι καταλαβαίνω παίζεις με το κουβά παιχνίδια, το Witcher 3 το χεις παίξει;

Αν ναι μοιάζει σε gameplay σαν το Horizon; Δηλαδή είναι rpg αλλά με σχετικά light χαρακτηριστικά.

πραγματι μπορεις να πας οπου θες αλλα δεν θα το εκανα στην θεση σου γιατι οι εχθροι ειναι ποιο δυνατοι σε καποια σημεια και πας μονοχιτος..
για τους διαλογους δεν θυμαμαι πολλα αλλα στο animation ναι εχει καποιες φορες που οντως ειναι creepy.ειδικα τα ματια τους.μερικες φορες κοιτανε αλλου και κανουν κατι σπασμοδικες κινησεις!
βασικα με τον κουβα δεν το λες οτι παιζω.απλα εκανα ενα κατς απ απο τα χριστουγεννα που πηρα το ps4 τιτλους που δεν ειχα παιξει.και να σκεφτεις οτι εδω και 3 μηνες ασχολουμε μονο με dark souls και σχεδον εχω τελειωσει το 2 και εχω και το 3...οποτε αλλος τιτλος κατα τα χριστουγεννα..
οχι witcher 3 δεν εχω παιξει.βασικα δεν εχω παιξει κανενα witcher και για αυτο δεν το εχω ακουμπησει..παντως φιλος που τα εχει παιξει ολα λεει οτι το 3 ειναι εξαιρετικο..αλλα εχει πολυ rpg στοιχειο...πρεπει να ειναι τυπου skyrim!(που ουτε αυτο εχω παιξει)


                                                                       


#2706 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 25 September 2018 - 23:03

Valkyria Chronicles 4.

 

Μονο το πρώτο στο Steam είχα παίξει, αλλά εδώ τουλάχιστον έχει fps πάνω από 60. Δυστηχώς δεν λειτουργεί η 21:9 ανάλυση ακόμα ,παρά το ότι την υποστηρίζει. Ελπίζω να διορθωθεί.

Πιστεύω να μου αρέσει όπως το πρώτο. Αν το τερματίσω όπως και τότε θα πιάσω και το XCOM2. Toτε μετα το VC1 είχα τερματίσει το XCOM:EW

 

Aλλού πάντως αρχίσανε τα όργανα. Video games are serious business.....

 

https://www.vg247.com/2018/09/25/valkyria-chronicles-4-sexual-harassment-problem/



#2707 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 26 September 2018 - 01:29

Βασικά θα συμφωνήσω με το άρθρο αν και δεν έχω παίξει το παιχνίδι. Το 2018 τέτοια "tropes" δεν θα έπρεπε να υπάρχουν.

Meanwhile το horizon γίνεται πολύ ενδιαφέρον, μυρίζωμαι οτί η Aloy είναι ή κλώνος ή το πρώτο mecha baby.
rsrGbGx.gif

#2708 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 26 September 2018 - 05:47

Υπαρχει και μια αλλη σκηνή με έναν γυμνό χαρακτήρα. Άσε, ακόμα και το Super Seducer βγάλανε από το PSN. Υπερβολές.

Στα anime τα πράγματα είναι πολύ χειροτερα παντως και μάλλον σε αυτό το κοινό απευθύνεται η Sega πλεον

#2709 Yurishizu

Yurishizu

    Anime Newbie

  • Members
  • 36 posts

Posted 01 October 2018 - 13:27

Τα γραφικά είναι ωραία αλλά οι διάλογοι και το animation που υπάρχει σε αυτούς είναι κάπως creepy. Τέσπα θα δούμε. Μιας κι από ότι καταλαβαίνω παίζεις με το κουβά παιχνίδια, το Witcher 3 το χεις παίξει;

Αν ναι μοιάζει σε gameplay σαν το Horizon; Δηλαδή είναι rpg αλλά με σχετικά light χαρακτηριστικά.

 

 

Το εχω εγω το Witcher 3 αλλα σε καμια περιπτωση δε θα χαρακτηριζα κατι light σε αυτο. Εχει παρα πολλα items, δυο διαφορετικα ειδη σπαθιων (ασημενια για τερατα ατσαλινα για τους ανθρωπους), τσεκουρια, βελη, armors (τα οποια περιλαμβανουν ξεχωριστα μπλουζες, παντελονια, γαντια, μποτες για να ανεβαζουν defense) και φυσικα μαγεια. Σκεψου μονο οτι εχει 3 ολοκληρους χαρτες το στανταρντ παιχνιδι κι αλλον εναν το δευτερο expansion. Γραφικα και στορυ υπεροχα, πολυ καλυτερο απο τα Zelda, σε μεταφερουν στη τοτε μεσαιωνικη ατμοσφαιρα. Αρκετα ενδιαφερον και ο χειρισμος, αν και το παρακαναν προσπαθωντας να φανει οσο πιο ρεαλιστικο γινεται. Ειναι κριμα που δε βγαλαν και τριτο expansion.
 



#2710 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 01 October 2018 - 13:34

Οπότε το λες και κανονικό western rpg, έχεις παίξει το Horizon, σε σύγκριση με αυτό το Witcher είναι πιο πολύπλοκο;


rsrGbGx.gif

#2711 Yurishizu

Yurishizu

    Anime Newbie

  • Members
  • 36 posts

Posted 01 October 2018 - 13:39

Δεν το εχω παιξει το Horizon, αλλα θα ελεγα το Witcher 3 πιο πολυπλοκο και πιο μεγαλο. Και ΧΩΡΙΣ τα δυο του expansion!

Φταιει που ειναι μεταφορες απο βιβλια σαν το LOTR και υπαρχει μπολικη ιστορια. Ετοιμαζουν και σειρα τωρα...



#2712 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 01 October 2018 - 19:43

Τα Witcher γενικά, είναι action rpg παιχνίδια που σημαίνει ότι παίζονται ευχάριστα με το rpg στοιχείο να είναι πολύ διακριτικό. Δεν είναι το βαρύ wrpg που δεν αντέχεται σαν το Kingmaker που βγήκε πρόσφατα.



#2713 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 21 October 2018 - 23:52

Σήμερα τελείωσα το Hellblade: Senua's Sacrifice. Στην αρχή δεν μου άρεσε τόσο, αλλά μετά με κέρδισε. Πολύ ποιοτικό game, προτείνεται ανεπιφύλακτα.
phmava.php

#2714 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 22 October 2018 - 09:44

Δυστυχώς το studio το αγόρασε η Microsoft οπότε μάλλον είναι και το τελευταίο αξιοπρεπές παιχνίδι που βγάζουν.

Πέρα από την πλάκα στην ανακοίνωση της εξαγοράς είπαν ότι θα τους αφήσουν να έχουν πλήρη καλλιτεχνική ελευθερία κάτι που νομίζω ισχύει και για το studio του minecraft οπότε πιθανόν να μην χαθεί όπως άλλες εταιρείες που αγόρασε η ms.


rsrGbGx.gif

#2715 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 26 October 2018 - 21:34

πρωτο-Trigger

 

Youtube Video