Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Ye olde Hunter x Hunter (2011 TV Series) thread


  • This topic is locked This topic is locked
233 replies to this topic

#31 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 03 October 2011 - 22:19

Διάβασα κάπου ότι στο opening δείχνει χαρακτήρες από αυτό το arc με τα μυρμήγκια. Ισχύει;

#32 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 03 October 2011 - 22:23

Όχι το opening αλλά η 1η σκηνή...που φαίνονται οι σκιές των hunters..
Spoiler:

Posted Image

#33 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 03 October 2011 - 23:03

Είδα και εγώ το πρώτο επεισόδιο και μπορώ να πω ότι έμεινα πολύ ευχαριστημένος από την αρχή της σειράς, χωρίς να έχω κάποια προηγούμενη επαφή με τον τίτλο.

Ο Gon, όπως προανέφερε και η Iristella, γλυκύτατος και ένας πρωταγωνιστής που συμπαθώ αρκετά. Έχει αυτό το παιδικό πάνω του, αλλά σου αφήνει και μια συγκρατημένη και ώριμη γεύση στο στόμα.

Ο Λεόριο ασχολίαστος μεν, αλλά στο τέλος φάνηκε η γούτσου-γούτσου πλευρά του. It was funny.

Ο Kurapica έτσι και έτσι.
Πρώτες εντυπώσεις είναι βασικά, αλλά το αποτέλεσμα ήταν πολύ καλό, εξαιρετικό animation και είναι ένα ευχάριστο διάλειμμα κάθε βδομάδα.

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#34 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 03 October 2011 - 23:17

Ο Gon, όπως προανέφερε και η Iristella, γλυκύτατος και ένας πρωταγωνιστής που συμπαθώ αρκετά. Έχει αυτό το παιδικό πάνω του, αλλά σου αφήνει και μια συγκρατημένη και ώριμη γεύση στο στόμα.


Αποτελεί ιδανικό συνδυασμό για το ρύζι μπασμάτι με την σάλτσα τρούφας. Γιατί προφανώς ο NWS δεν είναι χορτοφάγος (Αμαν βρε Night παιδί μου post για anime είπαμε να κάνεις όχι κριτική στο master chef :rofl:)

Και μόλις συνειδητοποίησα ότι το anime πάει για πάνω από τριάντα επεισόδια. >.< Αν όμως δεν χάσουν καιρό με το filler υλικό και προχωρήσουν γρήγορα σίγουρα θα δούμε και το ark που περιμένετε όλοι. Ίσως γι αυτό να ψιλοτρέχουν. :)

#35 Sparda

Sparda

    ~ C.C. is win ~

  • Members
  • 697 posts

Posted 04 October 2011 - 00:58

Δεν έχω ξανασχοληθεί με Hunter x Hunter αλλά αυτό το πρώτο επισόδειο ήταν απολαυστικότατο. Λατρεύω τις γελοίες φάτσες που παίρνουν καμιά φορά όταν μιλάνε/γελάνε και τα ύπουλα υφάκια που βάζουν όταν σκέφτονται κλπ. Όλοι μου άρεσαν, ιδιαίτερα ο Kurapica. Ανυπομονώ για την συνέχεια, μιας και έχω ακούσει τόσα πολλά για αυτό, αλλά ποτέ πριν δεν κατάφερα να αξιωθώ να δω/διαβάσω.

Posted Image


#36 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 06 October 2011 - 17:31

Yaoi fans! Βρίσκουν στοιχεία παντού, μέχρι και στο Hunter X Hunter :blurah5:


ahem, εγώ πριν από λίγο συνειδητοποίησα ότι 2 χαρακτήρες είναι το αντίθετο φύλο από αυτό που τους νόμιζα επί 1+ χρόνο:hahaha:
Για άλλους ακόμα δεν είμαι σίγουρος

qzMHWHd.png


#37 Vash Zoro

Vash Zoro

    20th century Boy

  • Members
  • 603 posts

Posted 09 October 2011 - 11:09

Πέρα από HorribleSubs, προτινόμενο group από αυτά που το έχουν πιάσει?

#38 shinigami94

shinigami94

    wat

  • Members
  • 893 posts

Posted 09 October 2011 - 12:11

Ωραίο και το δεύτερο επεισόδιο.
Θεωρώ καλό οτι τρέχει κάπως στην αρχή
Spoiler:
γιατί θέλω να δώ και κανένα σοβαρό αντίπαλο με τον οποίο θα πολεμήσουν.
Μου φαίνεται πως θα ξεκινήσω το manga σύντομα.

3b2Ktcr.jpg

Spoiler:

#39 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 09 October 2011 - 14:06

Είδα τα δύο πρώτα επεισόδια και σε γενικές γραμμές το αισθάνθηκα και εγώ λίγο αυτό που είπε η Iristella : "I'm too old for this shit" :P

Ίσως γιατί και εγώ περίμενα κάτι άλλο (πιο πολύ στυλ full metal alchemist) και μου βγήκε το υβρίδιο dragonball x digimon x pokemon XD Αλλά εντάξει, αυτό είναι δικό μου θέμα.

Γενικά έχω θεματάκια με το σύμπαν της σειράς αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμα για να έχω συγκεκριμένη άποψη

Μέχρι στιγμής όμως είναι διασκεδαστικό και δεν με χαλάει για κυριακάτικο πρωινό που ψιλοβαριέσαι και ψιλονυστάζεις...

xbJ3b2w.jpeg


#40 LuluChan92

LuluChan92

    Lulu the Berserker

  • Members
  • 519 posts

Posted 09 October 2011 - 14:31

Δεύτερο επεισόδιο... Ακόμα δεν έχω ενθουσιαστεί αλλά το βρήκα τόσο ευχάριστο όσο και το πρώτο. I'm NOT too old for this shit σαν τη mono και την iristella οπότε πιστεύω ότι θα περάσω μερικές ευχάριστες σεζόν μ'αυτό το anime! :hihi2:

Edited by LuluChan92, 09 October 2011 - 15:20.


#41 WillOfTheD

WillOfTheD

    α ου α

  • Members
  • 731 posts

Posted 09 October 2011 - 14:33

ωραιο και το 2ο αλλα θα συμφωνησω με τη mono,η ατμοσφαιρα ειναι πολυ παιδικη και ως τωρα δεν εχει δειξει καμια cool μαχη...παρ'ολα αυτα ειναι μονο η αρχη και εχω ακουσει τα καλυτερα για το manga οποτε θα συνεχισω να το παρακολουθω μπας και "ισιωσει"(σκηνες σαν αυτη της πρωτης δοκιμασιας με κανουν να ελπιζω)...

#42 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 09 October 2011 - 14:59

Τα περί παιδικότητας θα τα απαντήσει η ιστορία σε 3-4 επεισόδια, εδώ θα μαστε....
Posted Image

#43 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 09 October 2011 - 15:28

Ναι δεν αμφιβάλλω ότι γίνεται πιο σοβαρή για αυτό είπα ότι επιφυλάσσομαι καθώς έχω δει μόνο δύο επεισόδια...Μίλησα βασιζόμενη στο σχέδιο, την ατμόσφαιρα και την παρουσίαση. Από την ιστορία σαφώς και δεν έχουμε δει ακόμα τίποτα :P

xbJ3b2w.jpeg


#44 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 09 October 2011 - 16:47

Αυτό το "Hunter's vocabulary" που πετάχτηκε στη μέση του επισοδίου εκτός από ότι ήταν πανηλίθιο με ανησύχησε για το ύφος που θα ακολουθήσει η madhouse. Δε τους έχω βέβαια για studio που θα άλλαζαν το κλίμα ενός είδη πολύ δημοφιλούς manga για να χτυπήσουν μεγαλύτερα ratings, αλλά που ξέρεις.
Στο επόμενο πιστεύω θα πέσει μια πρώτη απάντηση σε αυτό.

Μου αρέσει πάντως που όλλοι είναι υποψιασμένοι για τον ανταγωνισμό, και κανείς δε προσέχει μπας και τον κρυφακούει κανείς:hahaha:

Edited by Mad_Hatter, 09 October 2011 - 17:04.

qzMHWHd.png


#45 DonFlamingo

DonFlamingo

    Starting...

  • Members
  • 14 posts

Posted 10 October 2011 - 21:29

Εμενα δεν μου πολυαρεσει που προχωραει αλλα οκ,γουστα ειναι αυτα.Ελπιζω μονο να μην κοψουν σκηνες και απο τα exams που ακολουθουν,καθως ειναι απο τα καλυτερα αρκ του HunterxHunter
Posted Image