Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Chihayafuru


  • Please log in to reply
237 replies to this topic

#46 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 12 October 2011 - 14:50

^That is also true.

Posted Image


#47 Jcenawl

Jcenawl

    Anime Amateur

  • Members
  • 141 posts

Posted 12 October 2011 - 14:52

Όχι εννοείται πως δεν ασπάζομαι τέτοιο σκεπτικό (αν και ίσως σε κάποιες περιπτώσες, που τώρα βέβαια δεν μου έρχονται στο μυαλό για να πω παράδειγμα,να χρειάζεται να το υιοθετείς) απλά έχω προβεί στο συμπέρασμα ότι τέτοια σκεπτικά και πράξεις υπάγονται στην φύση του ανθρώπου και μπορεί ο καθένας μας λόγω εγωισμού να πέσει έρμαιο τους. Στην τελική αυτή είναι και η "ομορφιά" του ανθρώπου, οτι μπορεί να είναι από αγγελούδι μέχρι καθίκι άναλογα την κατάσταση και την φάση που είναι.

Πάντως ναι και εγώ την συγκεκριμένη εξέλιξη θέλω να δω που την θεωρώ σαν highlight της σειράς!
Posted Image

"Sehen Sie mich! Sehen Sie mich! Das Monstrum in meinem Selbst ist so groß geworden!"

#48 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 12 October 2011 - 20:26

Kαι εγώ έμεινα με πάρα πολύ καλές εντυπώσεις. Αν και η μικρή Chihaya είναι αρκετά κλισέ σαν χαρακτήρας εντούτοις δεν με ενοχλεί. Παίζει να την συμπαθω΄περισσότερο και από την έφηβη εκδοχή της μέχρι στιγμής.

Spoiler:


#49 Sakura!!!

Sakura!!!

    tu turuuuu!!

  • Members
  • 226 posts

Posted 12 October 2011 - 21:05

Good Good Good episode! :D

Spoiler:

Μέγιστο επιτρεπτό μέγεθος υπογραφής: 500 KB

The .aNiMe//GR Team.

#50 Zane

Zane

    Anime Fan

  • Members
  • 251 posts

Posted 13 October 2011 - 02:57

Spoiler:

Γεια σου και σένα Γιώργη Γουλάρα...Posted Image

#51 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 18 October 2011 - 21:00

Spoiler: 3


#52 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 18 October 2011 - 21:44

Spoiler: 3

ySss0UF.jpg


#53 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 18 October 2011 - 23:41

Ρε αυτή η σειρά είναι ΓΑΜΑΤΗ

Spoiler: 3

HnH5aB0.jpg


#54 Jcenawl

Jcenawl

    Anime Amateur

  • Members
  • 141 posts

Posted 19 October 2011 - 02:36

Το 3ο ίσως ήταν το επισόδιο που γέλασα περισσότερο μέχρι στιγμης. Τρομερές στιγμές!
Posted Image

"Sehen Sie mich! Sehen Sie mich! Das Monstrum in meinem Selbst ist so groß geworden!"

#55 Yano

Yano

    Anime Amateur

  • Members
  • 107 posts

Posted 19 October 2011 - 09:03

ωραια ισως ειναι η σειρα που θα ξεπερασει το Anohana ,αν δε το εκανε ηδη με αυτο το 3ο επισοδειο,best anime of fall.

#56 minasuki

minasuki

    xxxHolic

  • Members
  • 105 posts

Posted 19 October 2011 - 11:04

Απο την αρχη μεχρι το τελος του επεισοδιου ειμουν ετοιμη να βαλω τα κλαματα! Ηταν πολυ συγκινητικο! :run:

#57 LuluChan92

LuluChan92

    Lulu the Berserker

  • Members
  • 519 posts

Posted 19 October 2011 - 14:52

3ο επεισόδιο και έχω την εντύπωση ότι οι σειρές που είχα στην black list μπαίνουν στα σιγουράκια μου ένα-ένα!!!
Spoiler:
Μια χαρά τα πάει πάντως η σειρά, αν κρατήσει επίπεδο μέχρι το τέλος τότε θα είναι ένα ακόμα διαμαντάκι γι' αυτή τη χρονιά που αποδεικνύεται γεμάτη μικρά θαύματα...! :ureshii:

#58 jimop24

jimop24

    Vigilant of The United Mankind

  • Members
  • 250 posts

Posted 19 October 2011 - 17:02

Εντάξυ το επισόδειο απλά τα έσπασε
Spoiler:

8w32.jpg


#59 minasuki

minasuki

    xxxHolic

  • Members
  • 105 posts

Posted 19 October 2011 - 21:32

Mα ειναι πολυ ενδιαφερον και το γενικο περιεχομενο!

#60 sicada

sicada

    Organized Chaos

  • Members
  • 121 posts
  • LocationBeyond the Wall

Posted 20 October 2011 - 17:30

Πολύ ωραίο και το 3, δε περίμενα να μ'αρέσει τόσο αυτή η σειρά. Can't wait for the next!
Sleep with the devil and then you must pay
Sleep with the devil, the devil will take you away