Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Chihayafuru


  • Please log in to reply
237 replies to this topic

#76 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 30 October 2011 - 22:47

Το 4ο επεισόδιο ήταν το πρώτο που θεώρησα μέτριο.
Spoiler:

Posted Image


#77 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 31 October 2011 - 18:56

Πολύ καλή η σειρά. Μόνο το παιχνίδι είναι μάπα κατά τα άλλα βλέπεται άνετα.
O Wataya πρέπει να έγινε serial killer, φαινόταν ψυχάκιας από το πως έπαιζει καρούτα :kakaka:
Έχουμε και λέμε.
Ρομάτζο με ερωτικό τρίγωνο που περιλαμβάνει κωλόπαιδο και underdawg (you know its coming !).
Όνειρα.
Χαζοχαρούμενη πρωταγωνίστρια.
Ωραία παιδική φιλία.
Καλό character development.
Ο σενσέι τα σπάει απλά.

Good stuff.
Posted Image

#78 LuluChan92

LuluChan92

    Lulu the Berserker

  • Members
  • 519 posts

Posted 01 November 2011 - 22:44

Και το 5ο επεισόδιο ικανοποιητικό για μένα!
Spoiler:


#79 Yano

Yano

    Anime Amateur

  • Members
  • 107 posts

Posted 02 November 2011 - 00:28

damn too good to be true !!!

Θα μπορουσε να βγει και σαν ταινια το συγκεκριμενο anime.

#80 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 02 November 2011 - 01:35

Γενικά πιστεύω ότι αυτό το anime τα πάει πολύ καλά στην απόδοση της κάθε κατάστασης

Αυτό βασικά.
Πολλές αναμενόμενες καταστάσεις και αρκετά στοιχεία που μπορείς να τα θεωρήσεις κλισέ, αλλά μου αρέσει πως χειρίζεται σχεδόν τα πάντα.
Μπορούμε πλέον με σιγουριά να προβλέψουμε και τη συνέχεια, αν και ήταν εμφανές από το οπ και μόνο, αλλά ούτε αυτό με ενοχλεί, με την προοπτική να συνεχίσει καλά βέβαια.

Είναι το μόνο άνιμε της σαιζόν που περιμένω κάθε εβδομάδα, ευτυχώς που συνεχίζουν και άλλα καλά προηγούμενων σαιζόνς.

HnH5aB0.jpg


#81 Sakura!!!

Sakura!!!

    tu turuuuu!!

  • Members
  • 226 posts

Posted 02 November 2011 - 17:57

[..] Μπορούμε πλέον με σιγουριά να προβλέψουμε και τη συνέχεια..

ισχύει!
Όμως έχει κάτι που δεν με χαλάει ακόμα και αν τείνει προς κλισέ stories and events που μου προκαλεί ενδιαφέρον!
Spoiler:

Μέγιστο επιτρεπτό μέγεθος υπογραφής: 500 KB

The .aNiMe//GR Team.

#82 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 03 November 2011 - 13:48

Δεν μου άρεσε το 5ο ήταν προβλέψιμο και βαρέθηκα...τα τρία τελευταία λεπτά άξιζαν.
Posted Image

#83 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 05 November 2011 - 00:46

To κυριότερο πρόβλημα στα προηγούμενα επεισόδια ήταν η Chihaya. To πέμπτο επεισόδιο είχε και κακό δράμα. Ή ήταν το χειρότερο ως τώρα, ή έχω αρχίσει να εκνευρίζομαι.

Τεχνικά και σκηνοθετικά είναι άψογο, αλλά το υλικό μου φαίνεται πλέον πολύ προβληματικό. Μπορεί η Chihaya η ίδια να είναι ανίατη περίπτωση, αλλά τουλάχιστον το δράμα μέχρι τώρα η σειρά το διαχειρίζοταν με κάποια χάρη, η οποία στο 5 πήγε περίπατο.

Κλάματα, τούμπες στα χώματα, ξανά κλάματα. Τετριμμένοι διάλογοι και καταστάσεις που δεν μπορούν να αποκτήσουν νόημα ούτε με τέτοια εκτέλεση. Απογοήτευση.

#84 Hanzo

Hanzo

    Relief Pitcher

  • Members
  • 943 posts

Posted 09 November 2011 - 00:24

Mετα το αρκετα προβληματικο 5ο,χαιρομαι που η σειρα φαινεται να ξαναπαιρνει τα πανω της.

Η καινουργια χαρακτηρας μου αρεσε και για καποιο λογο η ολη φαση μου θυμισε τον κοσμο των ανταγωνιστικων fighting games.Απλα και εκει πολλοι παικτες προσπερνανε οτιδηποτε σχετικο με τον κοσμο,την ιστορια και τους χαρακτηρες μιας σειρας και πανε κατευθειαν στην εκμαθηση combos,frames και set ups.Aπαραιτητα και αυτα οκ αλλα μαθε πρωτα ποιος σκοτωσε τον μπαμπα του Dan πριν βγαλεις το shun goku satsu ε?

Εξαιρεση το Virtua Fighter που δεν εχει τετοια αλλα εχει 0.16

Οποτε πολυ σωστη προσθηκη οι γνωσεις της τυπισσας που θα χρωματισει καπως το μουντο μεχρι στιγμης Karuta.
Posted Image


This is the sig I have prepared for myself and if you don't like it don't be rude about it.

#85 jedimastermaniac

jedimastermaniac

    METAL POWER!!!!!

  • Members
  • 252 posts

Posted 09 November 2011 - 10:59

γενικά αυτή την σεζόν μάλλον είναι το φαβορί για μένα αυτο το ανιμε ^_^
Ανυπομονώ για τα επόμενα
Posted Image
Thanks for the sig Snivelili
Last Chancer Platoon - Paintball team

#86 minasuki

minasuki

    xxxHolic

  • Members
  • 105 posts

Posted 09 November 2011 - 16:48

:blingeye2: Γινεται τρομερα cool το ολο σκηνικο σιγα-σιγα

#87 LuluChan92

LuluChan92

    Lulu the Berserker

  • Members
  • 519 posts

Posted 09 November 2011 - 17:32

6o επεισόδιο:
Spoiler:

Edited by LuluChan92, 09 November 2011 - 18:30.


#88 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 09 November 2011 - 17:49

6o επεισόδιο:

Spoiler:


Lol XD

5 και 6 πάντως στα ίδια επίπεδα ήταν πάνω-κάτω. Ήταν ωραίο βέβαια που στο 6 μάθαμε και ιστορίες/επεξηγήσεις για μερικά από αυτά. Ελπίζω να μάθουμε κι άλλα στη συνέχεια.

Spoiler:

ySss0UF.jpg


#89 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 10 November 2011 - 00:25

5:Most shallow drama I've seen lately...
Παρ' όλα τα ωραία γραφικά και την όμορφη παρουσίαση, το "plot" ήταν ριχό και ασταθές.
Spoiler:


6:Excellent!
Νομίζω πως μ' αυτό το επεισόδιο η σειρά θα αλλάξει κλίμα και θα κάνει μια νέα αρχή ως shounen.
Spoiler:
Ειλικρινά ελπίζω τα λόγια μου να επιβεβαιωθούν στα επόμενα επεισόδια, και να αρχίσει να παίρνει μια πιο typical shounen with training and tournaments τροπή.

(πολύ αγγλικό έπεσε σήμερα)

O6rrvsU.jpg


#90 jimop24

jimop24

    Vigilant of The United Mankind

  • Members
  • 250 posts

Posted 10 November 2011 - 18:20

06:
Spoiler:

8w32.jpg