Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ LAZER-LASIK


  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#46 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 04 September 2011 - 11:45

'Ψαλίδα' και καλά:P.Σιγά,εφόσον ούτε καν τα βλέπεις ενώ στα βάζουν.Ούτε καν ενοχλούν.Απλά κρατάνε τα μάτια ανοιχτά:)


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#47 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 04 September 2011 - 11:52

Δεν γίνεται αυτή η διαδικασία ενώ είσαι ναρκομένος??Ελέγα να κάνω σε κάτι χρόνια γιατί βαρέθηκα τα γυαλιά ,αλλά είμαι απο τα άτομα που μόλις δουν συριγγα η νυστερι γυρνω να μην τα βλεπω.
φάνταζομαι ότι όσο ανώδινο και να είναι αν δω το λειζερ κατάματα ή θα λιποθυμισω ακαριαία (αν και αμφιβάλλω γιατί δεν έχω λιποθυμισει ποτέ στην ζωή μου ) ή θα σπάσω στα ψαλίδια τα οποία κρατουν τα βλέφαρα ή θα ουρλίαξω σαν γυναικούλα(και γι αυτο πρώτη φορά θα ειναι). Τί λέτε ??

Posted Image


#48 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 04 September 2011 - 12:00

Μα δεν τα βλέπεις ποτέ. Εσύ απλά ένα κόκκινο/πράσινο φωτάκι βλέπεις και μετά θολώνει η όραση σου.Τίποτα άλλο.Αν δεν τα ένιωθες και λίγο και δεν κοιτούσες και σου έλεγαν πως γίνετε η διαδικασία μπορεί να μην καταλάβαινες καν και τι σου κάνουν.


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#49 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 04 September 2011 - 12:06

Μακάρι να μην το νίωσω και να γίνει έτσι όπως το λες γιατί στο παραμικρό πραγμα που θα νιόσω θα αντιδράσω και φοβάμαι ότι δεν ξέρω το πως!!!

Posted Image


#50 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 04 September 2011 - 12:19

Μα όπως είπα νιώθεις να σου ακουμπάνε το μάτι κάπως,μόνο που λόγο των σταγόνων που ρέουν αυτό έχει αναισθητοποιηθεί και δεν πονάς ούτε αντιδράς.Απλά φαντάσου σαν να ακουμπάς το δέρμα σου, κάπως έτσι.


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#51 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 04 September 2011 - 12:25

Μάλιστα πάλι καλά που δεν χρειάζεται να την κάνω ακόμα!!!

Posted Image


#52 Theodore :D

Theodore :D

    Tonguepunch my fart box

  • Members
  • 315 posts

Posted 05 September 2011 - 23:53

Εγχείρηση στους οφθαλμούς με laser;
Αν μπορείς (οικονομικά) και αν γίνεται (δεν πραγματοποιείται σε όλους, παίζουν πολλά ρόλο), τότε πήγαινε με 1000.
Έχει κάνει το μισό μου σόι. Και τους ζηλεύω, βλέπων τέλεια και δεν φοράνε γυαλιά πλέον =(
Εγώ θα κάνω σε 3 χρόνια, 100%

#53 anime365

anime365

    Starting...

  • Members
  • 0 posts

Posted 17 September 2011 - 17:50

Ναι, μη μασάς κάνε την επεμβασή σου και όλα θα πάνε καλά.

Πλέον η διόρθωση μυωπίας με laser θεωρείται επέμβαση ρουτίνας. Το μόνο που πρέπει να προσέξεις είναι το κέντρο που θα κάνεις την επέμβαση.

Edited by anime365, 01 October 2011 - 13:35.


#54 boo

boo

    Starting...

  • Members
  • 0 posts

Posted 19 February 2012 - 00:59

Καλησπέρα.
Θέλω να κάνω επέμβαση λέιζερ στα μάτια. Έχω μυωπία 2.75 και 3.
Ξέρει κανείς κανένα καλό γιατρό Αθήνα ή Θεσσαλονίκη; Έχετε ακούσει για κάποιον Τραγάκη στην Αθήνα;
Μπορείς να δεις κατευθείαν μετά;
Η δουλειά μοπυ είναι με υπολογιστές..θα πρέπει να απέχω για κάποιιο διάστημα; Καλοκαίροι κάνει να γίνει η επέμβαση; Σας ευχαριστώ.

#55 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 19 February 2012 - 01:14

Γιατροί στην Αθήνα υπάρχουν αρκετοί καλοί.

Μετά δεν έχεις αμέσως πρόβλημα. Αν είναι καλοκαίρι ξέρω ότι έξω πρέπει οπωσδήποτε να φοράς γυαλιά ηλίου.

Αλλά τα λόγια στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι φτώχεια. Οι γιατροί θα σου πουν τι να προσέξεις και τι να κάνεις. Μην αγχώνεσαι και go for it.

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#56 Theodore :D

Theodore :D

    Tonguepunch my fart box

  • Members
  • 315 posts

Posted 19 February 2012 - 01:35

boo, όλοι οι δικοί μου έχουν κάνει στην Θεσσαλονίκη σε έναν συγκεκριμένο γιατρό, καταπληκτικό και οικονομικό.
Αν ενδιαφέρεσαι, πες μου σε PM.

#57 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 19 February 2012 - 14:16

Εγώ μόνο την πρώτη μέρα είχα πρόβλημα με τον ήλιο.Από την 3 και μετά μπορούσα να τον κοιτάω και κατάματα και να μην ενοχλούμε (τα φάρμακα θα φταίνε:hahaha:).Πάντως σε εντίθεση με παλιά που ο ήλιος με ενοχλούσες πάρα πολύ πλέον για κάποιο λόγο δεν με ενοχλεί.Magic:lovulovu:.Όσο για υπολογιστές και τέτοια κανονικά δεν πρέπει για μερικές μέρες αλλά εγώ από την πρώτη μέρα το βράδυ κάθησα στο PC:wis:


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#58 DonFlamingo

DonFlamingo

    Starting...

  • Members
  • 14 posts

Posted 25 February 2012 - 18:06

Παιδια ξερει κανεις ποσο πανε περιπου οι τιμες?Εχω ακουσει πως αρχιζουν απο 2.000 και πανε μεχρι 5.000.
Posted Image

#59 SpeedFreak

SpeedFreak

    bored of harem

  • Members
  • 203 posts
  • Locationκοντα στη μαμακα

Posted 29 March 2013 - 13:54

Παιδια ξερει κανεις ποσο πανε περιπου οι τιμες?Εχω ακουσει πως αρχιζουν απο 2.000 και πανε μεχρι 5.000.

Αν κοιτάξεις τα ποστ των προηγούμενων σελιδών,θα δεις διάφορες τιμές που αναφέρονατι,οι οποίες κυμαίνονται περίπου απο 1500-3000 αν δεν απατώμαι...
Πριν από λίγες εβδομάδες ρώτησα την καθηγήτρια της βιολογίας μου η οποία είχε μυωπία για την εγχείρηση που έκανε και μου είπε ότι της πήραν 1000 ευρώ ανά μάτι (θα την ξαναρωτήσω για να σιγουρευτώ και θα ξαναποστάρω).....Αν ενδιαφέρεσαι πάντως σοβαρά,επικοινώνησε με κάποιον οφθαλμίατρο ή ρώτα κάποιον από το συγγενολόι σου που έχει κάνει εγχείρηση στα μάτια.

Όσοι ζουν στη σκιά δεν τους θωρεί κανείς...

Μπρεχτ