Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Most Overrated Anime

#υποτιμημενο

  • Please log in to reply
608 replies to this topic

#571 Draculino

Draculino

    Pillar Man

  • Members
  • 59 posts
  • LocationKing's Landing

Posted 04 July 2014 - 02:48

Αν το μόνο που πήρες απ'το ping pong ήταν το artsy animation και οι συντελεστές τότε μάλλον χρειάζεται να το ξαναδεις.

Τρέχοντας!



#572 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 04 July 2014 - 03:05

Ωραίο ποστ, γεμάτο ουσία. 

 

Anyway απ'ότι βλέπω στο MAL σου το ping pong δεν υπάρχει καν στην λίστα σου.

 

Το ότι δεν πρέπει να ενθουσιαστούμε αλλά να το αγνοήσουμε επειδή έχει καλό σχέδιο και συντελεστές μάλλον εκφράζει περισσότερο τον δικό σου τρόπο να κρίνεις τις σειρές που βλέπεις. Τι να σου πω, αν σε κάνει χαρούμενο οκ.



#573 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 04 July 2014 - 03:16

Είναι κουλ να πας κόντρα σε οτιδήποτε remotely διαφορετικό, γιατί αυτά αρέσουν μόνο στους δήθεν και τους χίπστερς!


HnH5aB0.jpg


#574 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 04 July 2014 - 03:20

Μάλλον πρέπει να Ξαναρχίσω το white album, δεν μου Είχε γεμίσει ιδιαιτερα το μάτι με το πρώτο επεισόδιο ....
フカフカ

#575 Draculino

Draculino

    Pillar Man

  • Members
  • 59 posts
  • LocationKing's Landing

Posted 04 July 2014 - 04:39

Anyway απ'ότι βλέπω στο MAL σου το ping pong δεν υπάρχει καν στην λίστα σου.

 

Εφόσον έχω να μπω στο mal μου κάνα τετράμηνο είναι απολύτως φυσιολογικό να μην το έχω ανανεώσει κιόλας σωστά 



#576 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 04 July 2014 - 09:44

το εχω ξαναγραψει ...το guyver...και τα original αλλα και το remake series του 2005...

ειναι αρκετα καλα και δεν τους δοθηκε καθολου η προβολη που τους επρεπε...

ειδικα το remake ειναι πολυ καλο και οπτικα και ακουστικα..

απο ποιο νεα και μπορει εμενα προσωπικα μου φανηκε υποτιμημενο...το BTOOM...δεν ειναι και αριστουργημα αλλα δεν επρεπε να ειναι τοσο πολυ στα ρηχα...ωραιο σεναριο,δραση,καλο animation.

 

το θεμα υποτιμημενο-υπερεκτιμημενο πιστευω ομως οτι εχει να κανει και λιγο με το προσωπικο επιπεδο...

δηλαδη ειναι και το ποσο αρεσει στον καθενα κατι..για παραδειγμα το SAO.που θα βρεις η φανατικους οπαδους η φανατικους haters...αν σε καποιον αρεσει πολυ και π.χ διαβασει τα σχολια στο αντιστοιχο τοπικ εδω θα του αφησει μια εντυπωση οτι υποτιματε...


                                                                       


#577 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 04 July 2014 - 13:42

για το Ping Pong, πιο υποτιμημενα ειναι η Live-action ταινια και το manga, παρα η ιδια η σειρα.

 

 

απο το Guyver διαβασα τον πρωτο τομο του manga και το παρατησα....δεν ηταν ασχημο, αλλα τετοια σεναρια τα εχω χιλιοδει.

για την εποχη του ομως ηταν αρκετα καλο.

 

απο τα καινουργια, θα εβαζα τη Shinsekai Yori και αυτο γιατι ειναι υποτιμημημενη για εντελως ηλιθιους λογους

Spoiler:

 

ξενερωσε αρκετους και την παρατησαν ή λογω αυτης της σκηνης δεν μπηκαν στον κοπο να τη δουν.

 

το σεναριο ηταν απο τα καλυτερα παντως. ειχε αυτην τη μαγεια που λιγες σειρες πετυχαινουν με τοσο σοβαρο τροπο



#578 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 04 July 2014 - 13:50

Εφόσον έχω να μπω στο mal μου κάνα τετράμηνο είναι απολύτως φυσιολογικό να μην το έχω ανανεώσει κιόλας σωστά 

 

Ακόμα χειρότερα δηλαδή.



#579 Snape

Snape

    The Brazilian

  • Members
  • 64 posts
  • LocationΣτην Ταράτσα

Posted 04 July 2014 - 21:18

το εχω ξαναγραψει ...το guyver...και τα original αλλα και το remake series του 2005...

Eχθές ολοκλήρωσα το Kyoushoku Soukou Guyver (1989) συμπαθητική σειρά και καλοφτιαγμένη για την εποχή της θα συμφωνήσω όμως με τον Petran79 στο καμμάτι του σεναρίου. Ούτε εμένα μου φάνηκε ρηξικέλευθο.

Θεωρώ υποτιμημένο ως ένα βαθμό το Betterman. Μου άρεσε η Mindfuckιά του , το animation του ήταν επίσης συμπαθητικό και το τέλος του με έκανε να σκέφτομαι δικά μου σενάρια.
Θα ήθελα να προσθέσω ως υποτιμημένα και όχι γνωστά τα pre-war άνιμε (μπορείτε να βρείτε κάμποσα σε αυτό εδώ το clubάκι). Σίγουρα δεν έχουν το superduper animation όμως κάποια έχουν όμορφες ιστοριούλες (πχ Hanasaka Jijii) και χαρούμενες μουσικούλες (πχ Mura Matsuri. Σίγουρα δεν θα σας απογοητεύσουν αν τους δώσετε μια ευκαιρία. :thumbup:

Υπερτιμημένο θεωρώ το Another που όπως είχα διαβάσει το Light Novel θα έχει και sequel. Ποτέ δεν κατάλαβα το hype για το συγκεκριμένο άνιμε.

Edited by Snape, 04 July 2014 - 21:18.


#580 Emily

Emily

    Otaku~

  • Members
  • 6 posts
  • LocationDeath City

Posted 19 July 2014 - 17:10

Το Pandora Hearts πιστευω..δεν το ειχα καν ακουστα μονο οταν εψαχνα για καποιο παρομοιο ανιμε με το soul eater και ετυχε να το βρω!
​Ενω η υποθεση ειναι τελεια και ως ανιμε ειναι ομορφο, πιστευω οτι δεν ειναι τοσο γνωστο οσο αξιζει.  :nanteee:


Edited by Emily, 19 July 2014 - 17:11.

14mz3es.jpg


#581 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 26 June 2017 - 19:35

Yomigaeru Sora, νιώθω ότι δεν το ξέρει ούτε η μάνα του και δεν έχω καταφέρει να πείσω ούτε έναν να το δει, ακόμη και άτομα που ξέρω ότι θα τους άρεζε και δεν είναι κακή σειρά για το είδος και το θέμα της  :emptyonexg1:


ySss0UF.jpg


#582 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 26 June 2017 - 20:58

απ' οσα εχω δει μεχρι στιγμης θα ελεγα υποτιμημενο ειναι το Trigun, η μάλλον το trigun δεν το εχουν δει πολλοι για να το κρίνουν σωστά. Οι περισσότεροι που θέλουν να ασχοληθούν με anime εκείνης της δεκαετίας βλέπουν υπερτιμημένα όπως το Neon Genesis Evangelion,

 

άλλο ένα θα έλεγα οτι ήταν το deadman wonderland. Εχει πολυ καλή πλοκή, ωραιους χαρακτηρες κτλ κτλ ωστόσο κανείς δεν το βλέπει η μιλάει γι' αυτό επειδή στο anime το πετσοκοβουν πριν καλα καλα τελειωσει η πρωτη σεζον. Το manga εχει συνεχιστεί έχει τελειώσει και θέλω να ενημερώσω οτι ήταν υπέροχο



#583 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 26 June 2017 - 21:53

Trigun εγώ πάλυ στα πολύ γνωστά το έχω απλά ίσως πάει σε άτομα που βλέπουν άνιμε απο παλιότερα γενικά. Νέοι φανς σνομπάρουν ότι φτιάχτηκε πριν απ'αυτή τη 5ετία-10ετία αλλά anyway.

 

Θα ανέφερα και το Gate, ελάχιστο κόσμο βρήκα να μιλάει γιαυτό κιήταν απ'τα καλά της σεζόν του γενικά.

 

P.S:kai, νομίζω βρήκα ποιο θα ναι το επόμενο μου άνιμε, για τη θεματολογία καθαρά XD


フカフカ

#584 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 26 June 2017 - 22:14

Trigun εγώ πάλυ στα πολύ γνωστά το έχω απλά ίσως πάει σε άτομα που βλέπουν άνιμε απο παλιότερα γενικά. Νέοι φανς σνομπάρουν ότι φτιάχτηκε πριν απ'αυτή τη 5ετία-10ετία αλλά anyway.

 

ναι είναι απο τα γνωστά της δεκαετίας ωστόσο είναι σαν όλοι να το ξέχασαν για κάποιο λόγο, στο facebook πάντα, όταν ζητάνε όλοι φάση vintage anime, το trigun δεν ακούγεται καθόλου η στην καλύτερη ακούγεται τελευταίο. Για εδώ νομίζω το έχετε τιμήσει αρκετά :P, χαίρομαι που μπορούσα να μεταδώσω την απύθμενη σοφία του μεγάλου θεου και σωτήρα ΒΑΑΑΑΣ ΖΑ ΣΤΑΜΙΙΝΤΟΟΟ

 

επισης ενα πολύ καλό anime το οποιο πάλι δεν βλέπω κόσμο να τρελένεται γι αυτό είναι το Arslan Senkii ( https://myanimelist.net/anime/28249/Arslan_Senki_TV) το οποιο ΠΟΤΕ δεν το εχω στα τοσα γκρουπ με anime να το προτείνουν!!



#585 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 26 June 2017 - 22:33

όντος....

Μαζί με arslan senki θα βαζα και το kingdom που πολλοί το έκαναν τζας λόγο του 3D-ish lowbudget φαινομενικά animation ενώ ήταν πολύ καλό άνιμε. Ωστόσο πήραν 2 σεζόν και τα 2 so είχαν μια αποιχηση i guess.


フカフカ