Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Σε γνωρί-ζω απο την κό-ψη...


  • This topic is locked This topic is locked
88 replies to this topic

#31 _GaARa_

_GaARa_

    stupidity isn't an excuse

  • Retired Staff
  • 809 posts

Posted 03 August 2006 - 12:33

Ποσταρα και δεν έκανα edit γιατι δεν ειμαι mod στο συγκεκριμένο section.
Σε οσα sections ειμαι υπευθηνος εγω τα ποστ γίνονται edit και δεν νομιζω να έχω δώσει ποτε δικαιωμα να με κατηγορήσουν για σπάμ.

παιδιά αρχικά τώρα το είδα αυτό...
πάντως σας μιλάω σοβαρά έχω πέσει κάτω από τα γέλια...
from where you are?
η γλώσσα του μέλλοντος και την αλλάζετε έλεος....
τελοσπάντων....

η γλωσσα του μέλλοντος δεν ειναι αυτη που χρησιμοποιεις στο lineage για να ζητησεις adenas(σικ?)

θεωρώ πως τα greeklish (αν βεβαια δεν είσαι στο net 2 μήνες) διαβάζονται μια χαρά
δεύτερος γιατί γράφω πολύ ποιο γρήγορα....

σε όλα τα μεγάλα φόρουμ χρησιμοποιούνται τα Ελληνικά
και οχι τα greekglish
Και την ειρωνια θα σε παρακαλούσα πολύ να την αφήσεις
για αλλου,γιατι δεν βοηθάει κανέναν και δημιουργει και προβλήματα

we are the things that go bump in the night....We are the reason you sleep with a night light...


#32 Dae-su

Dae-su

    Anime Newbie

  • Members
  • 34 posts

Posted 03 August 2006 - 12:56

αγορίνα μου αν δεν είσαι mod στο section δεν κανεις παρατηρήσει είναι τόσο απλά δεν σε κατηγόρησα για spaming είπα ότι έκανες spaming στο συγκεκριμένο post..... διάβασε λίγο τι γράφω για το theo

δεύτερον το ειρωνικό ήθος που το είδες το ότι μου φάνηκε αστείο e είναι φυσιολογικό το 98% του ελληνικού net μιλάει greeklish
πως να μην την λέω γλώσσα του μέλλοντος?


p.s. μην μου δείξεις forums που χρησιμοποιούνε ellinka ...
Posted Image

#33 _GaARa_

_GaARa_

    stupidity isn't an excuse

  • Retired Staff
  • 809 posts

Posted 03 August 2006 - 13:12

αγορίνα μου αν δεν είσαι mod στο section δεν κανεις παρατηρήσει είναι τόσο απλά δεν σε κατηγόρησα για spaming είπα ότι έκανες spaming στο συγκεκριμένο post..... διάβασε λίγο τι γράφω για το theo

δεύτερον το ειρωνικό ήθος που το είδες το ότι μου φάνηκε αστείο e είναι φυσιολογικό το 98% του ελληνικού net μιλάει greeklish
πως να μην την λέω γλώσσα του μέλλοντος?


p.s. μην μου δείξεις forums που χρησιμοποιούνε ellinka ...

Δεν θέλω να συνεχησω μια συζητηση που δεν θα έχει τελιωμω
δικαιωμα σου να βαριεσαι να γράφεις Ελληνικα(βλέπεις στο σχολειο σε μάθανε greekglish) και προφασιζεσαι οτι το 98% του ελληνικου net μιλάει
greekglish(σικ?)
Παρότι μου ειπες να μην βάλω forums που χρησιμοποιουνε Ελληνικα
εγω βάζω για να σου δειξω οτι λες ασυναρτησιες.

http://www.pctechnology.gr/
http://www.thelab.gr/
http://www.adslgr.com/
http://www.myphone.gr/forum/

we are the things that go bump in the night....We are the reason you sleep with a night light...


#34 Tong_Po

Tong_Po

    Mai Lee Good F**k

  • Members
  • 184 posts

Posted 03 August 2006 - 13:29

Ο υπογράφων έθεσε το θέμα με την μορφή της παρατήρησης και ο Dante το υιοθέτησε σαν ψηφοφορία. Πραγματικά θεωρώ εξωφρενικές τις αντιδράσεις. Ίσως να πρέπει να γράψω fora στα οποία οι μόνιμοι χρήστες (και όχι αυτοί που πάνε να γράφουν 10-15 posts και την κάνουν) χρησιμοποιούν τα ελληνικά σαν επίσημη γλώσσα του forum

www.adslgr.com (20000 χρήστες)

Τα μηνύματα σας θα πρέπει να είναι γραμμένα στα Ελληνικά και όχι greeklish (γραφή ελληνικών με λατινικούς χαρακτήρες).

http://www.adslgr.com/forum/register.php?

Όλα τα blogs (ελπίζω να μην τα αγνοείς εσύ που είσαι πάνω από 2 μήνες στο νετ)

Hellastation Πριν τους βάλουν φυλακή :bleh:

Περισσότερα σε λίγο γιατί φεύγω από την δουλειά.
Ο Odin είναι και ΘΕΟΣ και Συνάδελφος!!! (έχει παραπαλιώσει αυτό μάλλον...)






#35 Templar

Templar

    Anime Newbie

  • Members
  • 48 posts

Posted 03 August 2006 - 13:59

αγαπητέ eXXentriX sorry που θα το θέσω έτσι ωμά αλλα εκεί το φέρατε το πράγμα να "οαναγασετε" μερικούς ( όπως εμενα) να χρησιμοποιεί το φορούν μονο για ADN. είχα όλη την καλή πρόθεση να ποστάρω κανονικά εσείς με αναγκάσατε να γίνω selfish.... και ήμουν τόσο καλο παιδί........... hm εύκολο φαίνεται το "ποσταρισμα" με αυτό fandom αλλα και πάλι βαριέμαι να κάνω κάτι επειδή με αναγκάσατε
even if what you do in life does indeed echo in eternity... it does not really matter.
what you do should echo in heaven and shatter hell, god should hear it and devil may fear it .
thats a mans unwalkable path if he walks with out a woman in perilous land


Templar, The Duke Of Koi.

#36 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 03 August 2006 - 14:47

Για να καταλάβω δηλαδή. Η γλώσσα του μέλλοντος είναι τα greeklish ? :rolleyes2:

για δυο αρχικούς λόγους δικούς μου
πρώτος εγώ να γράψω ελληνικά "αποκλεειτε"... το θεωρώ ανούσιο και θεωρώ πως τα greeklish (αν βεβαια δεν είσαι στο net 2 μήνες) διαβάζονται μια χαρά
δεύτερος γιατί γράφω πολύ ποιο γρήγορα....



Αν ισχύει η άποψη ότι αν είσαι παραπάνω από δύο μήνες στο ΝΕΤ διαβάζεις τα greeklish μία χαρά, τότε σημαίνει πως το 70 % που ψήφισαν υπέρ της πρότασης δεν έχουν κλείσει 2 μήνες στο ΝΕΤ. Κάτι δεν πάει καλά με αυτήν την πρόταση :?

είχα όλη την καλή πρόθεση να ποστάρω κανονικά εσείς με αναγκάσατε να γίνω selfish.... και ήμουν τόσο καλο παιδί........... hm εύκολο φαίνεται το "ποσταρισμα" με αυτό fandom αλλα και πάλι βαριέμαι να κάνω κάτι επειδή με αναγκάσατε



Ωραία λοιπόν. Οι Admins και οι mods είναι οι κακοί. Το 70% που ψήφισαν υπέρ, είναι και αυτοί εγωιστές επειδή σκέφτονταν πως να γλιτώσουν τα ματάκια τους. Το 30% είναι οι καταπιεσμένοι, και αυτοί που τελικά αδικούνται από όλην αυτή την κατάσταση.

Μα καλά, είμαστε με τα καλά μας δηλαδή ? Δηλαδή καταπιέζονται μόνο αυτοί που γράφουν ελληνικά, και δεν καταπιέζονται καθόλου όσοι προσπαθούν να διαβάσουν ένα greeklished post ? Με τι ακριβώς έχετε πρόβλημα ? Η πλειοψηφία αποφάσισε. Δεν έβγαλαν την απόφαση οι δυναστες Moderators.


Templar, αντι να κάθεσαι και να παραπονιέσαι ότι σε αναγκάσαμε να γράφεις ελληνικά, γιατί δεν κοιτάς να υπερασπιστείς την άποψή σου με επιχειρήματα ? Ποια είναι η άποψή σου δηλαδή για αυτά που έγραψα ?

Σκεφτείτε πως οι περισότεροι καταπιέζονταν όλον αυτόν τον καιρό για να διαβάζουν τα Greeklished posts. Εγώ που είμαι και mod, είμαι υποχρεωμένος να τα διαβάζω όλα, και δεν έχω δικαίωμα επιλογής.Που είναι η δική μου καταπίεση όταν είμαι υποχρεωμένος να διαβάζω τεράστια posts στα greeklish ?

Τι άλλο να κάνουμε ? αυτό που μένει είναι να κάνουμε ψηφοφορία τι από τα παρακάτω είναι πιο δύσκολο:
1) Να γράψει κάποιος ένα κείμενο στα ελληνικά
2) Να διαβάσει κάποιος ένα κείμενο στα greeeklish
Μπας και καταλάβουμε επιτέλους ποιος καταπιέζεται πιο πολύ :mellow:


Δηλαδή εσύ δεν θα κάνεις post, επειδή σε εξαναγκάσαμε να κάνεις κάτι που δεν ήθελες. Ο δικός μου εξαναγκασμος εδώ και τόσους μήνες δεν μετράει ?

Οι υπόλοιποι δηλαδή που είμαστε αναγκασμένοι να διαβάζουμε τα greeklish (και ανοίκουμε στην πλειοψηφία), έχουμε λιγότερη ισχύ άποψης από αυτούς που είναι αναγκασμένοι να γράφουν ελληνικά (μειοψηφία) ?

Και μην μου πείτε ότι δεν είναι καταπίεση να διαβάζω τα greeklished Posts. (και είμαι και παραπάνω από 2 μήνες στο ΝΕΤ). Αν κανένας δεν είχε πρόβλημα να διαβάζει τα greeklish, τότε πως εξηγείται το αποτέλεσμα της ψηφοφορίας ?

Και στο κάτω κάτω δεν νομίζω να δείξαμε ότι είμαστε προκατειλημένοι με κάποιον ή ότι έχουμε άσχημη διάθεση για το όλο θέμα. Για αυτό υπάρχει και η μεταβατική περίοδος. Δεν νομίζω ότι παρεξηγήθηκε κάποιος από το ύφος που του έγινε η παρατήρηση, να κάνει Edit στο post του. Προσπαθούμε να είμαστε όσο πιο φιλικοί μπορούμε. Τώρα αν κάποιος παρεξηγήθηκε (από μέρους μου τουλάχιστον) τι να πω ? Να ζητήσω συγγνώμη :rolleyes2:

αγορίνα μου αν δεν είσαι mod στο section δεν κανεις παρατηρήσει είναι τόσο απλά

Δηλαδή εδώ http://www.anime.gr/forum/viewtopic.php?t=1113&highlight= , ο Yata δεν έπρεπε να κάνει την παρατήρηση ? Και ας μην είναι ούτε Mod ούτε τίποτα. Είμαστε που είμαστε λίγοι. Βοηθάμε ο καθένας όσο μπορούμε. Δεν είναι SPAM αυτό.

E5VV38U.jpg


#37 Alchemist

Alchemist

    Anime Newbie

  • Members
  • 37 posts

Posted 03 August 2006 - 15:08

Δεν ειναι δυσκολο να διαβασεις greeklish οσο να γραψεις ελληνικα.Εγω σαν programmer εδώ και 5 χρόνια γράφω πολυ γρήγορα στα αγγλικά παρά στα ελληνικά.Και γενικα αφου τα αγγλικα ειναι παγκοσμια γλώσσα και οι αγγλικοί χαρακτήρες ειναι πιο ευκολοι στο χειρισμό(ειδικά για μενα).Γενικα, εχει γίνει μεγάλο θέμα το θέμα των χαρακτήρων και ειναι αρκετά φασιστικό κατα τη γνώμη μου.
Αν δεν σου είναι εύκολο να διαβάζεις greeklish τοτε μην τα διαβάζεις και το ίδιο ισχύει και με τα ελληνικά,αν δεν σου ειναι ευκολο μην τα γράφεις.
Εγω δεν εχω post σε αυτό το forum αλλά πιστεύωότι δικαιούμαι να εκφράσω τη γνώμη μου.Δλδ, γιατι να μπαίνουν τετοιου είδους κανονες(ενταξει με τις κιτρινες-κοκκινες καρτες) αλλά αυτό...δεν ξέρω.
Για να γράψω αυτή την παράγραφο μου πήρε 15 λεπτά.
Δεν το βλέπω να postάρω γενικά σε αυτό το forum.

No hard feeling.With all due respect...

#38 _GaARa_

_GaARa_

    stupidity isn't an excuse

  • Retired Staff
  • 809 posts

Posted 03 August 2006 - 15:14

γιατι δεν δοκιμάζεται ρε παιδια τον converter που δίνουμε.
Δηλαδή σε λίγο που θα ενσωματωθει στο φόρουμ και ο greekglish converter
πάλι δεν θα μπορειτε να γράψετε?

we are the things that go bump in the night....We are the reason you sleep with a night light...


#39 Nehelenia

Nehelenia

    Queen Nehelenia

  • Members
  • 674 posts

Posted 03 August 2006 - 15:21

.... Δοκίμασες ποτέ να κανείς μετατροπή με αυτό το πράμα? Ότι νάνε θα βγάλει... Τεσπα γιατί δεν γίνετε lock αυτό το θέμα αφού δεν βγάζει πουθενά; Mε τα νεύρα μας παίζετε? :P

Posted Image


#40 _GaARa_

_GaARa_

    stupidity isn't an excuse

  • Retired Staff
  • 809 posts

Posted 03 August 2006 - 15:24

.... Δοκίμασες ποτέ να κανείς μετατροπή με αυτό το πράμα? Ότι νάνε θα βγάλει... Τεσπα γιατί δεν γίνετε lock αυτό το θέμα αφού δεν βγάζει πουθενά; Mε τα νεύρα μας παίζετε? :P

μια χαρα δουλευει το πρόγραμμα ,μην λέμε βλακείες τώρα :lol:

we are the things that go bump in the night....We are the reason you sleep with a night light...


#41 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 03 August 2006 - 15:25

Δεν ειναι δυσκολο να διαβασεις greeklish οσο να γραψεις ελληνικα


¶ποψή σου και τίποτα περισσότερο

Αν δεν σου είναι εύκολο να διαβάζεις greeklish τοτε μην τα διαβάζεις

Εγώ που είμαι και mod, είμαι υποχρεωμένος να τα διαβάζω όλα, και δεν έχω δικαίωμα επιλογής



Γενικα, εχει γίνει μεγάλο θέμα το θέμα των χαρακτήρων και ειναι αρκετά φασιστικό κατα τη γνώμη μου.


Το ότι έχει γίνει αποδεκτό από πολλούς να γράφουν greeklish, δεν σημαίνει ότι είναι λιγότερο φασιστικό προς αυτούς που θέλουν να διαβάσουν τα συγκεκριμμένα posts


.... Δοκίμασες ποτέ να κανείς μετατροπή με αυτό το πράμα? Ότι νάνε θα βγάλει... Τεσπα γιατί δεν γίνετε lock αυτό το θέμα αφού δεν βγάζει πουθενά; Mε τα νεύρα μας παίζετε? :P


Εμένα μου δουλεύει μία χαρά το πρόγραμμα 8D (το έχω δοκιμάσει αρκετά)
Αν γίνει Lock το θέμα, θα βγει το συμπέρασμα ότι δεν υπάρχει ελευθερία άποψης :bleh:
Πάντως όλα αυτά πιστεύω πως θα ήταν καλύτερα να τα αναφέρετε στο προηγούμενο θέμα, όσο γινόταν η ψηφοφορία. Για αυτό κράτησε και έναν μήνα, για να μπορούμε να ακούσουμε πολλές απόψεις, και να βγάλουμε συμπεράσματα.

Τώρα μερικά posts που έχουν ως θέμα "καταπιεζόμαστε, και δεν σκέφτεστε και εμάς που γράφουμε με greeklish, και δεν είναι δίκαιο προς την μειοψηφία" θα τα αφήνω πλέον ασχολίαστα, και τα συγκεκριμμένα άτομα τα παραπέμπω στις δύο προηγούμενες σελίδες του thead :calm:

Από εδώ και πέρα θα ασχολούμαι μόνο με posts που έχουν λογικά επιχειρήματα, και μπορεί να γίνει μία άνετη συζήτηση, χωρίς προτροπή σε Flaming 8)

E5VV38U.jpg


#42 Alchemist

Alchemist

    Anime Newbie

  • Members
  • 37 posts

Posted 03 August 2006 - 15:49

Το ότι έχει γίνει αποδεκτό από πολλούς να γράφουν greeklish, δεν σημαίνει ότι είναι λιγότερο φασιστικό προς αυτούς που θέλουν να διαβάσουν τα συγκεκριμμένα posts


Ο φασισμός είναι το ότι επιβάλλεις σε κάποιον να κάνει κατι.
Δεν νομίζω να σου επέβαλλε κανείς να διαβάσεις σε greeklish.
Το φασισμό που επιβάλλω εγώ και ολα τα παιδιά που γράφουν σε greeklish δεν καταλαβαίνω.

Επειδη πραγματικά εγώ κανω την 2πλάσια ώρα για να γράψω στα ελληνικά απότι στα ξένα,δεν το συνεχίζω(χώρια που όπως είπε και η White Magician δεν τελειώνει ποτέ η αντιπαράθεση.

#43 Tong_Po

Tong_Po

    Mai Lee Good F**k

  • Members
  • 184 posts

Posted 03 August 2006 - 16:11

Eisai poli sigouri oti bgazei oti na nai? To dokimases stantar e?

Μετάφραση: Είσαι πολύ σίγουρη ότι βγάζει ότι να ναι? Το δοκίμασες στάνταρ e?

Ρε παιδιά πάτε καλά? Νομίζω ότι τα έχουμε μπλέξει λίγο τα πράγματα. Επειδή εσείς και εγώ joinαραμε ένα forum πρέπει ο prof ο CommanderSP και ο Hatebreed να μας κάνουν τίποτα τεμενάδες που τους κάναμε χάρη και ήρθαμε? :respect: :respect: :respect:

Ρε συ Templar μήπως θέλεις και τίποτα γλυκά να σου στείλουμε από το forum ή κανά DVD original μήπως και καταδεχτείς και ποστάρεις ξανά? Θα τρελαθούμε τελείως δηλαδή που σε αναγκάσαμε να γίνεις και selfish και δεν θα ποστάρεις ξανά και θα κλαίει του Phantom o ο γάτος. :mad2: :mad2: :mad2:

Δεν θες να συμμετέχεις στο forum βγες και από το ADN και βρες τα DVD από κανένα μπατζανάκη σου.

Φυσικά και για να τελειώνω και να μην ξαναασχοληθώ με το παρόν thread το πρόβλημα δεν είναι οτι αργεί ο καθένας να γράψει αλλά οτι είναι ανορθόγραφος και ντρέπεται που δεν έκατσε 12 χρόνια στο σχολείο να μάθει πως γράφεται το δυνατόν (οι δυσλεκτικοί δεν περιλαμβάνονται αλλά ας μην το πιάσω και αυτό το θέμα). Και άλλοι χρήστες είναι ανορθόγραφοι αλλά τουλάχιστον το έχουν αποδεχτεί (fine by me) και γράφουν στα ελληνικά και είναι άξιοι συγχαρητηρίων. [spoiler:ac4e4cb20b](αυτό πάει στον Ash και άλλους)[/spoiler:ac4e4cb20b]

Ο θυμόσοφος λαός έλεγε (σε άπταιστα ελληνικά)

Gaidaro tou dinane kai ton koitaze sta dontia

Μετάφραση: Γάιδαρο του δίνανε και τον κοίταζε στα δόντια (Μα καλά και αυτό σωστό?) :P :P

Αυτά τα λίγα και τώρα βρίστε. :happy2:

[edit] Φασισμός αγαπητέ alchemist δεν είναι όταν επιβάλλεις σε κάποιον να κάνει κάτι, είναι όταν επιβάλλεις με τρόπο αυθαίρετο σε κάποιον να κάνει κάτι που θελει μια μειοψηφία.

Δυστυχώς στην Ελλάδα τα έχουμε λίγο μπλέξει τα πράγματα και για αυτό πηγαίνει η χώρα κατά διαόλου. Η επιβολή κανόνων με δημοκρατικότατο τρόπο μόνο φασισμός δεν είναι. Εάν σου αρέσουν οι κανόνες συμμετέχεις αν πάλι όχι βρες κάπου αλλού που να σε καλύπτουν.
Ο Odin είναι και ΘΕΟΣ και Συνάδελφος!!! (έχει παραπαλιώσει αυτό μάλλον...)






#44 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 03 August 2006 - 16:15

Δεν νομίζω να σου επέβαλλε κανείς να διαβάσεις σε greeklish.



Αν δεν σου είναι εύκολο να διαβάζεις greeklish τοτε μην τα διαβάζεις

Εγώ που είμαι και mod, είμαι υποχρεωμένος να τα διαβάζω όλα, και δεν έχω δικαίωμα επιλογής


Εξ άλλου όταν γίνεται μία συζήτηση, δεν μπορείς να αφήνεις κάποια άτομα απ' έξω επειδή δεν μπορούν να διαβάσουν τα posts. Παράδειγμα εδώ http://www.anime.gr/forum/viewtopic.php?t=539&highlight= . Ήθελα πάρα πολύ να διαβάσω το θέμα, όμως δεν τα κατάφερα λόγω των greeklished posts.


Δεν μπορείς να λες ότι δεν είναι υποχρεωμένος κάποιος να διαβάζει όλα τα posts. Όσοι βρίσκονται εδώ, βρίσκονται για να συζητήσουν για τα θέματα που τους αρέσουν. Τώρα ισχύουν δύο απόψεις

1) Ότι είναι φασιστικό να αναγκάζεται κάποιος να γράψει με ελληνικά
2) Ότι είναι φασιστικό να αναγκάζεται κάποιος να διαβάσει greeklishe post (και λέω να αναγκάζεται να διαβάσει ένα greeklished post μιας και αυτός είναι ο σκοπός ύπαρξης του ατόμου σε ένα φόρουμ. Να διαβάζει και να γράφει. Το να δυσκολεύεται να το κάνει αυτό, είναι πρόβλημα)

Για αυτό έγινε η ψηφοφορία, για να δούμε τι προτιμάει ο λαός.

Και στο κάτω κάτω, λίγη υπομονή ζητήσαμε μέχρι να ενσωματωθεί ο Converter. Τόσο δύσκολο είναι ? :huh:

Αν θέλεις να μου απαντήσεις, εξακολουθώ να πιστεύω ότι ο Converter θα κάνει την δουλειά του μία χαρά :kakashithumbup:

Φυσικά και για να τελειώνω και να μην ξαναασχοληθώ με το παρόν thread το πρόβλημα δεν είναι οτι αργεί ο καθένας να γράψει αλλά οτι είναι ανορθόγραφος και ντρέπεται που δεν έκατσε 12 χρόνια στο σχολείο να μάθει πως γράφεται το δυνατόν

Δεν θέλουμε να ασχοληθούμε με το εκπαιδευτικό σύστημα σε αυτό το θέμα. Το ότι είναι για τα μπάζα το ξέρουν όλοι 8) (Ακόμα και οι πολιτικοί, αλλά αυτό ανοίγει μεγάλο θέμα)

E5VV38U.jpg


#45 Epinephrine

Epinephrine

    HMMY

  • Members
  • 442 posts

Posted 03 August 2006 - 16:30

αγαπητέ eXXentriX sorry που θα το θέσω έτσι ωμά αλλα εκεί το φέρατε το πράγμα να "οαναγασετε" μερικούς ( όπως εμενα) να χρησιμοποιεί το φορούν μονο για ADN. είχα όλη την καλή πρόθεση να ποστάρω κανονικά εσείς με αναγκάσατε να γίνω selfish.... και ήμουν τόσο καλο παιδί........... hm εύκολο φαίνεται το "ποσταρισμα" με αυτό fandom αλλα και πάλι βαριέμαι να κάνω κάτι επειδή με αναγκάσατε

Συγγνωμη κιολας αλλα αυτη ειναι λογικη του παραλογου... Εννοεις οτι αν κ περνουσες καλα εδω μεσα οι ''κοινωνια'' σε αναγκασε να κανεις αυτο το τοσο δραματικο πραγμα να γραφεις στη γλωσσα σου για να ειναι πιο καλαισθητο το φορουμ? Δεν τιθεται θεμα επαναστατισμου κ αντιδρασης εδω (απο οτι καταλαβα αυτο αισθανεσαι) απλα αποφασισε η πλειοψηφια να ειναι πιο ωραιο το φορουμ γραφοντας στα ελληνικα. Αν κατι τοσο ασημαντο φερνει τοσες αντιδρασεις τι να πω... Ασε που αν δεν χρησιμοποιεις τονους δεν εχει κ διαφορα με τα greekish :dry: Ελπιζω να κλεισει αυτο το θεμα συντομα αν οχι τωρα γιατι ως χρηστης δεν μπορω να νιωθω οτι ''ζω'' σε ενα διχασμενο περιβαλλον λογω της πληκτολογησης του keyboard!
Cuz I'm praying for rain / And I'm praying for tidal waves /I wanna see the ground give
way.

I wanna watch it all go down. / Mom please flush it all away. /I wanna see it go right in and down.

I wanna watch it go right in. /Watch you flush it all away.