Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Final Fantasy Dissidia


  • Please log in to reply
119 replies to this topic

#31 Kρεμμυδοιππότης

Kρεμμυδοιππότης

    Μου ήρθε το ιντερνετ!!!!

  • Members
  • 316 posts

Posted 21 April 2011 - 21:40

Μου εξηγεί κανείς τι σκ@τα είναι το Labyrinth? υποτίθεται οτι παίρνω lvl με αυτο? γιατί είμαι εκεί εδώ και πολλή ώρα και εχω πάρει 3 lvl....

Το αντίστοιχο του card colloseum απο το πρώτο dissidia. Απλός εκεί έχει να εξερευνήσεις και ένα λαβύρηνθο και αν το κάνεις 100% είσαι πολύ μάγκας. Δεν είναι εύκολο πάντος γιατί αν δεν βρεις καλά equips αργότερα οι αντίπαλοι είναι πολύ παλούκια άσε που δεν σου γεμίζει και το hp όπως στο card colloseum

#32 Darthnicolas

Darthnicolas

    Raidou Kuzunoha the 1st

  • Members
  • 972 posts

Posted 22 April 2011 - 21:55

Nαι το αντίστοιχο του Coliseum,αλλά καμία σχέση.Κυριολεκτικά χάσιμο χρόνου.Μπαίνεις χωρίς equips,αν βρεις κάτι ok,αλλιώς μετά από ένα σημείο θα έχεις πρόβλημα,τα bonus δεν ισχύουν εκεί μέσα όπως στο Coliseum,ούτε κρατάς ότι σηκώνεις αφού βγεις εκτός από ελάχιστα items με ένα tent icon,τα οποία κρατάς μόνο αν βγεις σε tent ή με geomancer.Τα εν λόγω items ενώ είναι Labyrinth-only,δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο μιας και στο 000 story βγάζεις πολύ καλύτερα από απλά chests.Πραγματικά,μην σπαταλάτε άδικα χρόνο.

#33 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 posts
  • LocationPokke Village

Posted 23 April 2011 - 07:35

Και τότε πως lvlαρω τους chaos???

v4kFmx.png


#34 Darthnicolas

Darthnicolas

    Raidou Kuzunoha the 1st

  • Members
  • 972 posts

Posted 23 April 2011 - 09:59

Υπάρχουν τρόποι...

-Party battles,ουσιαστικά μετά από κάθε μάχη παίρνει όλο το party xp,οπότε ανεβαίνουν εύκολα.
-000 story:50+ lvl,με αντιπάλους να φχαριστιέσαι όσο δεν πάει.Εγώ στην αρχή που δεν είχα ανεβασμένους αρκετούς χαρακτήρες έμπαινα με party που είχα μόνο έναν high-lvl και οι άλλοι ανέβαιναν ψιλοαυτόματα απο το party bonus.
-Custom rules:φτιάχνεις βολικούς κανόνες που να επιτρέπουν σε έναν low-lvl να τα βγάζει πέρα με high-lvl(π.χ. γρήγορο ex burst,βαριά crits) και παίρνεις lvl1 χαρακτήρα και ρίχνεις τον άλλο σε 10 δεύτερα ^_^

#35 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 posts
  • LocationPokke Village

Posted 23 April 2011 - 11:20

Υπάρχουν τρόποι...

-Party battles,ουσιαστικά μετά από κάθε μάχη παίρνει όλο το party xp,οπότε ανεβαίνουν εύκολα.
-000 story:50+ lvl,με αντιπάλους να φχαριστιέσαι όσο δεν πάει.Εγώ στην αρχή που δεν είχα ανεβασμένους αρκετούς χαρακτήρες έμπαινα με party που είχα μόνο έναν high-lvl και οι άλλοι ανέβαιναν ψιλοαυτόματα απο το party bonus.
-Custom rules:φτιάχνεις βολικούς κανόνες που να επιτρέπουν σε έναν low-lvl να τα βγάζει πέρα με high-lvl(π.χ. γρήγορο ex burst,βαριά crits) και παίρνεις lvl1 χαρακτήρα και ρίχνεις τον άλλο σε 10 δεύτερα ^_^


:kill4u: ωραια .... κεκεκεκεκεεεε Sephiroth και Jecht ετοιμαστήτε για level!
(αυτό με το 000 storry δεν έπιασα)

v4kFmx.png


#36 Kρεμμυδοιππότης

Kρεμμυδοιππότης

    Μου ήρθε το ιντερνετ!!!!

  • Members
  • 316 posts

Posted 23 April 2011 - 12:07

το ξεκλειδώνεις για 2000 νομίζω pp απο το pps store. ;Eκατσα χτες labyrinth έφτασα 92 συνεχόμενες νίκες(ηθελα 100) αλλά σε μία φάση μου ζητούσε μία πόρτα για να την ανοίξω να κερδίσω 15 τουλάχιστον medals σε μία μάχη αλλά δεν μου βγήκε καμοία τέτοια μάχη και αναγκάστηκα να βγω:madtodeath:. Ο βλάκας ξέχασα να κάνω trade στο shop με τα items που είχα μαζέψει (και ήταν και πολλά) και τα έχασα όλα :madtodeath:

#37 Darthnicolas

Darthnicolas

    Raidou Kuzunoha the 1st

  • Members
  • 972 posts

Posted 23 April 2011 - 13:14

Μία εναλλακτική για να ξεκλειδώσεις το 000 story είναι να τερματίσεις το 013,απλά συνήθως όσοι έχουν παίξει το 1ο Dissidia δεν γουστάρουν να επαναλαμβάνουν τα πάντα και πηγαίνουν απευθείας στο 000 μετά από λίγο PP farming.Έτσι βέβαια χάνεις exclusive items,summons,κλπ.Εμένα μου άρεσε η φάση με το world map και τα ξαναπέρασα όλα :ureshii:

Απλά το 000 έχει κάποια άθλια bosses.Π.χ. 100k hp Feral Chaos,τον οποίο εγώ προσωπικά νίκησα εξ'αποστάσεως γιατί ακόμα και με το iai build ο Zidane δεν του έτρωγε πάνω από 40k hp πριν ψοφήσει :wet2:

#38 Kρεμμυδοιππότης

Kρεμμυδοιππότης

    Μου ήρθε το ιντερνετ!!!!

  • Members
  • 316 posts

Posted 23 April 2011 - 20:46

Eμένα το πρόβλημα μου πάντος δεν είναι το exp αλλά το ap. Μερικοί χαρακτήρες όπως ο zidane είναι άχρηστοι πριν μαθουν τα links τους και για να τα μάθουν πρεπει να κάνουν master την αρχική επίθεση.

#39 Darthnicolas

Darthnicolas

    Raidou Kuzunoha the 1st

  • Members
  • 972 posts

Posted 23 April 2011 - 22:46

Eμένα το πρόβλημα μου πάντος δεν είναι το exp αλλά το ap. Μερικοί χαρακτήρες όπως ο zidane είναι άχρηστοι πριν μαθουν τα links τους και για να τα μάθουν πρεπει να κάνουν master την αρχική επίθεση.


Έ σιγά ρε συ,αν πας bonus day βγάζεις 4-7 ap ανά μάχη,και αν βάλεις και accessories τυπου diamond ring/beckoning cat ή equipment sets θα τα βγάλεις τσάκα-τσάκα.

#40 Kρεμμυδοιππότης

Kρεμμυδοιππότης

    Μου ήρθε το ιντερνετ!!!!

  • Members
  • 316 posts

Posted 24 April 2011 - 10:21

Έ σιγά ρε συ,αν πας bonus day βγάζεις 4-7 ap ανά μάχη,και αν βάλεις και accessories τυπου diamond ring/beckoning cat ή equipment sets θα τα βγάλεις τσάκα-τσάκα.

Στο προηγούμενο dissidia τα diamond ring τα πουλούσε το shop. Αγόραζα 99 και με άλλα accessories έφτανα 20 ΑΡ τη μάχη. Τώρα όμως δεν μου τα πουλάει το shop. Θα μου τα βγάλει πιο μετά?

#41 Darthnicolas

Darthnicolas

    Raidou Kuzunoha the 1st

  • Members
  • 972 posts

Posted 24 April 2011 - 17:10

Koίτα,εγώ τα θεωρώ κάπως άχρηστα,οπότε έχω μαζέψει αρκετά από άκυρα drops.Σε shops πάντως δεν τα βλέπω.Απλά δεν έχει και ιδιαίτερο νόημα εφόσον παίζεις με χαρακτήρα που σου αρέσει.Αν ανεβαίνεις αργά κάνεις master κάτι άνετα μέχρι να πάρεις κάτι άλλο,και αν ανεβαίνεις γρήγορα το χειρότερο που μπορεί να πάθεις είναι lvl100 χαρακτήρας χωρις mastered skills.Big deal.Εφόσον ασχολείσαι με τον χαρακτήρα και ένα AP ανά μάχη φτάνει.

#42 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 24 April 2011 - 20:32

:kill4u: ωραια .... κεκεκεκεκεεεε Sephiroth και Jecht ετοιμαστήτε για level!
(αυτό με το 000 storry δεν έπιασα)

Αν και ειμαι σοβαρο fanboy του πρωτου μετα το dissidia αυτος και τον kuja θα τους ΨΗΣΩ!!:madtodeath::roar::ballumad::mador2:

sc5bab.jpg


#43 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 25 April 2011 - 15:00

Πω, δεν ήξερα ότι το 000 μπορούσες να το αγοράσεις στο store και ξαναπέρασα όλο το story. Δεν μπορώ να πω βέβαια, πήρα αρκετά καλά αντικείμενα, αλλά όπως και να έχει ήταν κουραστικό.

Να ρωτήσω για το 000? Σε κάθε gate που περνάω δεν γίνεται καθόλου κάτι με το story (ας πούμε video). Πρέπει να ξεκλειδώσω όλα τα gates για να γίνει κάτι ή μπορώ να πάω σε συγκεκριμένα?

tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#44 Darthnicolas

Darthnicolas

    Raidou Kuzunoha the 1st

  • Members
  • 972 posts

Posted 25 April 2011 - 16:01

Να ρωτήσω για το 000? Σε κάθε gate που περνάω δεν γίνεται καθόλου κάτι με το story (ας πούμε video). Πρέπει να ξεκλειδώσω όλα τα gates για να γίνει κάτι ή μπορώ να πάω σε συγκεκριμένα?


Για να προχωρήσεις το story πρέπει να τα κάνεις με κάποια σειρά...Νομίζω πρώτα το dungeon του Gabranth(για να αρχίσει να σε ακολουθεί ένα moogle) μετά πας προς land of chaos προσπαθώντας να ανέβεις προς την κορυφή.
Just beware of Feral Chaos :kakaka:

#45 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 25 April 2011 - 18:18

Just beware of Feral Chaos :kakaka:

Feral chaos?Κατι εχω ακουσει για αυτον.Ειναι καμοια νεα εκδοχη αυτου απο το προηγουμενο dissidia?(τον οποιο ακομα να φτασω:sigh2:)

sc5bab.jpg