Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Final Fantasy Dissidia


  • Please log in to reply
119 replies to this topic

#1 Kρεμμυδοιππότης

Kρεμμυδοιππότης

    Μου ήρθε το ιντερνετ!!!!

  • Members
  • 316 posts

Posted 10 April 2011 - 15:09

Καθώς έχουμε μετατρέψει τα άλλα video game threads σε dissidia threads αποκλειστηκά είπα να φτιάξω ένα thread όπου θα μιλάμε μόνο για το dissidia final fantasy ή το Dissidia Duodecim. Εδώ μπορείτε να ζητήσετε συμβουλές απο εμένα το master :hero: καθώς και να συζητήσετε για διάφορα combos, video με dissidia και όλα τα σχετικά

#2 The Tragic Prince

The Tragic Prince

    心消えたこのせかいに 

  • Members
  • 1,344 posts

Posted 10 April 2011 - 15:13

διαμαρτυρομαι γιατι στο 012 δεν εχουν βαλει new player απο το FFVI. Ακομα και η νεα stage απο VI ειναι απαισια.

#3 Kρεμμυδοιππότης

Kρεμμυδοιππότης

    Μου ήρθε το ιντερνετ!!!!

  • Members
  • 316 posts

Posted 10 April 2011 - 15:19

Ρε συ και τη δεν θα έδινα αν είχε μέσα τον Locke. Ο αγαπημένος μου :Blissfull:

#4 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 10 April 2011 - 15:23

ότι είπε ο Prince, μάλλον δε θα ασχοληθώ με το 012.
Λίγοι νέοι παίχτες :(

btw αν είναι κάντε ένα merge με το παλιό Thread
http://www.anime.gr/forums/showthread.php?t=5770&highlight=dissidia

qzMHWHd.png


#5 Kρεμμυδοιππότης

Kρεμμυδοιππότης

    Μου ήρθε το ιντερνετ!!!!

  • Members
  • 316 posts

Posted 10 April 2011 - 15:28

Δεν είναι και λίγοι 9 παίχτες. Άσε που με το assist system βγαίνουν δεκάδες νέα combo

#6 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 posts
  • LocationPokke Village

Posted 10 April 2011 - 15:34

Cecil , και στο duocedim , ευτυχώς που μπορούσα να κάνω μεταφορά των δεδομένων!

v4kFmx.png


#7 Being Of Darkness

Being Of Darkness

    the last numenorian

  • Members
  • 137 posts

Posted 11 April 2011 - 01:44

οσο το επαιξα και εγω...δεν μου εκανε τοση εντυπωση οσο το προηγουμενο, αυτο μοιαζει σαν να του εβαλαν 2-3 πιστες ακομα συν τις παλιες, λιγους παικτες ακομα ενα υποτυπωδες σεναριο και αυτο ειναι...αμαν μωρε, πιο πολυ μου αρεσει το ff 5 που το παιζω στο android κινητο μου και που ειναι παναρχαιο κλπ παρα αυτο και οι νεοι χαρακτηρες δεν λενε πολλα, η tifa και η lightning καμποσο οι αλλοι μετρια προς χαλια...ασε που μου φαινονται απο το τροπο που πολεμουν κλπ αντιγραφη παλιοτερων χαρακτηρων, τι να πω...αυτη η square enix χαλασε...σαν τα παλια που εβγαζε δεν ειναι πλεον
Posted Image

#8 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 11 April 2011 - 20:13

οσο το επαιξα και εγω...δεν μου εκανε τοση εντυπωση οσο το προηγουμενο, αυτο μοιαζει σαν να του εβαλαν 2-3 πιστες ακομα συν τις παλιες, λιγους παικτες ακομα ενα υποτυπωδες σεναριο και αυτο ειναι...αμαν μωρε, πιο πολυ μου αρεσει το ff 5 που το παιζω στο android κινητο μου και που ειναι παναρχαιο κλπ παρα αυτο και οι νεοι χαρακτηρες δεν λενε πολλα, η tifa και η lightning καμποσο οι αλλοι μετρια προς χαλια...ασε που μου φαινονται απο το τροπο που πολεμουν κλπ αντιγραφη παλιοτερων χαρακτηρων, τι να πω...αυτη η square enix χαλασε...σαν τα παλια που εβγαζε δεν ειναι πλεον

Eχεις ενα δικιο δυστχως.....Παντως το παλιο τα σπαει!Τελειωσα cloud και αρχιζω cecil:tensai:

sc5bab.jpg


#9 Kρεμμυδοιππότης

Kρεμμυδοιππότης

    Μου ήρθε το ιντερνετ!!!!

  • Members
  • 316 posts

Posted 11 April 2011 - 20:14

Eχεις ενα δικιο δυστχως.....Παντως το παλιο τα σπαει!Τελειωσα cloud και αρχιζω cecil:tensai:

Mε τον Tidus έκανες τίποτα ????

#10 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 posts
  • LocationPokke Village

Posted 11 April 2011 - 20:39

Mε τον Tidus έκανες τίποτα ????

ΝΑ ΨΟΦΗΣΕΙ Ο TIDUS! :madtodeath:
Cecil φτγου!

v4kFmx.png


#11 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 11 April 2011 - 20:42

Παιδιά έχει κανείς USA save data με completed story; Μόλις είδα ότι το 012 έχει το ίδιο story έφριξα... Το είχα τερματίσει το πρώτο στο JPN και EU αλλά όχι στο USA... Onegai... :ureshii:

tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#12 Kρεμμυδοιππότης

Kρεμμυδοιππότης

    Μου ήρθε το ιντερνετ!!!!

  • Members
  • 316 posts

Posted 11 April 2011 - 20:47

ΝΑ ΨΟΦΗΣΕΙ Ο TIDUS! :madtodeath:
Cecil φτγου!

ΕΕΕΕ Βλαύσιμε!!!! This calls for a match! Your Cecil VS my Tidus!!!
Μετα τις πανελληνιες:unlucky:

#13 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 11 April 2011 - 20:52

Εγώ από την άλλη το 012 μπορώ να πω πως το βρήκα αρκετά φρέσκο , και το νέο cast και story με άφησε ικανοποιημένο.
Main-άρω Prishe (επικό βρομόξυλο) και μετά Terra και Cecil (και λίγο Cloud) και τώρα παίζω τον 13 κύκλο~

#14 Kρεμμυδοιππότης

Kρεμμυδοιππότης

    Μου ήρθε το ιντερνετ!!!!

  • Members
  • 316 posts

Posted 11 April 2011 - 21:12

όλοι εσείς που λέτε ότι δεν έχει πολλούς καινούργιους χαρακτήρες ξέρεται ότι γίνεται να ξεκλειδώσεις και τον chaos για χαρακτήρα???

#15 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 posts
  • LocationPokke Village

Posted 11 April 2011 - 21:13

ΕΕΕΕ Βλαύσιμε!!!! This calls for a match! Your Cecil VS my Tidus!!!
Μετα τις πανελληνιες:unlucky:

yOu aRe On!!!! Και μετα Mah clod vs ur onion brat!:bike:

v4kFmx.png