Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Final Fantasy Dissidia


  • Please log in to reply
119 replies to this topic

#16 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 11 April 2011 - 21:27

Άκυρο τελικά, βρήκα λύση (not that anybody cared :P).
Το καλό είναι ότι αφαίρεσαν τα σπαστικά infinite combo (καλά στο single game δεν με κακόπεφταν κιόλας XD).
Αν είναι για online battle, είμαι και εγώ μέσα, να δω μόνο πως δουλεύει. :hihi2:

tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#17 Kρεμμυδοιππότης

Kρεμμυδοιππότης

    Μου ήρθε το ιντερνετ!!!!

  • Members
  • 316 posts

Posted 11 April 2011 - 21:27

yOu aRe On!!!! Και μετα Mah clod vs ur onion brat!:bike:

Nandatooooooo!!!!!My ONION knight will leave your cloud slowpoke in the dust :bike::bike::bike:

#18 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 posts
  • LocationPokke Village

Posted 11 April 2011 - 21:51

Mah cloud (advent children version) is gonna send your onion root flying!

v4kFmx.png


#19 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 11 April 2011 - 21:59

Βασικά τι κάνετε τώρα; internet battles; XD
Also, αν βάλεις το save data του dissidia σίγουρα δεν χρειάζεται να παίξει το 013 έτσι; Μη τα κάνω όλα από την αρχή άδικα.

tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#20 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 posts
  • LocationPokke Village

Posted 11 April 2011 - 22:11

Βασικά τι κάνετε τώρα; internet battles; XD
Also, αν βάλεις το save data του dissidia σίγουρα δεν χρειάζεται να παίξει το 013 έτσι; Μη τα κάνω όλα από την αρχή άδικα.

Dunno ετσι το λέω εγώ ούτε που ξέρω αν και πως γίνεται :emptyonexg1:
Τρέξε το 012 και θα σου δώσει επιλογή να βάλεις τα αρχεία του original... Αν και νομίζω μόνο τα lvl και οτι πήρες με PP παίρνεις

v4kFmx.png


#21 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 11 April 2011 - 22:19

Ναι αυτό λέω.
Ουσιαστικά ξαναπαίζω όλο το story από την αρχή... και δεν το θέλω! Κατέβασα ένα save data και άρχισα new game, καθώς στη διάρκεια ενός νέου παιχνιδιού, δεν μπορείς να κάνεις tranfer. Τώρα ή θα ξαναπαίξω το 012 ή το 013... προτιμώ το πρώτο μιας και είναι πιο μικρό.

tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#22 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 11 April 2011 - 22:53

Τουλάχιστον το παλιό story έχει διάφορα extras όπως το νέο world map system και επιπλέον διαλόγους, οπότε παίζεται

#23 Kρεμμυδοιππότης

Kρεμμυδοιππότης

    Μου ήρθε το ιντερνετ!!!!

  • Members
  • 316 posts

Posted 15 April 2011 - 09:59

Τελικά δεν άντεξα και το κατέβασα:unlucky: Αυτη τη στιγμή βιάζω τον Cloud:hahaha:(my favourite punching bag) Το πρόβλημα είναι όταν πήγα να κάνω data transfer απο το παλιό dissidia μου έβγαλε data corrupted. Συναίβει σε κανένα άλλο αυτό?

#24 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 18 April 2011 - 16:19

Μολις τελειωσα τα destiny odyssey!Δεν δυσκολευτηκα πολυ αλλα επειδη στα 5 αστερια ψιλοενοχληθηκα ηρθα να με προιδεασετε για το τι ακολουθει και για καμια συμβουλη(fav characters bartz,kuja)

sc5bab.jpg


#25 Kρεμμυδοιππότης

Kρεμμυδοιππότης

    Μου ήρθε το ιντερνετ!!!!

  • Members
  • 316 posts

Posted 18 April 2011 - 18:49

Youtube Video

pretty intense match
Kalamari μετα το destiny odyssey το επόμενο story (δεν θυμάμαι πως το λένε) έχει 4 chapters που δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο εκτός από το τελευταίο όπου πολεμάς τον chaos. πιστεύω δεν θα δυσκολευτείς πολύ

#26 Kρεμμυδοιππότης

Kρεμμυδοιππότης

    Μου ήρθε το ιντερνετ!!!!

  • Members
  • 316 posts

Posted 20 April 2011 - 23:39

Boredforlife πορώθηκα τώρα με τον Cecil! Εσύ πως παίζεις? Εγώ έχω για assist τον jecht και χάρης αυτόν μπορώ να πετυχαίνω άνετα τις hp attacks. Θα ανεβάσω μάλλον κανα βίντεο να σου δείξω

#27 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 posts
  • LocationPokke Village

Posted 21 April 2011 - 19:14

Boredforlife πορώθηκα τώρα με τον Cecil! Εσύ πως παίζεις? Εγώ έχω για assist τον jecht και χάρης αυτόν μπορώ να πετυχαίνω άνετα τις hp attacks. Θα ανεβάσω μάλλον κανα βίντεο να σου δείξω

Αssist : Cloud (its cloud)
Γενικά : Πιο πολύ ground attacks και ειδικά μια ξαφνική darki flame :kakaka: θα σου έλεγα κι αλλα αλλά έχω μια βδομάδα περίπου να παίξω (αν μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί παίζω angry birds και YGO tag force 5 θ ήμουν πολύ χαρούμενος) και ξύπνησα πριν απο 5 λεπτά από τετράωρο ύπνο :sadist:

v4kFmx.png


#28 Kρεμμυδοιππότης

Kρεμμυδοιππότης

    Μου ήρθε το ιντερνετ!!!!

  • Members
  • 316 posts

Posted 21 April 2011 - 19:23

Youtube Video

Πρώτο μου βίντεο από duodecim! Είμαι εγώ με Laguna vs ένα φίλο μου με gabranth. Έβαλα και ωραία μουσικούλα:thatsit: Δυστηχως δεν είχε κάποιον κοντα στα lvl του cecil μου αλλά θα παίξουμε την επόμενη φορα να σου δείξω το manliness του Jecht
Όσο για το βίντεο δείτε το rate comment:<είσαι γαμάτος!!Τα σπας!!>> και τέτοια παρόμοια:hero:

#29 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 21 April 2011 - 19:39

με τοσες οnline μαχες πρεπει να λεγεται Final Fantasy Bρισίδια

#30 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 posts
  • LocationPokke Village

Posted 21 April 2011 - 20:13

Μου εξηγεί κανείς τι σκ@τα είναι το Labyrinth? υποτίθεται οτι παίρνω lvl με αυτο? γιατί είμαι εκεί εδώ και πολλή ώρα και εχω πάρει 3 lvl....

v4kFmx.png