Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 4 votes

Currently watching anime - Εντυπώσεις !!!


  • Please log in to reply
6130 replies to this topic

#5746 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 21 January 2018 - 04:37

Και το είδα!!! Yoru wa Mijikashi Aruke yo Otome λοιπόν. Τι ωραίος τύπος ο συγγραφέας (Tοmihiko Morimi) του Tatami. Πόσο μου αρέσει που βρίσκει ομορφιά σε απλές καθημερινές έννοιες και τους δίνει αυτήν την παραμυθένια ρομαντική νότα.

 

Spoiler:

 

 


a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#5747 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 27 January 2018 - 16:16

χαίρομαι που βοήθησα. Ωρες ώρες και εγώ απορώ γιατί δεν προβάλονται πιο πολύ τέτοιες ταινίες. Και εγω ιδέα δεν είχα! Ηθελα να δω αυτό με τη γοργόνα, βλέπω στο wiki και μπαμ! Εβγαλε και δεύτερη ταινία ο Yuusa, συνέχεια του Tatami Galaxy! Mας φάγανε τα streaming anime sites. Αν δεν δείξουν κάτι αυτά κανείς δεν ασχολείται.

 

 

τι να πρωτοαπαντήσει σε μισή ώρα. Ενδιαφέροντα όσα είπε.

 

 

Λοιπόν πέρα από τα Kill la Kill, Tatami Galaxy, Panty and Stocking, Cowboy Bebop που έγραψα τη γνώμη μου, ας πω και κάτι για την Wish Upon the Pleiades.

Eίχα δει πριν λίγο καιρό την web σειρά που ήταν πολύ μικρότερη σε διάρκεια και μου άρεσε το όλο σκηνικό.  Που να ψάχνω τώρα εξειδικευμένα και ανατρεπτικά mahou shojo με γραφή visual και light novels. Αυτό ένα απλό mahou shojo του Θεού είναι, βασισμένο σε πρωτότυπο σενάριο. Δεν παρουσιάζει τίποτα που να μην έχουμε ξαναδεί, αλλά  βλέπεται ευχάριστα. Μου άρεσαν τα σκηνικά που γίνονται οι μάχες και βάζουν αστρονομικούς όρους και ονόματα. 

 

Μετά τη φυγή του ταλέντου από τη Gainax περιμενα απαγοήτευση όπως με τη Stella C3. Αλλά τελικά μου φαίνεται πως είναι ίσως η καλύτερη Gainax σειρά μετά το 2010.



#5748 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 27 January 2018 - 17:55

Μιας και πρόσφατα απέκτησα το δεύτερο βιβλίο της συγγραφέως, είπα να ξαναδώ το Leafie, a hen in the wild ή το "Η κότα που τόλμησε να ονειρευτεί" στα ελληνικά. Τελικά όσο δεν συμπαθώ ιδιαίτερα τα καρτούν με ζώα που μιλάνε τόσο την έχω βάλει στην καρδιά μου αυτή την ταινία. Αρκετά όμορφη οπτικά η κορεατική παραγωγή και υπέροχη γενικά σαν αλληγορία για τη θετή και μονογονεϊκή οικογένεια. Η πρωταγωνίστρια ο ορισμός της αυτοθυσίας.

ySss0UF.jpg


#5749 AliceChan

AliceChan

    超平和バスターズ UωU

  • Members
  • 125 posts

Posted 28 January 2018 - 09:20

Ειδα made in abyss μετα απο 4 μηννες πριξιμο απο τον φιλο μου.θα παω στο μανγκα γτ μου αρεσε πολυ ^ ^ ειδικα το soundtrack

Youtube Video


320?cb=20161114052234


#5750 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 28 January 2018 - 22:49

Μιας και πρόσφατα απέκτησα το δεύτερο βιβλίο της συγγραφέως, είπα να ξαναδώ το Leafie, a hen in the wild ή το "Η κότα που τόλμησε να ονειρευτεί" στα ελληνικά. Τελικά όσο δεν συμπαθώ ιδιαίτερα τα καρτούν με ζώα που μιλάνε τόσο την έχω βάλει στην καρδιά μου αυτή την ταινία. Αρκετά όμορφη οπτικά η κορεατική παραγωγή και υπέροχη γενικά σαν αλληγορία για τη θετή και μονογονεϊκή οικογένεια. Η πρωταγωνίστρια ο ορισμός της αυτοθυσίας.

 

Οντως, αξίζει και μπράβο στους παραγωγούς. Αν και είδα το Blueray με κορεάτικους διαλόγους. Περισσότερο ζωντάνια είχε

μένω έκπληκτος και με αυτό:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Leafie,_A_Hen_into_the_Wild

 

Historically South Korean animated features have struggled to draw viewers. This prolonged slump is evidenced by My Beautiful Girl, Mari (2001), Wonderful Days (2003), Oseam (2003), Aachi & Ssipak (2005), and Yobi, the Five Tailed Fox (2006) which all performed dismally at the box office. No domestic animated film had ever achieved 1 million viewers.[11][15][16]

Undaunted by the knowingly discouraging prognoses from industry insiders, Leafie went on to rake in more than 2.2 million tickets, while recouping its production budget in just four weeks.[8][17][18] It has become South Korea's most successful animated film since the country's first feature-length cartoon, A Story of Hong Gildong (1967).[14]



#5751 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 29 January 2018 - 01:43

Πέρασα και το θρυλικό επεισόδιο που πάνε και παίζουν μπάλα και είμαι στην τελική ευθεία, μου μένουν μόνο 9 επεισόδια για το Eureka Seven. Και μέχρι εδώ μπορώ να πω πως η σειρά τσίλαρε όσο δεν πάει στο δρόμο, πέρασε τόσος καιρός που ξεχάσαμε τα μισά απ τα ερωτήματα που άνοιγε στην αρχή και δεν είμαι σίγουρος αν θα τ' απαντήσει όλα, είδαμε πολύ λιγότερη Anemone απ' όσο αξίζαμε στα 4/5α της σειράς, χαλαρώσαμε πάρα πάρα πάααααρα πολύ όσο αυτό τον καιρό που τσιλάραμε, η σειρά ουσιαστικά είναι Neon Genesis Evangel-ist,δηλαδή έχουμε ένα καστ "Shinji, Rei, Gendo, Misato, Asuka" με μερικά στοιχεία από FMA, απλά η φάση είναι chill, urban culture και λίγο περιβάλλον και...

 

...να κι αν είναι, να κι αν δεν είναι, η σειρά κατάφερε να με κερδίσει με οτιδήποτε έχει κάνει μέχρι στιγμής, από τα ρομπότ, το σερφ, την πλοκή, το ρομάντζο, τους χαρακτήρες, όλα. Δεν είναι τέλεια, δεν είναι αλεξίσφαιρη ούτε γι' αστείο, αλλά είναι τόσο, μα τόσο ευχάριστη και καλή. Δεν μετανιώνω καθόλου κι ακόμη δεν έχω εξηγήσει πως με κέρδισε το οπτικό κομμάτι που θα 'πρεπε να μου χτυπάει αρκετά άσχημα, αλλά δεν με νοιάζει καθόλου.

 

Έχω επίσης φτάσει στο 7ο επεισόδιο στο Casshern Sins, και είναι ακριβώς αυτό που ήθελα να δω, μια απίστευτα αργή, απίστευτα όμορφη σκοτεινή ιστορία επεισόδιο προς επεισόδιο. Στο 7 μάλιστα έσπασε κάπως και το lineart της σειράς κι έγινε αρκετά Madhouse σε πολλά σημεία, ενώ η σειρά ανακαλύπτει σιγά σιγά το χρώμα και γίνεται όλο και πιο όμορφη. Τώρα βέβαια... κινδυνεύει να φάει drop λόγω α) των δικών μου commitment issues (dropάρω εύκολα) και β) παίζει να μου κάλυψε την όρεξη που είχα για μια αργή σκοτεινή ιστορία επεισόδιο προς επεισόδιο με μόνο 7 επεισόδια και πριν αρχίσει να μπαίνει ιδιαίτερα στην πλοκή. Για να δούμε τις ορέξεις μου τις επόμενες μέρες.

 

Α, ναι, και μόλις είδα το Summer Wars. KOI-KOI MOTHEEEERFUCKEEEER!!!!!!!



#5752 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 29 January 2018 - 08:09

Οντως, αξίζει και μπράβο στους παραγωγούς. Αν και είδα το Blueray με κορεάτικους διαλόγους. Περισσότερο ζωντάνια είχε
μένω έκπληκτος και με αυτό:

https://en.wikipedia.org/wiki/Leafie,_A_Hen_into_the_Wild

Historically South Korean animated features have struggled to draw viewers. This prolonged slump is evidenced by My Beautiful Girl, Mari (2001), Wonderful Days (2003), Oseam (2003), Aachi & Ssipak (2005), and Yobi, the Five Tailed Fox (2006) which all performed dismally at the box office. No domestic animated film had ever achieved 1 million viewers.[11][15][16]
Undaunted by the knowingly discouraging prognoses from industry insiders, Leafie went on to rake in more than 2.2 million tickets, while recouping its production budget in just four weeks.[8][17][18] It has become South Korea's most successful animated film since the country's first feature-length cartoon, A Story of Hong Gildong (1967).[14]


Κι εγώ με κορεάτικο dub το είδα και μου άρεσε αρκετά. Επίσης το άτομο που μου το σύστησε ευτυχώς μου έστειλε το βίντεο με το ολοκληρωμένο τέλος, καθώς η αμερικάνικη έκδοση έκοβε τη τελευταία σκηνή με τη νυφίτσα που για εμένα κορύφωσε και την ταινία στο τέλος.

ySss0UF.jpg


#5753 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 29 January 2018 - 10:37

Κι εγώ με κορεάτικο dub το είδα και μου άρεσε αρκετά. Επίσης το άτομο που μου το σύστησε ευτυχώς μου έστειλε το βίντεο με το ολοκληρωμένο τέλος, καθώς οι αμερικάνικη έκδοση έκοβε τη τελευταία σκηνή με τη νυφίτσα που για εμένα κορύφωσε και την ταινία στο τέλος.

 

ευτυχώς που δεν είδα αυτή την έκδοση. Η αλήθεια είναι πως όταν είδα τη συγκεκριμένη σκηνή, μου μπήκε στο νου πως δεν γίνεται, όλο και καμιά παρέμβαση θα γίνει  αν μεταγλωττιστεί.

 

Πέρασα και το θρυλικό επεισόδιο που πάνε και παίζουν μπάλα και είμαι στην τελική ευθεία, μου μένουν μόνο 9 επεισόδια για το Eureka Seven. Και μέχρι εδώ μπορώ να πω πως η σειρά τσίλαρε όσο δεν πάει στο δρόμο, πέρασε τόσος καιρός που ξεχάσαμε τα μισά απ τα ερωτήματα που άνοιγε στην αρχή και δεν είμαι σίγουρος αν θα τ' απαντήσει όλα, είδαμε πολύ λιγότερη Anemone απ' όσο αξίζαμε στα 4/5α της σειράς, χαλαρώσαμε πάρα πάρα πάααααρα πολύ όσο αυτό τον καιρό που τσιλάραμε, η σειρά ουσιαστικά είναι Neon Genesis Evangel-ist,δηλαδή έχουμε ένα καστ "Shinji, Rei, Gendo, Misato, Asuka" με μερικά στοιχεία από FMA, απλά η φάση είναι chill, urban culture και λίγο περιβάλλον και...

 

...να κι αν είναι, να κι αν δεν είναι, η σειρά κατάφερε να με κερδίσει με οτιδήποτε έχει κάνει μέχρι στιγμής, από τα ρομπότ, το σερφ, την πλοκή, το ρομάντζο, τους χαρακτήρες, όλα. Δεν είναι τέλεια, δεν είναι αλεξίσφαιρη ούτε γι' αστείο, αλλά είναι τόσο, μα τόσο ευχάριστη και καλή. Δεν μετανιώνω καθόλου κι ακόμη δεν έχω εξηγήσει πως με κέρδισε το οπτικό κομμάτι που θα 'πρεπε να μου χτυπάει αρκετά άσχημα, αλλά δεν με νοιάζει καθόλου.

 

Έχω επίσης φτάσει στο 7ο επεισόδιο στο Casshern Sins, και είναι ακριβώς αυτό που ήθελα να δω, μια απίστευτα αργή, απίστευτα όμορφη σκοτεινή ιστορία επεισόδιο προς επεισόδιο. Στο 7 μάλιστα έσπασε κάπως και το lineart της σειράς κι έγινε αρκετά Madhouse σε πολλά σημεία, ενώ η σειρά ανακαλύπτει σιγά σιγά το χρώμα και γίνεται όλο και πιο όμορφη. Τώρα βέβαια... κινδυνεύει να φάει drop λόγω α) των δικών μου commitment issues (dropάρω εύκολα) και β) παίζει να μου κάλυψε την όρεξη που είχα για μια αργή σκοτεινή ιστορία επεισόδιο προς επεισόδιο με μόνο 7 επεισόδια και πριν αρχίσει να μπαίνει ιδιαίτερα στην πλοκή. Για να δούμε τις ορέξεις μου τις επόμενες μέρες.

 

Α, ναι, και μόλις είδα το Summer Wars. KOI-KOI MOTHEEEERFUCKEEEER!!!!!!!

 

 Ουσιαστικά η Eureka 7 παίρνει τα συνήθη σενάρια των mecha των προηγούμενων δεκαετιών και τα αναβαθμίζει για τους νεότερους θεατές του 21ου αιώνα. Πχ η Ανεμώνη είναι εμπνευσμένη από την Puru 2  του Gundam ZZ, αλλά είναι πολύ καλύτερη και λιγότερο loli. Ή πχ τα 3 παιδιά, αν δεις το πρώτο Gundam θα δεις και εκεί ομοιότητες για το πως κατέληξαν εκεί. Ή το επεισόδιο με το ζευγάρι ειδικών δυνάμεων και το σκάφος τους. Δεν παίρνει άριστα για την πρωτοτυπία αλλά για τη σταχυολόγηση και τη συναρμολόγηση



#5754 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 29 January 2018 - 13:14

 

 Ουσιαστικά η Eureka 7 παίρνει τα συνήθη σενάρια των mecha των προηγούμενων δεκαετιών και τα αναβαθμίζει για τους νεότερους θεατές του 21ου αιώνα. Πχ η Ανεμώνη είναι εμπνευσμένη από την Puru 2  του Gundam ZZ, αλλά είναι πολύ καλύτερη και λιγότερο loli. Ή πχ τα 3 παιδιά, αν δεις το πρώτο Gundam θα δεις και εκεί ομοιότητες για το πως κατέληξαν εκεί. Ή το επεισόδιο με το ζευγάρι ειδικών δυνάμεων και το σκάφος τους. Δεν παίρνει άριστα για την πρωτοτυπία αλλά για τη σταχυολόγηση και τη συναρμολόγηση

 

Πιθανότατα, αλλά δεν πειράζει. Βλέπω βέβαια πολύ Evangelion στα κομμάτια όπως οι σχέσεις Holland-Eureka (Gendo-Rei) και Talho-Renton (Misato-Shinji) και βάζω την Ανεμώνη ως Asuka επειδή δεν έχω και τις έξτρα παραστάσεις των Gundam κτλ, αλλά στο μυαλό μου ταιριάζουν. Ειδικά με την μεγάλη επιτυχία που είχαν το Eva και η Rei ειδικά σαν χαρακτήρας με όλη τη σειρά κλώνων της

 

Και μετά κατάλαβα πως λες για τους Ray-Charles, ουπς. Καλή δουλειά όμως μ' αυτά τα ονόματα σειρά, I see what you're doing and I like it



#5755 Super Sayan Girl

Super Sayan Girl

    Sesshomaru~sama

  • Members
  • 108 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 30 January 2018 - 19:49

Ayashi no Ceres.

Έψαχνα καιρό ένα anime που να έχει στην πλοκή του μια σχέση σαν του Naraku και της Kikyo από το Inuyasha. Ο ένας να είναι εμμονικός με την άλλη, να της έχει κάνει μεγάλο κακό στην ζωή της και μου πρότειναν αυτό. Υπήρχε όντως αυτό το στοιχείο στην πλοκή, όχι όπως ακριβώς το ήθελα αλλά δεν ήταν και άσχημο. Γενικά όμως το anime δεν μου άρεσε και πολύ. Δεν βρήκα ούτε χημεία ούτε κάτι που να μου άρεσε στο κεντρικό ζευγάρι. Είχε όμως ωραία osts, καλή ιδέα για πλοκή και τολμούσε να παίρνει αποφάσεις που πολλοί δημιουργοί διστάζουν να πάρουν.


TMWsBT7.png        


#5756 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 31 January 2018 - 13:54

Τελείωσα προχθές τελικά το Eureka Seven, κι όλα όσα είπα ισχύουν ακόμη. Το φινάλε μου άφησε κάποια ανάμεικτα συναισθήματα όμως γαμώτο...

 

Κάποια πράγματα χρειαζόντουσαν καλύτερη εξήγηση/ανάλυση/εκτέλεση. Δεν ήταν τόσο μεγαλειώδες και δυνατό όσο ήλπιζα και πήρε λίγα ναρκωτικά σε κάποια σημεία. Ήταν καλό, ήταν ωραίο, δεν ανέβηκε επίπεδα. Τελειώνοντας η σειρά μου άφησε αυτό το γλυκόπικρο αίσθημα "θα ήθελα να είχα πάρει περισσότερα απ' αυτό κι εκείνο". Είχε όμως τις προτεραιότητές της και τις κράτησε, και κοιτώντας τα γεγονότα του πρώτου μισού της σειράς τα βλέπω και λέω "αχά, μάθαμε περισσότερα σχετικά μ' αυτά και τη σημασία τους". Γενικά ήταν μια σειρά με πολλή καρδιά, αλλά μου άνοιξε την όρεξη σε τέτοιο βαθμό που δεν μπόρεσε να την ικανοποιήσει πλήρως. Και δεν μπορώ να την κατηγορήσω για τον chill ρυθμό που ακολούθησε ή τις προτεραιότητες που έθεσε, γιατί απόλαυσα και καταλαβαίνω αυτά τα στοιχεία.

 

Αλλά γαμώτο, ήθελα πολύ περισσότερη Anemone, Dominic, περισσότερα πράγματα για τον Dewey, μια τελική απειλή που να έβγαζε περισσότερο νόημα, περισσότερη Anemone και Dominic πάλι κι ένα πιο έντονο φινάλε με λίιιιιιγο ακόμη πράγμα post-finale. Και καλύτερα Openings στο δεύτερο μισό για ν' ανεβάζουν το hype

 

Ίσως κάτι που τη δυσκολεύει είναι το κενό πληροφοριών ανάμεσα στα κομμάτια "βλέπουμε παράξενα ανεξήγητα πράγματα" και "μαθαίνουμε το πως και το γιατί και βγάζουν νόημα", ενώ λόγω χρονικής απόστασης ή δευτερεύουσας σήμασίας, για πολλές λεπτομέρειες δεν μαθαίνουμε ποτέ τίποτα

 

 

Αλλά ναι, μου άρεσε τόσο το Eureka Seven που ήθελα να μου δώσει περισσότερο Eureka Seven και δεν θα βρω πουθενά αλλού αυτό το περισσότερο Eureka Seven παρά μόνο στη σειρά. SHIT!!!



#5757 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 31 January 2018 - 23:21

τώρα πάνε βουρ για Bounen no Xamd, να πάρεις και άλλη Ε7 δόση. Ενας χαρακτήρας εκεί σίγουρα θα σου αρέσει



#5758 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 02 February 2018 - 00:50

Stop!! Hibari-kun!: Ως μεσήλικας otaku που είμαι, χρειάζομαι τακτικά την 80ίλα μου να έρθω στα ίσα μου και μιας και έχω πιάσει ecchi / school life κλπ, έψαξα να βρω κάτι αντίστοιχο από τα 1980s. Το Stop!! Hibari-kun! είναι ένα 80s έπος, που όμως μόνο τα πρώτα 6 επεισόδια έχουν υπότιτλους (το raw υπάρχει online και αν ξέρεις ελάχιστα Ιαπωνικά μπορεις να καταλάβεις πάνω / κάτω τι γινεται). Τι να πρωτογράψω για αυτό το έπος; Ο γιος μιας κυρίας που πέθανε, τον στέλνει να μεγαλώσει στον παρολίγο γκόμενό της από το Λύκειο, που όμως είναι ο αρχηγός της τοπικής γιακούζα και έχει πλέον 4 παιδιά:Τρεις κόρες και ένα Γιο, που όμως είναι crossdresser, στο σχολείο είναι δηλωμένος ως κορίτσι (με τεράστιο fun club από αγόρια και κορίτσια) και φανατικό άντρα δεν τον λες. Τρώει και μια καψούρα με τον γιό της παραλίγο γκόμενας του πατέρα του, αυτος φυσικά έχει μάτια μόνο για κανονικά κορίτσια, βάλε τώρα 80s σκίτσο, animation και αισθητική τύπου kabamaru και μιλάμε για έναν 1980s anime παράδεισο που ελπίζω κάποια στιγμή να δω ολόκληρο! Διάβασα ότι μετά το 22 επεισόδιο χαλάει η ιστορία και το manga δεν τελείωσε ποτέ, αλλά και πάλι, αυτό το έπος πρέπει να μεταφραστεί!

What's Michael ΟVA1: Μετά από το Stop!! Hibari-kun! έπρεπε να δω οπωσδήποτε κάτι άλλο καμένο από τα 80s, έτσι είδα το πρώτο ova (από laserdisc rip) του What's Michael. Αυτό είναι μια σειρά με πρωταγωνιστή μια γάτα που ξέρω την ύπαρξή της ως cult των 1980s, αλλά δεν είχα βρει ποτέ να δω, αλλα είχα κατεβάσει τα 2 OVA της (μια ώρα περίπου το καθένα). 1980s καίδι, που δείχνει μέχρι το καλύτερο τρόπο ότι πριν το 1985 στην Ιαπωνία το LSD πούλαγε ακόμα και ήταν δημοφιλές στους παραγωγούς anime. Αν θέλετε να ψήσετε μπιφτέκια με 80s anime και δεν έχετε τηγάνι, βάλτε τα μπιφτέκια στο κούτελο σας, βάλτε να το δείτε και μέχρι να τελειώσει θα έχουν γίνει σίγουρα (μην σας πω θα έχουν τσουρουφλιαστεί). Δεν ειναι anime για όλους πάντως, πρέπει να ξέρεις λίγο και το χιούμορ του τότε για να το καταλάβεις.

 

 

να σαι καλά! Από το πρώτο θα διαβάσω το manga και το δεύτερο θα το δω Όπωσδηποτε



#5759 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 02 February 2018 - 01:11

τώρα πάνε βουρ για Bounen no Xamd, να πάρεις και άλλη Ε7 δόση. Ενας χαρακτήρας εκεί σίγουρα θα σου αρέσει

 

Το Xamd το 'χω στην άκρη και με περιμένει εδώ και καιρό. Μάλλον αν πιάσω πάλι mecha να πάω προς Blue Gender ή Big O μεριά για την ώρα.

 

 

Μόλις ξαναείδα το Ghost in the shell. Η αγαπημένη μου άνιμε ταινία, και δεν βλέπω να χάνει στα μάτια μου ούτε μισό χτύπο



#5760 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 03 February 2018 - 15:29

Τάχα μου καλές σειρές το Netflix. Με σειρές τύπου Kakegurui, δεν βλέπω να γλιτώνει τα άνιμε. Ότι απεχθάνομαι το περιλαμβάνει. Θα μου πεις οι άλλες επιλογές που δεν έχω δει, καλύτερες είναι;