Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 4 votes

Currently watching anime - Εντυπώσεις !!!


  • Please log in to reply
6130 replies to this topic

#5566 Vash Zoro

Vash Zoro

    20th century Boy

  • Members
  • 603 posts

Posted 04 September 2016 - 03:55

To Mob Psycho 100 πόσο καλύτερο από το OPM μου φαίνεται! Μου έκανε τρελό κλικ, μου κούμπωσε πολύ άσχημα το σχέδιο, η ιστορία και οι χαρακτήρες!  Κρίμα που θα είναι δεκατριάρα. 



#5567 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 07 September 2016 - 00:15

Mob psycho animu of the season :3 ....και συνεχίζω και το zero kara hajimeru isekai seikatsu που ναι κιαυτο απ'τα ενδιαφέροντα.

και μάλλον και τα μόνα που άξιζαν απ'τη σεζόν...όσο πάει και χειροτερεύει το θέμα με τις σεζόν (ή εγώ έχω γίνει λιγότερο ανεχτικός στις σαπίλες, dunno)

Έχω φτάσει σε σημείο που πραγματικά δυσκολεύομαι να δω άνιμε Τ.Τ Αν έχετε να προτείνετε τίποτα καλό, ρίχτε :)


Edited by GhostPrince, 07 September 2016 - 00:15.

フカフカ

#5568 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 07 September 2016 - 01:24

Mob psycho animu of the season :3 ....και συνεχίζω και το zero kara hajimeru isekai seikatsu που ναι κιαυτο απ'τα ενδιαφέροντα.

και μάλλον και τα μόνα που άξιζαν απ'τη σεζόν...όσο πάει και χειροτερεύει το θέμα με τις σεζόν (ή εγώ έχω γίνει λιγότερο ανεχτικός στις σαπίλες, dunno)

Έχω φτάσει σε σημείο που πραγματικά δυσκολεύομαι να δω άνιμε Τ.Τ Αν έχετε να προτείνετε τίποτα καλό, ρίχτε :)

 

βρείτε την αντίφαση



#5569 FrenzyApe

FrenzyApe

    Unofficial Moderator

  • Members
  • 197 posts

Posted 07 September 2016 - 02:12

Saiki Kusuo no Ψ-nan

 

το καλυτερο της σεζον.



#5570 hgatakoskylos

hgatakoskylos

    Anime Fan

  • Members
  • 139 posts

Posted 08 September 2016 - 21:29

Εγώ μέσα στο καλοκαίρι είδα την σειρά  Serei no Moribito. Μετά έψαξα εδώ και φρίκαρα: υπάρχουν θέματα για τόσες και τόσες σαπίλες και δεν υπάρχει θέμα για αυτό το τόσο ωραίο ανιμέ!;



#5571 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 09 September 2016 - 06:48

http://www.anime.gr/forum/topic/2137-seirei-no-moribito-guardian-of-the-sacred-spirit/?hl=guardian



#5572 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 14 September 2016 - 21:52

Kurogane Communication

 

Σύντομη και καλούτσικη σειρά, συνδιάζει slice of life με ρομπότ αλλά και σκηνές δραματικές και δράσης. 'Ολα αυτά σε 24 επεισόδια καθαρού χρόνου γύρω στα 11 λεπτά, χωρίς την εισαγωγή και τους τίτλους τέλους.

Αυτό το OP πάντως! Oλόκληρη η ανθρωπότητα καταστράφηκε για το όνομα του Dio!

 

Youtube Video

 

Πάντως αυτή η Αngela μου άρεσε πολύ περισσότερο από εκείνη την ξενέρωτη του GITS

 

Tώρα σκέφτομαι αν θα πρέπει να δω την Argento Soma. Kαι αυτό γιατί ουσιαστικά θα έχει μια από τα ίδια από τις μυριάδες σειρές sci-fi που έχω δει. Η προηγούμενη τουλάχιστον ήταν πρωτότυπη.



#5573 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 15 September 2016 - 17:41

Αν και το έχω δει (Argento soma) ειλικρινά δεν θυμάμαι τίποτα. Το μόνο που μου έρχεται είναι μια βαθιά βαρεμάρα όταν ακούω τον τίτλο. Τσέκαρε τα πρώτα επεισόδια για αρχή, αυτό που είχε τραβήξει είναι αυτό το 2000s look στο animation που μου αρέσει ιδιαιτέρως.  :mafia:


rsrGbGx.gif

#5574 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 15 September 2016 - 22:11

μπα! μόνο απο το OP μου θύμισε Rahxephon που το'χα σκυλοβαρεθεί στα πρώτα επεισόδια, έστω και αν είναι μεταγενέστερο του AS! Μακριά. Και εγώ μάλλον δεν θα θυμάμαι τίποτα μετά αν το δω...



#5575 Alpasar

Alpasar

    Anime Newbie

  • Members
  • 157 posts

Posted 19 September 2016 - 20:46

Μόλις ολοκλήρωσα το Re:Zero Kara Hajimeru Isekai Seikatsu, τελικά μ' αρεσε μέχρι το τέλος. Έχει ενδιαφέρουσα πλοκή, αν και στην αρχή φοβόμουν έτσι όπως άλλαζε συνέχεια η ιστορία, αλλά τελικά τελείωσε ικανοποιητικά. Προτείνεται σε όποιον θέλει να δει κάτι χαλαρό, με δράση. :)


Posted Image

#5576 luffy1908

luffy1908

    Starting...

  • Members
  • 285 posts

Posted 20 September 2016 - 21:12

Μόλις ολοκλήρωσα το Re:Zero Kara Hajimeru Isekai Seikatsu, τελικά μ' αρεσε μέχρι το τέλος. Έχει ενδιαφέρουσα πλοκή, αν και στην αρχή φοβόμουν έτσι όπως άλλαζε συνέχεια η ιστορία, αλλά τελικά τελείωσε ικανοποιητικά. Προτείνεται σε όποιον θέλει να δει κάτι χαλαρό, με δράση. :)

Εγώ θα το τελειώσω σήμερα μου μένουν λίγα επεισόδια ακόμα.
 

Spoiler:


Edited by luffy1908, 20 September 2016 - 21:12.


#5577 Alpasar

Alpasar

    Anime Newbie

  • Members
  • 157 posts

Posted 21 September 2016 - 21:59

Spoiler:

 

Spoiler:

 

 

 

Eπί της ευκαιρίας ολοκλήρωσα το New Game! και το ReLIFE, ευχάριστα και τα δυο.

 

 Το New Game! αναφέρεται στην καθημερινοτητα της Aoba που εργάζεται σε μια εταιρεία παιχνιδιών. (κωμωδία)

και το ReLIFE σε εναν 27χρονο ανεργο τυπα που ο "ΟΑΕΔ" του δίνει ενα χαπακι, που τον κανει να μοιαζει εξωτερικα με 17χρονο και τον ξαναστελνει να κανει την τρίτη λυκειου.   :terror2:

Τιποτα το ψαγμενο, αλλα ωραια και τα δυο :ureshii:


Posted Image

#5578 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 30 September 2016 - 20:55

Big Order (TV)

 

Και ΔΕΝ ΒΓΑΖΩ ΑΚΡΗ. Η Ιστορία δεν έχει συννοχή για να καταλάβεις τον ρου περαν ότι ένα άτομο Κατέστρεψε την Ιαπωνία και όλη η Ιαπωνία τον μισεί.



#5579 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 02 October 2016 - 09:21

Ξεκίνησα να βλέπω το 91 days, ε το πρώτο επεισόδιο δεν με συγκλόνισε, mafia anime αλλά φαίνεται να χει καλή παραγωγή και είναι μόλις 12 επεισόδια.

 

https://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=12014


rsrGbGx.gif

#5580 Aena

Aena

    Anime Freak

  • Members
  • 284 posts
  • LocationUp in the sky searching for the brightest star

Posted 02 October 2016 - 12:10

Big Order (TV)

 

Και ΔΕΝ ΒΓΑΖΩ ΑΚΡΗ. Η Ιστορία δεν έχει συννοχή για να καταλάβεις τον ρου περαν ότι ένα άτομο Κατέστρεψε την Ιαπωνία και όλη η Ιαπωνία τον μισεί.

Ναι ούτε εγώ κατάφερα να καταλάβω το νόημα πίσω από όλο αυτό!!!

 

Πάει το D Gray Man Hallow, ελπίζω να το συνεχίσουν και να μην τελειωσει άδοξα εκει. Τέλος και τα  B-Project, Servamp, Tales of Zestiria the X, Hatsukoi Monster και ξεκινάω την νέα σεζόν!!!

Ερώτηση για το Servamp, αν το είδε κάποιος. 

Spoiler: Τελευταίο επεισόδιο


30w46c0.jpg