Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Εχετε κλεψει ποτε?


  • Please log in to reply
143 replies to this topic

#16 Azathoth

Azathoth

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,136 posts

Posted 29 November 2010 - 18:25

εγώ μια κλεψιά έχω κάνει μονο στη ζωή μου. πριν κάμποσο καιρό paregelna διαφορες κάρτες yugioh με πάθος από το ebay, είχα λοιπόν ένα fave μαγαζί από το οποιο αγόραζα πάντα, πρέπει να τους είχα δώσει άπειρα λεφτά. μια μέρα λοιπόν καταλάθος μου έστειλαν λάθος παραγγελια. και ένα mail το οποιο μου έλεγε πως έστειλαν τα δικά μου σε κάποιον άκυρο και αυτά του ακυρου σε εμενα, eh εγώ είχα ήδη ανοίξει το πακέτο όταν είδα το mail, νομίζοντας πως είναι οι δικες μου κάρτες. και μέσα είχε τέλειες ποροτικες κάρτες. τους είπα πως δεν είχα παραλάβει τίποτα ακόμα και πως θα τους ενημέρωνα όταν και αν μου ερχότανε. τελικά δεν τους ενημέρωσα ποτε. αλλα αισθάνθηκα κάπως άσχημα οποτε χάρισα σχεδόν όλες αυτές τις κάρτες σε κάτι παιδιά στην κάισσα

Jeg drikker fra glemselens elv,
ror tørrskodd over hatets hav;
seiler med vinden i ryggen,
til maktenes ende, begynnelse og mening.


#17 Regina

Regina

    Paladin

  • Members
  • 54 posts

Posted 29 November 2010 - 18:28

Όταν πήγαινα προνήπιο είχα κατακλέψει το ψιλικατζίδικο της γειτονιάς μου, απέναντι από το παλιό μας σπίτι γιατί το ράφι με τις τσιχλόφουσκες μπιγκ μπάμπολ ήτανε ακριβώς στο ύψος των χεριών μου και μπορούσα να σουφρώνω με την ησυχία μου χωρίς να με παίρνουνε χαμπάρι. Έφερνα και την γιαγια βόλτα, έτσι για ξεκάρφωμα, μιας και έπιανε ψιλή κουβέντα για την Εσμεράλδα κι ότι Μεξικάνικο κυκλοφορούσε εκείνη την περίοδο με την κυρία που είχε το ψιλικατζίδικο. Μετά όταν είδα ότι το κόλπο έπιανε τόπο, ξεκίνησα να κλέβω και κάτι γλυφιτζούρια που διαφήμιζαν στην τηλεόραση και τα έφερνα μαζί με τις τσίχλες στο νηπιαγωγείο και δωροδοκούσα τις δασκάλες μου για να με αφήνουν να κάνω σκανταλιές ανενόχλητη. Αργότερα όταν μεγάλωσα, έθεσα ψηλότερους στόχους και ξεκίνησα να κλέβω δαχτυλίδια και παιχνίδια στα πανηγύρια που με τρέχαν οι γονείς μου, μέχρι που μια μέρα με πήρε πρέφα ένας πακιστανός που πούλαγε παντόφλες και με μαρτύρησε.Ο Βλάκας! Από τότε μέχρι σήμερα αρκούμαι σε μικροκλοπές σουφρώνοντας μολύβια,αναπτήρες κτλ από συμφοιτητές. :P


Mirrors_Edge_Signature_by_aose.jpg

We don't exactly fit in. Anywhere. And we've made that our greatest strength


#18 Ryuji

Ryuji

  • Members
  • 181 posts

Posted 29 November 2010 - 18:34

Εγώ πάλι το μόνο που έχω κλέψει ήταν κάτι τάπες pokemon. Είμασταν μαζεμένα πιτσιρίκια έξω και παίζαμε, έχοντας στοίβες με τάπες δίπλα μας. Ε τα σπίτια μας ήταν κοντά, όποτε εγώ με δικαιολογία την τουαλέτα, πήρα καμιά 20αριά. Με κατάλαβαν στο τέλος και τις έδωσα πίσω, αν και κράτησα μερικές.:hahaha:
Posted Image

#19 MikamiTeru

MikamiTeru

    Blackholistas United

  • Members
  • 467 posts

Posted 29 November 2010 - 18:37

Προσπαθω να θυμηθω......δεν μπορω με τιποτα....οτι πιο κοντινο σε κλεψια εχω κανει ειναι να πατισω release στο Rayquaza ενος φιλου μου στη κασετα ποκεμον, και μετα πατισα save! :sigh2:
Posted Image

Ιδού η Black Hole, ιδού και το πήδημα.
Posted Image

#20 ssj2sanji

ssj2sanji

    This is suicide season!

  • Members
  • 723 posts

Posted 29 November 2010 - 18:49

that's kinda really really lame...
νομίζω θα σου τα έδινε αν τα ζήταγες...


συγγνώμη ξέχασα να αναφέρω ότι αυτός ο φίλος είναι μεγάλος τσιγκούνης
Spoiler:


so για μένα ήταν κατόρθωμα που του τα πήρα

επίσης:
Spoiler:


#21 zoro77

zoro77

    Anime Master

  • Members
  • 1,600 posts

Posted 29 November 2010 - 18:49

α, τώρα που θυμήθηκα, όταν πήγαινα παιδικό σταθμό, είχα κατακλέψει τα αυτοκινητάκια.
Μόλις τον τέλειωσα όμως με έποιασαν οι τύψεις:run: και έβαλα τη μάνα μου να το αναφέρει στις δασκάλες μου. Και αυτές σαν καλές που ήταν μου τα χάρισαν. Από τότε δεν ξανάκλεψα.

Spoiler:

Edited by zoro77, 29 November 2010 - 19:13.

2po6sfa_jpg.gif


#22 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 29 November 2010 - 19:22

To τι μουσικη, movies/series, software, games, εικονες και οτι αλλο πολυμεσο μπορειτε να φανταστειτε εχω αποκτησει χωρις να δωσω δεκαρα δεν λεγεται (αλλα ολοι μας το κανουμε οποτε δεν εχω τυψεις, internet FTW XD)
Λοιπον... στο δημοτικο μαζευα οτι μολυβι/στυλο/γομα εμενε στο πατωμα της ταξης για πανω απο 10 δευτερολεπτα. Πρεπει να με ειχαν επηρεασει τα παιχνιδια ποκεμον που επαιζα μανιωδως :hahaha:

Edited by Vagelio, 29 November 2010 - 19:40.

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#23 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 29 November 2010 - 19:23

Προσπαθω να θυμηθω......δεν μπορω με τιποτα....οτι πιο κοντινο σε κλεψια εχω κανει ειναι να πατισω release στο Rayquaza ενος φιλου μου στη κασετα ποκεμον, και μετα πατισα save! :sigh2:

Εύκολα η πιο κακή πράξη που ποσταρίστηκε εδώ μέσα. Κι ας μην είναι κλέψιμο.
Ντροπή σας.

HnH5aB0.jpg


#24 Lucy Heartfilia

Lucy Heartfilia

    apathy syndrome

  • Members
  • 676 posts

Posted 29 November 2010 - 19:26

Όταν ήμουν 3η δημοτικού μια μπαμπαλού από μια φίλη μου αλλά ενστάνθηκα τόσο άσχημα που την επόμενη μέρα αγόρασα μία και της την έβαλα στην τσαντα :P

+ 2 ακουστικά του αδελφού μου :D

+ Ότι ψιλά βρίσκω μέσα στο σπίτι

+ Όταν παίζω monopoly, ένα σας λέω, να μην με βάζετε στην τράπεζα :P

DbGr2lv.png


MAL || TUMBLR


#25 MikamiTeru

MikamiTeru

    Blackholistas United

  • Members
  • 467 posts

Posted 29 November 2010 - 19:35

Εύκολα η πιο κακή πράξη που ποσταρίστηκε εδώ μέσα. Κι ας μην είναι κλέψιμο.
Ντροπή σας.


Nope, η χειροτερη ειναι εκεινου που εκλεψε τη μπαλα απο το παιδακι ! :tensai:
Posted Image

Ιδού η Black Hole, ιδού και το πήδημα.
Posted Image

#26 Giorgosdbz

Giorgosdbz

    Κάποιος

  • Members
  • 307 posts

Posted 29 November 2010 - 19:35

ναι είμαι ελεεινός η μόνη μου κλεψιά ήταν κάτι καραμελίτσες στο νηπειαγωγείο (από μία συμμαθητριούλα) και απο κει και περα...τα ακουστικά του αδερφού μου...τίποτα άλλο :hihi2:
"Love the Life you Live, Live the Life you Love"

#27 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 29 November 2010 - 20:37

Πριν λίγα χρόνια ήθελα να πάρω το SF III για το Dreamcast. Το βρήκα σε ένα μεγάλο σούπερ μάρκετ, και έκανε περίπου 12.000 δραχμές (όσα χρήματα είχα). Πάω στο ταμείο, και η κοπέλα δεν μπορούσε να το βγάλει με τίποτα από την προστατευτική θήκη. Πλήρωσα κάτι άλλο που είχα πάρει, και μου το έδωσε αυτό και μου έδωσε το παιχνίδι να το πάω στην υποδοχή να μου το ανοίξουν, χωρίς να το κτυπήσει στη μηχανή. Πάω και γω στην υποδοχή, τους το δίνω, μου το ανοίγουν και την κάνω από το κατάστημα.



#28 Glaurung

Glaurung

    Anime Fan

  • Members
  • 234 posts

Posted 29 November 2010 - 20:58

Το μόνο που μου έρχεται στο μυαλό είναι όταν είχαμε μαζευτεί καμιά δεκαριά πιτσιρίκια και σουφρώσαμε ένα παγωτό καϊμάκι οικογενειακής συσκευασίας . Είχαμε βάλει τσιλιαδόρους παντού και μια κοπέλα που τολμούσε να το κάνει το άρπαξε απο το ψυγείο και αρχίσαμε όλοι μαζί να τρέχουμε . Ήταν ένα ψυγείο μόνο του ανάμεσα σε ένα σουπερ μαρκετ και ένα περίπτερο , αλλά πάνω απο 10 μέτρα απο το καθένα , αφύλακτο και γεμάτο με παγωτά :lovulovu:
Posted Image

#29 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 29 November 2010 - 21:02

Εγώ το μόνο που θυμάμαι είναι ότι έκλεψα μια γόμα, όταν ήμουν στο νηπιαγωγείο.
Βέβαια το είπα στη μάνα μου (oh yes, I really did) και την επέστρεψα την επόμενη μέρα. :P

tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#30 QueenofHearts

QueenofHearts

    Royalty

  • Members
  • 577 posts

Posted 29 November 2010 - 21:07

Καρδιές. Στο τέλος γίναν τόσες πολλές που αναγκάστηκα να φτιάξω το δικό μου βασίλειο. Και μετά ο κόσμος άρχισε να χάνει κεφάλια. :himitsu:
:moeee: