Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Εχετε κλεψει ποτε?


  • Please log in to reply
143 replies to this topic

#136 Takayama Yuichi

Takayama Yuichi

    Anime Fan

  • Members
  • 155 posts

Posted 04 September 2014 - 19:28

Κάτι τάπες πόκεμον, κάρτες πόκεμον & yu-gi-oh

 κάρτες πόκεμον & yu-gi-oh.

 

Υοu monster...


Edited by Takayama Yuichi, 04 September 2014 - 19:29.


#137 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 05 September 2014 - 11:24

κλεβω κάθε μέρα ιντερνετ



#138 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 05 September 2014 - 18:40

τωρα που μεγαλωσα μονο στα σουπερ μαρκετ καμια φορα αμα περνει η κορη μου κανα παγωτο και δεν κρατιεται το τρωει οσο ψωνιζω και μετα στο ταμειο περναει ετσι....

 

 

 

να πω εδω οτι δεν ειμουν παντα κομμωτης...κανονικα σπουδασα  σε Τ.Ε.Ε μηχανικος αυτοκινητων..δουλευα παραληλα και στα 22 τα παρατησα και πηγα σχολη κομμωτικης....μην ρωτατε τι και πως ειναι κουβεντα που θα παρει ωρα.....να και ιδεα για αλλο ενα ωραιο τοπικ...''τι ηθελα να κανω επαγγελματικα και που κατεληξα...)

 

οταν λοιπον δουλευα σε μια αντιπροσωπεια αυτοκινητων ειμουν στα τρακαρισμενα και πολλες φορες ερχοντουσαν τρακαρισμενα αυτοκινητα και εμεναν πολυ καιρο μεχρι να ξεμπλεξουν με ασφαλειες και τετοια για να δουνε ποιος φταιει και να αρχισει το φτιαξιμο....ετσι λοιπον αυτα τα αυτοκινητα παρκαριζοντουσαν στο λεγομενο ''νεκροταφειο'' μεχρι να δουμε τι θα απογινουν...εεε οπως καταλαβαινεται...οτι κουμπονε στο δικο μου αμαξι ''εξαφανιζοταν ''δια μαγειας....

αλλοστε και να ρωταγε ο πελατης που πηγε το ταδε(που 9,5/10 φορες απο το τρακαρισμενα δεν θυμουνται και πολλα) ειχε περασει απο τοσα πολλα χερια το αμαξι μεχρι να ερθει σε εμας που εγω ημουν ο τελευταιος που θα σκεφτονταν.....

 

στην κομμωτικη μου καριερα διαφορα....βαφες χτενες ψαλιδια και αλλα πολλα....η εταιριες που φερνουν υλικα(πχ βελλα σβαρτσκοφ )οταν κανουμε μεγαλες παραγγελιες κανουν δωρα....εεεεεε.....

ειχα εναν υπευθυνο που τα καβατζωνε ολα......ηξερα που τα κρυβει και καθε τοσο τσιμπαγα το κατι τις μου.........


Edited by vectrapearl, 05 September 2014 - 18:43.

                                                                       


#139 Spaceman

Spaceman

    Commander from Hell

  • Members
  • 338 posts
  • LocationPeiraias

Posted 05 September 2014 - 20:05

Ρε σπεισμαν, το τερμάτισες! Δεν το κοιτάς λιγάκι μην έχεις καμιά κλεπτομανία και πρέπει να κάνεις κάτι, δεν λέει να τρέχεις για μικροκλοπές στα καλύτερα χρονάκια σου. Επίσης τέτοιες πιπσ στο στρατό σημαίνουν κατευθείαν 20αρικό και μετά ότι κατεβάσει ο αντισυνταγματάρχης, ε δε λέει extra θητεία για το psp του νέοπα.

Δε θα το έλεγα κλεπτομανία. Ηλιθιότητα της ηλικίας θα το έλεγα. Καθόμουν και έγραφα το σχόλιο και αναρωτιόμουν από μέσα μου << Τι μαλακίες έχεις κάνει ρε ηλίθιε >>. Για το μόνο που δεν μετανιώνω είναι η μπάλα βόλευ που πήραμε μιας και εξαρχής ήταν δικιά μας

 

ΥΓ. Κάτι που ξέχασα να αναφέρω στο προηγούμενο σχόλιο. Αύγουστος του 2008 και βλέπουμε το Ανόρθωση - Ολυμπιακός. Χάνουμε 3-0, τα νεύρα πολλά και φεύγουμε από την καφετέρια. Μετά από κάνα μισάωρο συνειδητοποιήσαμε ότι δεν είχαμε πληρώσει



#140 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 06 September 2014 - 19:09

Λέγοντας για κλεπτομάνεις είχαμε στην γειτονία ένα παιδάκι από πλούσια οικογένεια που γενικά ήταν ψιλο-αλητάμπουρας και σε κάποια φάση το έριξε στην κλεπτομάνια. Αλλά ο αδελφός μου (που ήταν συνομίληκός του) το εκμεταλεύτηκε αυτό όταν το εν λόγω γειτονόπουλο έκλεψε από την ξαδέρφη του (επίσης πλούσια) ένα Game Boy Color με το Super Mario Bros Deluxe και το Pokemon Yellow κι όταν ήθελε να τα πουλήσει στον αδελφό μου (προκείμενου να ξεφορτωθεί τα ενοχοποιητικά στοιχεία) ο αδελφός μου έκανε τον δύσκολο κι έτσι το παιδί αγχωμένος όπως ήταν του τα πούλησε όλα μαζί 15.000 δραχμές (κι από μένα ο αδερφός μου ζήτησε 7.5000 δραχμές για να συμπληρώσουμε το ποσό). Μόνο και μόνο μια καινούρια κασέτα Game Boy Color τότε κόστιζει 10.0000-12.000 δραχμές. Οπότε μπορείτε να πείτε ότι εγώ κι ο αδερφός μου ήμασταν συνέταιροι στο έγκλημα. Αλλά πείτε μου, εσείς θα χάνατε τέτοια ευκαιρία;

 

 

Ιδού μερικές κλεψιές που 'χω κάνει τα τελευταία χρόνια:

 

- Όταν είχε βγει το Monster Hunter 3 στο Wii πήγα στο Πλαίσιο (όπου πλέον έχω σταματήσει να ψωνίζω από 'κει) και το αγόρασα μαζί με το Wii Speaker (τ' οποίο τελικά δεν το χρησιμοποίησα ποτέ). Πάω στο ταμείο να μου τα χτυπήσουν και μου λένε "50 ευρώ", δηλαδή η τιμή του παιχνιδιού μόνο. Νόμιζα ότι παράκουσα κι όταν ξαναρώτησα την ταμεία μου ξανάπε το πόσο. Κι έτσι πλήρωσα μόνο για το Monster Hunter 3. Όχι ότι κόστιζε και πολύ το Wii Speaker. Ας πούμε ότι ήταν δώρο με το παιχνίδι. Μου χα χα χα χα χα!

 

- Όταν δούλευα φύλακας σε αθλητικές εγκαταστάσεις το κυλικείο ήταν κλειστό μια μέρα μιας και δεν είχε ούτε προπονήσεις, ούτε αγώνες. Το ψυγείο αν και κλειδωμένο με αλυσίδα με λίγη προσπάθεια μπορούσες να σουφρώσεις τις 3-bit σοκολάτες που ήταν έξω-έξω. Κι επειδή βαριόμουν να τρέχω στο ψυλικατζίδικο σούφρωσα μια 3bit. Ε τι να 'κανα! Πεινούσα! Ας είχε ανοιχτό το κυλικείο για να την αγόραζα!

 

- Πριν λίγα χρόνια όταν ήμασταν διακοπές με κάτι φίλους μου σ' ένα χωριό κι είχαμε βγει βόλτα προσέξαμε ότι σ' ένα μανάβικο το κλουβί με τα καρπούζια άντι να ήταν κλειδωμένο το 'χε απλά σκεπάσει μ' ένα μεγάλο πανί δεμένο με κάτι σκοινία στο κλουβί. Κι έτσι κάναμε την καφρίλα και κλέψαμε μερικά και τα φορτώσαμε στο αμάξι που είχαμε μαζί μας. Το 'χω τραβήξει και βίντεο για να αποθανατίσω την στιγμή. Υπόψην η ιδεά δεν ήταν δικιά μου.



#141 FrenzyApe

FrenzyApe

    Unofficial Moderator

  • Members
  • 197 posts

Posted 06 September 2014 - 19:59

im a pantsu thief



#142 demonicMC

demonicMC

    Anpan Spanking

  • Members
  • 611 posts

Posted 06 September 2014 - 22:35

Όταν ήμουν μικρός και τα μικρότερτα σουπερμάρκετ δεν είχαν κάμερες και τέτοια, καβάτζωνα μικροπράγματα όπως κρουασάν και σοκολάτες. Όταν μεγάλωσα περίπου 15/16 (ήταν τότε τα χρόνια της βλακείας και της νιότης) έκανα ένα κόλπο ππου είδα στο KIDS, φορούσα και φαρδιά παντελόνια τότε, κατέβασα το φερμουάρ  του jean μου και έριξα μέσα στο πατζάκι ένα μπουκάλι μπύρα :P



#143 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 06 September 2014 - 22:52

Μια φορά στο νηπιαγωγείο ένα κοχύλι από ένα βάζο με κοχύλια που χαν σε ένα ράφι.

 

Πάντως το κάρμα μεγάλο πράμα που λέγε και ο με λένε Βαγγέλη.Πέρσι που χα πάει Αγγλία διακοπές πέτυχα στις τουαλέτες του hostel ένα πορτοφόλι με 100+ λίρες μέσα.Είδα ταυτότητα και ο ιδιοκτήτης ήταν ένας που είχα πετύχει πριν λίγο στο bar/restaurant του hostel και προσπαθούσε(μάταια) να ρίξει τη barwoman.Ε πήγα να του το δώσω και εκείνη τη στιγμή ψαχνόταν για να πληρώσει.Του δίνω το πορτοφόλι αγκαλιές κτλ αυτός,ήταν και ψιλοτύφλα,μου έδωσε και ένα 20αρικο σαν αμοιβή.

 

Να μη τα πολυλογώ μετά από 2-3 μέρες βρήκα δίπλα από ένα κάδο σκουπιδιών ένα χρυσό δαχτυλίδι με κόκκινο ρουμπίνι αξίας 500€ :kakaka:


Posted Image


#144 filmmusic

filmmusic

    Starting...

  • Members
  • 439 posts
  • LocationAthens

Posted 06 September 2014 - 23:29

Τίποτα και ποτέ...


Παρακαλώ να είστε λίγο πιο ΕΥΓΕΝΙΚΟΙ όταν μιλάτε με αγνώστους στο internet.